Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

po premierze 8800gt bede sprzedawal palit 8600gt sonic +, ile bedzie wart?

Wybacz rozbrajającą szczerość ale .. g*wno :lol2: No dobra za 200-250 jak w miarę nowa i się będzie dobrze kręcić to może jeszcze opylisz - ale lepiej zrób to teraz i pożycz cos na Pci bo boom na zmiany jezeli te rewelacje sie potwierdza bedzie KOSMICZNY :D

 

Jesli mialoby byc tak, ze 8800gt za 800zl i wydajniejszy od 8800gts to cena 8800gts z marszu leci o polowe. A to jest nierealne. Prosze was, pomyslcie.

Sek w tym ze ceny 8800GTS 96SP specjalnie nie poleca, a juz na 100% nie o polowe - to tak nie dziala. Stare bedzie lezec na magazynie az jakos sie opchnie np:

http://www.apollo.pl/store/show_detail/21/12215 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No włąsnie wszsytko cacy ale czy takie procki typu 21xx czy też 4xxx powiedzmy na 3Ghz nie będą blokowały karciochy, bo jak nie to jeszcze dzisiaj sprzedaję swojego 8600 i miesiąc będe jechał na zapasówce:D:D

Pozdro

 

http://www.purepc.pl/node/855

 

tutaj masz male porownanie A64 vs C2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez juz sie szykuje na 8800GT. Ciekawe tylko ile dostane za swojego 7900GT TOP od ASUSa tak gdzies za miesiac lub poltora, ze 300 ?

 

No i proca bede musial wymienic bo ten co w sigu to bedzie dlawil karte :(

 

Poza tym karta oferuje mi to na czym m zalezy, czyli rozdzialka 1024x768/1280x1024 lacznie z AA4 i AF8/16. W zupelnosci mi to wystarczy. Tym bardziej, ze zamierzam sie przesiasc na LCD za jakis czas.

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałes pod uwagę to że:

....

g) juz niedługo g98 i prawdziwy high end więc ...

....:>

mała poprawka, G98 to ma być kupa dla mas, a co do nowego High-endu to jeszcze trochę poczekamy Q1 2008 :( Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mialoby byc tak, ze 8800gt za 800zl i wydajniejszy od 8800gts to cena 8800gts z marszu leci o polowe. A to jest nierealne. Prosze was, pomyslcie.

A jak było z 6800Ultra i 7600GS ?

 

7600GS, a nawet i 7300GT DDR3 były szybsze od 6800 Ultra, były od niej tansze, a 6800 jakoś tak bardzo nie staniała. I do tej pory jej cena się utrzymuje w granicach ceny 7300GT/7600GS pomimo tego, że jest wolniejsza...

 

Do tego...

8800GT to MID-END, a nie high-end, dlatego musi kosztować mniej od aktualnego high-endu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez juz sie szykuje na 8800GT. Ciekawe tylko ile dostane za swojego 7900GT TOP od ASUSa tak gdzies za miesiac lub poltora, ze 300 ?

 

No i proca bede musial wymienic bo ten co w sigu to bedzie dlawil karte :(

 

Poza tym karta oferuje mi to na czym m zalezy, czyli rozdzialka 1024x768/1280x1024 lacznie z AA4 i AF8/16. W zupelnosci mi to wystarczy. Tym bardziej, ze zamierzam sie przesiasc na LCD za jakis czas.

Ja bym sie wstrzymal z ta wymiana - zobacz na artykul podlinkowany przez rybe, w ktorym przy wysokich rozdzialkach roznica miedzy A64 a C2D to jakies 1-2fps.

W nizszych jest wieksza, ale jest dolozy sie AA i AF, to znacznie sie zmniejszy (zapas mocy karty bedzie szedl na wygladzanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie wstrzymal z ta wymiana - zobacz na artykul podlinkowany przez rybe, w ktorym przy wysokich rozdzialkach roznica miedzy A64 a C2D to jakies 1-2fps.

W nizszych jest wieksza, ale jest dolozy sie AA i AF, to znacznie sie zmniejszy (zapas mocy karty bedzie szedl na wygladzanie).

