Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dia8el

A ja spytam się tak:

Który GeForce 8800 jest naprawdę cichy przy maksymalnej eksploatacji nie licząc chłodzenia pasywnego?

Co to za pytanie :blink:

Może poczytaj topik zanim zadasz taki cios?

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za pytanie :blink:

Może poczytaj topik zanim zadasz taki cios?

:lol:

Heheh, no pewnie, w końcu to tylko 3000 postów ;)

 

Z tego co tu wyczytałem a śledzę ten wątek prawie od początku to najlepszym (najcichszym) rozwiązaniem będzie kupno najtańszej karty referencyjnej i zmiana chłodzenia na jedno z tych: http://www.geforce9.pl/chlodzenia.php , zwróć tylko uwagę na to, czy kupiona karta nie ma plomby na chłodzeniu, przez co jego zmiana mogłaby się równać utracie gwarancji.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za pytanie :blink:

Może poczytaj topik zanim zadasz taki cios?

:lol:

Bardzo celna uwaga, następnym razem wezmę sobie do serca. :D

 

Loozack-dziękuję.

Czyli rozumiem ,że jedyną alternatywą jest tak czy siak wymiana chłodzenia?

Edytowane przez pemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwarancja jest dla leszczy :P

Dla leszczy czy nie to jednak ładnie wygląda w opisie aukcji na Allegro "Karta jeszcze na gwarancji!", od razu więcej chętnych się znajdzie a w końcu trzeba myśleć przyszłościowo, zwłaszcza że niektórzy wymieniają karte średnio raz na pół roku... tak jak ja :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie skończyłem zakładanie silencera na mojego Asusa, nie obyło się bez małego wypadku :? ale karta dziala :)

Niestety nie mogę odczytać temperatury - ale dmucha ciepłym powietrzem więc jest ok ;-)

 

Ustawiłem kartę na 700/1800/2000 i śmiga. Testowałem tak ok godzinkę na Crysis - poziom lotniskowiec i ok 30 minut GearsOfWar. Stabilnie i bez artefaktów.

 

Edit.

Udało mi się odczytać temperatury - oc jak wyżej - idle ok 40 load 50C - otwarta obudowa. Myslę ze po zamknięciu komputera trzeba będzie dodać ze 3 stopnie.

Edytowane przez Sołtys25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Bardzo celna uwaga, następnym razem wezmę sobie do serca. :D

 

Loozack-dziękuję.

Czyli rozumiem ,że jedyną alternatywą jest tak czy siak wymiana chłodzenia?

;) spox pemu

 

Jeśli chodzi o pytanie - tak, polecam zmianę chłodzenia. Na moim Palicie nie było plomb a po zmianie na S1 świetnie się kręci... (patrz sig i link do montażu S1) ;)

 

 

 

Z INNEJ BECZKI:

Jeśli jest jeszcze ktoś, kto nie wie jak skatować swoją 88GT w Crysis, to polecam ściągnąć jakiś programik do łatwego przełączania trybów AA/ AF i multi/super-sampling i potestujcie :)

Ja zmasakrowałem się właśnie super-samplingiem.

Grafa uzyskiwana z jego użyciem powala wszystko, ale wydajność spada tak na pysk, że trzeba szukać niestety kompromisu...

Jak bardzo spada wydajność zobaczcie sami.

 

Ustawienia do testu:

cpu: 4300 1,8@3,0

2GB RAM

8800GT @ core 756 spu 1836 mem 2016

1024x768

detale verry high wszystko

 

Na górnym obrazku zawsze jest tryb AAx2

A na dolnym AAx2 plus wymuszone SS (super-sampling)

 

post-149435-1198449954_thumb.jpg

 

post-149435-1198449983_thumb.jpg

 

post-149435-1198450010_thumb.jpg

 

Jak widać grafka się poprawia niesamowicie, ale wydajność spada już do poziomu, w którym gra staje się "mało-płynna" ;)

