Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem odpowiedź na swoje pytanie (patrz wyżej). Już wiem dlaczego mimo dobrego sprzetu mam takie zaniżone wyniki. Okazalo sie ze płyta główna (GA M61VME), posiada co prawda port PCI-E x16 lecz działa on w standardzie PCI-E x1 :mur: Nie wiem dlaczego wogóle Gigabyte wypuścił taką płytę, może dlatego że ma dosyć dobrą grafe zintegrowaną. W każdym razie dzisiaj wypróbuje tą samą konfiguracje na innej płycie. zobaczymy czy pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos odpowiedziec na jedno pytanie. Jak jest z wyjsciem TV-out s-video? Obecnie mam Ati i tu nie ma zadnych problemow z ogladaniem filmow. Chodzi mi o to ze na Ati zaznaczam opcje "to samo na wszystkich" i mam 2 pulpity. Kiedy wlacze sobie film zwyczajnie gasze monitor i ciesze sie obrazem z telewizora. Slyszalem ze seria 8xxx ma problemy z pelnoekranowym wyswietlaniem video na drugim monitorze. Bylbym wdzieczny jak ktos by to opisal.

W sumie mam podobne pytanie, ale dotyczy łącza DVI/HDMI. Czy GF nie ma problemów z przełączaniem ekranów? Chcę puszczać filmy na projektor. To jest dla mnie ważniejsze niż wydajność w grach, więc proszę o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antyvir chyba w celu znalezienia brudow mogacych powodowac takie obnizenie wydajnosci.. chyba niewiele osob kreci wyniki na wlaczonym antywirze, firewallu i innych..

 

Oczywiscie, ze piszac o antyvirze, chodzilo mi o sprawdzenie czy nie ma jakiegos syfu, dlatego wspominialem o najnowszygh bazach.

 

W takim razie naleze do mniejszosci, zawsze robie testy z antyvirem i firewall i utorrent w tle oraz kilkoma jeszcze niezbednymi dla mnie programikami, ktore siedza w pamieci. Dlaczego? poniewaz, nie bije rekordow, a po to mam duzo ram i "dwujajeczny" proc, aby nie musiec nic wylaczac podczas grania, wiec tylko przytakiej pracy, wynik jest dla mnie realny.

 

____

 

106st.C, hmm, radiator powinien byc gladki, wtedy moznaby smazyc jajka :)

Edytowane przez Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pussik

Jakbym dwie takie wsadzil to sporo moglbym zaoszczedzic na ogrzewaniu w zime :D

 

To, czy ma 50 czy 106 stopni nie zmienia ilości wydzielanego ciepła. Poprostu brak wentyla nie rozprasza go i kumuluje sie w okolicach rdzenia. :F

 

 

 

Monolith dokonał drugiego mierzenia (zielone pomiary), jak wiec widać dwie różne osoby, jedna karta i dwa różne rozmiary. :D

 

Dołączona grafika

 

 

 

Niewiarygodne jest to, że niektóre odcinki mają aż 10% różnicy.

 

To tak jakby sobie raz zmierzyć 163cm wzrostu a już innym 179cm. ;O

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, czy ma 50 czy 106 stopni nie zmienia ilości wydzielanego ciepła. Poprostu brak wentyla nie rozprasza go i kumuluje sie w okolicach rdzenia. :F

Nie kumuluje się tylko po prostu nie rozprasza go tak szybko , jak z wentylatorem. Po prostu wentylator powoduje zmniejszeniu rezystancje cieplnej pomiędzy radiatorem , a powietrzem. Powierzchnia odprowadzania ciepła rośnie bardzo wyrażnie. Całkowita rezystancja cieplna chłodzenia składa z rezystancji między gpu , a podstawą radiatora oraz radiator-powietrze , powierzchnia odprowadzenia ciepła także zależy od koloru radiatora. Poczernianie radiatora powoduje wzrost powierzchni radiatora ok.15%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, czy ma 50 czy 106 stopni nie zmienia ilości wydzielanego ciepła. Poprostu brak wentyla nie rozprasza go i kumuluje sie w okolicach rdzenia. :F

Monolith dokonał drugiego mierzenia (zielone pomiary), jak wiec widać dwie różne osoby, jedna karta i dwa różne rozmiary. :D

 

 

Niewiarygodne jest to, że niektóre odcinki mają aż 10% różnicy.

