Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

Od pewnego czasu obserwuje ten temat zwiazany z Gt 8800i chodz przeczytalem sporo z tego tematu a zaczolem od poczatku do 26 strony i potem od 101 to mowiac szczerze rozne nasuwaja sie pytania i przemyslenia ze z obsluga tej karty wynikaja czasem problemy ...powiem jeszcze to ze temat jest tak olbrzymi i czasochlonny ze przeczytanie jego potrzebne jest duuuzo czasu co nie zawsze jest mozliwe a nawet po obserwacji wiele nasuwa sie pytan....

 

Pytania o temperature i chalas i stabilnosc ,komfort i bezawaryjnosc to sa pytania ktore trapia mnie chodz dopiero po przeczytaniu czesci z Waszych postow wiem ze cos takiego sie dzieje gdyz wiele osob planujach zakup tej karty nawet nie zdaje sobie sprawy z tego ze nalezaloby zastanowic sie co kupic i co w trawie piszczu....

 

moje pytanie co byscie polecili szaremu graczowi ktory ma zamiar kupic te karte i zeby mogl spokojnie i bez problemow grac na niej zastrzegam nie chce podkrecac chodz podkrecone ale zeby stabilnie dobrze i cicho chodzily tez mile widziane bylyby a zarazem zeby temperatury nie doprowadzaly by do wrzenia otoczenia .(

Wiem ze to pytania rzeka lecz za kazda podpowiedz pomoc dziekuje gdyz napewno otrzymam wieksza pomoc w tym temacie od Was niz do sprzedawcow co tylko ceny winduja( ceny jak dla mnie rozbuj w bialy dzien zlodziejstwo jednym slowem.... :angry: )

 

Moje typy sa :

http://allegro.pl/item286990921_asus_8800g...0_hdcp_box.html

 

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...roducts_id=4896

 

Nie mam zamiaru zmieniac chlodzenia( boje sie cosik zniszczyc poprostu nie czyje sie na silach tego robic :wink: ) lecz miec nadzieje ze te rodzaje daja jakas pewnosc na cisze i niska temperature :)

 

za pomoc dziekuje i obserwuje temat dalej :lol:

 

 

Moj komp: Procek c2d 6750,pamiec 2x1 800ultra,plyta gigabyte p35 ds3,dysk samsung 250 sata2,zasilka ocz 600sli i grafa stara GS 7600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Czekałem miesiąc no i chyba czas najwyższy kupić. Ktoś z Was kupował w Arche ? Można brać bez obaw ? Interesuje mnie ten Palit za 855 zł.

Ja kupowałem. Są w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

Od pewnego czasu obserwuje ten temat zwiazany z Gt 8800i chodz przeczytalem sporo z tego tematu a zaczolem od poczatku do 26 strony i potem od 101 to mowiac szczerze rozne nasuwaja sie pytania i przemyslenia ze z obsluga tej karty wynikaja czasem problemy ...powiem jeszcze to ze temat jest tak olbrzymi i czasochlonny ze przeczytanie jego potrzebne jest duuuzo czasu co nie zawsze jest mozliwe a nawet po obserwacji wiele nasuwa sie pytan....

 

Pytania o temperature i chalas i stabilnosc ,komfort i bezawaryjnosc to sa pytania ktore trapia mnie chodz dopiero po przeczytaniu czesci z Waszych postow wiem ze cos takiego sie dzieje gdyz wiele osob planujach zakup tej karty nawet nie zdaje sobie sprawy z tego ze nalezaloby zastanowic sie co kupic i co w trawie piszczu....

 

moje pytanie co byscie polecili szaremu graczowi ktory ma zamiar kupic te karte i zeby mogl spokojnie i bez problemow grac na niej zastrzegam nie chce podkrecac chodz podkrecone ale zeby stabilnie dobrze i cicho chodzily tez mile widziane bylyby a zarazem zeby temperatury nie doprowadzaly by do wrzenia otoczenia .(

Wiem ze to pytania rzeka lecz za kazda podpowiedz pomoc dziekuje gdyz napewno otrzymam wieksza pomoc w tym temacie od Was niz do sprzedawcow co tylko ceny winduja( ceny jak dla mnie rozbuj w bialy dzien zlodziejstwo jednym slowem.... :angry: )

 

Moje typy sa :

http://allegro.pl/item286990921_asus_8800g...0_hdcp_box.html

 

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...roducts_id=4896

 

Nie mam zamiaru zmieniac chlodzenia( boje sie cosik zniszczyc poprostu nie czyje sie na silach tego robic :wink: ) lecz miec nadzieje ze te rodzaje daja jakas pewnosc na cisze i niska temperature :)