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po kilku dniach eksploatacji mojego 8800GT. Niestety karta dalej sobie skwierczy, z tym że jakby trochę ciszej. Ale nie o tym mowa. Chciałbym napisać jak karta się ma na słabszych procesorach. W końcu nie wszyscy siedzą już na core 2 duo czy nawet core 2 quad. Wielu użytkowników, takich jak ja siedzi jeszcze na starych płytach z Athlonami na pokładzie i pamięciami DDR. Nie obawiajcie się, że karta będzie sie strasznie mulić. Można grać praktycznie we wszystko i to na najwyższych detalach. Mój config to Athlon X2 3800@5800 (zegar 2900), 2GB pamięci DDR w dualu i wspomniany już GF 8800GT od Sparkle. Po założeniu NV5 (banalna sprawa, gwarancji nie tracisz, nie ma żadnych plomb, przynajmniej na Sparkle) i dołożeniu do kompa dwóch Fanderów 92 mogłem spokojnie zamknąć obudowę. Grafika w stresie około 65 stopni, w IDLE około 45 (bez podkręcania). Na standardowych chłodzeniu wytwarzała wew. taką temperaturę, że wszystko mi się zaczynało przegrzewać. I teraz gierki w które grałem: Wszędzie rozdzielczość 1280x1024, włączony FRAPS

Crysis - wszystko high, bez AA - można spokojnie grać, przytnie bardzo żadko i to najczęściej jak dysk doczyta - 25-40FPS

COD4 - wszystko co się da na full - 40-50FPS

BioShock - co się da na full - 60FPS

NFS PS - wszystko na full - 33-60FPS

TDU - wszystko na full bez HD - 40-60FPS

 

Kartę kupiłem za 899zł, udało się jeszcze vat odliczyć więc za trochę ponad 700zł stałem się szczęśliwym posiadaczem grafiki która świetnie sobie radzi również na słabszych konfigach. Przy obecnych cenach nawet poniżej 900zł to świetny wybór. Polecam.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

nie sadzicie ze cena cos smierdzi podstepem?

2855891[/snapback]

A ja odnoszę wrażenie że na moim C2D karta nie osiąga maximum możliwości więc rozważam dołożenie C2D E6750 i kolejnych 2 GB ramu ;)
a ja odnoszę wrażenie, że do 19" monitora starcza, tylko że w smarkach bez porównania gorzej wynik wygląda. W grze to jeszcze nie widziałem żeby mój 4300@3,0 się zadławił. Dopiero przy b.dużych rozdziałkach różnica robi się zauważalna, ale nie wpływająca znacząco na komfort gry (to wiem z jakiegoś zestawienia wcześniej w tym topiku...)

Ja osobiście nie zmienię na 6750, bo to dla mnie bez sensu - tylko poczekam na tańsze quady...

Jeśli zamiast w gry, namiętnie grasz w 3dmarki, to zmienić na 6750 musisz (a najlepiej na quada, bo wtedy wyniki są piękne... w 3dmarku :) )

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem wyniki w 3DM2k5 i 2k6 i były mocno uzależnione od taktowania procesora :lol2: Teraz wszyscy wyskoczą na mnie że w marki sie nie gra i bla bla bla ale mimo wszystko czegoś wg mnie tej karcie brakuje. Szczególnie jak gram w GoW to co jakiś czas fpsy spadają i doczytuje mi z dysku - zdecydowanie nie powinno bo normalnie mam 60-70 klatek na maksymalnych ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Porównywałem wyniki w 3DM2k5 i 2k6 i były mocno uzależnione od taktowania procesora :lol2: Teraz wszyscy wyskoczą na mnie że w marki sie nie gra i bla bla bla ale mimo wszystko czegoś wg mnie tej karcie brakuje. Szczególnie jak gram w GoW to co jakiś czas fpsy spadają i doczytuje mi z dysku - zdecydowanie nie powinno bo normalnie mam 60-70 klatek na maksymalnych ustawieniach.

