Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe , ciche? Jak wiatrak na 100%, zero nowych biosow i brak programow do kontroli karty ( rmp , oc, temp.) Narazie asus dal ciala na tym polu.LINK do tematu na forum Asusa o tym problemie. Karta rokuje spore nadziej ale producent musi popracowac na oprogramowaniem. Krotki opis uzytkownia. ( po angielsku )

 

Jesli wiatrak u mnie na 100% pracuje to jest nadzwyczaj cichy :) wiecej slysze wentyle i procka niz karte a co do innych rzeczy jestem ciekaw jak sobie dales rade z innymi mankamentami ?

Intersuje mnie czy dolozyles radiatorki ?

 

A co asusa smartdocktora to rzeczywiscie niedopracowana wersja jutro z kolega bedziem na tym sie glowic :wink:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! :)

 

Mam Palit Gf 8800 GT Sonic (czerwone PCB). Zgrałem bios nibitorem i karta ma juz podbite napięcie vid3 na 1.1 czyli ok...

 

ale...

 

Maxymalne oc tej karty to 720/1782/2000 :(((

Tempratura podczas katowania 3dmarkiem nie przekaracza 63 stopni czyli jest ok.

 

Czy zmiana chłodzenia poprawi oc czy nici z tego ???

 

Czu moze jest jakis vmod na nią :(((

 

Bo karta ma dupiateoc jak cholera.

 

Prosze pomoznie co mam zrobic ????

 

Pozdrawiam i Dziękuje

Wojtas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Dwa pytania:

1. Co daje 1 giga ramu na tej karcie?

2. Ma ktos Palita Sonic - czy jest o wiele cichszy niz te referencyjne? i jak sie kreci i czy oplaca sie kupic palita podkreconego? PALIT 8800GT 512MB 650/1900 MHz 8800 GT SONIC OC !

 

1.

http://en.expreview.com/?p=159

 

2. jest cichszy o wiele. nie wiadomo jak sie kreci (nie znalazlem testu).

imho nie oplaca sie kupowac sonic. sam sobie podkrecisz -to latwizna, a 8800GT doskonale sie krecą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! :)

 

Mam Palit Gf 8800 GT Sonic (czerwone PCB). Zgrałem bios nibitorem i karta ma juz podbite napięcie vid3 na 1.1 czyli ok...

 

ale...

 

Maxymalne oc tej karty to 720/1782/2000 :(((

Tempratura podczas katowania 3dmarkiem nie przekaracza 63 stopni czyli jest ok.

 

Czy zmiana chłodzenia poprawi oc czy nici z tego ???

 

Czu moze jest jakis vmod na nią :(((

 

Bo karta ma dupiateoc jak cholera.

 

Prosze pomoznie co mam zrobic ????

 

Pozdrawiam i Dziękuje

Wojtas

Mhh u mnie podobnie vid3 na 1.1V i oc jak u ciebie ale pamiatki mam ciut wyzej :) karta sonic nie super czyli takty referencyjne :)

Mnie to zadawala 20 - 30 megsow wiecej mi juz nie robi znaczenia takiego a szybciej tez raczej nie bedzie :) az tak zauwazalnie :)

Edytowane przez iKingPin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit 8800 Gt 512 Sonic recenzje :

 

http://www.overclockersclub.com/reviews/palit_8800gt/

 

http://www.vr-zone.com/print/5468

 

http://www.tweaktown.com/reviews/1255/pali...card/index.html

 

http://www.edmw.sg/viewtopic.php?f=12&...613188#p1613188

 

 

 

Ma ktos biosa z wiekszym napięciem niz 1.1 chociaz 1.15 lub 1.14 ??????????

 

 

Palit 8800 Gt 512 Sonic ta karta potrzebuje chyba wiecej napiecia przez to 3fazowe zasialnie hhhmmm :(

Edytowane przez Dj Technorocker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie trochę z innej beczki, czy dostał już ktoś kartę Asus 8800GT ze strony 2it.pl? Pamiętam, że w listopadzie przez kilka dni można było ją zamówić za ~780zł, co wtedy było szokiem, jednak terminy dostaw ciągle się przesuwały. Sam też wtedy zamówiłem, jednak pod koniec grudnia zrezygnowałem ale ciekaw jestem, czy inni dostali :)

 

Pozdrawiam.

