Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

nadszedł czas by pożegnac wątek :)

mam nadzieje ze spotkam kogos niebawem w wątku czerwonych :]

ogladając na chłodno testy z większej ilości gier zmiana 8800gt na radka nie jest w tej chwili specjalnie sensowna- wilee tytułow da kopa, ale spora ilość gier będzie chodzić ciut wolniej. Do tego pare nowości chodzi tak se. Ja poczekam na niereferencyjne 4870 i spadek cen i wtedy zdecyduje- zmieniać graę czy siedzieć na tym co mam minimum do końca roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez na poczatku myslalem ze zmienie grafe. Jednak roznice miedzy GT-GTS-GTX-4850 sa wybaczalnie niewielkie. Troche sie podkreci GTka i mozna powiedzieć ze zmiana na Radka staje sie zupelnie nie oplacalna. No chyba ze teraz mialbym 96GT albo 88GS to wtedy jak najbardziej. Ta na razie mi wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to nie temat na to ale panowie Nvbitor nie dziala mi pod vista 64...jakies rady?

Nie moge odczytac biosu (chialem sprawdzic bios moda:P) grrr....wyskakuje mi gdy daje READ BIOS, ERROR SELECTIN DEVICE 1275.

:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to nie temat na to ale panowie Nvbitor nie dziala mi pod vista 64...jakies rady?

Nie moge odczytac biosu (chialem sprawdzic bios moda:P) grrr....wyskakuje mi gdy daje READ BIOS, ERROR SELECTIN DEVICE 1275.

:rolleyes:

 

powinno działać gpuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy posiada ktoś z Was EVGA superclocked?

 

Właśnie zakupiłem tą kartę na tej aukcji: http://allegro.pl/item389793258_evga_8800g...t_polecam_.html

 

I mam podstawowe pytania:

Jakie sterowniki będą najlepsze, czy najnowsze ForceWare będą OK?

Czy opłaca się tą karte w ogule podkręcać, czy te taktowania wystarczą do ~30 klatek i Crysis 1280x1024 max detale (4GB ram i A64x2 @3GHz)

 

Jeszcze jedno pytanko, zmieniać chłodzenie? Czy to oryginalne wystarczy, z tego co widzę, karta referent, zobaczymy jak będzie z głośnością, 350zł to nie jest jakaś super okazja, ale jak za EVGA, 10 lat gwarancji i wersja super clocked, to myślę, że jest dobra cena.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że pcb referencyjne...

Ja mam ten drugi vmod z potencjometrem 1k ohm dla gpu i działa wszytko ok.Radzę jednak dobrze "oradiatorować' sekcje,bo sie strasznie grzeje.

Na tej fotce jest też v-mod dla pamieci(potencjometr 50kohm),ale ja go nie wykonywałem(jeszcze nie :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KamilekSwat@ widzę że testów w ogóle nie czytujesz... 30FPS w 1280x1024 i to w Crysisie? Takich rzeczy to nawet w Erze nie ma... Ba, i to jeszcze na X2 3GhZ... Nie wykonalne bez v-moda i lepszego chłodzenia na tym 8800GT, z chłodzeniem i v-modem powinno dać radę chociaż ręki uciąć za to sobie nie dam. Jeśli chcesz mieć 30FPS w Crysisie na DX10 w 1280x1024 to zbieraj już lepiej na Radeona 4850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć 30FPS w Crysisie na DX10 w 1280x1024 to zbieraj już lepiej na Radeona 4850.

"Chyba testów nie czytujesz" :wink:

Jak widzimy Radeon HD 4850 może konkurować najwyżej z GF’em 8800 GT – do 9800 GTX’a / 8800 GTS’a-512 jeszcze mu sporo brakuje.

egiełda -test 4850 no i cytat dotyczy Crysis DX10.Ogólnie nawet po wyłączeniu AF nie uzyskasz 30FPSów...na jednym Radeonie 4850 w 1280x1024.A z AFx16 to i 20FPS będzie mile widziane ale...nieczęsto <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ale dodałem tam jedno ważne słówko "W OGÓLE", czyli że nie czyta nic a nic :P. W każdym razie na nasze nieszczęście trochę płynniej jest na Radeonie, a Crysis to tylko jeden z kilku wyjątków.

Edytowane przez Tox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no właśnie czytałem test na egiełdzie i ten radek ma przewagę w większości max 5 klatek, według mnie nie warto dopłacać ponad 100zł dla tych 5 klatek, skoro to samo możemy uzyskać podkręcając 8800GT...

