Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

siema! nie wiecie po co w nv silencerze 5 rev3 jest taka łamana blacha? wygląda jakby miała iść na pamięci, ale z wszelkich fotek dotyczących montażu nie zauwazylem by ktoś jej uzywał na 8800gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

A ja z innej beczki.

Podmieniłem właśnie sterowniki

 

Dotychczas: 169.09

Obecnie: 169.21

 

Wynik: zarówno test 3dmark06 jak i GPUbench z Crysis wyniki GORSZE!

 

169.09

Crysis: min/max/avg 19.24/44.61/36.47

3dm06:

DEF-11383

OC-12605 (@756-1836-2106)

 

169.21

Crysis: min/max/avg 18.82/43.88/35.74

3dm06:

DEF-11376

OC-zwiecha (@756-1836-2106)

 

Jeśli zmiany spowodują stabilniejszą pracę kosztem tych drobnych różnic w Crysis, to jeszcze to zrozumiem... Ale niesmak i tak jest ;>

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki.

Podmieniłem właśnie sterowniki

 

Dotychczas: 169.09

Obecnie: 169.21

 

Wynik: zarówno test 3dmark06 jak i GPUbench z Crysis wyniki GORSZE!

 

169.09

Crysis: min/max/avg 19.24/44.61/36.47

3dm06:

DEF-11383

OC-12605 (@756-1836-2106)

 

169.21

Crysis: min/max/avg 18.82/43.88/35.74

3dm06:

DEF-11376

OC-zwiecha (@756-1836-2106)

 

Jeśli zmiany spowodują stabilniejszą pracę kosztem tych drobnych różnic w Crysis, to jeszcze to zrozumiem... Ale niesmak i tak jest ;>

ja polecam omegi 169.25 ladny obraz i wydajnosc ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto mój gigabyte 8800gt

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Testowałem trochę kartę wczoraj i wieszała mi się chyba głównie z powodu temperatury na GPU :-P

i podkręconych pamięci :angry:

Zalmana miałem skręconego na 1800rpm teraz jak go rozkręce na 2500 to jest bez zwiech - jak narazie :lol2:

Przymierzam się do zakupu thermalrighta hr-03gt bo lubie ciszę a ten zalman przy 2500 cichy nie jest chociaż podczas grania i tak na to nie zwracam uwagi...

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema! nie wiecie po co w nv silencerze 5 rev3 jest taka łamana blacha? wygląda jakby miała iść na pamięci, ale z wszelkich fotek dotyczących montażu nie zauwazylem by ktoś jej uzywał na 8800gt

Jak mniemam ,to chyba miało być przydatne jeśli po drugiej stronie pcb byłyby pamiątki. Nie wiem ja tego nie zamontowałem u siebie. :)

A tak na marginesie odczyty temperatury w Evereście UE 4.20.1170 są o 8 stopni niższe niż w panelu sterowania NV .W idle Everest 36 st.- NV 44st na GPU. Ciekawe skąd ta różnica ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mniemam ,to chyba miało być przydatne jeśli po drugiej stronie pcb byłyby pamiątki. Nie wiem ja tego nie zamontowałem u siebie. icon_smile3.gif

A tak na marginesie odczyty temperatury w Evereście UE 4.20.1170 są o 8 stopni niższe niż w panelu sterowania NV .W idle Everest 36 st.- NV 44st na GPU. Ciekawe skąd ta różnica ?

skoro nie potrzebna to ja ją olał ;)

 

Wogole pomiary temperatur są wkurzające. Na procku - speedfan, coretemp pokazują 28C a juz HWMonitor pokazuje o 15 stopni wyzej. Nie wiadomo komu wierzyc ;) O dziwo wszystkie trzy programy oraz everest są jednomyslne co do temperatury procka karty graficznej. Ja tam panelowi nvidi bym podziekował :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniał ktoś już timingi na swoich memkach?