W tym sklepie jaja sobie robią - chcieli sobie chyba zrobić reklamę wystawiając wirtualne karty za wirtualne ceny. To trochę nieuczciwe, niniejszym ja im czynię antyreklamę:

 

Nie polecam sklepu 2it.pl . Zamówiłem tego Asusa dawno temu, przekładali datę, aż w końcu dostałem maila, że "zamówienie anulowane" i "nie odpowiadaj na tą wiadomość bo to automat". Zero wyjaśnień, zero profesjonalizmu.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii ciszy. Mam XFX alpha dog z poprawionym referencyjnym chlodzeniem (takim szerszym wiatrakiem). Pobylo ono u mnie doslownie kilka godzin. Bylo glosne nie ma co sie oszukiwac. W 3 d nawet bardzo. Ja nie chce wiedziec jak sa glosne referenty z tym mniejszym wiatrakiem. No ale podkuszony recka Silencera zalozylem wlasnie jego. I szczerze mowie nie polecam go do cichych kompow. Sam jestem bardzo rozczarowany bo jest glosno. Moze nie az tak jak na referencie ale przy 3 fanderach na 800 to daje sie we znaki.

Zaluje ze nie kupilem S1. Madry Polak... Teraz nie dosc ze bede mial wiecej pracy, bo musze zdjac silencera (a to nie bedzie latwe bo podobno strasznie te gumki od kostek bga trzymaja) ;/ to jeszcze S 1 zniklo z rynku. Arctic zapowiedzial specjalna rewizje i chyba przez to S 1 nigdzie nie ma.

 

Takze jesli macie ciche kompy i zalezy wam na ciszy to nie dajcie sobie wmowic ze silencer jest super cichy (btw Welkoo z Fraza to za jaja za te recke powiesic trzeba ;) A juz nie sluchajcie takich bredni jak niektorzy pisza w tym watku ze referent do 50% jest cichy... to nawet nie jest smieszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, ja mam Silencera podpietego do panela do kontroli obrotow, na minimum czyli 6V jest naprawde cichy, na 12V masakra w wyciszonym kompie... No ale podczas grania i tak tego nie slychac czego nie mozna bylo powiedziec o referencyjnym >50%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

[...]

Zaluje ze nie kupilem S1. Madry Polak... Teraz nie dosc ze bede mial wiecej pracy, bo musze zdjac silencera (a to nie bedzie latwe bo podobno strasznie te gumki od kostek bga trzymaja) ;/ to jeszcze S 1 zniklo z rynku. Arctic zapowiedzial specjalna rewizje i chyba przez to S 1 nigdzie nie ma.

 

Takze jesli macie ciche kompy i zalezy wam na ciszy to nie dajcie sobie wmowic ze silencer jest super cichy (btw Welkoo z Fraza to za jaja za te recke powiesic trzeba ;) A juz nie sluchajcie takich bredni jak niektorzy pisza w tym watku ze referent do 50% jest cichy... to nawet nie jest smieszne.

swięte słowa

kto chce zmienic referata niech wezmie sobie je do serca

 

 

 

Ma ktos biosa z wiekszym napięciem niz 1.1 chociaz 1.15 lub 1.14 ??????????

Palit 8800 Gt 512 Sonic ta karta potrzebuje chyba wiecej napiecia przez to 3fazowe zasialnie hhhmmm :(

ja po zrobieniu na moim ref. Palicie bios-moda zgodnie z instrukcją w moim sigu mam:

1.1 - idle

1.14 - load

:D

W załączniku plik rar (zmień rozszerzenie na *.rar) z biosem:

backup=oryginał

mod=zmodowany do 1.1V

 

pozdr

Palit88GTreferat.bmp

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, ja mam Silencera podpietego do panela do kontroli obrotow, na minimum czyli 6V jest naprawde cichy, na 12V masakra w wyciszonym kompie... No ale podczas grania i tak tego nie slychac czego nie mozna bylo powiedziec o referencyjnym >50%

A silencer na 6V radzi sobie z kartą w stresie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! :)

 

Mam Palit Gf 8800 GT Sonic (czerwone PCB). Zgrałem bios nibitorem i karta ma juz podbite napięcie vid3 na 1.1 czyli ok...

 

ale...

 

Maxymalne oc tej karty to 720/1782/2000 :(((

Tempratura podczas katowania 3dmarkiem nie przekaracza 63 stopni czyli jest ok.

 

Czy zmiana chłodzenia poprawi oc czy nici z tego ???

 

Czu moze jest jakis vmod na nią :(((

 

Bo karta ma dupiateoc jak cholera.

 

Prosze pomoznie co mam zrobic ????

