Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Hannhibal Lecter

Przez kilka dni ZKU zastanow sie nad:

1. Zmiana narodowosci.

2. Jesli boli Cie ze 8800GTS ktorego kupiles za ciezkie pieniadze jakis czas temu teraz przegrywa (wg niektorych testow) wzgledem nowej konstrukcji to zachowaj swoje zale dla siebie a nie wyglaszasz prymitywne opinie nt innych.

Pozatym juz nie raz oba giganty wypuszczaly produkt mid-end ktory doganial 2x drozsze karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie zastanawiał i już pchał swoją kartę na Allegro. Co z tego że GTX będzie wydajniejszy nawet i o te 20% jak cena wyższa o 110%. Kupi się thermalrighta HR-03 i dobry wiatrak i różnica wyniesie 0% lub na niekorzyść GTX i 500 stów w kieszeni na poczet przyszłego 9800.

 

Mam już zamówienie na X600 używkę i przez miesiąc będę obserwował rozwój sytuacji tak Nvidii jak i Amd Ati i poczekam... może jednak wezmę GTS'a.

 

Ostatnio testowałem Call of Juarez w DX10 i o ile w DX9 miałem klatki w okolicach 60 (MAX DETAL) to w DX10 spadki poniżej 30 + mouse lag skutecznie uniemożliwiały komfortowe granie. Grafika co prawda była o wiele lepsza ale panowie nie kosztem grywalności. Taka sytuacja jasno potwierdza że crysis w DX10 na 100% będzie niegrywalny na kartach z serii 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko martwi jedno. Bo cos mi sie wydaje ze chyba ta cena 250$ za wersje z 512MB jest nie do osiagniecia. Po przeliczeniu z aktualnym kursem USD daje to 645zl. Dodajac do tego koszty transportu podczas dystrybucji tych kart. Dodajac marze firmy oraz pozniej sklepow cena napewno osiagnie 1000zł ale mysle ze jej nie przekroczy. I teraz napewno najwiecej straca ci ktorzy kupią ją od razu po wejsciu na rynek. Za kilka miesiecy napewno stanieje ;) Ale coz, ja akurat podejme to ryzyko. Napewno nie wezme wersji z 256MB bo juz widze jak to bedzie chodzilo w wyzszych rozdziałkach. Jak ówczesne GTS z 320MB maja problemy ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Symbian twoja teoria runęła kilka stron wcześniej

http://znak.pl/index.php?cid=143&scid=3133

EVGA 100pln droższa i rok mniej gwary to chyba już jakaś wersja OC albo ze zmienionym chłodzeniem :-P

 

PS

 

8800GT hitem overclockingu LINK

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, karta zapowiada sie szybka, wielka, goraca, glosna i nawet nie taka strasznie droga tylko nadal brakuje karty ktora bedzie szybsza od 8600GTS a wolniejsza od 8800GTS, ktora moze pracowac nawet pasywnie lub z malym cichym chlodzeniem no i nie pozerajaca 100 czy 200 watt a z 50. W takim przypadku niestety (przynajmniej na razie) nie bedzie troche szybszej alternatywy dla 8600 za troche wieksza kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 850zł to będzie super oferta na styczeń .

Pewnie w pl wejdzie za 950 zł:P

A to znak to nie pl ? :huh:

 

Ja tam jestem ciekawy ceny wersji 256MB. Czy będzie to różnica 150 zł, czy może 50 zł.

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko kazdemu dogodzic :rolleyes:

imo gof ma sporo racji. Co z tego, że 8800gt zapowiada się ciekawie (to nie podlega dyskusji) jeżeli ta karta ma TDP na poziomie ok 100W. O pasywie można zapomnieć. Gdyby było coś co wypełni lukę pomiędzy 8600gts a 8800gt i ma tdp max 50W to byłby fajny zamiennik obecnych 7900gs. No ale każdy szuka coś pod siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko martwi jedno. Bo cos mi sie wydaje ze chyba ta cena 250$ za wersje z 512MB jest nie do osiagniecia. Po przeliczeniu z aktualnym kursem USD daje to 645zl. Dodajac do tego koszty transportu podczas dystrybucji tych kart. Dodajac marze firmy oraz pozniej sklepow cena napewno osiagnie 1000zł ale mysle ze jej nie przekroczy. I teraz napewno najwiecej straca ci ktorzy kupią ją od razu po wejsciu na rynek. Za kilka miesiecy napewno stanieje ;) Ale coz, ja akurat podejme to ryzyko. Napewno nie wezme wersji z 256MB bo juz widze jak to bedzie chodzilo w wyzszych rozdziałkach. Jak ówczesne GTS z 320MB maja problemy ....

