Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem ale ja juz przestalem czekac, poza tym widze ze jednak moga byc male problemy z 8800GT z tymi pamieciami.

Kupilem wczoraj 3850 (256 MB) 590 PLN a jak sprzedam z siga 7900GT kupie sobie druga i zrobie crossfire za bardzo podobne pieniadze co obecne ceny 8800GT. A z crossfire'em w takiej konfiguracji pojedynczy 8800GT "raczej" szans nie ma.

Poza tym informacje o pojawieniu sie serii 9xxx (i to tych najmocnijeszych) tym bardziej wyleczylo mnie z zakupu 8800GT za 1000PLN +.

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Mój Palit stabilnie działa na 700/1855/2006 (core/shader/mem).

Przekroczenie któregokolwiek z tych parametrów powoduje już zawiechy/ kolorowy ekranik/ itp.

 

Ustawiam takie OC tylko dla gry w Crysis (w innych nie trzeba ;) ) lub na potrzeby testów, tak więc nie wiem jakby to było, gdyby tak dłużej to pochodziło.

 

Ps - chłodzenie zmieniłem z ref. na S1+Fander 120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ale ja juz przestalem czekac, poza tym widze ze jednak moga byc male problemy z 8800GT z tymi pamieciami.

Kupilem wczoraj 3850 (256 MB) 590 PLN a jak sprzedam z siga 7900GT kupie sobie druga i zrobie crossfire za bardzo podobne pieniadze co obecne ceny 8800GT. A z crossfire'em w takiej konfiguracji pojedynczy 8800GT "raczej" szans nie ma.

Poza tym informacje o pojawieniu sie serii 9xxx (i to tych najmocnijeszych) tym bardziej wyleczylo mnie z zakupu 8800GT za 1000PLN +.

Z tym stwierdzeniem bym się nie zgodził na 100% bo mam 8800GT i widziałem wyniki w Crysis w CF 3850 "256mb" i powiem, że moja grafa pojedyńcza była szybsza średnio o 3-5fpsów, gdzie mój procek miał taktowanie 3.2 Mhz, a innego użytkownika tego forum 3.6 Ghz.

 

Poza tym osobiście wolę 1 mocną grafę niż 2 średnie, dlaczego...

Każda gra inaczej wykorzystuje CF jedna w 80% przyrost 2, a w innych 1% :)

 

Pozdrawiam

Xibi B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzrost wydajnosci przy dwoch kartach jest zawsze nie proporcjonalny w stosunku do wydajnosci pojedynczej karty. Przegladajac testy 8800GT jest porownanie do innych kart, jak i rowniez zestaw 2x8600GT, ktory wypada bardzo mizernie.

SLI czy Cross, oplaca sie tylko przy kartach z najwyzszego segmentu przy zalozeniu, ze najnizsza rozdzialka pod jaka bedzie sie grac to 1920xX, a tu wiadomo 24" LCD. Po wszelkich testach widac, ze w wiekszosci przypadkow, dopiero w tej rozdzialce widac znaczace roznice w wydajnosci miedzy zestawem 2 kart, a jedna, na korzysc dwoch.

 

Za niespelna 3 tygodnie swieta, widzac jaka nadal jest dostepnosc kart, utwierdzam sie wtym, ze dobrze zrobilem kupujac 8800GT. Z drugiej strony, jesli ktos ma troszke mniejsze wymagania wydajnosciowe to dobrym pomyslem jest zakup nowych ATI. Osobiscie, zawsze mialem taka zasade, ze nie kupuje karty za wiecej niz 750zl, a ze tym razem naplyw gotowki byl troche wiekszy, postanowilem zlamac zasade i choc raz cieszyc sie duza wydajnoscia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym sie rozni Thermalright HR-03 GT od Thermalright HR-03 PLUS wiem ze jeden jest na 8800GT ,a drugi na GTx i GTSy :wink: Tylko mam pytanie czy obydwa pasuja na 8800GT??Bo ten Thermalright HR-03 PLUS bedzie sporo tanszy :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwale ;)

 

EVGA działa stabilnie przy ustawieniach 730 gpu i 2000 mem. Przekroczenie na pamięciach 2060mhz powoduje natychmiastowy zwis.

 

Przy tych ustawianiach brak jakichkolwiek artów czy błedów w Crysis-ie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Czym sie rozni Thermalright HR-03 GT od Thermalright HR-03 PLUS wiem ze jeden jest na 8800GT ,a drugi na GTx i GTSy :wink: Tylko mam pytanie czy obydwa pasuja na 8800GT??Bo ten Thermalright HR-03 PLUS bedzie sporo tanszy :?

Z tego co pamiętam, to czytałem (chyba na tym forum nawet), że hr-03 plus NIE pasuje, natomiast "technicznie rzecz biorąc" HR-03 REV.A pasuje.

Oczywiście TR uznaje, że powinien być montowany tylko dedykowany model GT, ale to raczej jest chwyt marketingowy .

 

Ja osobiście uważam, że lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> S1 + cichy wiatrak 120.

 

 

EVGA działa stabilnie przy ustawieniach 730 gpu

To gratuluję. Nie wiem od czego to zależy (od sztuki? od Palita?) ale u mnie cokolwiek ponad 700 na rdzeniu skutkuje zwiechami :(

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gratuluję. Nie wiem od czego to zależy (od sztuki? od Palita?) ale u mnie cokolwiek ponad 700 na rdzeniu skutkuje zwiechami :(

Dzieki :) Jak odbierałem grafe to się zawiodłem bo dostałem bulka, instrukcja+ karta w "folijce" ;) ale działać działa.