 

PS. Przyjdzie mi grać w Crysisa w 800x600 xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tox

Ale i tak Cię capnąłem hehe :wink: Wiesz co -w sumie to uważam ,że najistotniejszy jest minimalny FPS dla fajnej zabawy.Tyle ,że nawet rozumiejąc jego "powagę" trudno się nim podniecać...bo często jest delikatnie mówiąc niewielki i humor psuje skutecznie.Znowu czasem i FPS nie wszystko obnaży -Gothic 3 dajmy na to zaiwania jak kot w jakąś tam mąkę(nie pamiętam jaką hehe) ale co mi z tego jak nagle dęba staje i znowu rusza.Freezy psują zabawę baaardzo.I przypominają mi kawał o remoncie Trabanta w serwisie VW.Po kilku dniach user wraca i "Panie -on jedzie szybki, sam staje, jedzie szybko i znów staje...Co jest na Helmuta jasnego?!".A mechanik na to "Panie -silnik padł ,założyłem zamiast niego od wycieraczek do Passata ale nie przestawiłem z pracy przerywanej...zaraz poprawię" :razz: .No tak właśnie mi się granie w G3 kojarzy...niestety :sad:

Całościowo to masz rację -4850 jest szybszy od 88GT ale o jednym musimy pamiętać.Ile on jest na rynku?A ile 88GT?No właśnie -trochę się guzdrali w Ati :wink:

@KamilSWAT -Ati też się podkręca i już Vmody łatwe są(ołówkowce hihi).Inna sprawa ,że jak to u Ati -soft się nieco spóźnia...

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje się że popełniłem małe "fo pa" , nie bijcie :P! Co prawda to prawda, panowie z ATI grzebali sobie wszystkim czym się da i wszędzie gdzie się da(nos, d.... znaczy, cztery litery itp.), a zarabiać na tym chcieli, robili z ludzi głupka po prostu... Ale tak się kończy zabawa w marketing ludzi którzy poczuli smak większego pieniądza,teraz się już nauczyli że z samego marketingu nie wyrobią, trzeba jeszcze mieć coś co ludzie kupią... Co do kart to ja jestem zadowolony z mojego 8800GT bo jak na razie tylko Crysis się jąka, poza tym, ja mam pewną sporą przeszkodę która nazywa się Samtron CRT 17", ale ja go lubię bardzo dlatego nie pali mi się aby go zmienić... A jak jeszcze dokupię jakąś 120mm to może coś będę kręcił, efekty postaram się tutaj obnażyć :P.

Edytowane przez Tox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam używam obecnie CRT 17" i nie narzekam.Robiłem podejścia do LCD ale...jak słyszę "natywna" to mnie aż wygina.Tyle ,że moje ślepki jak słyszą "CRT" to aż jęczą :wink: .Co kto lubi -nie prowokujmy OT.88GT jest sprawdzone, zadomowione ,opisane i przetestowane -nie robi niespodzianek już ,a do tego nadal ma MOC.Z Ati się zgodzę z Twoim wnioskowaniem -teraz robią z nich ludzie często "bohaterów i pogromców Wielkiego Zła -NV".A fakt monopolizacji rynku przez NV spowodowała właśnie drętwota Ati -gra się tak bowiem jak przeciwnik pozwala.A jak poczuli bat na tyłku i pustą michę przed nosem(udziały w rynku -wystarczy poczytać) to nagle i sterowniki się "poprawiły" i AA i wydajność, cena spadła ,AF się....no jeszcze coś tam AF do małej poprawki :wink: .Już myślałem ,że prawdziwej konkurencji nie doczekam ale proszę -jest!Co do 88GT i Crysis to nie wiem czy znasz temat dobrze w kwestii kombinowanych plików konfiguracyjnych.Pozwalają się cieszyć pełnym wypasem przy rozsądnym(jak na tę grę) FPSem

STRONKA ,którą pewnie znasz

Tu jest to i owo....Przy okazji na guru 3d widziałem programik Nvidia Physics Tweaker 1.0.Chyba włącznik/wyłącznik wsparcia sprzętowego przez GPU fizyki w grach(Unreal 3).Ogólnie temat znany więc nie powielam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się już różnymi konfigami na 7600GS, na 8800GT najbardziej odpowiada mi swój własny czyli mieszanka DX10 z DX9, w każdym razie jak będę miał chwilkę to pobawię się jeszcze kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ty nie znasz lepszego sposobu na v.high pod xp :wink: , zaglądnij sobie w temat o crysis. Nowy sposób to totalnie uwidacznia , że dx10 w crysisie to ściema i po modzie gra wygląda jak na viscie oraz działa ok 30% szybciej :lol2:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ty nie znasz lepszego sposobu na v.high pod xp :wink: , zaglądnij sobie w temat o crysis. Nowy sposób to totalnie uwidacznia , że dx10 w crysisie to ściema i po modzie gra wygląda jak na viscie oraz działa ok 30% szybciej :lol2:

ale ja nie o tym ..

