Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Ktos sie orientuje, ktora z kart jest cichsza? Galaxy 8800GT na niebieskim pcb czy Palit 8800GT Sonic? Bede bral ktoras z tych kart i glosnosc pozostaje czynnikiem decydujacym. ChrisG, orientujesz sie moze? Bo widze ze Galaxy w testach, nie wiem tylko czy miales stycznosc z Soniciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po WIEKACH oczekiwań dotarła do mnie MSI 8800GT O/C

Standardowe takty 660/1670/950

3dm2k5 przy C2D@3,2Ghz i 2x1GbRAM@800Mhz 4-4-4-12 to 19300.

Co do gier to Crysis gpu benchmark 32fps przy 1440x900 i HIGH dx10.

Wiedźmin przestał przycinać w wyzimie handlowej (wszystkie opcje na max),ale za to postać dostała dziwnych lagów,ale tylko jak ide na prawo-skos :lol:

pzd

Testy o/c jutro.

 

Ps. Przy teście 3dm na fan 29% GPU miał 70C :shock:

Przy 50% (głośniej niż reszta kompa,gdzie są wiatraki na 12V) GPU po kilku godz grania w niewymagającą grę miało <50C.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Monolith

fullcovery ktore sciagalem pasuja pod gt i gts na g92 :)

z reszta chyba jak wszystkie bloki na g92

no ta. ale kto wie czy beda pasowac pod serie 9xxx. B-) komu ja pozniej opchne takiego fullcovera, z grafa pewnie nie pojdzie. no i ta cena ... prawie polowa mojego calego kibla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Sparkle jak piszczał tak piszczy,ale liczę że się uspokoi. Jak nie to go będę reklamował. Wczoraj założyłem NV5, co prawda nie za 15 a za 18zł :) Sprawa banalnie prosta. Oczywiście radiatorki powędrowały na sekcję zasilania. W stresie bez kręcenia (przy moim procku to się nie opłaca) około 65 stopni (wcześniej ponad 80 przy wiatraku na 40%), w idle zaś 46 (wcześniej 60). Karta spokojnie poszła z 600 na 675 i pamięci na 1950, jednak dało to minimalny wzrost około 400pkt w 3dMarku 2005. Athlon x2 2.9GHz zbyt słaby, ale też i za słaby nie jest. Gierki latają jak ta lala.

Pozdrawiam wszystkich i jeżeli już bym tutaj nie pisał to życzę Wam Zdrowych i Spokojnych Świąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Ktos sie orientuje, ktora z kart jest cichsza? Galaxy 8800GT na niebieskim pcb czy Palit 8800GT Sonic? Bede bral ktoras z tych kart i glosnosc pozostaje czynnikiem decydujacym. ChrisG, orientujesz sie moze? Bo widze ze Galaxy w testach, nie wiem tylko czy miales stycznosc z Soniciem.

 

na bank evga jest cicha,przewinelo mi sie przez lapy z 8 sztuk i kazda byla cicha,rowniez nie piszczaly,z xfx'ami bylo gorzej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawilem sie troche Crysisem w SLI i w 1280x1024 All High AAx2/Anx4 i w pierwszym rozdzialem 50-60 fps :D

Ale mam problemy z przegrzewajaca sie plyta wiec musze pierw to rozwiazac zanim wezme sie za testy konkretne :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzo zalezy od cepa i ustawien jakosci, ja na swoim E6300@def mam juz nawet nie pamietam ile, ale chyba 8k :lol: w 2k3 nedzne 32k a w 2k5 chyba 17k :D wiec jak widac e21xx nawet na 3g jest troche cieniasty do markow ;)

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinno być więcej.Jakie stery??

stery to 169.25 beta , system Vista

 

ale stawiam na proca że się niewyrabia (znowu zmiany mnie czekają)

Edytowane przez KOLA.K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Sparkle jak piszczał tak piszczy,ale liczę że się uspokoi. Jak nie to go będę reklamował. Wczoraj założyłem NV5, co prawda nie za 15 a za 18zł :) Sprawa banalnie prosta. Oczywiście radiatorki powędrowały na sekcję zasilania. W stresie bez kręcenia (przy moim procku to się nie opłaca) około 65 stopni (wcześniej ponad 80 przy wiatraku na 40%), w idle zaś 46 (wcześniej 60). Karta spokojnie poszła z 600 na 675 i pamięci na 1950, jednak dało to minimalny wzrost około 400pkt w 3dMarku 2005. Athlon x2 2.9GHz zbyt słaby, ale też i za słaby nie jest. Gierki latają jak ta lala.