Juz oblookalem ten link i faktycznie skoro roznica miedzy starym A64 a C2D jest taka jaka jest to X2 powinien mi wystarczyc do tej karty i takich rozdzialek. Wiec narazie wszystko wpakuje w grafe, a poziej ew. zostanie juz tylko procek bo ramu chyba styknie na jakis rok lub dwa :rolleyes:

 

Swoja droga to juz nie moge sie doczekac tej premiery. Wogole to myslalem, ze karta bedzie kosztowala po premierze ponad 1000 pln a tu taka mila niespodzianka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość? W przypadku TMU? :f

 

Wole mieć 24 "wolne" (lol) TMU niż 16 szybkich. :P Bo ich wydajność jest uzależniona od taktowania i w uproszczeniu na podstawie liczby cykli i ILOŚCI TMU wyliczana jest wydajnośc wypełniania (texelowania).

 

Pozatym GTS ma 24, a nie 20 TMU.

Znaczenie dużej liczby jednostek ROP maleje wraz z coraz czesciej stosowanym multi texturingiem, ale TMU muszą być liczebne, bo niby kto wykona texturowanie jeszcze przed rasteryzacją jak nie one?

 

Ale faktycznie nawet jakby ich było 512 (tych TMU) to nie przyśpieszy nic, jeśli SP będzie zbyt mała ilość (obecnie gry ^_^ wykorzystują nieco ponad 64 ;]).

Btw, zastanawiam się czy NV i ATi nie mieli pomysłu na stworzenie w GPU oddzielnych bloków, zajmujących się zaawansowanym oświetleniem (global illumination z fotonami oraz kaustyką i wyliczaniem IOR). Sprawdziłoby się coś takiego?

Niedawno myślałam, że GPU będzie musiało się tym zajac, ale widzę, że twórcy gier coraz sprawniej emulują te efekty uzywając innych technik na osiągnięcie miękkich cieni, czy zaciemnień w rogach pomieszczeń.

W R600 TU jest dalece bardziej odbiegajace od klasycznego TMU. Oprocz obslugi procedur teksturowania i filtrowania np. TU pobiera 20 próbek kalkulacyjnych odczytywanych z tekstur na blok, łącznie 80. TU w układach ATI to najlepsze rozwiązania środka, dzisiaj potrzeba jednostek, które maja bezposredni dostep do procesora shader(notabene same sa zorganizowane w formie procesora dla potoku instrukcji rownoleglych), bardzo szybko przemieszczają dane z/do procesorów cieniujących(p/v/s fetching - nowa technika Gatcher4), by skrócić drogę tak pobieranych danych, rozbudowuje sie cache najprościej, bardzo wydajne w przypadku wieloprzebiegowego mappingu. W zasadzie ilosc TU i SIMD dla R6xx została powiązana jakościowo, szybkość przesyłania danych i ew. cachowanie ogrywa wielka role, przesyłanie, obróbka poprocesowa i zapis przetworzonych pixeli(color/Z) do bufora to dzisiaj niewielki problem. Rozmiar tekstur dla DX10 rozszerzono do 8kx8k, mapy szescienne i metoda maski dla probek AA via instrukcje shader(pixel).

Struktura procesora SIMD dla renderingu w alternatywnych technikach np. metody energetycznej za pomocą technik map fotonowych i śledzenia promieni w każdej innej formie algorytmicznej to na razie bliżej nieokreślona przyszłość dla grafiki użytkowej i komercyjnej 3D(duze koszta i czasochłonność plus brak sprzętu), albo już rzeczywistość.

Edytowane przez morgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to mi się podoba ... jeszcze 8800GT oficjalnie nie wyszedł a Unwinder (twórca Riva Tuner) pisze:

 

 

"RivaTuner v2.06 is on the way!

 

Release date is still not defined, but the most possible dates are either G92 or RV670 release day. Changes list includes:

 

- Added NVIDIA G92 graphics processors family support. Now RivaTuner's driver-level tuning and low-level features including overclocking, monitoring, diagnostics and fan control are available on NVIDIA 8800GT and other upcoming G92 based NVIDIA products."

