Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dia8el

Tak sobie mysle, ze moznaby pozwac producentow kart do sadu i wygrac niemale odszkodowanie :) Bo co jesli jestem grafikiem komputerowym i pracuje 8h renderujac sceny 3d = karta jest mocno obciazona? :)

No i co z tego, że jest obciążona? :)

Masz po to regulację obrotów, żeby sobie włączyć odrzutowy napęd i mieć chłodniej :)

To że karty mają bug'a 29%, to można na gwarę pewnie dać, ale 1-nie wiem co oni na to? 2-czas oczekiwania na naprawę teraz, to chyba ruski rok byłby...

Nvidia dała ciała z tym chłodzeniem strasznie, ale procesu z nimi byś nie wygrał. Nie wierzę w to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam wątpliwości jak z tą gwarą. EVGA już napisała że to zamierzone i nie podlega gwarancji więc u nich szanse na wymianę są znikome. U mnie referent ZOTACA wszedł na wyższe obroty (czyt. gpu miał ~100C) raz na samym początku lost planet, potem już trzymał się na 90C. Żadna inna gra ani mark nie rozgrzał już tak karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że karty mają bug'a 29%, to można na gwarę pewnie dać, ale 1-nie wiem co oni na to? 2-czas oczekiwania na naprawę teraz, to chyba ruski rok byłby...

Nvidia dała ciała z tym chłodzeniem strasznie, ale procesu z nimi byś nie wygrał. Nie wierzę w to icon_wink2.gif

Dokladnie tak, jesli nawet zaczna ludzie im karty oddawac to w moment zmienia to Biosem, i odesla ci ta sama karte. A bedziesz czekal..... Wiec nie sadze zeby to bylo lepsze rozwiazanie niz RT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że karty mają bug'a 29%, to można na gwarę pewnie dać, ale 1-nie wiem co oni na to? 2-czas oczekiwania na naprawę teraz, to chyba ruski rok byłby...

Nvidia dała ciała z tym chłodzeniem strasznie, ale procesu z nimi byś nie wygrał. Nie wierzę w to ;)

Moja też ma buga 29% ale co z tego :) nie będe wymieniał karty na inną po jeszcze trafie "padaka", także wole nie mówić nic ;)

 

dia8el moja grafa na 100% nie jest aż tak głośna na full, chociaż baaardzo głośna wtedy jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co wszyscy tak z tym bugiem...

 

poprostu uznali ze dopiero temperatura 90 stopni jest powodem by zwiekszac obroty wiatraka.. i tak sie dzieje..

wczoraj grałem sobie w Hellgate'a i po jakims czasie uslyszalem ze wiatrak sie odezwal.. sprawdzilem temp. byla 90 stopni.. schlodzil ponizej.. to zmiejszyl do 29%, potem znow jak sie rozgrzala wlacza wieksze..

 

takze z ich punktu widzenia to pewnie jest zamierzone i dziala tak jak sobie wymyslili...

Edytowane przez leer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Moja też ma buga 29% ale co z tego :) nie będe wymieniał karty na inną po jeszcze trafie "padaka", także wole nie mówić nic ;)

 

dia8el moja grafa na 100% nie jest aż tak głośna na full, chociaż baaardzo głośna wtedy jest ;)

Twoja karta, Twój komfort pracy/zabawy, Twoja decyzja co z tym zrobisz.

Moją opinię na silników rakietowych już wyraziłem :lol:

 

 

 

nie wiem co wszyscy tak z tym bugiem...

 

poprostu uznali ze dopiero temperatura 90 stopni jest powodem by zwiekszac obroty wiatraka.. i tak sie dzieje..

wczoraj grałem sobie w Hellgate'a i po jakims czasie uslyszalem ze wiatrak sie odezwal.. sprawdzilem temp. byla 90 stopni.. schlodzil ponizej.. to zmiejszyl do 29%, potem znow jak sie rozgrzala wlacza wieksze..

 

takze z ich punktu widzenia to pewnie jest zamierzone i dziala tak jak sobie wymyslili...