mowie tylko ze wiekszosc tych konfigow nie wlacza wszystkeigo tylko czesc ... i ze sam tryb very high i tak wyglada lepiej.

nie mowie tu bron boze ze na XP sie tego nie da odpalic ....

po prostu zainstalowalem sobie viste i przy okazji odpalilem crysisa ktory ustawil sie na very high ...

nawiązywalem bardziej do

Bawiłem się już różnymi konfigami na 7600GS, na 8800GT najbardziej odpowiada mi swój własny czyli mieszanka DX10 z DX9, w każdym razie jak będę miał chwilkę to pobawię się jeszcze kiedyś.

mieszanka dx10 z dx9... to wcale nie mieszanka ... po prostu taki lepszy high a nie veryhigh...

 

Ale to nie miejsce na dyskusje o crysisie ... ;]

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo sie wahałem jakiego producenta 8800gt kupic.Pierwszy wybór padł na palita sonic w wersji z wyjsciem hdmi.Niestety był to niewypał,pamieci qimonda kręciły się baardzo słabo,całe szczęście zdarzyłem ją oddać.

Drug mój egzemplarz to inno3d z którego jestem w 100% usytysfakcjonowany.Pamieci samsunga,dobre o/c.Od razu wywaliłem średnio wydajny fabryczny wentyl,którego zamieniłem na accelero s1 i 2x120mm accutake.Po krótkiej zabawie napieciami,udało mi sie uzyskac stabilne

800/2050/2200 B-) ,1.32V.Wynik 3dm06:(15k przekroczne i to bez quada)

Dołączona grafika

Jeśli chodzi o memki qimonda to nie genaralizowałbym tak ponieważ nie każda firma dostała te same qimondy :). Tylko asus dostał bardzo dobrą partię qimond , a gigabyt , msi itp dostali odpady :(. (jaka cena taka karta). Obecnie mam gigosława, ale on jest na samsungach i lata dobrze , ale mam jeszcze Asusa wersję top (glaciator) i są tam qimondy , które jeszcze lepiej latają :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panocki, jak zflashowac bios grafy pod vista 64?

Grzebie za dyskietka startowa, wrzucilem na pendriva, zabotowalem ale cos nie dziala???!!! nie mam dosu:P

grr...przepraszam za noobowanie:P

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z gra Quake Wars na tej karcie. Otóż, jak gram, to w niektórych momentach (np. zadymach, zderzeniach pojazdów) gra mi masakrycznie zwalnia, nawet do ponizej 10 klatek, co jest niedopuszczalne, bo nawet na kreconym 7900GS nie miałem takiego czegoś (jak już mi zwalnialo to przeważnie do ponad 20, w wielki dymie i sieczke jedynie z rzadko do ponizej 20 klatek), a na 8800GT ten problem wystepuje w mało "wymagajacych" miejscach. Karta sie niby nie przegrzewa, bo w stresie mam góra 70 parę stopni... zmieniłem sterki, wgrałem nowego directxa i nic to nie dało (a zauważyłem, ze dzieje sie to po jakims czasie gry, a przynajmniej na poczatku nie zauwazylem). W innych grach nie wystąpiły te dziwne objawy spowodowane... no wlasnie czym? Cos nie tak z karta? Co prawda niewiele grałem w inne tytuly, wiec trudno tu za bardzo pisac...

 

Wiec tak wkurzony nieco postanowiłem sie pobawic odrobinke moja kartą.

 

1. W kilku miejscach (zawsze w tych "wyznaczonych") na mapach w QW tekstury mi migoataja. Na screenach co prawda nie widac, ale tam gdzie jasniejsza czesc widac to ona tak migocze.

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

2. Sprawdzane na sterkach: 169, 175.16, 175.19, 177.40 (modowane) i na każdych wystepuje to samo (odnośnie zwolnień,a le to jeszcze nic).

Temperatury niby OK, maksymalnie ile widzialem w stresie to 73 (ew. + kilka stopni wiecej).

 

3. Pisałem o tych zwolnieniach, gdyż wydaje mi sie, ze nie powinny miec miejsca. (problem wystepuje praktycznie od kupna karty -zauwazylem, ze zwalnia po dluzszej sesji czasem - temperature nie sa wyższe za bardzo).