 

:-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daliscie jako porownanie 7600 i 6800, ale w moim mniemaniu jest ono kiepawe ze wzgledu na to, ze w przypadku powyzszych kart nastąpiła zmiana architektury wprowadzajaca zmiany i udoskonalenia. natomiast w przypadku G92 mamy doczynie jedynie z jak to sie ladnie z angielska nazywa "die shrink", czyli zmiana wymiaru technologicznego na mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Hannhibal Lecter

Sluchajcie. Testy 8800gt to sciema. Redaktorzy dostali swoja dole zeby tak przedstawic wydajnosc karty. Chca wprowadzic troche zamiesznia. Przeciez 8800gt nie ma najmniejszego prawa zeby byl lepszy od 8800ultra czy nawet 8800gtx. Od kart 3 razy od niego drozszych. Nie napalajcie sie tylko myślcie. 8800gt bedzie troche lepszy od 8600gts i troche gorszy od 8800gts 96sp. Wypelni luke miedzy 8600gts a 8800 gts 96sp. Natomiast 8800gts 112sp wypelni luke miedzy 8800gts 96 sp a 8800gtx. Tak to bedzie wygladac. Wspomnicie moje slowa. Myslicie, ze za 800 stowek bedziecie miec karte, ktora bije wydajnoscia pozycje za 2000PLN. Oj naiwniacy.

Edytowane przez Hannhibal Lecter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra stary możesz miec racje ... ale ... czy głosowałeś na PiS ze wszedzie widzisz uklad :> Ostatnimi czasy przedpremierowe testy sprawdzały sie w 95% wiec patrzę z nadzieja w przyszlosc - co prada to 1 test, ale jak 2 i 3 sie potwierdza to co? 8800GT ma miec 112 SP przy wysokim taktowaniu i zoptymalizowanej architekturze moze to dac rewelacyjne efekty. No ale zobaczymy - najwyzej bedziesz mial racje :>

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie. Testy 8800gt to sciema. Redaktorzy dostali swoja dole zeby tak przedstawic wydajnosc karty. Chca wprowadzic troche zamiesznia. Przeciez 8800gt nie ma najmniejszego prawa zeby byl lepszy od 8800ultra czy nawet 8800gtx. Od kart 4 razy od niego drozszych. Nie napalajcie sie tylko myślcie. 8800gt bedzie troche lepszy od 8600gts i troche gorszy od 8800gts 96sp. Wypelni luke miedzy 8600gts a 8800 gts 96sp. Natomiast 8800gts 112sp wypelni luke miedzy 8800gts 96 sp a 8800gtx. Tak to bedzie wygladac. Wspomnicie moje slowa. Myslicie, ze za 800 stowek bedziecie miec karte, ktora bije wydajnoscia pozycje za 2000PLN. Oj naiwniacy.

Eee... chwila chwila. Ja nigdzie nie widze zeby 88gt byl szybszy od 88gtx/ultra tylko od 88gts. No chyba nie powiesz mi, ze te 16sp nic nie daje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie. Testy 8800gt to sciema. Redaktorzy dostali swoja dole zeby tak przedstawic wydajnosc karty. Chca wprowadzic troche zamiesznia. Przeciez 8800gt nie ma najmniejszego prawa zeby byl lepszy od 8800ultra czy nawet 8800gtx. Od kart 3 razy od niego drozszych. Nie napalajcie sie tylko myślcie. 8800gt bedzie troche lepszy od 8600gts i troche gorszy od 8800gts 96sp. Wypelni luke miedzy 8600gts a 8800 gts 96sp. Natomiast 8800gts 112sp wypelni luke miedzy 8800gts 96 sp a 8800gtx. Tak to bedzie wygladac. Wspomnicie moje slowa. Myslicie, ze za 800 stowek bedziecie miec karte, ktora bije wydajnoscia pozycje za 2000PLN. Oj naiwniacy.