 

No to się ciesz, że masz kartę BEZ bug'a! B-) bo mi się cooler nie rozkręcał samoczynnie powyżej 90C nawet! I bynajmniej takich osób jak ja nie jest kilka, a są to tysiące ;P (uprzedzając pytanie: tak, w skali światowej ;P)

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie mysle, ze moznaby pozwac producentow kart do sadu i wygrac niemale odszkodowanie :) Bo co jesli jestem grafikiem komputerowym i pracuje 8h renderujac sceny 3d = karta jest mocno obciazona? :)

[ot] przy renderingu scen 3d pracuje praktycznie sam procek, karta odpoczywa. Dostaje wycisk tylko w czasie modelowania ;) [/ot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja karta, Twój komfort pracy/zabawy, Twoja decyzja co z tym zrobisz.

Moją opinię na silników rakietowych już wyraziłem :lol:

No to się ciesz, że masz kartę BEZ bug'a! B-) bo mi się cooler nie rozkręcał samoczynnie powyżej 90C nawet! I bynajmniej takich osób jak ja nie jest kilka, a są to tysiące ;P (uprzedzając pytanie: tak, w skali światowej ;P)

 

jestes pewny ze nawet jak dojdzie do 100 stopni to sie nie rozkreca tylko zwis jest? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam asusa 8800gt jakim programem mogę zmierzyc temperature, bo asus smart doc. jest u mnie w wersji jak to nazwać podstawowa nie wyświetla nic tylko częstot. rdzenia i pamięci

w Riva tuner 2.6 temperat jest 0C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

jestes pewny ze nawet jak dojdzie do 100 stopni to sie nie rozkreca tylko zwis jest? <_<

Tak. Miałem od razu freezy albo zielony/kolorowy ekranik. Wiem, co mówię...

 

 

witam

Mam asusa 8800gt jakim programem mogę zmierzyc temperature, bo asus smart doc. jest u mnie w wersji jak to nazwać podstawowa nie wyświetla nic tylko częstot. rdzenia i pamięci

w Riva tuner 2.6 temperat jest 0C

Ja używam super prostego, ale skutecznego

Guru3D - NvTempLogger

;)

Jak to nie pomoże, to może masz uszkodzony czujnik temp na karcie :o ?

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, jest sens zakładania na karte AC Silencer NV5? Chłodzenie za 15 zł a według recenzji na frapsie działa wyjątkowo dobrze. Alternatzw dla niego jest Accelero S1 ale kosytuje "już" 70 zł + wentylator = 100 zł.

No i jakoś w magiczny sposób da się tam wepchnać Accelero X1 ;)

 

Czy może nie przejmować się i kupić Thermalright HR-03 Plus za 170zł ?

 

Nie spodziewałem się teraz przypływu gotówki także nie zastanawiałem się nad chłodzeniem ale lost tak chciał ze dostałem kase i chce wymienic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

@ Buu

Dlaczego mam wrażenie, że zadajesz pytanie, jak byś się z choinki urwał...? :blink:

Przecież piszesz na w tym wątku. Nie czytasz go przy tym? Było wałkowane to już tyle razy :mur:

 

Jak myślicie, jest sens zakładania na karte AC Silencer NV5?

NIE -bo jest tani, mniej wydajny i głośniejszy od S1. (przy czym żeby była jasność: LEPSZY O NIEBO OD STOCK)

 

Accelero S1

-TAK - bo mam i wiem o czym piszę. Cicho, wydajnie, cena do przełknięcia. Więcej info - patrz wątek, w którym teraz się znajdujesz, itp.

 

Thermalright HR-03 Plus za 170zł ?

-NIE -bo po co płacić 70zł więcej za kilka stopni mniej! :blink:

 

Nie spodziewałem się teraz przypływu gotówki także nie zastanawiałem się nad chłodzeniem ale lost tak chciał ze dostałem kase i chce wymienic *

-jak masz nadmiar kasy, to wydaj to na prezenty pod choinkę

 

 

 

 

 

@ Niemiec - czyżby luki w czytaniu tematu? :wink:

a wracajac do tematu czy da sie jakos wgrac biosa do karty nie majac flopa? jakis winflasher albo cos?

@ ronifcb

No to gratulacje. Dobrze, że jednak karta żyje ;) Masz także niezły wynik na 3d06. Ja nie mogę przeskoczyć nawet bariery 12,5k :( Ale między nami to chyba procek robi pogrom... (?)