 

za pomoc dziekuje i obserwuje temat dalej :lol:

Moj komp: Procek c2d 6750,pamiec 2x1 800ultra,plyta gigabyte p35 ds3,dysk samsung 250 sata2,zasilka ocz 600sli i grafa stara GS 7600

ja bym brał najtańsze co obecnie jest np.:

 

http://www.computer.istore.pl/sklep,740,10...n,501139,0.html

(lub jeszcze tańsze z jakiegoś sklepu na allegro)

do tego takie cuś:

http://www.cooling.pl/arctic-cooling-nv-si...odukt,1136.html

 

lub takie jesli chcesz mieć naprawdę chłodno i cicho:

 

http://www.cooling.pl/arctic-cooling-accel...odukt,2146.html

 

+ radiatorki : http://www.cooling.pl/akasa-radiatorki-bga...ukt,209056.html

 

montaż jest tak prosty że nawet przedszkolak podoła tu masz insrrukcje na wszelki wypadek:

 

http://www.frazpc.pl/artykuly/570/8800GT/+...io/i/skutecznie

 

instrukcje montażu S1 silentium ze zdjęciami zapodał gdzieś disel B-)

 

ps: ja nie czekałem na spadek cen i kupiłem przed świętami za 899zł

 

wyniki mojej karty w konf (jak poniżej w stopie) w crysissie:

 

standardowe takty karty graf.

procek 2,7ghz

rozdz 1024x768 ustawienia high bez aa win xp

 

min fps: 18 fps

max 68 fps

avg 47 fps

Edytowane przez Gromitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

instrukcje montażu S1 silentium ze zdjęciami zapodał gdzieś disel B-)

:lol:

dia8el chyba ;p

poza tym nie najtaniej, bo on chciał też cicho!

 

 

@ asterix65

Jeśli chcesz przeznaczyć tyle kasy, co pokazałeś w swoich propozycjach, to ja radzę Ci Palita

SONIC (skoro nie kręcisz)

KLIK!

 

ZALECAM JEDNAK ZAMIAST WW. KUPIĆ WERSJĘ NON-OC i kręcić (dziecinnie proste, mogę powiedzieć co i jak)

 

Wydajność kart 8800GT nie kręconych jest na tyle zbliżona, że głównym wyznacznikiem powinien byc dla Ciebie układ chłodzenia.

 

Zastanowiłbym się też bardzo poważnie nad bezgłośnym SPARKLE

ale to dobrzy by było, gdybyś miał przewiewną budę...

KLIK!

 

JAk co to pisz PW. Chętnie pomogę. ;) pozdro

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe a miałem pytać jak prezentują się wyniki u innych forumowiczów na platformie amd, bo coś nie mogłem znaleźć, a tu prosze :) Mój wynik poniżej, generalnie nie jest źle, ale rewelacji nie ma. Ustawienia mniej wiecej jak w sigu. A co do Arche to wównież polecam :)

 

Pozdrawiam

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie widze ze moge liczyc na podpowiedzi :) ktore napewno takim laikom jak ja napewno sie przydadza :)

 

ja osobiscie sklaniam sie do Gigabyta moze cenowo podalem jako przyklad karty a nie cene chodz u mnie w Gdansku zdzieraja na cenach .....

 

Mam silenta Gige 7600 i napewno zaleta jest takie chlodzenie ale ...wlasnie ale..ale obudowa moja jest Tracera i z tego co widze bede musial sie zdziebko nakombinowac zeby mialo rece i nogi chodz raczej jakos wszystko zaladuje odpowiednio :wink: co do chlodzenia silencera to znam z Waszych postow jest przebojem :D ale biorac moje podejscie zeby czasem nie zepsuc czegos raczej zapatruje sie na firmowki :D

 

Zalman ta nazwa czasem mi sie obila o uszy i moze dlatego tak mnie to kusi chodz na alegro widzialem wersje podkrecona tej karty

 