 

To tak jakby sobie raz zmierzyć 163cm wzrostu a już innym 179cm. ;O

Pewnie też dwie różne linijki :rolleyes: - only suwmiarka

 

Nie kumuluje się tylko po prostu nie rozprasza go tak szybko , jak z wentylatorem. Po prostu wentylator powoduje zmniejszeniu rezystancje cieplnej pomiędzy radiatorem , a powietrzem. Powierzchnia odprowadzania ciepła rośnie bardzo wyrażnie. Całkowita rezystancja cieplna chłodzenia składa z rezystancji między gpu , a podstawą radiatora oraz radiator-powietrze , powierzchnia odprowadzenia ciepła także zależy od koloru radiatora. Poczernianie radiatora powoduje wzrost powierzchni radiatora ok.15%

Full profi wyjaśnienie. Mnie nurtuje to poczernianie (kiedyś coś tam jakiś profesorek na uczelni o tym wspominał ale jakoś tak mało wiarygodnie :wink: ) masz może jakieś materiały o tym zagadnieniu czy testy, czy coś :?: Ciekawe że 99% radiatorów nie jest czarna skoro tak łatwo można by poprawić chłodzenie ( w sumie chłodnice sąz wykle czarne - te w układach LC - a i niektóre radiatorki na pamięci też więc coś w tym chyba jest)

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem odpowiedź na swoje pytanie (patrz wyżej). Już wiem dlaczego mimo dobrego sprzetu mam takie zaniżone wyniki. Okazalo sie ze płyta główna (GA M61VME), posiada co prawda port PCI-E x16 lecz działa on w standardzie PCI-E x1 :mur: Nie wiem dlaczego wogóle Gigabyte wypuścił taką płytę, może dlatego że ma dosyć dobrą grafe zintegrowaną. W każdym razie dzisiaj wypróbuje tą samą konfiguracje na innej płycie. zobaczymy czy pomoże.

 

 

Ja miałem tez x1 jak podkręciłem e4300 i magistrale pci-e w biosie dałem na 100, jak zmienilem na 103 to już np everest pokazywal x16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic57520.html

 

Tak na szybko znalazłem , a samych testów to raczej nie znajdziesz. Co do tych % to było z jakieś książki , jak pisali o tym to pewnie musieli to sprawdzać. Dokładnie to powoduje zmnieszenie rezystancji cieplnej między radiatorem - powietrzem , te procenty dotyczą pasywnego chłodzenia. A praktyce radiator zachowuje się jakby miał większą powierzchnie odprowadzania ciepła , dlatego pisze się w skrócie "zwiększa powierzchnie odprowadzania ciepła" , bo przecież zwiększenie powierzchni radiatora powoduje zmniejszenie rezystancji cieplnej.

Przy pasywnych chłodzeniach ma także znaczenie położenie radiatora - obieg powietrza , tu też różnice są na poziomie ok.20%. Przy chłodzeniu wymuszonym bardzo możliwe , że poczernianie daje o wiele słabsze rezultaty.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź mnie nie w[ciach!]... OK?

A kto trzykrotnie na tym forum prosił o pomoc w zmierzneiu karty 8800GT?

Wszyscy chcą dostępu do informacji i pomocy przy wyborze karty. Szukają jej również jak mają problem. Pisza na gg i maila. Jednak gdy już doradzisz, jakiego GeForce`a kupić, w zamian nawet nie możesz liczyć na proste pomierzenie otworów na karcie.

