Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie wina sterów - wkońcu testowali na nowych

Tak to kwestia sterowników , w wic różnica jest na poziomie 30% w średnim fps , min fps wzrósł o ponad 50%.

Już o tym pisałem , ale niektórzy nadal myślą , że bez oc GT już mają gtx-a i do tego za ok 800zł :wink:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie małe spostrzeżenie, o którym nigdzie nie wspominałam.

 

Nic wielkiego, no ale wyjasnienie między innymi, czemu tylko 700-730MHz wyciskają na GPU.

 

8800GT ma zaledwie 1.05V na rdzeniu.

 

Gdzie GTS ma 1.29V, a GTX 1.325V.

 

 

Wiadomo, że to już jest 65nm, a nie 90. ;) Ale jakby jej dać chociażby 1.2V i lepsze chłodzenie to moje oczekiwane 800MHz jest pewniakiem.

 

 

jeszcze taka prośba do tych którzy już mają tą kartę. Zmierzcie te napiecia w koncu ! :D

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W DX9: STALKER GT jest szybszy 2 razy od GTS 320 !!

 

 

 

Karta po podkręceniu pokonała GeForce'a 8800GTX. W przełożeniu na gry będzie różnie. Tam gdzie do 8800GTX traciła dość dużo, jak na przykład w STALKERZE, to nie przegoni ale w innych grach już jest w stanie osiągnąć jego poziom np. w BioShock w 1920x1200 55,4 FPS (GTX: 54,8).

 

Oto mamy kartę w cenie około 850 zł, która wygrywa wszystko co jest do wygrania, bijąc GeForce'a 8800GTS 320 kosztującego około 1000-1150 zł na głowę, bez problemu rozprawiając się z droższym o 450 zł GeForcem 8800GTS 640, pokonując też sporo droższe karty konkurencji AMD/ATI - Radeony HD 2900 i zbliżając się z wydajnością do dwukrotnie droższego GeForce'a 8800GTX.

 

za in4.pl

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dali troche [gluteus maximus] z testem w Crysis ale tak to czasem bywa z testami na szybko. Szkoda tez ze nie widze temperatur z petli 2k6.

 

Pussik

Wiadomo, że to już jest 65nm, a nie 90. Ale jakby jej dać chociażby 1.2V i lepsze chłodzenie to moje oczekiwane 800MHz jest pewniakiem.

Oj nie wiem czy wtedy nie musialabys sie rozgladac za duetem HR-03 i delta [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakos dlugosci gsa nie moge sie doszukac wie ktos moze ??

, i w ogole ktos wie w jakich od dzisiaj sklepikach jest ona dostepna ??

GTS ma 21cm, ciekawe czy będzie możliwość odblokowania brakujących ;) 16 SP. Jak wiadomo nowym GTS ma być zbudowany na bazie G92 i ma posiadać 128SP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm tak czytam te recke na in4 i jesli faktycznie karta jest tak wydajna jak tam pisza kupowanie uzywanego 8800gts staje sie nieoplacalne jesli kwota przekroczy 550-600zl :/ wspolczuje wlascicielom kart z serii 8800gts/gtx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTS ma 21cm, ciekawe czy będzie możliwość odblokowania brakujących ;) 16 SP. Jak wiadomo nowym GTS ma być zbudowany na bazie G92 i ma posiadać 128SP

no wlasnie mi chodzi o roznice miedzy 7900gs a 8800gt bo nie wiem czy mi do obudowy sie zmiesci wsumie o ile dluzsza jest 8800gt od 7900gs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTS ma 21cm, ciekawe czy będzie możliwość odblokowania brakujących ;) 16 SP. Jak wiadomo nowym GTS ma być zbudowany na bazie G92 i ma posiadać 128SP

Od czasów kart z serii 7 odblokowywanie stało się niemożliwe, bo jednostki są wyłączane fizycznie a nie programowo ;) Więc wątpie aby się dało w przypadku 88gt coś odblokować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sporawa jest nie powiem a teraz zostaje dylemat czy czekac pare dni na galaxy czy palita , czy tez teraz brac pierwsze referencyjne wypusty

Zostaje jeszcze problem którego referenta bo są różnice w OC i długości gwarancji (2 vs 3 lata). Ja bym obstawiał EVGA lub ASUSa ale te są najdroższe :-P

 

 

PS

 

ASUS ma w komplecie portfel a mój się akurat rozleciał :lol2:

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzieliscie to:

 

http://cgi.ebay.co.uk/nVIDIA-GeForce-8800G...2QQcmdZViewItem

 

175 funciakow i 8800GT jedzie do wlasciciela z Chin :) przy obecnym kursie to okolo 850 zeta.

 

EDIT:

 

Pussik - przeczytalem Q&A przy tej aukcji - ostatnie:

 

Q: Hi, how long is the card in centimeters pls. [...]

A: Hi, the card is 23 centimeters long[...]

 

Chociaz ani slowa, zeby sprzedawca to zmierzyl wlasnorecznie :)

Edytowane przez odbytorq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W recenzji na vr-zone pisali, że nie mogli uruchomić SLI na EVGA 680i :?

 

We've tried to run the 8800GT in SLI mode with an EVGA 680i mainboard and the Asus P5N32E-SLI, but was only greeted with a single card in Vista's device manager despite our various attempts to rectify this problem. All users who wishes to buy a couple of 8800GT cards should take note, G92 SLI doesnt seem to be quite working with the 680i chipset in Vista just yet.

Trochę mi to pokrzyżowało plany, nic czekam na kolejne sterowniki i zobaczę jak rozwinie się sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...