 

Ponadto zaraz po odpaleniu Quake Wars gra chodzi nie najgorzej co prwada, ale miejscami zwalnia nieco bardziej niz winna. I wystarczy zrzucić grę "na belke" (czyt. wrócic do pulpitu, nie wylaczajac QW) i z powrotem wejsc do gry i klatki leca w gore (od 20 do 60 klatek!!!). I to mnie najbardziej DZIWI. Dowód? Proszę bardzo:

 

Można też zwalić winę na frapsa, ale gra - tam gdzie jest mniej fpsów - wyraźnie chodzi gorzej...

 

Dołączona grafikaDołączona grafika - po zrzuceinu na pulpit i powrocie do gry

Dołączona grafikaDołączona grafika przed powyższym "zabiegiem"

 

I tak jest zarowno na low i jak high detalach... tyle ze liczba klatek ulega zmianie (np. na low z 80 na 160).

 

Kliknijcie na obrazki i zobaczcie duza roznice w fpsach... Strasznie mnie to ZASTANAWIA.

 

Czy może być tak, ze cos jest z karta nie tak? Czy może zasilacz nie wyrabia (topower 400W)? Czy jeszcze cos innego? Nie zauważyłem, zeby ten problem wystepowal na wykreconym 7900GS.

 

Nie wiem za bardzo jak w innych grach, ale np. Beyond Good & evil tez jakos rewelacjynie jak na stara gre nie dzialal (poza tym tez rpoblemy z teksturami - ale to raczej wina gry, bo w opcjach wystarczyło pogrzebac i bylo ok w miare), Baldur's Gate tez niby ok dziala, tyle ze na ekranie ekwipunku bron otoczona byla czarna tekstura (ale to tez prawpodobnie wina gry, bo stara juz, a czytalem, ze niby sa problemy na kartach z serii 8xxx). W Crysisa demo grałem chwile i niby gra chodzila OK (przeważnie ponad 30 klatek na wysokich detalach w 1280x1024 na XP, cienie tylko medium), a Wiedźmin też niby OK i zauważylem z tym "zrzutem" na pulpit także, ale tylko w niektórych miejscach, a w niektórych nie widac roznicy w płynnosc przed a po wyjsciem na pulpit. Ale w zadna nie grałem tyle co w Quake Wars.

 

W innych grach zadnych migoczacych tekstur nie doswiadczylem (wiedzmin, crysis), prócz tych wymienionych. A na karcie 7900GS tekstury te nie migotaja - bo sprawdzone na innym sprzecie (te same sterki, tylko inna grafa).

 

Po formacie, swiezym postawieniu systemu - problem nadal wystepuje. Juz szczesliwy byłem,ze po pierwszym uruchomieniu gry było OK, ale dla pewnoscia zrobilem to ponownie i problem... powrocił. :|

 

Co w takim razie jest grane?

 

Liczę na pomoc, bo juz sam nie wiem co myślec o tym. Pierwsze raz takie "jaja" mi sie zdarzyły (szczególnie z dalsza czescia punktu 3)

Edytowane przez qjin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś podobny problem występował na gf 8800gts 320Mb np w stalkerze. Chodzi o to , że kończy się pamięć na karcie graficznej ;"). Jest to wina sterownika z tego co pamiętam tak było wcześniej.

 

Czy ktoś może zna, wie gdzie szukać v-moda do takiej wersji gf 8800 ??

http://www.agito.pl/seria_8/asus_geforce_8...168.327040.html

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tgo układu?..dziwne..

Chodziło mi o pcb karty,na którym elementy są rozmieszczone jak w zwykłym refrencie.

Test tego asusa:

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http...hl%3Dpl%26lr%3D

 

"Even though the reference PCB design is used here,"

 

Foto karty refrencyjnej do porównania:

http://www.hardwarecanucks.com/imagehostin...255457384ca.jpg

 

edit:

Jak nie ma jak jest...

http://images.hardwarecanucks.com/image/sk...ARGE/TOP-14.jpg

Ten układ przy wejściu na wtyczkę zasilajacą 6-pin

Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kad2 ja mam całkiem inne PCB :). Mój ASUS to wersja TOP , z tego co widzę po fotach to oni chyba topa nie testowali.i ASUS coś tam po swojemu zrobił. Pokażę Ci foty tyłu mojej grafiki . Później ją zdemontuję i pokarzę wierzch karty. Ma więcej cewek , kondensatorów itp pierduł. Warto by było się nią zająć , bo coś mi się wydaje , że po vmodzie ta karta pokaże paznokieć ;).

post-7299-1215420584_thumb.jpg

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...