Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Z jakiej firmy wybrać najlepiej karte, żeby miała jak najlepsze właściwości OC. Modowanie biosem itp to ewentualnie kolejny etap. Prosze o podanie jednej marki z kart obecnie dostepnych (wystawionych) na najpopularniejszym portalu aukcji internetowych w Polsce :-)

 

Wstępnie przymierzam się do GIGABYTE z układem chłodzenia ZALMAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Z jakiej firmy wybrać najlepiej karte, żeby miała jak najlepsze właściwości OC. Modowanie biosem itp to ewentualnie kolejny etap. Prosze o podanie jednej marki z kart obecnie dostepnych (wystawionych) na najpopularniejszym portalu aukcji internetowych w Polsce :-)

 

Wstępnie przymierzam się do GIGABYTE z układem chłodzenia ZALMAN.

Ja bym brał bez zastanowienia Palita z jego własnym chłodzeniem i 3-fazowym zasilaniem.

Tylko tego niekręconego. Super karcioszka.

U mnie Palit dostaje popalić i nic nie piszczy (mam 2-fazowe). Wychodzę z założenia (wiem, że to kwestia wiary;P) , że inne Palita też nie będą skwierczeć... Chłodzenie będziesz miał też lepsze niż mój referat miał, więc jest git ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do nazwy firmy panowie od kontroli jakości... zabłysnęli.

Takie dźwięki zazwyczaj wydaje bezpośrednie otoczenie przetwornicy napięcia. Jeżeli będzie przeszkadzać, a gwarant pójdzie za ciosem panów od kontroli to można jeszcze zaglutować oczywiście po uprzednim zlokalizowaniu co zaglutować należy.

 

Te konwersujące z nietoperzami Sparkle to mają niebieskie czy zielone pcb?

z tym pcb to też dziwne wszędzie na zdjęciach jest zielone jak tu: http://allegro.pl/item284403871_sparkle_88...tylko_1szt.html

 

a ja mam niebieskie, całe szczęscie odgłos nie jest wysokiego tonu tylko raczej skwierczenie/buczenie

może jak zmienie chłodzenie i podkręce to ustanie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarne, kupiona w USA. BTW mógłby ktoś wytłumaczyć jak to jest z tą gwarancją XFX, że nie potrzeba nawet dowodu kupna żeby wysłać kartę? Jakby (tfu, tfu) coś padło to gdzie wysyłać?

Hmm dla Europy piszą, żeby skontaktować się z lokalnym dystrybutorem, od którego kupiło się sprzęt LINK. Z kartami kupionymi w USA pewnie będzie standardowo czyli rejestracja na stronie XFXForce.com, wypełniasz RMA i wysyłasz. Mam tylko nadzieję, że nie będą kręcic nosem przy wysyłce do Polski. Reklamował ktoś już jakąś kartę XFXa tą drogą? Ja właśnie cały czas czekam na czarne XFXy w rozsądnej cenie. Może w styczniu :)

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał bez zastanowienia Palita z jego własnym chłodzeniem i 3-fazowym zasilaniem.

Tylko tego niekręconego. Super karcioszka.

U mnie Palit dostaje popalić i nic nie piszczy (mam 2-fazowe). Wychodzę z założenia (wiem, że to kwestia wiary;P) , że inne Palita też nie będą skwierczeć... Chłodzenie będziesz miał też lepsze niż mój referat miał, więc jest git ;)

ja mam Palita zwyklego i u mnie tez nic nie skwierczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

ja mam Palita zwyklego i u mnie tez nic nie skwierczy

Biorąc pod uwagę podkręcalność oraz nie-skwierczenie można powiedzeć, że Palit znów zasługuje na pochwałę ;)

Ciekawe jak tam OC na dobrze schłodzonym (nie koniecznie chłodzeniem Palita) NOWYM Palicie z ww. trzyfazowym zasilaniem... Szkoda, że ja do nie dostałem. Chętnie bym go skatował...

B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem mojego Silencera v.5 z Gainwarda 8800GT i stwierdziłem że dwie kości pamięci na grafie nie były chłodzone ponieważ nie dolegała do nich taśma termoprzewodząca,czy co to tam jest. Reszta miała kontakt z przewodnikiem ciepła, dwie - NIE, tak jakby płyta miedziana była wygięta(nie stwierdziłem tego na OKO). Poza tym nawet po solidnym dokręceniu chłodzenia miedziana płyta nie dolega równo do GPU, a to już problem. Ale to może tylko mnie się trafiła felerna sztuka, nie wiem.

Dołączona grafika

Tyle że to już nie mój problem....zdjąłem silencera ponieważ trafił w moje rączki HR-03Plus (maleństwo ma 6 HP, 410 gramów) i postanowiłem go założyć na 8800GT, z tym że wystąpił mały problemik bo rozstaw otworów na pcb nie pasuje do zapinki chłodzenia. Lecz jak mówią: dla chcącego itd.