post-16964-1193172715_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-16964-1193172715_thumb.jpg

a mnie sie wydaje ze to nie wydajnosc byla tu czynnikiem motywujacym cenę, a koszt procesu technologicznego, moim skromnym zdaniem celowo taka polityka nVidii: zarobic ile sie da a pozniej jak trzeba - obnizyc koszty i zarobic jeszcze wiecej,

dlatego nie kwapili sie z 8800 GT choc mieli rok czasu a nawet wiecej bo pierwsze egzeplaze 8800 GTS i GTX pokazaly sie juz pod koniec 2006 roku,

a tak poniewaz nie bylo zapotrzebowania na tak mocne GPU to i ceny nie zachecaly, ale dzis

stojac na progu premiery Crysisa, jak wiemy powstajacego scisle we wspólpracy z Nvidiią, jesli chca zarobic musza za rozsadne pieniadze zaoferowac karcioszke umozliwiajaca pogranie na full detalach w mozliwej rozdzielczosci, co jak wiemy jest nie lada wyzwaniem dla GTX i Ultra w wypadku Crysisa, max ponad 50 fps w 1280x1024 i to jeszcze dalekie od idealu, bo niestety próg plynnosci w tej grze to ponad 30 fps z tego co pisza na egiełdzie,

jednym słowem jesli myslicie ze 8800 GT niebedzie tak wydajne jak GTX i Ultra to ja powiem- dlaczego nie? skoro obnizono koszty, usprawniono architekture to why not? a to ze do ostatniej chwili ceny starszych produktów trzymaja pułap to normalka, zawsze tak było, tak jest i pewnie zawsze bedzie, ile razy obserwowalem juz maksymalne zyłowanie ceny przez producentów do ostatniej chwili a pozniej po premierze nowszego wydajniejszego ukaldu ceny lecialy na łeb na szyje w ciagu zaledwie 2, 3 miesiecy o ponad 35 % i dalej z biegiem kazdego miesiaca coraz bardziej az spada o połowę i dalej,

tak było z 7600 który trzymał cene 800 zł do samego konca az wyszedł 8800 GTS 3200 który na poczatku kosztował ponad 1500 zł a z czsem jak cena jego spadła do 1300 i 1100 to cena 7600 wynosiła 400 zł, oczywisie stopniowo co 2 miesiace nastepowala znaczna obnizka i tak jest zawsze,

dziwi mnie ze sie temu dziwicie, to jest walsnie głupi marketing, zamiast obnizyc wczesniej cene to po co , poki mozna i jest zapotrzebowanie to cena jest maxymalna a pozniej raptem miesiac i nowa premiera nowy standard nowe gry tamto juz jest dla biedaków a to co najmocniejsze nich bedzie naj drozsze,

w tym wypadku jestem sklonny uwierzyc w taka wydajnosc przy takiej cenie bo prawde mówiac zadne rewolucyjne zmiany nie zaszly poza usprawnieniem architektury karty a podobno koszt produkcji uległ obnizeniu po przez mniejsze złuzycie produ zastosowanie mniej wytrzymalych komponentów bo po co jak juz nie trzeba, i tak dalej i tak dalej nie bedę zanudzał tylko powiem :

czy chcecie powiedziec ze to nie prawda????

 

http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=2253

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, ze w tym roku nV będzie Mikołajem bo AMD ją do tego zmusiło :lol2:

 

"Geforce 8800GT is faster than RV670XT"

 

But the die is bigger and there is no DX10.1

 

Nvidia's original plan was to price the D8P/G92 at $ / €299, but ATI’s aggressive pricing changed Nvidia’s mind. All the early adopters of 8800GT have to thank ATI for the $249 and $199 prices for these cards at launch.

 

We can now confirm that Geforce 8800GT will win against RV670XT, clocked at 825MHz with the DDR4 memory at 2400MHz. Nvidia’s chip is more powerful and faster in most of the games and synthetic benchmarks; but, at the same time, the chip generates more heat, it's 65 nanometer and it is more expensive for Nvidia to make.

 

As a consumer you don't need to worry about these things; but knowing how the new ATI thinks, we can bet that RV670XT / PRO and GT will end up lower priced than Nvidia prices and this will be their way to fight Nvidia.

 

We also expect that ATI will make a big deal with its 55 nanometer support, but we expect that a lot of the press will burn ATI for the HD 3xx0 names if they decide to go down that path.

 

 

 

PS

 

@horac: zwróć uwagę, że problem wydajności wystąpił tylko w tej grze i do tego z 4AA. Wygląda na sterowniki, a jeśli nie to bez AA można pośmigać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...