Ps mam Gige plyte p35 ds 3 jaki rodzaj Pci express ona ma szukalem wszedzie i nie moge znalezsc wiadomosci na ten temat czy Waszmosciowie cosik na ten temat wiedza ? za pomoc w tym temacie i wogole dziekuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , kiedyś słyszałem że w przypadku SLI nie powinno się sumować pamięci kart graficznych , pytanie jest takie czy 8800GT 1024 będzie współpracowało z 8800GT 512 ?? i czy to rozwiązanie może mieć jakieś sensowne uzasadnienie , testy wykazują że pojedyncze 8800GT prawie nie wykorzystuje 1gb pamięci , ale przy zwiększeniu mocy przez SLI może się to zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , kiedyś słyszałem że w przypadku SLI nie powinno się sumować pamięci kart graficznych , pytanie jest takie czy 8800GT 1024 będzie współpracowało z 8800GT 512 ?? i czy to rozwiązanie może mieć jakieś sensowne uzasadnienie , testy wykazują że pojedyncze 8800GT prawie nie wykorzystuje 1gb pamięci , ale przy zwiększeniu mocy przez SLI może się to zmienić.

pamieci w SLI sie nie sumują, dlatego na 2x8800gt 256mb nadal nie dasz textur high w GRAW, bo ona wymaga 512.

Wiec jak w SLI walniesz 2x512 i walniesz benchmark BOAT w 1900x1200 to zabraknie ci pamieci;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma tutaj nv silencera 5 na 8800gt ale bez dodatkowych radiatowrow na sekcji zasilajacej?

Wlasnie to zamontowalem (cisza...) jednak radiatorki kupie jutro moze po jutrze, karty narazie katowac nie bede 700/2000 jednak martwie sie co by nie kopnela z racji braku chlodzenia na wspominanych elementach.

Ja od razu zamontowalem radiatorki - nawet jak są to parzą i zdecydowałem się dac jeszcze nadmuch na to ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od razu zamontowalem radiatorki - nawet jak są to parzą i zdecydowałem się dac jeszcze nadmuch na to ;).

No wiem, ale np taki gigabyte z chlodzeniem zalmana czy inne niereferencyjne, nie daja na te sekcje zadnych radiatorow, a karty smigaja :blink:

 

 

KaszaWspraju

ups skucha hehe:P

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za parę dni dostanę 8800GT. Teraz mam 7900Gs. I mam pytanie. Czy powinienem przeinstalować sterownik? Chcę użyć tego samego. Pytam, bo już nie pamiętam kiedy mi tak super wszedł sterownik. Nawiasem mówiąc 169.21, który nie ma dobrej opinii. Wszystko, oprócz profili kolorów, którego nie ma (ale może ten typ tak ma?) mi działa, a ten 7900gs dostał takich skrzydeł, że zastanawiam się po co kupiłem nową grafę. Tak na czuja to wydaje mi się, że przeinstalować, ale nie mam pojęcia jak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Za parę dni dostanę 8800GT. Teraz mam 7900Gs. I mam pytanie. Czy powinienem przeinstalować sterownik? Chcę użyć tego samego. Pytam, bo już nie pamiętam kiedy mi tak super wszedł sterownik. Nawiasem mówiąc 169.21, który nie ma dobrej opinii. Wszystko, oprócz profili kolorów, którego nie ma (ale może ten typ tak ma?) mi działa, a ten 7900gs dostał takich skrzydeł, że zastanawiam się po co kupiłem nową grafę. Tak na czuja to wydaje mi się, że przeinstalować, ale nie mam pojęcia jak to działa.

prosta sprawa: wkładasz nową, testujesz,

działa - zostajesz na swoich sterach

nie działa - instalujesz nowe.

PS- u mnie np. lepiej działają 169.09 niż najnowsze :D

ale jak sam wiesz - tak bywa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ok 4 miesiecy uzytkowania visty , powrocilem do xp nie wiem czy na dlugo ale chcialem sprawdzic jak sie bedzie teraz pracowalo w ogole wielkim dla mnie zaskoczeniem byl wzrost wyniku 3 dmarka prawie o 1000 punktow wczesniej mialem max 12000 teraz blisko 13000 , widac xp ma jest mniej zerny na wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj chciałem pomierzyć napięcia na moim palicie 8800gt według tego zdjęcia.

Dołączona grafika

Kiedy mierzyłem VRAM w jednym ze wskazanych punktów miernik zaczął szaleć. Pokazywał od 0,0 do kilkunastu Voltów(prawie zawsze jednak wskazywał 0). Mówie coś jest nie tak, skalibrowałem od nowa miernik i mierze jeszcze raz a tu nagle przeskoczyła iskra, troche strzeliło i....... nic się nie stało. Komputer cały czas pracował stabilnie. Włączyłem 3dmarka i wszystko w porzadku, wszystkie gry działają normalnie. Tym barzdziej to dziwnie że przypaliło się PCB i ten element na którym dokonywałem pomiaru. Dodam jeszcze że w innych miejscach pomiary były normalne.