 

Ja sie nad tym zastanawiam. Przykladowo w EVGA w wersji SSC czyli fabryczne OC do 2GHz timingi sa podwyzszone. Mozna to dokladnie zobaczyc w Nibitorze w Detailed timings.

link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

i podniesione napiecie do tej wartosci co pencil modzie,ogolnie tez zauwazylem(przynajmniej u mnie)ze gpu idzie zawsze ladnie a pamieci tak sobie-a niby wszedzie montuja te same quimody.Trzeba by sie dokladniej przyjrzec,bo quimoda moze quimodzie byc nierowna :E

roznice w taktacj pamieci siegaly rzedu nawet do 150Mhz-ewidentnie duza roznica

 

btw:mowa o Evga

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

a przecież mówiłeś, że weźmiesz Palita... Na moim referacie zielone szumy pojwawiaja sie w grze dopiero powyżej 1056 na memkach...

Szkoda, że wziąłeś MSI. Już nie wspomnę o tym, że nie bierze się przecież wersji OC/ SONIC/ALPA DOG etc... skoro samemu się chce kręcić i to więcej... :blink:

 

Ogólnie troszkę mnie zaskoczyłeś...

Podejrzewam , ze w tej cenie co ją wyrwałem to zrobił byś tak samo jak ja i olał palita ze sklepu za 899zł ;).

 

Po prostu moga byc nie dowoltowane :wink:

Kolega ma 100% racji. Czyżby za mało V tam płynie w porównaniu do innych producentów? Z pomocą już biegnie ołówek B3 ;). Zobaczymy co w moim przypadku to da, jesli nic to będzie mnie to denerwowac , ze równego 1000 nie będzie.

 

Ehh padlina te kimody tak jak było mówione wczesniej .

 

@jurek911

Oczywiscie , że na 1,1 V bios mod. Crysis biega znacznie lepiej :).

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Jeśli można podajcie pare przykładowych max o/c na rdzeniu/shadery na kartach w ati toolu - do tej pory głównie podawano wyniki max jedynie w 3d markach grach itp

sprawdzalem dwa evga i u mnie w rivie jak i ati toolu moglem dojechac do 30-40MhzMhz wiecej niz ustawienia stabilne,z pamieciami byly zwisy po przekroczeniu 15-20Mhz od wartosci stabilnych,shadery srednio moglem podbic okolo 45-60Mhz od synchronicznego ustawienia z rdzeniem,nie pamietam dokladnych wartosci,ale mniej wiecej tak bylo,juz jade na GTS;ie ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na problemy z pamieciami przy 2GHz i ta szachownice moze pomoc inny bios.

 

U mnie na oryginalnym momentalnie byl zwis w Crysis na 2GHz, zmienilem na bios od EVGA SSC czyli z domyslnym 2GHz na mem i ponad godzine gralem w Crysis na 2GHz i nie bylo problemu wiec to dziala. Bios dostalem od kogos komu tez to pomoglo wiec warto sprawdzic u siebie.

 

W zalaczniku bios, ustawione ma domyslne zegary 600/1500/1800, dziala automatyczna regulacja wentyla, timingi w nibitorze takie jak w oryginalnym biosie. Bios pasuje do wszystkich kart, mozna sobie dodatkowo zmienic Sub ID na swoja karte w Nibitorze.

 

http://rapidshare.com/files/79857850/ssc.rar.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

A oto mój gigabyte 8800gt

...

Testowałem trochę kartę wczoraj i wieszała mi się chyba głównie z powodu temperatury na GPU :-P

i podkręconych pamięci :angry:

Karta prezentuje się bardzo dobrze ;)

a co do temperatur: mając taką plontaninę kabli w budzie to czego się spodziewałeś - przeciągu? :rolleyes:

 

 

 

Jeśli można podajcie pare przykładowych max o/c na rdzeniu/shadery na kartach w ati toolu - do tej pory głównie podawano wyniki max jedynie w 3d markach grach itp

Ja podaję wynik w RT - moje max stabilne OC:

post-149435-1198944627_thumb.jpg

B-)

a tu z gry screen:

post-149435-1198945478_thumb.jpg

 

 

 

Podejrzewam , ze w tej cenie co ją wyrwałem to zrobił byś tak samo jak ja i olał palita ze sklepu za 899zł ;).