wcale sie nie dziwie ze na wiele nie mozesz liczyc.. z takim podejsciem do innych forumowiczow to strach pomagac dziewczynce ktorej wydaje sie ze w tej kwestii zjadla wszystkie rozumy i uwaza sie za alfe i omege, a na pewno zadna przyjemnosc. pokory troche, to nie jest Twoje forum, Twoja strona o gf9, nikt sie tutaj Twoja osoba nie zachwyca, jestes takim samym uzytkownikiem jak pozostali, niczym, ale to niczym sie nie wyrozniasz.. to miejsce, do ktorego dostep maja zarowno zupelni laicy jak i Ci z troche wiekszym pojeciem. swoje el0 pr0 uwagi czynic mozesz na swoim podworku, ale tutaj moze przestalabys sie szarogesic co? pozdrawiam. (czytajac Twoje wczesniejsze posty, czy to w temacie o F1, czy chocby tutaj jakis czas temu, to az tak sie nie zachowywalas :huh: )

 

ps. koledze nie do konca o dmuchane "figurki" chodzilo.. think Pussik think <_<

 

EOT

Wracamy do tematu, a nie rozmawiamy o głupotach.

Crosis.

 

a wracajac do tematu, mam pytanie (ja zaliczam sie do grona "laikow" :wink: ): czy montaz karty w formacie btx przeklada sie w jakis sposob na temperatury? mowie o boxowym chlodzeniu, bo za jakis czas i tak bedzie zmiana. teoretycznie cieplo idzie do gory, ale nie ma u mnie zadnego wentyla wyciagajacego powietrze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie brak obiegu powietrza w budzie powoduje wzrost temperatury.

Ja zrobiłem raz experyment dając górny wiatrak na wtłaczanie powietrza do budy. Procek spocił się w krótkim czasie o dodatkowe 7*C.

Nie wiem jak by się zachowywały tempki przy normalnym użytkowaniu komputera, ale na pewno gorzej niż w obiegiem.

 

Widzę, że GTSy w Singapurze się pokazały :D

Ciekawe kiedy będą w Europie - i jaką walną cenę...

 

Tak na serio, to 88GT troszkę mnie zasmucił (sam kupiłem GTSa wcześniej), jednak nie aż na tyle by wymieniać kartę.

Chyba poczekam do 9XXX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozecie nie pie........ic o glupotach???

Jestem za!!

 

Tyle z OT

 

 

By dorzucić troszkę danych z tematu to dopiszę swoje osiągi o/c na karcie 8800gt ze "stajni" Gainwarda

O/c robione na wiatraczkiem ustawionym na 100% - automatyczne ustawienia nie zdawało egzaminu (nie działa po prostu zbyt dobrze)

Wyniki 725/1769/2040 ustawienia te sprawdzane Atitool'em i parogodzinna grą w demo U3 w rozdzielczości natywnej dla mego monitora 1680/1050

Stabilne jak skała.

 

Niestety pamiątki się zbytnio nie popisały w mym modelu i po wyższym o/c od razu zauważało się arty i zamrożenie obrazu. Ale jeszcze ostatecznie nie wiem na jakich taktach stanęło o/c może jeszcze z pamięci wyduszę koło 5-6 Hz. Shadery cóż w ich wypadku podniesienie na wyższe taktowanie od wyżej wymienionego powoduje wystąpienie artów.

 

Mam w planie na najbliższy miesiąc zmienić chłodzenie.

Po tym zabiegu nie omieszkam przedstawić dalszych wyników walki z Hz-ami i podnoszeniem V

 

Pozdrawiam wszystkich którzy piszą coś konkretnego w temacie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci sam zrobilem test z crysis GPU bez o/c (w tle opera z 10 zakladkami, antyvir, utorrent, skype i pare malych programikow)

 

Petla zero srednio 46,91l min. 25,96 max. 63,86fps

Petla jeden srednio 54,99; min. 25,97, max. 68.92

 

Mininum fps jest w szystkich petlach takiesame, maximum rosnie.

 

Z o/c 700/1750/2000

Petla zero srednio 49,77l min. 26,53 max. 68,92fps

Petla jeden srednio 57,35; min. 26,53, max. 70.86

 

o/c 720/1800/2000

Petla zero srednio 47,38l min. 27,23 max. 63,61fps

Petla jeden srednio 54,04; min. 27,23, max. 69.39

 

o/c 740/1800/2000

Petla zero srednio 50,39l min. 27,07 max. 69,52fps

Petla jeden srednio 57,99; min. 27,07, max. 75,85

 

Latwo zauwazyc, ze minimalny fps przed o/c i po o/c jest w granicach bledu, roznice w srednim fps sa tez nie duze, ale przeciez liczy sie najbardziej minimalny fps.