Co to mogło być i czy mogłem jednak uszkodzić kartę???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj chciałem pomierzyć napięcia na moim palicie 8800gt według tego zdjęcia.

Dołączona grafika

Kiedy mierzyłem VRAM w jednym ze wskazanych punktów miernik zaczął szaleć. Pokazywał od 0,0 do kilkunastu Voltów(prawie zawsze jednak wskazywał 0). Mówie coś jest nie tak, skalibrowałem od nowa miernik i mierze jeszcze raz a tu nagle przeskoczyła iskra, troche strzeliło i....... nic się nie stało. Komputer cały czas pracował stabilnie. Włączyłem 3dmarka i wszystko w porzadku, wszystkie gry działają normalnie. Tym barzdziej to dziwnie że przypaliło się PCB i ten element na którym dokonywałem pomiaru. Dodam jeszcze że w innych miejscach pomiary były normalne.

Co to mogło być i czy mogłem jednak uszkodzić kartę???

Zamiast szukać niewiadomo gdzie wkazówek, trzeba było spojrzeć na pierwszego posta w tym temacie.

 

 

http://img233.imageshack.us/my.php?image=a...t219e971nn7.jpg

 

Ja osobiście przykładałem jedną końcówkę miernika do punktu który znajduje się nad napisem vGPU pomiędzy opisem C555 a C561 (takie 3 fioletowe obok siebie) a drugą końcówkę miernika przyłożyłem do obudowy komputera, miernik ustawiam na DCV 20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Wrescie mam :-)

Palit Sonic 8800Gt ( PCB od sonic + czyli lepsze podzespoly )

Bios mod na 1.1V i smiga na 729/1836/2000 :) na razie styka :)

 

Pozdrawiam

gratulacje

 

ale nic ponadto na rdzeniu:/ ?

ja jade spkojnie 756, a mam pcb gorsze (?)

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratulacje

 

ale nic ponadto na rdzeniu:/ ?

ja jade spkojnie 756, a mam pcb gorsze (?)

No u niego jak na Biosmoda to kaszana, ja mojego dzis po doklejeniu radiatorkow na sekcje zasilajaca poscilem 730 i polecial, jutro bios mod i 760 docelowo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dajecie się h... robić , lepsze podzespoły :lol2:

 

Czemu Palit i Asus , które mają nie refencyjne pcb oraz 3-fazowe zasilanie gpu są najtańsze???. Wszystko za sprawą tańszego pcb oraz elementów na pcb. To , że mają trzy fazy nie znaczy , że są lepsze od dwóch faz.

 

Poza tym nie jestem przekonany by wogóle dało się podbić napięcie w tym Palicie przez bios , z powodu niereferencyjnego pcb.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratulacje

 

ale nic ponadto na rdzeniu:/ ?

ja jade spkojnie 756, a mam pcb gorsze (?)

 

No coz :( ja mam tylko referencyjne chlodzenie z SONICA + :(

 

na 750 mam freeza po 20 sekundach w Unigine_v0.4_Sanctuary :) on to wygrzewa dopiero karte heh 3dmark2k3 moze sie schowac :)

 

 

max temp to 63 stopnie :)

 

 

a czy dla 25 mhz wiecej warto tak zylowac karte ?? i tak jest wiecej niz chcialem bo myslalem ze nawet na 700 nie pojdzie :)

i jeszce cos w 3dmarku 2k6 mam 13500 punktaskow gdzie wczesniej mialem 11000 :) wiec power jest :)

 

 

a co do biosmoda to zrobilem to odrazu wiec nie wiem czy lepiej sie krecilo wczesniej po prostu to bylo pierwsze zaraz po wlozeniu karty :)

 

acha nie mialem nic w tym polu wczesniej ?? :( ( nie wiem czy to dziala ale fajnie sie robilo )

Edytowane przez iKingPin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://geforce9.pl/?news=195

Co sądzicie o tym artykule?Ciekawe czy to prawda.Bo jeżeli taka jest prawda to ładną kiszkę wypuścili.

Najlepsze jest to,ze ja na GTS 512 tez mam te artefakty jak przetaktuje memy powyzej 2GHz. Testowalem kiedys Crysisa na 2080 i mialem te arty po 1h grania. Na 760/2000 gralem raz 2.5h i wszystko cacy. Marki przechodza na 2150, ale Crysis niestety potwierdza ,ze te pamiatki lepiej zostawic w spokoju. Zreszta OC pamieci jakiegos duzego przyrostu nie daje i na codzien mozna je zostawic na 2000 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...