Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko pogrzebię tam. Zrobię dokładne fotki może mi to ktoś rozrysuje ;) .

zdejmij chłodzonko z sekcji zasilania zrob fotki ( plecow tez) zapodaj na forum i wyczarujemy modka :]

tez miałem problem z v modkiem do swojego 8800 ale dałem rade :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Niestety mam złe wieści dla fanów O\C w związku z kartą Inno3D 8800GT 512MB Wind Edition, mianowicie nawet po zmianie napięć(na 1.1V, bo tylko za pomocą BIOS'a próbowałem) max. stabilne takty tej karty to 684\1728\2016 i tutaj jeden MhZ więcej i już wiesza się np. Crysis, AtiTool pokazuje żółte kropki itd. Możliwe że posiadam jakiś słabszy egzemplarz, w każdym razie bez Hard moda więcej ta karciocha raczej nie poleci, a Hard moda niestety strasznie się boję zrobić i nie wiem czy kiedykolwiek do niego dorosnę... Temperatury karty max w stresie to 56C(S1+120mm na sekcje) w idle 43, temp otoczenia 25C. Tak więc jestem trochę zwiedziony słabym O\C tej karty, ale możliwe że to tylko jakiś felerny egzemplarz... Aaaa i karta max stabilnie bez zmiany napięć chodziła na 650\1670\2016

Edytowane przez Tox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez miałem problem z v modkiem do swojego 8800 ale dałem rade :]

No to w końcu u siebie modowałeś na PCB czy BIOSem ,bo nieco się pogubiłem :rolleyes: ?Ostatnio czytałem ,że uzyskałeś jakieś potężne voltaże za pomocą BIOSu karty :wink: ...Nie łatwiej tak skoro się da?Do tego nie trzeba nic z karty ściągac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tox@

niezła padaka ta twoja inno3d...,miałeś pecha.

 

 

Swojej karcie podniosłem napięcie do 1.35V..to zwiechy dostała w 3d :blink: ..Pierwszy raz takie coś widzialem w tym gt..nie zacinka obrazu(przekręcony rdzeń),czy arty(pamiec,shadery)..po prostu nagle czarny ekran...i trzeba zresetować kompa.

Co moze byc przyczyną?Obstawiam,że sekcja zasilania juz nie daje rady...,temp jest ok.

Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w końcu u siebie modowałeś na PCB czy BIOSem ,bo nieco się pogubiłem :rolleyes: ?Ostatnio czytałem ,że uzyskałeś jakieś potężne voltaże za pomocą BIOSu karty :wink: ...Nie łatwiej tak skoro się da?Do tego nie trzeba nic z karty ściągac...

 

miron72 a da sie biosem przynajmniej u mnie ale ja miałem nisko OCP pisałem do ciebie ale jakos nie mogłes znalezc czasu.

ps karte jeszcze mam i niebawem bede w twoich okolicach na troszke dłużej.

 

 

@ Gregor1230 mozesz mi podac oznaczenia układu sterujacego lub zrob zdjecia makro. jeśli nie dasz rady zrobic zdjec makro podaj oznaczenia tego układziku a ja ci postaram sie narysowac modka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem do ciebie ale jakos nie mogłes znalezc czasu.

ps karte jeszcze mam i niebawem bede w twoich okolicach na troszke dłużej.

Po prostu zamieść te BIOSy choć....jutro moją kupiec zabiera więc tracę zainteresowanie 88GT.Spotkać to się wtedy możemy na piwie -lepszy pomysł chyba no nie?Acha -napisałem Ci lekki pomysł z BIOSem do 4850 i flashem....tam gdzie pytałeś :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregor1230

 

Fotki zrob w trybie Macro z odleglosci 15-20cm bez lampy przy maxymalnie dobrym oswietleniu

to beda zyleta .