 

Przy 750 karta zalicza zwieche, 740/1800/2000 to i tak przyzwoity wynik, memek nie testowalem wyzej, bo i tak z tego co czytalem nie wiele to daje.

Edytowane przez Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wreszcie.. po ponad miesiacu oczekiwania.. kupilem Inno3D 8800gt do komputera zony..przez co zwolnila mi sie 8600gt dla media center :)

 

Dokupilem accelero s1 ...i tak jak bylo wspominane ..sprawuje sie b.dobrze.

 

Zamontowalem na nim 120 wiatrak.. cichy z obudowy LianLI..i dostawilem(pewnie to przesada) 80 Coolermastera dla chlodzenia sekcji zasilania.

Wiatraczki zamontowalem przy pomocy ..plastikowych paskow montazowych z zabkami...trzyma sie to jak na srubach.

 

Dzien wczesniej mialem zalożony stary radiator od NV silencera5 rev3..a na nim(sporo klopotow mialem zeby go jakos przymocowac)80mm Colermastera..przymocowany za pomoca..sznurka :P.

 

Calego silencera nie moglem zamontowac z 2 powodow..mialem tylko 2-pinowa wtyczke..no i sam wiatrak byl mocno zuzyty(wolno sie krecil bardzo).

 

Teperaturki..

Otoczenie 25 stopni.

 

1-Radiator silencera+80mm Cooler master 900/1000 obrotow...karta na lekkim oc..700/1750/2000

 

Idle-44-49

Load-65-69...kilka godzin 3d marka/Gears of WAR/VideoCardStabilityTest

 

2-Accelero S1+120mm LianLi 900/1000+80mm Cooler Master 900/1000..oc..700/1750/2000

 

Idle-34-35

Load-41-43...kilka godzin 3d marka/Gears of WAR/VideoCardStabilityTest

 

3-Fabryczne ustawienia(bez oc) i fabryczne chlodzenie

Idle-55-57

Load-78-85

Mniej wiecej podalem bo juz dokladnie nie pamietam..max sie moglem pomylic o 3 stopnie.

 

Obudowa zamknieta oczywiscie.

 

3dMark 06 to w sumie.. standardowe wyniki..1280 rozdzielczosc..13380 punktow.

Proc c2d@3.6

 

Minus accelero S1 jest taki iz po zamontowaniu wiatraka 120..za duzo slotow wolnych nie zostaje...

Choc pewnie przy dokupieniu zalecanego nawiewu bylo by wiecej miejsca.

Oraz powietrze cieple nie jest wyrzucane z tylu komputera.

 

Do tego komputera nie bede raczej wstawial dodatkowych kart...wiec jak dla mnie jest b.dobrze.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Ogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafił ktoś na testy o/c tego Galaxy 8800GT HDMI z zalmanem ??? Jestem ciekaw jaki to ma potencjał o/c?

Mam dylemat właśnie czy go kupić, czy może MSI oc za mniejszą kase i np: silencera do tego ? Ten accelero faktycznie za dużo miejsca zajmuje :/

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zapraszam 18 gier przetestowanych.Warto zobaczyć jak wypada w stosunku do GeForce 8800GT 512MB

Radeon 3870 512MB DDR4 walka o przetrwanie.

http://tuneupc.net/readarticle.php?article_id=19

 

A jak ktos chetny na 8800GT zapraszam

http://allegro.pl/item277903237_galaxy_gef...0mhz_512mb.html

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wreszcie.. po ponad miesiacu oczekiwania.. kupilem Inno3D 8800gt do komputera zony..przez co zwolnila mi sie 8600gt dla media center :)

 

Dokupilem accelero s1 ...i tak jak bylo wspominane ..sprawuje sie b.dobrze.

 

Zamontowalem na nim 120 wiatrak.. cichy z obudowy LianLI..i dostawilem(pewnie to przesada) 80 Coolermastera dla chlodzenia sekcji zasilania.