Jak ktoś wykazuje minimalne zdolności majsterkowicza nie będzie miał problemu z dostosowaniem (wywierceniem 8 otworów) tego chłodzenia do 8800GT. A warto!

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Temperatury teraz(zamknięta buda):

Idle-39-40st.C

Stress-49-53st.C

Pamięci pokryte radiatorami dołączonymi do HR-03+ wymagają nawiewu (delikatny ale musi być), potrafią się grzać bez wiaterku ponad 70st.C (mierzone czujnikiem temp.)

Więcej fotek załaduję na stronkę i podam linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to tempy są takie jakie powinny być, a głównie mi chodziło o "uwolnienie" dwóch slotów PCI nad (właściwie pod, ale u mnie mobo jest do góry nogami)grafą które nie dość że ich mało to jeszcze zawsze zasłonięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

[...]

Dobra robota vojt. Powiedz mi tylko co wpłynęło na decyzję, że właśnie po TEJ stronie masz żeberka zamiast np z drugiej? No i czy nie lepiej byłoby faktycznie zapodać jakiegoś bardzo cichego wiatraka na 5V żeby wiał na zasilanie?

 

Pozdro

 

 

 

PYTANIE DO OGÓŁU:

tak się zastanawiam czy zamontowanie radiatorów na drugiej stronie pcb na zaznaczonych na żółto miejscach ma jakiś sens? Wg rys na pierwszyej stronie topiku te elementy się mocno grzeją (temp. załączyłem również w rys poniżej).

Może radiatory także z tej strony pcb rozładują temp i pozwolą na stabilniejsze OC?

Jakie są Wasze opinie?

Radiatorów chcę użyć tych, co zostały mi z montażu na zasilaniu. Są to małe radiatory Pentagramu z taśmą dwustronną. Ich przyczepienie we wskazanych miejscach nie spowoduje spięcia/etc prawda?

:oops:

post-149435-1198707513_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota vojt. Powiedz mi tylko co wpłynęło na decyzję, że właśnie po TEJ stronie masz żeberka zamiast np z drugiej? No i czy nie lepiej byłoby faktycznie zapodać jakiegoś bardzo cichego wiatraka na 5V żeby wiał na zasilanie?

 

Pozdro

PYTANIE DO OGÓŁU:

tak się zastanawiam czy zamontowanie radiatorów na drugiej stronie pcb na zaznaczonych na żółto miejscach ma jakiś sens? Wg rys na pierwszyej stronie topiku te elementy się mocno grzeją (temp. załączyłem również w rys poniżej).

Może radiatory także z tej strony pcb rozładują temp i pozwolą na stabilniejsze OC?

Jakie są Wasze opinie?

Radiatorów chcę użyć tych, co zostały mi z montażu na zasilaniu. Są to małe radiatory Pentagramu z taśmą dwustronną. Ich przyczepienie we wskazanych miejscach nie spowoduje spięcia/etc prawda?

:oops:

post-149435-1198707513_thumb.jpg

np. to

 

http://www.4max.pl/images/extras/acbaydreamopen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem mojego Silencera v.5 z Gainwarda 8800GT i stwierdziłem że dwie kości pamięci na grafie nie były chłodzone ponieważ nie dolegała do nich taśma termoprzewodząca,czy co to tam jest. Reszta miała kontakt z przewodnikiem ciepła, dwie - NIE, tak jakby płyta miedziana była wygięta(nie stwierdziłem tego na OKO). Poza tym nawet po solidnym dokręceniu chłodzenia miedziana płyta nie dolega równo do GPU, a to już problem. Ale to może tylko mnie się trafiła felerna sztuka, nie wiem.

To raczej nie krzywy radiator tylko karta wyginała sie pod własnym ciężarem. Można temu nieco przeciwdziałać dokrecajac odpowiednie śrubki mocujące z różną siłą. Niestety większość producentów nie ma w zwyczaju montować na grzbietach kart wzmacniających listew jak npXFX w niektórych modelach 7900/8800. A szkoda.

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota vojt. Powiedz mi tylko co wpłynęło na decyzję, że właśnie po TEJ stronie masz żeberka zamiast np z drugiej? No i czy nie lepiej byłoby faktycznie zapodać jakiegoś bardzo cichego wiatraka na 5V żeby wiał na zasilanie?

 

Pozdro

Dołączona grafika

Jak już napisałem chodziło mi głównie o odsłonięcie slotów PCI które zawsze są zablokowane przez grafikę.Wybrałem HR-03+ właśnie dlatego że można go montować na dwa sposoby: nad i pod grafiką.Nawiew na pamięci i zasilanie jest(nie widać go)lekki wiaterek musi być bo się zagotują.

