Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Moze jednak sie grzeja jakos mocno?.

Albo mniejsza tolerancja na temparaturki?.

 

U mnie bylo tak..

 

Przez jeden dzien mialem zalozony radiator od silencera + 80mm przypiety do niego.

Na @1000 pamieci..GoW po kilkudziesieciu minutach sie wywalil..tzn znane ze screenow artefakty sie pojawily.

 

Potem zalozylem accelero s1 z 120mm na gpu i memki..i 80mm na sekcje zasilania..

I artefaktow nie mam z tym ze memki skrecilem do @950.

Nie odpalalem przy tym chlodzeniu na 2000..na dluzej gdyz po infach na innych bordach wolalem nie ryzykowac.

Oczywiscie inne takty lataly na maximum dla mojej karty.

Edytowane przez Ogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wczesniej pisalem o tym, u mnie pamieci sa na 950 z tego samego powodu. Tutaj taka uwaga ze 3d mark akurat jet bardzo malo wiarygodny do testowania stabilnosci pamieci (przynajmniej w moim wypadku) na nim nawet powyzej 1000 dzialaly ok. Jednym z najlepszych do testowania taktow memek dla mnie okazal sie Command&Conquer 3 (dowolna mapa ze skirmish, tworzymy mase roznych jednostek i kazdej kazemy atakowac grunt), U mnie nawet po 3 min od zaladowania save'a z taka przygotowana plansza na 980 zwis(oczywiscie max detali).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

U mnie zmiana napięcia zadziałała.

Zmierzone miernikiem.

Jest 1,1V :D

 

 

Jeśli chodzi o OC:

Ogólnie też uważam, że nie ma co katować karty ustawieniami na stałe >2000 mem.

Wiem także, że to co przejdzie w 3dmark06 nie przejdzie w Crysis :D

Z moich testów wynika, że najlepszy stosunek wydajność/stopień przetaktowania jest przy ustawieniach 700<756/1836/950. Wszystko co wyżej przejdzie w testach i moze nawet w grze NIE daje juz takiego skoku wydajnosci, a jest juz duzo bardziej niebezpieczne( zakladajac ze uszkodzenie trwale mem sie potwierdzi...)

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)
Chciałbym Biosem podbić napięcie, ale nie mogę - Vista 64bit :mur:
Jako że nie uśmiecha mi się instalacja nowego systemu bardzo bym prosił posiadacza takiej karty :
nv8800gtop7.jpg
o przesłanie mi na adres mailowy oryginalny bios oraz zmodyfikowany na 1,1V.
No chyba że każda karta Sparkla ma inny bios, albo jest ryzyko że się nie uda, to mówcie ;)

Edytowane przez grykom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie palit'a - lepsza jest wersja super czy normal - cena taka sama, jedyna roznica to chlodzenie. Lepsze jest:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...roducts_id=9568

czy

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...roducts_id=9527

?

po tym tescie widac ze Super wygrywa ;)

Edytowane przez xpektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się do posiadaczy takiego Palita (chociaż pewnie wszystkie są podobne) - powiedzcie ile cm długości ma ta karta? Zastanawiam się czy wejdzie do mojej budy.

 

Mierzyłem z lenistwa kartę w budzie,od śledzia,zaczynając pomiar równo z tylną ścianą obudowy. i wyszło mi 22,5 cm ,myślę że błąd pomiaru nie może być większy niż 5mm. Może Ci to coś wyjaśni :)

Edytowane przez john_doe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem z lenistwa kartę w budzie,od śledzia,zaczynając pomiar równo z tylną ścianą obudowy. i wyszło mi 22,5 cm ,myślę że błąd pomiaru nie może być większy niż 5mm. Może Ci to coś wyjaśni :)

Ok, dzięki. Zmieści się, ale zostanie tylko 2cm wolnego miejsca. Trzeba chyba szukać nowej budy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Zmieści się, ale zostanie tylko 2cm wolnego miejsca. Trzeba chyba szukać nowej budy ;)

ja mam prawie na styk wtyczkę dodatkowego zasilania karty i dysk czyli prawdopodobnie nie za wiele więcej niż u Ciebie i jakoś hula ;) więc to chyba nie jest wymagane:)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Odnosnie palit'a - lepsza jest wersja super czy normal - cena taka sama, jedyna roznica to chlodzenie. Lepsze jest:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...roducts_id=9568

czy

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...roducts_id=9527

?

po tym tescie widac ze Super wygrywa ;)

1/ chcesz zmienic chlodzenie na ciche i kręcić porządnie - bierz referata=nie ma plomb

 

2/ nie krecisz i nie przeszkadza ci chłodzenie głośniejsze niż S1+fan - bierz wersję "super"

Oczywiscie mozesz tez krecic wersje super, ale chlodzenie bedize wowczas napewno glosniejsze i temp duzo wyzsze niz przy opcji 1.

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos posiada 8800GT Gainward'a (Golden Sample lub GoesLikeHel) z takim chlodzeniem:

 

CLICK CLICK2

 

Jak wygląda sprawa glośności tego chlodzenia i czy jest znacznie glosniejsze od S1+fan??

 

Czy może lepiej zakupić ten model:

 

CLICK CLICK2

 

i zaoszczędzone pieniądze przeznaczyc na S1??

 

Ehh mam juz dosyć czekania na XFX'a z czarnym PCB :mur: i pod obstrzałem mam teraz Gainwarda :wink: , chyba ze ktos wie gdzie można w Polsce nabyć takiego XFX'a (wersja 512MB)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jeśli masz pieniądze na S1 (a to ~60zł tylko) to nie ma się co zastanawiać.

