Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie ja też nie widze różnicy za bardzo między e2140@3.0 a q6600@3.0 w gierkach, dlatego bawi mnie to jak ludzie wariują żeby zmieniac procka bo w smarku ma mało punktów i twierdzą, że ich procek ogranicza. A w smarku06 właśnie procek ma ogromne znaczenie. W grach już nie takie duże więc ja na przykład nie widzę sensu przepłacać żeby mieć więcej punktów w smarku06 - bo w niego nie gram :mur: :wink: . Takie moje zdanie.

sama prawda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

sama prawda :D

Nie zgodzę się z Tobą. Testowałem różne konfiguracje i nie ma co porównywać Q6600 z prockiem za 200 zł. Szczególnie jest to widoczne w takich grah jak Company of Heroes (polecam mod Normandy i odblokować limit jednostek) :D a nawet włącz sobie demo Lost planet i zobacz ile będziesz miał FPS w teście Cave. Napewno nie tyle co Q6600.

 

 

PS. A co do oc to Q6600 też można podkręcić. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 dni temu odebrałem spory transport kart graficznych Sparkle 8800GT 512 Cool-Pipe3. Pozwoliłem sobie na przetestowanie dwóch egzemplarzy. Podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami.

Nieźle, tylko że z taką wielką dupą to może kolidować z chłodzeniem mosta północnego, zwłasza, jak umieścimy tam sobie jakieś wiatraczki. Szkoda, że nie napisałeś jak wygląda u Ciebie chłodzenie budy - czy jakiś wentyl dmucha na nią bezpośrednio itd...

 

Ogólnie jednak wygląda to b. dobrze i w dodatku jest tanie w stosunku do konkurencji.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

Nieźle, tylko że z taką wielką dupą to może kolidować z chłodzeniem mosta północnego, zwłasza, jak umieścimy tam sobie jakieś wiatraczki. Szkoda, że nie napisałeś jak wygląda u Ciebie chłodzenie budy - czy jakiś wentyl dmucha na nią bezpośrednio itd...

 

Ogólnie jednak wygląda to b. dobrze i w dodatku jest tanie w stosunku do konkurencji.

zrobię zdjęcia i zapodam, za jakąś godzinkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem test tego Sparkle na Anadtech i tam karta miała w stresie 111 stopni chyba. http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3165&p=1

Może w ich wersji był błąd wiatraka i chodził na 29% :) joke. Tak wogóle to bardzo ciekawa karta przy temperaturze w stresie pasywnie 70 stopni to bardzo dobry wynik. bachus81 mógłbyś sprawdzić czy na msi neo2 fir wchodzi karta bez problemów jeżeli masz taką możliwość?

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

Znalazłem test tego Sparkle na Anadtech i tam karta miała w stresie 111 stopni chyba. http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3165&p=1

Może w ich wersji był błąd wiatraka i chodził na 29% :) joke.

 

może im program monitorujący źle pokazywał, przy 100C każda karta się wyłączy by nie ulec uszkodzeniu. Tak jak juz pisalem też czytałęm ten test i bałem się o to chłodzenie. Na szczęście niepotrzebnie, a ci co robili ten test albo dostali wadliwą kartę, albo tacy z nich znawcy.

 

Co do temp i oc to testowałem 8800GT od Asusa, Gigabyte, Zotaca, BFG, Sparkla (zwykłe chlodzenie) i wszystkie te karty na zwykłym chłodzeniu miały problemy z uzyskaniem stabilnego 700 mhz na rdzeniu, a do tego hałasowaly jak suszarki. Ten model z Cool-pipe 3 idzie bez zająknięcia na 700 mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

Dodaję fotki komputera na którym była karta testowana oraz temperaturę rdzenia w czasie grania w crysis.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Temperaturki karty przy zamkniętej obudowie i temp pokojowej

 

Zegary standardowe 600/1800

 

Idle 45 C

Stres 62 C

 

Temp po OC

 

Stres 65 C

Edytowane przez bachus81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaję fotki komputera na którym była karta testowana oraz temperaturę rdzenia w czasie grania w crysis.

http://bachcomp.pl/images/products/1856_16...e04bb1425aa.jpg

 

Temperaturki karty przy zamkniętej obudowie i temp pokojowej

 

Zegary standardowe 600/1800

 

Idle 45 C

Stres 62 C

Użycie procesora: 0% :)

Nieźle - ja mam ociupinkę wyższe przy Crysis`ie :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caleb

proc na 3,2GHz i SLI ? :blink:

a wynik jak wynik ,no i pytanie czy karty padły że 2D wyswietla w 8bit-ach ?

Mobo sie grzeje (NB) i musze znalezc jakies rozwiazanie na to - normalnie 3.6 wyciaga lajtowo. Sugerujesz ze te 3200 je jakos specjalnie blokuje? Raczej tylko w marku bo gram w 16x12 AAx4 i ANx8 wiec to juz inna bajka.

 

Zrzuta fatalnej jakosci bo tak zapisalem :D Kartom nic nie jest ;]

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak to jest, kazdy chwali sowje :D Moje karty tez sa bardzo dobrze wykonane ale maja za to paskudne pudelka :lol2:

 

Ogolnie to marki 05 i 06 chyba nie sa w stanie wykorzystac juz potencjalu tandemu SLI bez AA i AN, w grach przy zastosowaniu upiekszaczy fps praktycznie nie spada.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie testowalem oc karty na stock chlodzeniu, dalem jakies 60% i temp gpu wynosila ponizej 90C ale na taktach 700/2000 mialem te artefakty od pamieci, szachownice na calym ekranie W Crysis... Zmiana chlodzenia na Silencera i biosmod cos pomoga czy poprostu odpuscic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy Asus'y GLACIATOR maj czujniki temp. Programy takie jak Everest, Riva( zakladka temp. zero stopni) czy Smart Doctor, od producenta, nie daja zadnych odczytow. Stery 169.21 WHQL, brak zakladki od teperatury. Czy moze nalezy cos doinstlowac lub inne sterowniki ?