 

Co do tych mod biosow ,to czy naprawde one cos daja ?? w moim przypadku 3 proby

i zero lepszego OC ,max 100% stabilnie 705MHz na GPU i 1762 na shaderach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zamieść te BIOSy choć....jutro moją kupiec zabiera więc tracę zainteresowanie 88GT.Spotkać to się wtedy możemy na piwie -lepszy pomysł chyba no nie?Acha -napisałem Ci lekki pomysł z BIOSem do 4850 i flashem....tam gdzie pytałeś :wink:

problem rozwiazany moje 8800 szuka nowego własciciela

teraz bawie 2x4850:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robił ktoś z was vmoda na twintechu 8800gt xt oc

jeśli chcesz pomoge :)

taki sam układzik miałem na swojej

 

 

post-103389-1215621948_thumb.jpg

 

 

ps powinno cie to naprowadzic jeśli nie poprosze fotki w macro

układzik od sterowania napieciem na pamieciach zapewne jest pod chłodzonkiem (gdzies)

 

wiec lutowniczka i do dzieła wrazie pytan pisz

Edytowane przez opo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie mam tez ten sam układ , ale nie miałem czasu dziś się dobrać do potwora. Z tego co pamiętam na nim jest napisane ST czy coś takiego , z fotek wygląda na podobne symbole.

jeśli masz ten sam układ to v mody tak samo sie robi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie ten dział,ale sprawa dotyczy częściowo właśnie 8800gt.

Szukam relatywnie taniej płytki z SLI i obsługa procków 45nm oraz fsb 500.Chce spokojnie robic 4.00ghz na swoim e8200 :wink:

Pierwsza karta to inno3d z założonym s1+2x120mm acutake i zajmuje 3 sloty :?Trzeba to będzie jakos przerobić albo nie wiem co..

Druga to jednoslotowy wyjec od bfg.Na kartę dam chłodzenie od inno3d wind edition..

Poza tym musi miec dwa sloty na karty pci-muzyczna i tlewizyjną(jak nie da rady to zrezygnuje z jednej)

 

Ktoś ma sli z 8800gt?

To,że będize sli,to pewne,za dwie karty dałem 650zł..w tej cenie nic lepszego nie ma(raczej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm będzie ciężko, ale można spróbować wcisnąć wiattraki od spodu s1 nie wiem jakiej grubości są te co masz(ja mam na swoim s1 jeden wiatrak 120 i wystarcza w zupełności). Cos musisz pogłówkować bo cięzko będzie to zrwalizować co napisałeś - tania płytka na sli ;) może jakaś evga na 750.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda mój inno3d

Dołączona grafika

 

Też tak myśle,dać karte z s1 na dolny slot pci-e,a miedzy kartami wsadzić coś na pci.

Ewentualnie zostawie wyjca na bfg(aj..moje uszy) i będzie wiecej miejsca.

Tylko czy jest taka płytka,gdzie miedzy slotami pci-e sa sloty pci?

 

tania..gdzie tak trzysta parę złoty chciałbym wydać na mobo

 

edit:

Co myślicie o Asus striker extreme?

Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie co do maksymalnych napięć na 8800GT zmienianych tylko biosem, mianowicie, czy te 1.1V to już kompletna granica możliwości modyfikacji BIOSem? Może nowszy nibitor pozwalałby na większe napięcie lub jakiś inny program edytujący BIOSy, niestety moja wiedza nie jest na tyle duża aby bawić się róznymi HEX edytorami czy czymś takim. Chciałbym też wiedzieć czy jeśli dziś nie ma takiej możliwości to czy ludzie, którzy jak wiadomo, myślący są, wymyślą jakiś nowy sposób w przyszłości na zmianę napięć bez lutowania czy jest to po prostu technicznie nie możliwe i hard mod jest konieczny aby osiągnąć coś powyżej 1,1V? Naprawdę chciałbym wycisnąć coś więcej z mojej karciochy, zadowolony już byłbym z taktów powyżej 700MhZ na rdzeniu i shaderów powyżej 1750Mhz, na pamięciach mi tak nie zależy bo lecą nawet ponad te 2016, jak na razie po długich testach doszedłem do 2070 ale to już tak zostawię i wolę sobie zostawić jeszcze kapkę pola do popisu ;]. Hard mod na pewno odpada, nie mam aż tak dużo zahartowania, szczęścia i talentu do takich rzeczy więc wole nie ryzykować bo i tak się cieszę że w końcu mam te upragnione 8800GT... W sumie też, dopuszczam takie myśli że podniesienie napięcia na 1,1V mogło nie wyjść z racji tego że wcześniej podkręcałem strasznie chaotycznie na stockowym V i nie mam pewności czy to w ogóle coś poprawiło tak szczerze. Wiem ze wcześniej jak tylko coś się zacinało to od razu reset i dawałem defaultowe ustawienia taktów i dalej grałem bo mi się nie chciało bawić... Boje się też trochę podchodzić do karty z miernikiem bo jak wiadomo o zwarcie jakichś dwóch punktów nie trudno, zwłaszcza że mam dosyć grube końcówki miernika. Ajjj już nie wiem co robić... Jakoś nie chce mi się wierzyć że te 680 to już kres możliwości kiedy inni spokojnie osiągają ponad 700MhZ bez modów :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, nie trzeba dawać dwóch wiatraków, jeden ustawiony tylko na sekcję skutecznie obniża temperaturę całej karty o jakieś 10-15C tak więc jak najbardziej się opłaca jeden wentyl zamontować i oczywiście radiatory na całą sekcję, od spodu też... Gdzieś w temacie znajdziesz co dokładnie trzeba oradiatorować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam inno 3d wind, radiatory są oryginalne, tylko wiatrołapa zmieniłem na s1, jak się będzie grzała to wrzuce jej 120mm, na razie 65stopni w porównaniu z ok 100 co było wcześniej w zupełności mi wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wziąłem się w sobie, i odważyłem się zmierzyć napięcia, trzy pomiary w innych trzech miejscach, i okazało się że jednak podniesienie napięć poprzez BIOSa wyszło, w 3D jest 1,15-1,16V a było 1,10V (pomiar wg. FrazPC). Aha, i jak to jest z tymi napięciami? Interesuje mnie jak np. na karcie od Galaxy udało się osiągać 1.2V zworką... Ta wartość przez tą zworkę jest zmieniana w BIOSie czy to jest bardziej hardwarowe(jakiś dodatkowy element elektroniczny)?

 

PS. Przy 680\1700 pamięci na mojej karcie spokojnie lecą b.stabilne 1050(efektywnie 2100MhZ) i to raczej jeszcze nie koniec ich możliwości, szkoda że tylko pamięci lecą tak ładnie :(.

Edytowane przez Tox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Interesuje mnie jak np. na karcie od Galaxy udało się osiągać 1.2V zworką... Ta wartość przez tą zworkę jest zmieniana w BIOSie czy to jest bardziej hardwarowe(jakiś dodatkowy element elektroniczny)?

 jest to bardziej hardwarowe podniesienie napiecia przekładając zworke zmienia sie opor i w ten sposob masz wieksze napiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie -zworkę można nazwać najprościej zwrotnicą.Zmienia drogę prądu natrafiając na jeden z trzech różnych oporów(bez zwiera...zworki, w lewo ją, w prawo ją -czyli 3x) i dając trzy różne wartości napięcia do dyspozycji GPU...i przy okazji trzy różne poziomy temperatury do dyspozycji chłodzenia :lol:

BTW -nie mam już 88GT.....ale nie wiem czy jednak nie zostanę przy NV*(88GTS 512ka okazyjny jakiś).

*nie zostałem...4850.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, czyli te 1.1V to jest max. co da się wycisnąć BIOSem i już nic więcej nie da rady, i to nie ważne czy dziś czy za miesiąc, dwa, rok itp.(gdy udostępni ktoś zmodowany bios\program który pozwoli osiągnąć więcej niż 1.1V).

 

PS. Czy sterowniki mogą mieć wpływ na słabe O\C? Posiadam 169.17 modowane przez Side(używam ich bo mają stary control panel).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...