Lecz piszę jeszcze raz: HR-03Plus NIE PASUJE rozstawem otworów montażowych do 8800GT, JEDNAK po małej przeróbce można go przystosować do naszej grafiki. Problemem mogą być tylko nakrętki mocujące które mają określoną średnicę i po przewierceniu nowych otworów mogą nie pasować ponieważ nowe otwory schodzą się do środka.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Na fotce 2 nakrętki oryginalne(weszły na styk) + 2 nakrętki zwykłe z podkładkami.

 

EDIT:

Subvoice

Silencer ma tylko 4 śrubki które głównie dociskają płytkę chłodzenia do GPU, nie widzę możliwości żeby nimi regulować docisk do pamięci. Może jakby całkowicie zdjąć te taśmy "termoprzewodzące" i pastą posmarować?

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie krzywy radiator tylko karta wyginała sie pod własnym ciężarem. Można temu nieco przeciwdziałać dokrecajac odpowiednie śrubki mocujące z różną siłą. Niestety większość producentów nie ma w zwyczaju montować na grzbietach kart wzmacniających listew jak npXFX w niektórych modelach 7900/8800. A szkoda.

Czy były jakieś konkretne modele 8800gt xfx'a, które miały tą listwe i czy były konkretne modele mające czarne PCB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale miałem zonk'a.. Rano listonosz przyniosł mojego inno3d.. Wkładam, włączam kompa i się przestraszyłem! Karta przestraszyła mnie z samego rana :D Czym? Dźwiekiem jakbym odpalał delte 120mm albo i głośniej to chodziło :D Zaraz biorę się za oc;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Subvoice

Silencer ma tylko 4 śrubki które głównie dociskają płytkę chłodzenia do GPU, nie widzę możliwości żeby nimi regulować docisk do pamięci. Może jakby całkowicie zdjąć te taśmy "termoprzewodzące" i pastą posmarować?

Można, ale fakt, że w bardzo ograniczonym zakresie. Ja montowałem silencera na 6800GT z dość pokręconym PCB (ponad rok w kompie) i udało się. Karta od ponad roku chodzi bez problemów z podkręconymi ramami.

 

VR6

 

Z XFXów to listwę miały niektóre późniejsze modele 7900GT, chyba wszystkie GSy na czarnym PCB. Co do serii 8800, to na pewno wszystkie czarne AlphaDogi. Które to konkretnie modele to najlepiej sprawdzic na www.xfxforce.com.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w polu extra w nibitorze nie mam ani 1.05v ani 1.1v więc jakie mam v? Karta ledwo robi 700MHz na gpu więc pewnie 1.05v. Mem chula na 2200MHz więcej nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pobrania z rapida paczka fotek z montażu HR-03+ na 8800GT

Jutro czas na oc Gainwarda, podam wyniki jakie osiągnął.

Po 2 dniach grania stwierdzam że chłodzenie warte swojej ceny, COD4,Pro Street,TDU - ponad 2 godzinki,zamknięta buda - temperatura nie wyższa niż 53st.C

Radzi sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta obudowa to Baydream od Aerocoola, ma bardzo dobry przewiew (wiem z autopsji) może to bedzie odpowiedź na dobre chłodzenie grafy?? Na wysokości osadzenia slotu PCI-x można w prosty sposób zrobić tunel powietrzny, w zestawie z budą masz dwie dwunastki które można jako wolnoobrotowe podpiąć, jedna z przodu - druga z tyłu - wyciąg. Mam tak i jest rewelka. U mnie ten z przodu głównie chłodzi 2 dyski w macierzy.

 

EDIT:

Radiator to zawsze radiator, na tych dwóch chipach może jakoś by się przylkeiło ale na tych malutkich elementach to wątpię czy klej przytrzyma. To jest spód pcb więc te radiatorki będą wisiały a luźny radiator to ryzyko.

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Dzisiaj stalem sie szczesliwym posiadaczem 8800GT od Palita, tej ze zmienionym chlodzeniem. Tak przy okazji moge te karte polecic ze wzgledu na chlodzenie. Wczesniej mialem ATI X800 z Zalmanem VF700Cu i w trybie 2D nie slysze roznicy w glosnosci (a na punkie glosnosci kompa mam szajbe:)).

 

Ale zeby nie bylo tak slodko.... moze ktos mi podpowie jak ustawic wyjscie TV out w sterowniku (mam najnowszy) zeby mozna bylo na TV ogladac film na pelnym ekranie oraz aby mozna bylo pracowac na komputerze podczas gdy ktos sobie film oglada na TV (czyli aby byl obraz na TV gdy Cinemaplayer mam zwiniety do paska)? W ATI to bylo tak pieknie i prosto a tutaj natrafilem na :mur:

 

Mam nadzieje ze znajdzie sie ktos kto oprocz giercowania lubi tez cos na TV poogladac i mi pomoze, aha TV to CRT podlaczany przez SCART i kabel S-Video.

 

Moj wynik w 3DMark06 to marne 6000 pkt, jak go skomentujecie? :D

Edytowane przez mariozg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...