Pozdrawiam wszystkich i jeżeli już bym tutaj nie pisał to życzę Wam Zdrowych i Spokojnych Świąt.

moglbys zapodac jakies wyniki w gierkach w rozdzielczosci 1280x1024 i nie wiekszej?

pytam bo przymierzam sie do jakiegos GT'ka i nie wiem jak bardzo moze hamowac moj procek grafe!

 

 

z gory dzieki za info

 

pozdro

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglbys zapodac jakies wyniki w gierkach w rozdzielczosci 1280x1024 i nie wiekszej?

pytam bo przymierzam sie do jakiegos GT'ka i nie wiem jak bardzo moze hamowac moj procek grafe!

z gory dzieki za info

Tak na szybko to:

Crysis - 1280x1024 - wszystko na full bez aa - chodzi płynnie

BioShock - 1280-1024 - tak jak wyżej - chodzi płynnie

Medal - wszysko na max - płynnie

Call - wszystko na max - płynnie

TDU - wszystko na max - płynnie

 

W odróżnieniu od Ciebie mam trochę mniej MHz, ale za to dwa rdzenie. Jak to się dokładnie będzie przekładało w gierkach to nie wiem. A kiedyś się zmieni bebechy, grafikę się przełoży.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko to:

Crysis - 1280x1024 - wszystko na full bez aa - chodzi płynnie

BioShock - 1280-1024 - tak jak wyżej - chodzi płynnie

Medal - wszysko na max - płynnie

Call - wszystko na max - płynnie

TDU - wszystko na max - płynnie

 

W odróżnieniu od Ciebie mam trochę mniej MHz, ale za to dwa rdzenie. Jak to się dokładnie będzie przekładało w gierkach to nie wiem. A kiedyś się zmieni bebechy, grafikę się przełoży.

 

Pozdro

dzieki wielkie!o takie wlasnie gierki mi chodzilo B-)

no masz 2 rdzenie ale jeszcze nie za wiele gier obsluguje wpelni ich mozliwosci tak wiec narazie obstaje przy tym co mam!dojdzie lepsza karta i bedzie git!

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż tylko widze, że "proc za słaby i niewyrabia". A co wy w smarki gracie czy co? Zróbcie sobie najpierw testy w grach na takim e2140@3.0 i na q6600@3.0. Zobaczycie wtedy czy rzeczywiscie warto tyle kasy w proca pakować. No chyba, że ktoś lubi sie przed wynikami ze smarków onanizować to prosze bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwlaszcza jak sie gra w wyzszej rozdzielczosci:

 

http://firingsquad.com/hardware/$500_...grade/page8.asp

Pobieżnie tylko spojrzałem, później sobie całość poczytam. A te procki były wogle podkręcone czy na standardowych taktach praktycznie zero różnicy pomiędzy nimi (w wyższych rozdziałkach, bo w niższych troche niby jest ale moim zdaniem nie warta dopłaty) , bo nie zauwazyłem nic o tym na szybkiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie na standartowych nie podkrecanych, w roznych grach na roznych stronach testu, i wlasnie artykul pokazuje ze w wysokich rozdzialkach i ustawieniach to i tak grafy takie jak 8800GT ograniczają FPSy a nie procki...