Jak ktoś "wskoczy", to się nie przejmuj. Rób jak uważasz. Jak masz dodatkową kasę, to zmień i podziel się efektami. Chyba jednak to doczytywanie to nie kwestia proca... ale to moje zdanie. U mnie GoW chodziło pięknie, bez zacinek i doczytywań, tak więc...

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dobra!

Koniec dysputy z mojej strony na dziś. Czas na obowiązki....

Wszystkim forumowiczom życzę Wesołych Świąt! :)

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego węszysz spisek, tu troszkę drożej i karta lepsza http://www.proline.pl/shop.php?prodid=PALIT+8800GT+512+256 ,

głupawka przedświateczna się skończyła, wieksza dostepność na rynku, ceny w dół, w ogóle sie nie zdziwie jak po nowym roku beda te grafy 800zł kosztować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego węszysz spisek, tu troszkę drożej i karta lepsza http://www.proline.pl/shop.php?prodid=PALIT+8800GT+512+256 ,

głupawka przedświateczna się skończyła, wieksza dostepność na rynku, ceny w dół, w ogóle sie nie zdziwie jak po nowym roku beda te grafy 800zł kosztować

Właśnie mam zamiar kupić kartę w tym sklepie bo widzie że jest i tanio i są dostępne. Kupował ją już ktoś? Jeżeli tak to chciałbym się dowiedzieć czy rzeczywiście mają te karty dostępne od ręki i czy to są referenty czy nie.

Edytowane przez unit1.cpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja odnoszę wrażenie, że do 19" monitora starcza, tylko że w smarkach bez porównania gorzej wynik wygląda. W grze to jeszcze nie widziałem żeby mój 4300@3,0 się zadławił. Dopiero przy b.dużych rozdziałkach różnica robi się zauważalna, ale nie wpływająca znacząco na komfort gry (to wiem z jakiegoś zestawienia wcześniej w tym topiku...)

Ja osobiście nie zmienię na 6750, bo to dla mnie bez sensu - tylko poczekam na tańsze quady...

Jeśli zamiast w gry, namiętnie grasz w 3dmarki, to zmienić na 6750 musisz (a najlepiej na quada, bo wtedy wyniki są piękne... w 3dmarku :) )

Wlasnie w duzych rozdzialkach wplyw procka maleje. Polecam lekture tego testu: http://www.purepc.pl/node/855

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla testujących stabilność po OC

obowiązkowo 3DM2K3 i 2-gi test czyli Battle of Proxycon (dla pamięci kat)

dla GPU proponuje rundkę w Crysisa (obojetnie jaka mapa) tak min. 30 min.

Od siebie dodam że zmodowana GT potrafi przejść rozne benche przy zegarkach 882/2050 ale te dwa ww testy weryfikują to do 848/972 i to można uznać za stabilne zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko i tak bez sensu ,gdyż okazuje się ,że te karty i tak są beznadziejne. Ati 3850 512MB po podkręceniu jest tylko 10% wolniejszy od GT ,chociaż ta wersja już dziś jest nieaktualna bo najnowsze badania wykazały ,że jest tylko troche wolniejsza od GTX i ULTRY. (Szczegóły w wątku a radkach) .Tak że panowie sprzedać nada te karcioszki ,chociaż nie wiadomo czy ktokolwiek zechce je kupić mając do wyboru potwora o możliwościach GTX za 400 mniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie w duzych rozdzialkach wplyw procka maleje. Polecam lekture tego testu:

bez min fps, takie testy imo sa nic niewarte. ogolnie wszystko zalezy od typu gry jak i metody testowania

2856712[/snapback]