Przecież to pewne że nowa grafa w dniu premiery kosztuje najwięcej, ale tutaj można można starcić podwójnie. Bo pewne jest że GT stanieje za miesiąc czy dwa, a napewno przyczynią się do tego nowe karty ATI w procesie technologicznym 55nm. Druga strata to kupno 8800GT w wersji referencyjnej - bo tylko takie będą w dniu premiery. Jak mnie pamięć nie myli to pierwsze karty 7900GS też były w wersji NV, a dopiero później pojawiły się wersje oc z lepszym chłodzeniem. 8800GT można spokojnie porównać do serii 7900GS, gdzie ta druga była hitem rok temu, z tym że 7900GS wydajnościowo nie dorównywał 7900GTX, jak to czyni teraz 8800GT dla 8800GTX :) To dopiero będzie hit.

Ja i tak poczekam do stycznia/lutego bo i tak narazie nie mam czasu żeby w coś grać (nowości).

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że na 7900GS był montowany zalman a miał on "temperaturkę" w porównaniu z 8800GT. Szukałem recenzji tego Zalmana fatality i na radeonie 1950xtx miał temp LOAD 76C. Wyobrażasz sobie teraz cenę z takim chłodzeniem. Jedyny i słuszny wybór to nie cackanie się i kupno referenta za 800zł + HR-O3 dopiero wtedy można bawić się w bezpieczne OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez sie strasznie napalilem. Taka karte moge miec za ok 750 PLN wersja 512 MB Gigabyte'a :D "cud, miod, orzeszki" ale tez mnie interesuje nowy radoslaw, kurde nie wiem jak wytrzymam do 15 listopada.

Ale w sumie tez wczesniej zanim ja kupie wolalbym zobaczyc jakis test zrobiony przez .pl portal i jak sie zachowuje w COD4 a premiera COD4 jest dopiero chyba po 10 listopada.

Takze chyba jednak trzeba bedzie wziac na wstrzymanie.

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada sie wojna cenowa pomiedzy ati i nv :) W sumie najwyzszy czas bo sytuacja stawala sie powoli chora. Jak tu sie zmotywowac do kupna karty graficznej za ponad 1500 zl wiedzac, ze nawet ona nie pozwoli na plynna gre ze wszystkim na full... Czekam na pierwsze testy i jezeli zapowiedzi sie potwierdza to biore :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że EVGA z Znaku to podstawowy model z normalnym taktowaniem (600/1800) LINK

 

Na Newegg.com pojawiły się też 2 inne modele:

 

675/1950 LINK

 

700/2000 LINK

 

Ciekawe, że przy obu jest informacja: "Cooler: fanless" :? Pasywne chłodzenie przy takich taktach :blink:

 

Nic nie wiadomo także o taktowaniu jednostek shader.

 

 

 

XFX 640/1900 LINK

 

XFX 670/1950 LINK

 

 

 

Wygląda na to, że wielu producentów wystawi docelowo po 3 modele :-P

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na Galaxy/Palit. Cena bedzie jeszcze mniejsza a OC pewnie najwyższe.

Co do Fanless ;o (imo fake) ale nigdy nic nie wiadomo.

 

No i jak tutaj wytrzymać do premiery Radosława :). Mogli by wcześniej jakieś testy porównawcze zamiescić bo radzio ma przecież być jeszcze tańszy niż nowy gt a czy szybszy to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że wielu producentów wystawi docelowo po 3 modele :-P

W przypadku Evga, Bfg i XFX to norma że maja po kilka modeli rozniacych sie tylko taktami - taka polityka firmy - ale fakt ze na starcie sa modele 700/2000 prawdopodobnie swiadczy o tym ze da sie jeszcze sporo wydusic z tej karty :D

 

Niemożliwe

Moze to cena bez coolera ? Sam musisz sobie cos dobrac po zakupie hehe :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...