Sam kupiłem Sparkle z bardzo cichym według mnie chłodzeniem, ale po zmianie na S1 + Fander (na najniższych obrotach) nie dość że jest jeszcze ciszej to i o 20*C mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jeśli masz pieniądze na S1 (a to ~60zł tylko) to nie ma się co zastanawiać.

Sam kupiłem Sparkle z bardzo cichym według mnie chłodzeniem, ale po zmianie na S1 + Fander (na najniższych obrotach) nie dość że jest jeszcze ciszej to i o 20*C mniej.

no tak ale ktora karte lepiej kupic, moze chlodzenie wersji Golden Sample jest wystarczajaco ciche?

sprawa finansowa jest drugorzedna, nie ukrywam ze wolalbym pozostawic fabryczne chlodzenie jesli bedzie ciche...

Edytowane przez VR6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciche może i jest, ale napewno nie tak wydajne jak wspomniany zestaw S1 + 120mm.

A jeśli w grę nie wchodzą pieniądze to już w ogóle IMO wybór jest prosty. A samo założenie to 10 minut roboty. Byle by uważać by nie kupić karty w której zdjęcie chłodzenia równa się utracie gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

no tak ale ktora karte lepiej kupic, moze chlodzenie wersji Golden Sample jest wystarczajaco ciche?

sprawa finansowa jest drugorzedna, nie ukrywam ze wolalbym pozostawic fabryczne chlodzenie jesli bedzie ciche...

to ja bym brał Golden Sample

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udalo mi sie znalesc test karty Golden Sample:

CLICK

 

i kilka fotek chlodzenia (coprawda w wersji 1gb ale jest raczej identyczne):

CLICK

 

czy dobrze mysle ze z wyniki testu wskazuja iz nie jest ona jakos specjalnie cicha (poprzednio mialem 8600gt + S2 :wink: )??

czy z fotek mozna wywnioskowac, ze zdjęcie chłodzenia nie równa się utracie gwarancji??

Z tego co widze brak S1 na allegro i w wiekszosci sklepow :cry: ...

 

Przepraszam za tyle pytań, ale nie chciałbym przepłacać za coś, co być może okaże się badziewiem...

Bardzo dziekuje zaa dotychczasowa pomoc...

Edytowane przez VR6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Kup Palita referencyjnego +s1 + fander 120. montuj i sie nie zastanawiaj, bo widze ze filozofujesz.

juz ci to mowilem - cisza: montujesz sam

kupisz referata palita - nie masz plomb.

finito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Komputroniku jest tylko Pali sonic i w cenie podobnej do tych gainwardów wiec palit raczej odpada, ale dzieki za dobre chęci...

 

@spoxxx

ja w Komputroniku moge miec znacznie taniej niz ceny widniejące na stronie ;)

Edytowane przez VR6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Komputroniku jest tylko Pali sonic i w cenie podobnej do tych gainwardów wiec palit raczej odpada, ale dzieki za dobre chęci...

to nie kupujesz w komputronku bo oni to maja chore ceny w ogole ja chetnie u siebie tez to chlodzenie bym zmienil ale sie tego nie tykam bo do takich rzeczy mam 2 lewe rece kiedys przy probie montazu chlodzonka na 9800 radeona udupilem wiec musze sie obejsc z halasem karta chodzi na takich taktach jak w opisie jakos mi to strasznie nie przeszkadza jak gram to bude i tak nie slysze tylko dzwiek gry ;) w nocy komp nie chodzi bo kupilem lapa za grosze i to w nim leci sedowanie wiec luzik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plomba zalozona na chlodzeniu palita, bardzo ladnie schodzi, wystarczy suszarka i zyletka :) Accelero juz zamontowane, jak na razie temp.idle 34, load 44 st C, takty stabilne na chwile obecna to 720/1782/1050 i dalej testuje. Karta przechodzi 3Dmarki przy ustawieniach 756/1944/1050, ale w crysis zwiecha. Karta miala juz fabrycznie podbite napiecie, gdyż bios-mod nic nie dal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nie moglem dluzej wytrzymac ....kurde te czekanie jest najgorsze i od piatku mam taka karcioszke :D

 

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...roducts_id=4913

 

parametry standart ale co fajne to chlodzenie jest ciche :D ,chodz crisysa mam tylko demo ale idzie swietnie inne gierki tez odjazd moze dlatego tak zadowolony jestem bo po przesiadtce z GF 7600gs t kolosalny skok naprzod :)

 

3dmark06 to 11000 tysiaczkow mysle ze bez krecenia na c2d 6750 to przyzwoity wynik

 

Ps wrzucilem w obudowe 3 wentyle 2 x80 z przodu i z tylu i 120 z boku

Edytowane przez asterix65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe , ciche? Jak wiatrak na 100%, zero nowych biosow i brak programow do kontroli karty ( rmp , oc, temp.) Narazie asus dal ciala na tym polu.LINK do tematu na forum Asusa o tym problemie. Karta rokuje spore nadziej ale producent musi popracowac na oprogramowaniem. Krotki opis uzytkownia. ( po angielsku )

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No popatrz, jeden z tych blisów gainwarda ma chłodzenie wypisz wymaluj jak BLISS 7900GS, zaczynają sciągać ze starszych modeli i przekładają na 8800GT. To akurat chłodzenie to był kawałek aluminium z niezbyt cichym na szybkich obrotach wentylem który raczej nie poradzi sobie ze schłodzeniem 8800GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...