Wiatraczki zamontowalem przy pomocy ..plastikowych paskow montazowych z zabkami...trzyma sie to jak na srubach.

 

Dzien wczesniej mialem zalożony stary radiator od NV silencera5 rev3..a na nim(sporo klopotow mialem zeby go jakos przymocowac)80mm Colermastera..przymocowany za pomoca..sznurka :P.

 

Calego silencera nie moglem zamontowac z 2 powodow..mialem tylko 2-pinowa wtyczke..no i sam wiatrak byl mocno zuzyty(wolno sie krecil bardzo).

 

Teperaturki..

Otoczenie 25 stopni.

 

1-Radiator silencera+80mm Cooler master 900/1000 obrotow...karta na lekkim oc..700/1750/2000

 

Idle-44-49

Load-65-69...kilka godzin 3d marka/Gears of WAR/VideoCardStabilityTest

 

2-Accelero S1+120mm LianLi 900/1000+80mm Cooler Master 900/1000..oc..700/1750/2000

 

Idle-34-35

Load-41-43...kilka godzin 3d marka/Gears of WAR/VideoCardStabilityTest

 

3-Fabryczne ustawienia(bez oc) i fabryczne chlodzenie

Idle-55-57

Load-78-85

Mniej wiecej podalem bo juz dokladnie nie pamietam..max sie moglem pomylic o 3 stopnie.

 

Obudowa zamknieta oczywiscie.

 

3dMark 06 to w sumie.. standardowe wyniki..1280 rozdzielczosc..13380 punktow.

Proc c2d@3.6

 

Minus accelero S1 jest taki iz po zamontowaniu wiatraka 120..za duzo slotow wolnych nie zostaje...

Choc pewnie przy dokupieniu zalecanego nawiewu bylo by wiecej miejsca.

Oraz powietrze cieple nie jest wyrzucane z tylu komputera.

 

Do tego komputera nie bede raczej wstawial dodatkowych kart...wiec jak dla mnie jest b.dobrze.

 

Pozdrawiam

 

też już zamówiłem S1 :D , rozumiem, że po założeniu można normalnie bok obudowy zamknąć, mam bude Thermaltake Aquila :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak..

Nawet zmiescil sie jeszcze koszyk z wentylem wdmuciach!acym powietrze z boku obudowy ..ale na styk doslownie.

Jest centralnie nad karta graficzna...tylko sie zastanawiam czy ma on sens.

 

Obudowa..LianLI PC-7 SE III.

 

Zamieszcze fotki+ wymiary jak to u mnie wyglada.

Edytowane przez Ogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zapraszam 18 gier przetestowanych.Warto zobaczyć jak wypada w stosunku do GeForce 8800GT 512MB

Radeon 3870 512MB DDR4 walka o przetrwanie.

http://tuneupc.net/readarticle.php?article_id=19

 

A jak ktos chetny na 8800GT zapraszam

http://allegro.pl/item277903237_galaxy_gef...0mhz_512mb.html

Test bardzo fajny ale brakowalo mi porownania w call of duty 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanko, w jakis sposob moge zwiekszyc obroty wiatrakow na 2 kartach na raz ?? jak zwiekszam za pomoca riva tunera to tylko jedna (1) zwieksza obroty.. w ildu jedna ma kolo 55C a druga 75C, podczas obciazenia tez tylko jedna zwieksza obroty...

 

EDIT: system to vista home premium, stery najnowsze bety .12 koncowka chyba

 

EDIT2: ok znalazlem w sterach, ale mimo wszystko automat nie dziala na 2 na raz

Edytowane przez partyboy666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec jestem po probie zamontowania Accelero X1 na 8800GT, niestety proby zakonczyly sie fiaskiem, bo obudowa wentylatora opiera sie i zaslania gniazdo zasilania wentylatora. Pewnie po jakiejs ingerencji chirurgicznej by sie udalo, ale nie walczylem z materia. Dodatkowo obudowa opierała sie o jeden z radiatorkow BGA zalmana, ktory byl przyczepiony do elementow seksji zasilania.

 

A teraz pare fotek:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

I tu foto jak by to moglo wygladac:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...