Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadam do topicu co jakis czas, wiec mozliwe ze ta kwestia byla juz poruszana.

 

 

http://www.hardforum.com/showpost.php?p=10...mp;postcount=13

http://www.hardforum.com/showpost.php?p=10...mp;postcount=47

http://www.hardforum.com/showpost.php?p=10...mp;postcount=51

 

To linki do postow, gdzie pracownik BFG ('product manager' od zasilek, ale niewykluczone, ze ma o tym pojecie) twierdzi, ze memki pracujace przy 2GHz 24/7 moga powodowac uszkodzenie naszej ukochanej-z-trudem-zdobytej 8800gt. Facet ponoc stanowi tam jakis autorytet, wiec z premedytacja bredni nie powinien opowiadac. Z drugiej strony - pokazaly sie juz karty ze stockowym 2Ghz, wiec WTF?

 

Macie zrodla, gdzie przedyskutowano ten temat i ktos obiektywnie podszedl do sprawy? Widzialem cos na XS i AnandTechu, ale to czyste gdybania...

Edytowane przez x3n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ciekawe. przyznam, że pogrywałem sobie ostatnio w Painkillera taktując w RT 700/1050 i po ok godzinie co 20-15 min zabawy zdarzały mi się czarne zrzuty ekranu po których musiałem odczekać ok pół minuty, po czym wszystko ruszało normalnie na nowo (identycznie jak przy przetaktowaniu rdzenia). obniżałem takty pamięci do 999 i częstotliwość tego zjawiska spadała - zdarzało się już tylko ok raz na godz. czyżby miało to jakiś związek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w tym szkopul - karta jest za krotko na rynku, zeby jakos zweryfikowac ten poglad. Poza tym, po wydaniu niemal 900zl, kazda rzecz podnoszaca ryzyko uszkodzenia, budzi pewne obawy - wiec czlowiek sklonny jest uwierzyc nawet w kompletna bzdure ;). Jasne, jest gwarancja - ale przy obecnej dostepnosci, na wymiane mozna czekac wieki. Ciezko wiec stwierdzic, ile w tym prawdy - ale mowi sie o >2GHz tylko do benchingu i nie wiecej jak ~950MHz 24/7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie w jakich sklepach internetowych na terenie USA można kupić 88GT za $249 lub mniej?(tak aby te karty były na stanie)

walnij na priv to ci podam

najtaniej dzisiaj 269.99, ale 3 dni temu 250,ceny co 1h sie zmieniaja

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by to miala by byc prawda z tymi pamieciami na 2.0 ghz to taka evga ktora wydala wersje superclocked musiala by sie chyba zastrzelic.Chociaz pewnie oni uzyli innych pamieci bo jak by mialy nagle wszystkie karty padac to by tyle sobie klopotow narobili ze hej.

Edytowane przez Ray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ten gość to Product Manager BFG http://jongerow.com/work_history.html

ma też spore doświadczenie branżowe. wspominał o tym że EVGA gra bardzo ryzykownie bo problem dotyczy wszystkich marek. wygląda to bardzo wiarygodnie - no ale może ma wyglądać. tylko jaki by to miało ukryty cel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jaki by to miało ukryty cel?

Kupujcie wersje firmowo podkręcone ze specjalnie wyselekcjonowanych egzemplarzy?;]

BFG wydalo wersje 88GT OC2 gdzieco prawda pamieci smigaja na 1950, nie na 2 Ghz ale to juz calkiem blisko tej granicy.

 

Poza tym Galaxy, Evga, ZOtac wydaly wersje z memami smigajacymi na 2Ghz i co? Kazdy wbija sobie noz w plecki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze mi powiedziec cos o kartach PNY ??Mam okazje kupic nie droga ta karte tylko nie wiem nic na temat tej firmy.Prosze o rady.Pozdr

Jezeli to 88GT PNY i wyglada jak kazda inna 88GT to jest to referenet z inna nalepka wiec bierz smialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujcie wersje firmowo podkręcone ze specjalnie wyselekcjonowanych egzemplarzy?;]

BFG wydalo wersje 88GT OC2 gdzieco prawda pamieci smigaja na 1950, nie na 2 Ghz ale to juz calkiem blisko tej granicy.