Na palucha karta jest ciepla, w stresie. Chlodzenie zaliczam do tych glosnych, chodzi caly czas z ta sama predkoscia.

 

riva\monitoring\setup\

na zobacz czy na dole masz zaznaczone core temperature jeśli nie to zaznacz i weź ok

Jest i bylo zaznaczone i nadal nic, jak by karta nie dawala zadnego info o teperaturach. Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo sie grzeje (NB) i musze znalezc jakies rozwiazanie na to - normalnie 3.6 wyciaga lajtowo. Sugerujesz ze te 3200 je jakos specjalnie blokuje? Raczej tylko w marku bo gram w 16x12 AAx4 i ANx8 wiec to juz inna bajka.

 

Zrzuta fatalnej jakosci bo tak zapisalem :D Kartom nic nie jest ;]

na bank, przynajmniej w smarkach pomoże bo te 20K w 2K5 to :wink:

te 4GHz na C2D/C2Q to podstawa do SLI ale moge sie mylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy Asus'y GLACIATOR maj czujniki temp. Programy takie jak Everest, Riva( zakladka temp. zero stopni) czy Smart Doctor, od producenta, nie daja zadnych odczytow. Stery 169.21 WHQL, brak zakladki od teperatury. Czy moze nalezy cos doinstlowac lub inne sterowniki ?

Asus zmienil czujnik od temperatury na jakis przekombinowany i dlatego nic nie jest w stanie jej podac za wyjatkiem

wypuszczonego wlasnie bodajze wczoraj SmartDoctora w wersji 5.084 pod wplywem dymu jaki ludzie robili na ich

forum. Mam i dziala. W idle leci na 42 w steresie po Crysysie dobijam do 65. Aha w nowym SmartDoctorze dziala

tylko podawanie temperatury reszta nadal wylaczona :[

 

Chlodzenie zaliczam do tych glosnych, chodzi caly czas z ta sama predkoscia.

no wlasnie to samo zauwazylem (przesiadlem sie z pasywa) i uwarzam ze szumi "za bardzo" a pomysl ustawienia

predkosci na sztywno i wylaczenie mozliwosci jej ustawiania w SmartDoktorze wkur&*^% mnie nie milosiernie!

 

i tu mam do kolegow pytanie.. jako ze wentyl ma dwupinowy wtyk czy wogole jest szansa sterowania jego obrotami

softwarowo czy tez ilosc pinow nie ma znaczenia? a jezeli nie i zakladajac ze przyglupy z asusa puscily go na sztywno

na 12v czy jest jakas mozliwosc podlaczenia (przejsciowka jakas?) tej szumiacej cholery na 5v?

czy tylko zmiana chlodzenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 4GHz na C2D/C2Q to podstawa do SLI ale moge sie mylić

No bez jaj, od razu 4 Ghz na Quadzie :D Gupoty jak sie patrzy - no chyba ze ktos robi tylko Marki :>

 

Smarki to smarki, wiadomo ze szybsze cpu podbija wynik ale gdy sie gra z AA i AN to proc przestaje juz byc blokada i liczy sie wydajnosc gpu. Poza tym roznica miedzy 3200 i 3600 mhz jest w 06 na poziomie 1.400 pkt wiec :> Poza tym smarki zrobilem z ciekawosci - wg wynikow standardowych to jest Ok i to sie liczy :D Teraz wracam do grania :>

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

3 dni temu odebrałem spory transport kart graficznych Sparkle 8800GT 512 Cool-Pipe3. Pozwoliłem sobie na przetestowanie dwóch egzemplarzy. Podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami.

(...)

bachus81 - normalnie szacuneczek za ten wyczerpujący i świetnie przygotowany post... wymiatasz:)

Jeśli chodzi o sparkle - przepiękna:)

To tyle

 

 

A'propos wydajności GPU w zależności od CPU:

nie powiem nic odkrywczego:

dla smarków zależność kolosalna

dla gier zależy od danej gry. u mnie w max detalach (takich jak tutaj ;) ) rdzenie są obciążone powiedzmy ok 70-80% a czasem spada do 60.

Natomiast np taki Bioshock wszystko na full 1280x1024, cpu obciązone na 20% max :o

dane z OSD w RT

screenow nie mam, nie mialem czasu robic, ale to fakt

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Chłopaki jakie stery ściagnąć do grafy bo mam stare jakieś 167.26

Ja wszystkie testy DEF i OC robiłem na 169.09

Wszystko cacy

Teraz zauważyłem, że są już 169.21, więc zassam je i zainstaluje po prostu najnowsze. Ja przynajmniej tak robię. Jak wyższy numerek, to teoretycznie powinno być coś lepiej...

we'll see

 

ps- tylko nie mów mi, ze to: "3DMark05: 5300" to z Twojego 88GT :lol: ;)

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja spytam się tak:

 

Który GeForce 8800 jest naprawdę cichy przy maksymalnej eksploatacji nie licząc chłodzenia pasywnego?

Edytowane przez pemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym smartdoctorze nie dziala kaskadowa regulacja obrotow wentylatora, mialem wczesniej smart doctora tylko qwa nie zapisalem wersji jak instalowalem tego nowe to odinstalowalem starego i teraz nie moge go nigdzie znalesc, zniknely wszystkie doktory pod Viste 64 a tym starym nie mialem tylko temp ramu ale wszystko dzialalo, pomine juz jak ta strona asusa dziala ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...