 

Pozdrawiam i Dziękuje

Wojtas

Mam tą samą wesje tylko na zielonym pcb i oc też nie jest oszałamiające. Karta kręci się do 695/1738/945.Podbilem vid do 1.1v bez kompletnie jakichkolwiek rezultatów, nie mam miernika więc nie jestem wstanie stwierdzić czy bios mod wogóle zadzialał. Odziwo kartę da się kręcić wyzej ale po przekroczeniu 64 stopni pojawiają się artefakty w atitools, nic wielkiego kropka,dwie.Chłodzenia nie da się wymienić ze względu na plombę a szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą samą wesje tylko na zielonym pcb i oc też nie jest oszałamiające. Karta kręci się do 695/1738/945.Podbilem vid do 1.1v bez kompletnie jakichkolwiek rezultatów, nie mam miernika więc nie jestem wstanie stwierdzić czy bios mod wogóle zadzialał. Odziwo kartę da się kręcić wyzej ale po przekroczeniu 64 stopni pojawiają się artefakty w atitools, nic wielkiego kropka,dwie.Chłodzenia nie da się wymienić ze względu na plombę a szkoda.

hmm

rzekłbym, że to oc w ogóle nie zachwyca :/ może masz za mało prądu w pudle? może za wysokie temp?

Powinna iść bez łaski na 700/1750/950 :blink:

zwłaszcza, że robiłeś biosmoda!

 

ps-miernik kup i po sprawie. ludzie często nie zdają sobie sprawy, że taki dobry (wystarczający) miernik elektroniczny to koszt zaledwie 30 zł:) A dzięki niemu wiadomo co w trawie piszczy :)

sprawdzisz sobie jakie masz V na gpu oraz przy okazji jak sie spawdza 12V na zasiłce i bedziesz miał odpowiedź dlaczego masz takie a nie inne OC.

bez tego to bładzenie w ciemnościach

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, ja mam Silencera podpietego do panela do kontroli obrotow, na minimum czyli 6V jest naprawde cichy, na 12V masakra w wyciszonym kompie... No ale podczas grania i tak tego nie slychac czego nie mozna bylo powiedziec o referencyjnym >50%

Pinki kolejny raz mi pomogles :) thx podpialem silencera pod Fan mate'a tak na okolo na 7-8 V chodzi i jest juz znacznie lepiej. Temp w idlle 45 pod obiazeniem ~60. Moze byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A silencer na 6V radzi sobie z kartą w stresie?

Silencer na 6V prawie w ogole nie wieje, ale o dziwo mozna spokojnie pozwolic sobie na 720MHz 1.1V temp okolo 85 stopni i karta dziala stabilnie :)

 

@Eclipse drobiazg ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupic ta karte graficzna... przeczytalem z 10 ost. stron tego tematu i nadal nie wiem jaki model wybrac...

 

potrzebuje przede wszystkim czegos co bedzie mialo dosc niska temp w spoczynku... gdyz moj komp chodzi praktycznie non stop.

raczej nie bede bawil sie w OC i wolalbym nie zmieniac chlodzenia. czy da rade cos wybrac dobrego? czy moze lepiej kupic ciut gorszego 3870?

 

p.s. srednio sie znam na temacie wiec prosze o wyrozumialosc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT

Addendum:

- stock vGPU voltages for this card are 1.05v (2D idle) and 1.10v (3D load)

- stock vMEM voltage for Qimonda GDDR3 (HYB18H512321BF-10) is 1.80v ±5%

- 1kΩ (or higher) variable resistor can be used for the vGPU mod in order to maintain the minimum voltage close to stock. A 500Ω VR will force the vGPU slightly higher than stock vGPU even when the VR is tuned for the lowest vGPU = maximum resistance.

- vGPU pencil mod turned out to be virtually impossible

- usage of a multimeter is strongly recommended

- ENJOY

 

Zauwazylem mały bład w Twoim poście wiodącym...

 

Cytujesz tam Addendum, a w tamtym tekscie musiał być błąd gdy go kopiowałeś: vmem def wynosi 2V a nie 1,8 jak jest teraz.

 

Na stronie xtreme juz poprawili ;)

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=163929

- stock vMEM voltage for Qimonda GDDR3 (HYB18H512321BF-10) is 2.0v ±5%

 

 

PS- piszę o tym, bo sam sprawdzałem wczoraj V na core i mem i zdziwilo mnie, że mam 2V zamiast podanych w topiku 1,8. Okazuje się, że moja karta nie odstaje z tym napięciem:)

 

 

pozdro!

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozszerzone demo ... 6GB ; O troche dużo jak na demo, anyway już leci : )

 

// a tak btw. znalazłem ten post, w którym którys z userów pisał o Sparklu 8800GT ... ponoć to pasywne chłodzenie jest bardziej wydajne od reszty, jest cicho i ma potencjał na o/c minimalnie >700/2000 natomiast reszta potrafi juz przed tymi taktami wisiec lub pokazywac mase artów ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zielonego Palita z tym ich chłodzeniem i trochę innym układem kondensatorów itp. niż na referencyjnym. Zmieniłem sobie w biosie karty na 675/1675/1950 (3DMark06 ponad 12 tys) aby było szybciej a nie miec za dużych temperatur i ciszę. Wiatrak w idle kręci sie na 20% 630 obr i 50 stopni, podczas grania 75 stopni 33% i koło 1000 obr ustawiłem że dopiero przy 100 stopniach 100% wiatrak. W ten sposób karta jest cicha i w miarę chłodna jak w referencyjnym chłodzeniu ma mieć 90 stopni. Podczas włączania kompa kilka sekund jest ten wentylator na maks obrotów i wtedy to chodzi jak odkurzacz.