Na razie jade na fabrycznym chłodzeniu i wentylator przy 730 działa na 80% co pozwala na schłodzenie rdzenia do 74C ale suszarka robi się wtedy niezła :) Nie wiem czy to koniec karty bo nie sprawdzałem więcej. Pamięci za to średnio, trochę powyżej 2Ghz i zwiecha :( trudno się mówi ;)

 

W szybkim teście na starych sterach udało mi się uzyskać http://service.futuremark.com/compare?3dm06=3995150 ale to jeszcze na stockowych ustawianiach cpu a karta szła coś koło 670/2ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kiepawo a juz mnie naszlo zeby jednak dac te 1050zl za gt xfx i pokonac wlasne sumienie zastanawiam sie tez nad hd3870 za 750-800zl niemoge juz wysiedziec na x550;( - moze ktos wie o jakis magicznych dostawach lub obnizkach;p?

czekaj czekaj na 88GT za 850 zl - może na wiosne sie doczekasz :lol:

 

a HD3870 to syf w porównaniu z 88GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekaj czekaj na 88GT za 850 zl - może na wiosne sie doczekasz :lol:

 

a HD3870 to syf w porównaniu z 88GT.

a mógłbyś uzasadnić dlaczego Twoim zdaniem HD3870 to syf?

 

 

ceny powinny troszkę się obniżyć z uwagi na pojawiające się nowe GTSy. podejrzewam jednak że do końca grudnia nie będzie drastycznych zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ray

Ja kupowałem Tutaj tzn. przez sklepy z ich sieci. Ale z dostępnością kiepsko. Jak ja zamawiałem przyjechało 5 kart na Polskę i miałem tyle szczęscia, że jedna trafiła do mnie ;) Nie pytaj się o cene bo nie wiem :D

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gratuluję. Nie wiem od czego to zależy (od sztuki? od Palita?) ale u mnie cokolwiek ponad 700 na rdzeniu skutkuje zwiechami icon_sad2.gif

 

Zmien napiecie w biosie na 1,1, odkrec troche pamieci(ustaw nawet def. do testu) i wtedy krec GPU, powinienes swobodnie zrobic wiecej na rdzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Zmien napiecie w biosie na 1,1, odkrec troche pamieci(ustaw nawet def. do testu) i wtedy krec GPU, powinienes swobodnie zrobic wiecej na rdzeniu.

Myślałem o zmianie napięcia, tylko czy czy da się to zrobić bez stacji FDD?

Np z pendrive, albo karty SD w czytniku podłączonym do USB? albo z bootowalnego CD? Czy tylko dyskietka wchodzi w grę :/

Nie zamontowałem sobie flopa w swojej budzie... :unsure:

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo.

Sprawdz w biosie czy nie ma funkcji emulowania FDD za pomoca właśnie flasha.

Spotkałem się z tym w płytach serwerowych, możliwe, że obecnie sprzedawane "cywilne" płyty mają taką funkcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie z pendrive'a twoja plyta powinna to obslugiwac, w domu mam gdzies linka do strony opisujacej jak go sformatowac. Prosciej jednak jest zrobic boot disc w nero i dodac te pliki, u mnie w ten sposob dzialalo bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Da sie z pendrive'a twoja plyta powinna to obslugiwac, w domu mam gdzies linka do strony opisujacej jak go sformatowac. Prosciej jednak jest zrobic boot disc w nero i dodac te pliki, u mnie w ten sposob dzialalo bezproblemowo.

Ok. No to będę testował wieczorem...

PS - ale jak będziesz mógł, to prześlij potem tego linka.

Z góry dzięki.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy komuś się to przyda, ale w poszukiwaniu 8800gt (600/1800) możecie wybrać się do Media Markt. W poniedziałek byłem u siebie i na ścianie wisiała gazetka z 8800gt za 890zł :blink: , do tego u mnie są raty 0% więc można było nabyć ją sobie w 10 ratach po 89zł. Nie pamiętam firmy, a gazetki już tez nie ma bo wyszła nowa, ale na 100% było 8800gt, bo nawet tacie pokazywałem, że cena promocyjna była.

Może to tak regionalnie tylko było, ale jak ktoś nie ma daleko to może się wybrać ;)

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić Galaxy 8800GT CoolerMaster Fan (HDMI, trójfazowe zasilanie, dwa gniazda dodatkowego zasilania)

karta

Karta kupowana na angielskim ebay, z jakiegoś chinskiego sklepu (tim-each).

Sprzedawca ma ok.1200 transakcji i status power seller (99% pozytywnych), więc oszustem chyba nie jest. Całkowity koszt z dostawą do polski 950 zł (186,98£).

Czekam na wasze opinie czy warto kupić kartę? Może ktoś z was zamawiał z tak odległych miejsc i ma jakieś doświadczenie? Ile mogła by iść taka paczka do polski? Czy jest jakiś sposób aby nie płacić cła (gdzieś wyczytałem że jak się napisze na paczce GIFT- prezent to mogą jej nie oclić)? Czy bezpieczne są transakcje w PayPal?

Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadaczy tej karty odczytuje temperatury karty programem EVEREST?

Program pokazje 3 wartości (GPU-PAMIĘCI-OTOCZENIE) ale strasznie zaniża temperatury tak około 15C.

Czy u was tez tak jest?

U mnie jest to samo na karcie 88Gt Gainward.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...