 

Jeśli chodzi o bios-mod:

-dasz sobie radę, to jest prostsze, niż myślisz (też miałem takie rozterki, jak Ty;) )

 

Zapraszam na mój mały BIOS-MOD 8800GT manual ;)

(Pytania do manuala w ww wątku lub PW)

 

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam super prostego, ale skutecznego

Guru3D - NvTempLogger

 

 

ściągnołem ,włączyłem ale program nic nie pokazuje,okno na srodku pulpitu -reklama czy co ikona w pasku ale nic nie zmienia i nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dia8el, twierdzisz że nie warto dopłacać do Thermallighta 70zł bo to kilka stopni tylko mniej, a do S1 w stosunku do silencera warto dopłacać 70zł, mimo że to też tylko stopni mniej ;)

 

Pomijam fakt że przy Silencerze temperatura wewnątrz ubudowy jest dużo niższa niż przy S1 i Thermallight, bo gorące powietrze jest wyrzucane za zewnątrz budy i nie kotłuje się w środku...

Edytowane przez dr@jw3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheeh diab8el nie szalej :D

Mysle ze jak ktos nie ma kasy to NV5 da rade.

Racja HR-03 to zbedny wydatek skoro na S1 temp nie przekraczaja 45 stopni, chyba ze jestes onanista sprzetowym ktory lubi sliczne, blyszczace i wielkie chlodzenie. Bo napewno twoja karta tego nie potrzebuje.

No i najwazniejsze, bylo to juz milion razy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ludzie czy wy sie spodziewacie nagle uslyszc jakiejs super nowiny ze np na HR-03 zrobicie 900 na GPU??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Orientuje się ktoś , która karta się lepiej kręci: Zotac czy Gigabyte (8800 GT) ?

 

Którą kartę warto kupić jeśli kosztują tyle samo i dlaczego?

 

 

Może ktoś ma swoje doświadczenia z kręcenia Zotaca vs Gigabyta ? :D

Pzdr

Edytowane przez Gromitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dia8el

 

Spokojnie bo ci się ciśnienie podniesie, zmęczony jestem prac i nie wszystko do mnie dociera :angry:

 

Przyznaje pisałeś, że lepiej na S1 teraz sobie przypomniałem ;)

 

dia8el nie porywaj się tak bo szybko kojtniesz ;)

 

PEACE :gitarzysta2:

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dia8el, twierdzisz że nie warto dopłacać do Thermallighta 70zł bo to kilka stopni tylko mniej, a do S1 w stosunku do silencera warto dopłacać 70zł, mimo że to też tylko stopni mniej ;)

 

Pomijam fakt że przy Silencerze temperatura wewnątrz ubudowy jest dużo niższa niż przy S1 i Thermallight, bo gorące powietrze jest wyrzucane za zewnątrz budy i nie kotłuje się w środku...

A kto Ci mpowiedzial ze bedziesz mial kilka stopni mniej????Ja mam ale kilka stopni wiecej i o jeden slot wiecej zajety ,wiec kupowanie thermalrighta moim zdaniem mija sie z celem.Na s1 mialem okolo 2-3 stopnie mniej :mur: Jedyna jego zaleta wzgledem s1 jest wyglad :wink:

Edytowane przez ronifcb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Ja używam super prostego, ale skutecznego

Guru3D - NvTempLogger

ściągnołem ,włączyłem ale program nic nie pokazuje,okno na srodku pulpitu -reklama czy co ikona w pasku ale nic nie zmienia i nie działa

To mi się już kończą pomysły :(

 

 

 

dia8el, twierdzisz że nie warto dopłacać do Thermallighta 70zł bo to kilka stopni tylko mniej, a do S1 w stosunku do silencera warto dopłacać 70zł, mimo że to też tylko stopni mniej ;)

Pomijam fakt że przy Silencerze temperatura wewnątrz ubudowy jest dużo niższa niż przy S1 i Thermallight, bo gorące powietrze jest wyrzucane za zewnątrz budy i nie kotłuje się w środku...

Prawda. Ja jednak wolałem przede wszystkim ciszę i to za nią dopłaciłem ;)

 

 

 

 

Mysle ze jak ktos nie ma kasy to NV5 da rade.

Racja HR-03 to zbedny wydatek skoro na S1 temp nie przekraczaja 45 stopni, chyba ze jestes onanista sprzetowym ktory lubi sliczne, blyszczace i wielkie chlodzenie. Bo napewno twoja karta tego nie potrzebuje.