Wszystko zależy ile zaoszczędziłeś. Jeśli 50 zł, to dla mnie nie warto. Lepiej dołożyć i nie mieć kłopotów. Jeśli nie chce się kręcić, to brać jak najtaniej i cześć;) Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat 40mhz w tą czy w tamtą na memkach za wiele nie ma znaczenia ;) chyba , że dla kogoś 0,5 fps w crysis czy 50 markow wiecej w 2006 to straszna różnica więc w takiej sytuacji to ja wolę miec 50 zł w kieszonce chocby na ekstra bolsa blue na sylwestra ;) . Aby było równe ładne 2000mhz to juz wiadomo , że biosikiem można się pobawic , ale to nie wiele wpływa na wydajność - liczy się gpu i jego takty a 740 to już coś.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema! nie wiecie po co w nv silencerze 5 rev3 jest taka łamana blacha? wygląda jakby miała iść na pamięci, ale z wszelkich fotek dotyczących montażu nie zauwazylem by ktoś jej uzywał na 8800gt

Co tu wszyscy tacy młodzi na tym forum, że poczciwego GF7800 nie pamiętają? ;) Te karty miały pamięci także po drugiej stronie PCB. Zreszta dziwny pomysł to był, bo jedna kość z każdej pary była na awersie karty, druga na rewersie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu wszyscy tacy młodzi na tym forum, że poczciwego GF7800 nie pamiętają? icon_wink2.gif

popatrz na moje zdjęcie! młodziutka jestem! ;) A tak serio to poprzednik mojego 8800gt to był gf5200FX :D

PS: Po cichu sie domyslalem ze ta blacha to do "starszego" modelu ;)

Edytowane przez Bulizzor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do Asusa GLACIATOR z dzwnym czujnikiem temp.?

 

Programy takie jak Everest, Riva( zakladka temp. zero stopni) czy Smart Doctor, od producenta, nie daja zadnych odczytow. Stery 169.21 WHQL, brak zakladki od teperatury.

Hygiene: Asus zmienil czujnik od temperatury na jakis przekombinowany i dlatego nic nie jest w stanie jej podac za wyjatkiem

wypuszczonego wlasnie bodajze wczoraj SmartDoctora w wersji 5.084 pod wplywem dymu jaki ludzie robili na ich forum.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za czujnik?? Przecież w chipie jest czujnik i stąd czyta temp :wink:

 

Jeżeli to jest inny czujnik sterowany przez bios , to przestanie działać :wink:

 

Jeśli Ci zależy na nim to trzeba edytować timingi w tym biosie asusowym , na takie jak Evga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co do bios moda. Czy w biosach ktore maja puste pole w Extra zmiana na 1.1V cos daje?

Daje, w Gainwardzie 8800GT w oryg. biosie jest puste pole, po wgraniu zmodowanego dopiero pajawia się 1,1V, ale poprawa jest znaczna. Core na 750Mhz, Mem na 2020MHz ale to nie jest jeszcze górna granica taktów, nie miałem czasu na dalsze testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos z tymi temperaturami marudziliscie, a u mnie w SLI max co widzialem mierzac RT po grze w Crysis to 72C przy 675/1725/1900. Nad kartami jest wmontowany w bok budy wentyl 120mm wyciagajacy powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszke zabawy z popsuciem sysa do spi sterami, dostepem do sieci itp

 

spłodziłem coś takiego :

 

 

Dołączona grafika

 

 

niestety mhz zarówno na rdzeniu jak i memkach brakuje troche do sensownego wyniczku :( Nie trafiła mi się jakaś zabójcza sztuka. Ciekawe czy zwodowanie da cokolwiek w kwestii o/c...

 

Jutro postaram się pomęczyć pozostałe smarki....

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...