 

a malo kto na to zwraca uwage.. zwlaszcza ze czesto nowe procki testuja w rozdzielczosciach takich jak 1024 zeby pokazac roznice wydajnosci w grach..

a w wyzszych by sie okazalo ze wcale wielkiej nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja też nie widze różnicy za bardzo między e2140@3.0 a q6600@3.0 w gierkach, dlatego bawi mnie to jak ludzie wariują żeby zmieniac procka bo w smarku ma mało punktów i twierdzą, że ich procek ogranicza. A w smarku06 właśnie procek ma ogromne znaczenie. W grach już nie takie duże więc ja na przykład nie widzę sensu przepłacać żeby mieć więcej punktów w smarku06 - bo w niego nie gram :mur: :wink: . Takie moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i juz po testach drobnych SLI 88GT na tym co w sigu :)

 

Ogolnie to POWER, ale tego sie spodziewalem. Wyniki sa z jakichs 5-10 minut gry bo nie mam czasu caly dzien biegac po mapach zeby to pomierzyc. Stalker obecnie cos sie [ciach!]li ale moze to wina wczesnej wersji gry. Coz wiecej, oto wyniki:

 

3D Mark 06 -> 16.xxx pkt

 

Oblivion:

1280x1024 AAx4 ANx8 HDR + All Full -> 100-130 fps

1600x1200 AAx2 ANx8 HDR + All Full -> 50-80 Fps

 

Crysis

1280x1024 AAx2 ANx4 High All -> 50 fps (demo)

 

UT 2003 (16 botow)

1280x1024 AAx4 ANx8 Full -> 62

1600x1200 AAx2 ANx8 Full -> 62 (heh)

 

Stalker

1600x1200 Dynamic AAx2 (stery) ANx8 -> 70 fps

 

The Witcher

1600x1200 AAx4 ANx8 -> 65-90 fps (bagna)

 

Bioshock

1600x1200 AAx4 ANx8 -> 70-100 fps (1 rozdzial)

 

 

Karty smigaja na co dzien 675/1720/1900 i 45% obrotow wentyla - wg mnie nie jest glosno i w miare chlodno tak ze podczas gry w Crysisa mialem max 71C z tym ze 120mm wentyl wyciaga znad kart cieple powietrze i mam ogolnie dobrze wentylowana bude.

 

Uzywam sterow 169.13 - sa jakies nowe zdecydowanie lepsze o nich?

 

Pzdr :D

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

3 dni temu odebrałem spory transport kart graficznych Sparkle 8800GT 512 Cool-Pipe3. Pozwoliłem sobie na przetestowanie dwóch egzemplarzy. Podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami.

 

1. Fotki

 

Bardzo estetyczne pudełko przez, które można zobaczyć kartę :D

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Zawartość pudełka

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Sama karta i jej chłodzenie

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Karta wygląda na bardzo dobrze wykonaną. Chłodzenie jest solidne ciekawe czy wydajne.

 

3. Testy w programie 3dmark06 (1280x1024)

 

Patforma testowa nr 1

 

C2D E4500 @3,2 Ghz

OCZ Vanquisher

Asus P5K

OCZ 2 GB 800 @900 Platinium Edytion

Samsung 320 16 MB

Tacens 460 Valeo

 

1. srcreen taktowania 600/1800

2. screen taktowania 695/2000

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Platforma testowa nr 2

 

Q6600 4x 3,6 Ghz 1800 FSB

OCZ Vanquisher

Asus P5K

A-Data 2 GB 800 @900 4-4-4-12 CL

Samsung 500 GB 16 MB SATA2

Samsung 202N

Chieftec 14C 750 W

 

1. srcreen taktowania 600/1800

2. screen taktowania 695/2000

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

4. Testy w grze Crysis

 

Platforma testowa

 

C2D E4500 @3,2 Ghz

OCZ Vanquisher

Asus P5K

OCZ 2 GB 800 @900 Platinium Edytion

Samsung 320 16 MB

Tacens 460 Valeo

 

Rozdzielczość 1280x1024 2 AA High 24-38 FPS

 

Rozdzielczość 1280x1024 High 35-51 FPS

 

Rozdzielczość 1680x1050 High 29-43 FPS

 

Temperatura karty w stresie 70C

 

5. Wnioski

 

Zalety

 

a) bezgłośne i wydajne chłodzenie

b) bardzo dobra jakosć wykonania

c) bardzo dobry overclocking 700/2000 mhz

 

karty kręcą się ciut więcej, ale nie ma sensu żyłować ich na maksa

 

d) estetyczne pdełko

e) bardzo przystępna cena

 

Wady

 

a) przydałaby się oryginalna gra np. COD4 czy Crysis B-)

Edytowane przez bachus81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...