No i najwazniejsze, bylo to juz milion razy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ludzie czy wy sie spodziewacie nagle uslyszc jakiejs super nowiny ze np na HR-03 zrobicie 900 na GPU??

święte słowa :)

 

 

 

 

@dia8el

Spokojnie bo ci się ciśnienie podniesie, zmęczony jestem prac i nie wszystko do mnie dociera :angry:

Przyznaje pisałeś, że lepiej na S1 teraz sobie przypomniałem ;)

dia8el nie porywaj się tak bo szybko kojtniesz ;)

PEACE :gitarzysta2:

Buu - sorr, taki mi jakos wyszło :rolleyes: Luzik:) Trzymam się dobrze więc nie tojtnę tak szybko ;P

Pokój:)

 

ad zmiany chłodzenia - wybór należy do Ciebie. Jak widzisz są plusy i minusy i S1 i Silencra. Same minusy natomiast zdaje się mieć HR...

zwłaszcza, że szkoda płacić tylko za wygląd...

(...) kupowanie thermalrighta moim zdaniem mija sie z celem.Jedyna jego zaleta wzgledem s1 jest wyglad :wink:

;)

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ronifcb...

 

Mówiłem o Silencerze... I logiczne jest że temp w obudowie zmaleje, bo gorące powietrze z najcieplejszej grzałki w kompie jest usuwane...

Edytowane przez dr@jw3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WitamOrientuje się ktoś , która karta się lepiej kręci: Zotac czy Gigabyte (8800 GT) ?Którą kartę warto kupić jeśli kosztują tyle samo i dlaczego?Pzdr

Bo sie woda leje z niego.... Sory ale to pytanie wygra w plebiscycie roku.....

 

Bylo to walkowane milion razy, przejrzyj kilka stron forum a sie dowiesz!!!!!!!!!!!

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!JEZELI KUPUJESZ REFERAT TO WSZYSTKO JEST TO SAMO!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda kolego.Jedne sie kreca lepiej drugie gorzej.Podobno pality sie kreca dobrze.Mialem Asusa i srednio sie krecil.Na rdzeniu nawet 700 nie pociagnal. :oops:Natomiast EVGA ktora teraz mam idzie ladnie na rdzeniu okolo740 a pamieci slabo bo tylko okolo960 a standardowo mam 1000(i musialem obnizyc bo nie dziaa stasbilnie) :wink:

Edytowane przez ronifcb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tez bylo juz wiele razy ze to kwestia sztuki a nie marki, czego twoja karta jest przykladem. Skoro nawet producent przecenil jej mozliwosci. Tak przy okazji to u mnie jest to samo, memki mam na 950 zeby miec pewnosc ze bedzie ok.

Generalnie rdzen w tej karcie jest duzo bardziej podatny na OC czego dowadza testy z Vmodami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Bo sie woda leje z niego.... Sory ale to pytanie wygra w plebiscycie roku.....

Bylo to walkowane milion razy, przejrzyj kilka stron forum a sie dowiesz!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!JEZELI KUPUJESZ REFERAT TO WSZYSTKO JEST TO SAMO!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:lol: :lol:

respect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno jest jakaś różnica pomiędzy Zotac i Gigabytą :D - jeśli nie w samej karcie to może w długości gwarancji , rzetelności serwisu itp

 

poza tym mogą się różnić wielkością wiatraczka w chłodzenia w zależności od tego , która firma ma świeższe dostawy itd.

Edytowane przez Gromitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

na pewno jest jakaś różnica pomiędzy Zotac i Gigabytą :D - jeśli nie w samej karcie to może w długości gwarancji , rzetelności serwisu itp

poza tym mogą się różnić wielkością wiatraczka w chłodzenia w zależności od tego , która firma ma świeższe dostawy itd.

WOW :blink: :lol:

Nasuwa mi się tylko:

Sory ale to pytanie wygra w plebiscycie roku.....

Bylo to walkowane milion razy, przejrzyj kilka stron forum a sie dowiesz!!!!!!!!!!!

Dodam od siebie: poczytaj w tym temacie o dostępności tych kart... a potem wybierz się do sklepu i... przebieraj.

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...