Ati 3850 512MB po podkręceniu jest tylko 10% wolniejszy od GT ,chociaż ta wersja już dziś jest nieaktualna bo najnowsze badania wykazały ,że jest tylko troche wolniejsza od GTX i ULTRY. (Szczegóły w wątku a radkach)

nie kazdy gra w 1280 bez fsaa i aniso, tak wiec odpusc sobie. a te "wojenki" w temacie ati na podstawie 3dmarkow sa imho z lekka zalosne

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie w duzych rozdzialkach wplyw procka maleje. Polecam lekture tego testu: http://www.purepc.pl/node/855

zobacz jakie tam sa gry w tym tescie... W nowych roznica jest sporo wieksza. Sam wiem jako posiadacz GTX'a i wczesniej A64@3.0ghz a potem C2D@3.6ghz :) Np. w TDU na A64 byly dropy, mimo ze ogolnie gra dzialala plynnie i bylo duzo fps, to w niektorych momentach wystepowaly ostre przycinki :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po kilku dniach eksploatacji mojego 8800GT. Niestety karta dalej sobie skwierczy, z tym że jakby trochę ciszej. Ale nie o tym mowa. Chciałbym napisać jak karta się ma na słabszych procesorach. W końcu nie wszyscy siedzą już na core 2 duo czy nawet core 2 quad. Wielu użytkowników, takich jak ja siedzi jeszcze na starych płytach z Athlonami na pokładzie i pamięciami DDR. Nie obawiajcie się, że karta będzie sie strasznie mulić. Można grać praktycznie we wszystko i to na najwyższych detalach. Mój config to Athlon X2 3800@5800 (zegar 2900), 2GB pamięci DDR w dualu i wspomniany już GF 8800GT od Sparkle. Po założeniu NV5 (banalna sprawa, gwarancji nie tracisz, nie ma żadnych plomb, przynajmniej na Sparkle) i dołożeniu do kompa dwóch Fanderów 92 mogłem spokojnie zamknąć obudowę. Grafika w stresie około 65 stopni, w IDLE około 45 (bez podkręcania). Na standardowych chłodzeniu wytwarzała wew. taką temperaturę, że wszystko mi się zaczynało przegrzewać. I teraz gierki w które grałem: Wszędzie rozdzielczość 1280x1024, włączony FRAPS

Crysis - wszystko high, bez AA - można spokojnie grać, przytnie bardzo żadko i to najczęściej jak dysk doczyta - 25-40FPS

COD4 - wszystko co się da na full - 40-50FPS

BioShock - co się da na full - 60FPS

NFS PS - wszystko na full - 33-60FPS

TDU - wszystko na full bez HD - 40-60FPS

 

Kartę kupiłem za 899zł, udało się jeszcze vat odliczyć więc za trochę ponad 700zł stałem się szczęśliwym posiadaczem grafiki która świetnie sobie radzi również na słabszych konfigach. Przy obecnych cenach nawet poniżej 900zł to świetny wybór. Polecam.

 

Pozdro

też mam tego Sparkle 8800 gt i też mi strasznie piszczy / skwierczy ale tylko pod dużym obciążeniem

trochę to denerwujące bo jest to zdecydowanie najgłośniejszy element w kompie :mur:

a jak kiedyś pytałem tu co <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> gigabyte asusa, sparkle i jaka jest różnica to się ze minie tu nabijano że niby głupie pytania zadaję i że wszystko to referenty i dokładnie to samo ze zmienioną naklejką - teraz widać że jednak nie to samo -> Sparkle głośno skwierczą

Edytowane przez Gromitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do nazwy firmy panowie od kontroli jakości... zabłysnęli.

Takie dźwięki zazwyczaj wydaje bezpośrednie otoczenie przetwornicy napięcia. Jeżeli będzie przeszkadzać, a gwarant pójdzie za ciosem panów od kontroli to można jeszcze zaglutować oczywiście po uprzednim zlokalizowaniu co zaglutować należy.

 

Te konwersujące z nietoperzami Sparkle to mają niebieskie czy zielone pcb?

Edytowane przez Piotrek_PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...