 

Poza tym Galaxy, Evga, ZOtac wydaly wersje z memami smigajacymi na 2Ghz i co? Kazdy wbija sobie noz w plecki?

a czytałeś te podlinkowane posty? poczytaj bo chyba uciekł Ci kontekst. ten koleś sam czeka na bloczek i wcale nie namawia do fabrycznych wersji ocerskich czy nie podkręcania na własną rączkę. sam przywołuje przykład XFX gdzie jego zdaniem nie przypadkiem najszybsza wersja ma zegar memek 1950 - 2G nie jest wyczynem dla pamięci tej karty i każdy to wie. twierdzi że to kwestia interfejsu który nie wyrabia po dłuższym okresie pracy na wartościach od 2G+. pisze też że problem jest znany nv i jej partnerom ~ tyle może przekazać, że nie warto. więc moze jednak coś w tym jest (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadaczy tej karty odczytuje temperatury karty programem EVEREST?

Program pokazje 3 wartości (GPU-PAMIĘCI-OTOCZENIE) ale strasznie zaniża temperatury tak około 15C.

Czy u was tez tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie jak najbardziej zaobserwowalem problem z pamieciami. Przy 2GHz na samym poczatku wsio bylo ok, z czasem zaobserwowalem problem w paru gierkachw postaci zwisow z przebarwieniem na zielono ekranu, wtedy zjechalem z oc pamieci do def. 1900 i tak juz dzialam. Z mojego doswiadczenia wynika ze gra ktora bardzo szybko robila mi arty jest C&C3 (radze zrobic skirmish, utworzyc mase jednostek i kazac im atakowac glebe, oczywiscie all full), takze hitman blood money z opcjami na full nie podzialal mi za dlugo, gears of war troszke dluzej zanim wisi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sobote bede w berlinie ...

myslicie ze znajde jakis sklep w ktorym bedzie dostepny od reki 88gt?

moge dac 250euro ..

 

zna ktos berlin? moze ktos doradzi ;]

albo ktos tam mieszka moze kupic a ja oddam siano ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu troche na temat EVGA SSC ktore tez maja problemy z pamieciami.

http://evga.com/forums/printable.asp?m=148955

 

a ten obrazek pokazuje jak sie objawiaja problemy pamieci

http://img142.imageshack.us/img142/7322/error001wa8.jpg

 

Oczywiscie sa egzemplaze ktore pracuja powyzej 2000 bezproblemowo, chodzi tu jednak o fakt ze wiekszosc kart ma identyczna konstrukcje i dosyc czeste wystepowanie tego problemu swiadczy o tym ze lezy on w wadach konstrukcyjnych/uzytych podzespolach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby znowu Nvidia coś "popsuła" tak jak było w przypadku 7900GT które ładnie się kręciły, ale niestety padały jak muchy. Ten problem występuje jednorazowo gdy przekroczy się próg 2000 czy jest to "trwałe" i występuje nawet na referencyjnych taktach? Ciekawi mnie rozwój sytuacji. A może tylko przegrzewają karty w których występuje znany tutaj problem z wentylatorem, który nie reaguje na zmianę temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---- >> m40

 

W moim przypadku problem wystepuje po przekroczeniu defaultowego taktowania 1900. Definitywnie nie jest on wywolany przez temperature, karta jest bardzo dobrze schlodzona tak jak widac w podpisie + ma dodatkowy nawiew od gory na laminat. Pamieci sa caly czas letnie. U mnie po powrocie na def. nie ma problemow, jednakze czytalem na roznych forach o przypadkach gdzie ludzie musieli schodzic ponizej ref. taktow. Acha, jak pisalem wczesniej poczatkowo karta smigala na 2000 przez kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos w Berlinie byłem, nie znalazłem, przykro mi :) Może Tobie się uda. BTW. Chyba będę brał XFX'a z USandA, będę go miał na Boże Narodzenie jak coś. No chyba, że do tego czasu poprawi się sytuacja w kraju ;)

a co gwarancją - działa ona poza terenem US , jest jakiś serwis XFX w Europie gdzie moznąby wysłać kartę jakby się rozkraczyła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co gwarancją - działa ona poza terenem US , jest jakiś serwis XFX w Europie gdzie moznąby wysłać kartę jakby się rozkraczyła?

 

co do serwisu też jestem ciekaw, mam XFX od jakiś 2 tygodni jak na razie wsio ok :rolleyes:

Edytowane przez lejlas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kiepawo a juz mnie naszlo zeby jednak dac te 1050zl za gt xfx i pokonac wlasne sumienie zastanawiam sie tez nad hd3870 za 750-800zl niemoge juz wysiedziec na x550;( - moze ktos wie o jakis magicznych dostawach lub obnizkach;p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...