 

Po co jest na niej ten buzzer?? Uruchamia sie i świerczy podczas 3dmarka... zakleiłem go taśmą i jest cisza. Myślę o wylutowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii ciszy. Mam XFX alpha dog z poprawionym referencyjnym chlodzeniem (takim szerszym wiatrakiem). Pobylo ono u mnie doslownie kilka godzin. Bylo glosne nie ma co sie oszukiwac. W 3 d nawet bardzo. Ja nie chce wiedziec jak sa glosne referenty z tym mniejszym wiatrakiem. No ale podkuszony recka Silencera zalozylem wlasnie jego. I szczerze mowie nie polecam go do cichych kompow. Sam jestem bardzo rozczarowany bo jest glosno. Moze nie az tak jak na referencie ale przy 3 fanderach na 800 to daje sie we znaki.

Zaluje ze nie kupilem S1. Madry Polak... Teraz nie dosc ze bede mial wiecej pracy, bo musze zdjac silencera (a to nie bedzie latwe bo podobno strasznie te gumki od kostek bga trzymaja) ;/ to jeszcze S 1 zniklo z rynku. Arctic zapowiedzial specjalna rewizje i chyba przez to S 1 nigdzie nie ma.

 

Takze jesli macie ciche kompy i zalezy wam na ciszy to nie dajcie sobie wmowic ze silencer jest super cichy (btw Welkoo z Fraza to za jaja za te recke powiesic trzeba ;) A juz nie sluchajcie takich bredni jak niektorzy pisza w tym watku ze referent do 50% jest cichy... to nawet nie jest smieszne.

Cisza=pasywne chłodzenie

Wentylatory zawsze slychac, fander w nocy na 800 tez jest slyszalny, wiec troszke przewrażliwiony jestes;]

ps. nie bronie Silencera...ale dalem za niego 15zl i za ta kase jestem zadowolony;]

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz zadowolony do póki wentyl nie zacznie hałasować , wszystko zależy od sztuki , ale już po 1-2miesiącach intesywnego użytkowania może dać o sobie znać. Wtedy jedynie pomoże lawirowanie obrotami tak , aby wentyl wytwarzał jak najmniejsze drgania. Miałem nv5 - 2szt i X1 - 2szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz zadowolony do póki wentyl nie zacznie hałasować , wszystko zależy od sztuki , ale już po 1-2miesiącach intesywnego użytkowania może dać o sobie znać. Wtedy jedynie pomoże lawirowanie obrotami tak , aby wentyl wytwarzał jak najmniejsze drgania. Miałem nv5 - 2szt i X1 - 2szt

Nie jestem maniakiem ciszy, mam 2 wyjce w budzie i mi nie przeszkadza jak dolaczy do nich trzeci:)

W dzien slucham muzy/gram -nie slysze kompa

w nocy to samo ale na sluchawkach- nie slysze kompa

Komp w sypialni nie stoi wiec żona nie placze;]

Dlatego mi na ciszy nie zalezy:)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dai8el za biosa !!!

 

ale i tak po kazdym wgraniu bisa z referata w windzie nei da sie zainstalowac sterów do karty i trzeba zrobic backup bisu. :(

 

Kurde nie wiem juz co robic z tym palitem moze widział gdzies ktos bios do Sonica z niereferatem z napieciem 1.15 czy 1.20 ???

Bo ja juz nei wiem co robic :( KArta najwyrazniej potrzebuje wiecej napiecia przez inne pcb i 3 fazy zasilania.

 

Pozdrówka

Edytowane przez Dj Technorocker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalka nierefencyjne pcb i stąd nie da się podbić napięcia poprzez bios. A trójfazowe zasilanie jeżeli rzeczywiste jest lepsze od dwufazowego z refenta da pozytywne rezultaty , ale tylko przy ostrym oc i mocnym woltowaniu gpu.

 

Także vmod i jedziesz :wink:

 

http://www.guru3d.com/article/Videocards/486/6 - galaxy zapodał chyba jakieś normalne pamięci , a nie kupiaste Quimondy.

 

Ale od niczego zapodaj biosa ze swojej karty.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...