Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie planuje zakup gf 8800gt, bo na moim obecnym 8600 w crysisa na godnych detalach nie pogram. Caly czas czekalem na 9800 ale jak dowiedzialem sie ze ma wyjsc 2 drugiej polowie roku to zwatpilem. Chce kupic palita 8800gt Sonic za 830zł. Jak myslicie dobra cena? Wstrzymac sie jeszcze troche czy brac? I jeszcze 1 kwestia: czy oplaca sie dokladac prawie 100zl na super sonic. Dzieki

Dobra cena to 750zł na Allegro. Najlepszym rozwiązaniem jest kupienie właśnie tego Palita z utorskim chłodzeniem lub innego referenta jeśli ktoś nam odsprzeda taniej i dokupienie Silencera 5. Zabawa z innym chłodzeniem to wywalanie kasy w błoto tak samo jak dokładanie do 1GB.

 

Siedziałem sobie dzisiaj i testowałem gry jakie posiadam i nie mogę się nadziwić że mam tyle fps'ów w porównaniu z GTX'em. W konfiguracji zmieniłem jedynie ram i zamiast 760 chodzą na 950. Otóż jak czytamy większość recenzji 8800GT to mają one więcej punktów w 3Dmark'ach ale w grach to już przewagę ma GTX, a u mnie właśnie jest tak że przewaga w grach jest większa niż w 3Dmark'ach na korzyść 8800GT... bez OC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiezlak: czy masz jeszcze jakies info z użytkowania sparkla? jakie max temp widziałeś na nim? może naszło cię sprawdzić ile mniej C jest ze śmigłem? OC nadal bez zmian?

dziś sparkle pojawił się w moim "osiedlowym" sklepie po 799 PLN, więc już praktycznie nic nie stoi na przeszkodzi do zakupu, ale chce mieć wszystko zapięte na ostatni guzik :wink:

Jakoś ostatnio czasu brakowało na testy, więc dziś za wiele nowego nie mogę powiedzieć :(.

 

ATITool faktycznie jest trochę wybredny i np. teraz udaje się osiągnąć w nim w miarę "bezbłędne" taktowanie rdzenia 679/1674 (miast pierwszego wyniku 648/1620). Niemniej przy wyższym taktowaniu rdzenia (np. 713/1782) nie widać artefaktów w grach, lecz zazwyczaj po kilku minutach gry komputer zawisa...

 

Z temperatur pracy jestem zadowolony. Przeciętnie w 3D jest ok. 65 st.C - zaś maksimum ok. 71 st.C. Najwyższą chwilową temperaturę widziałem po zdjęciu bocznej ścianki i z obudową w poziomie (gorsza cyrkulacja powietrza) - 81 st.C. Właściwie nie widzę potrzeby robienia nawiewu na kartę - choć w weekend postaram się sprawdzić, co da wstawienie wentylatora wyciągowego 92mm w miejsce śledzi i ewentualnue stworzenie jakiejś prowizorycznej zabudowy-tunelu wokół radiatora.

 

Przymierzam się natomiast do dłubnięcia w BIOSie i tu mam do Was, koledzy, kilka pytań.

1) Czy nie ma przeciwskazań do używania najnowszej wersji NiBiTor (3.7)?

2) Napięcia dla GPU zmieniam w zakładce Exact Mode, tak?

3) Jeśli dobrze rozumiem, to wypełnienie pola Extra powoduje pracę ze jednym napięciem/taktowaniem we wszystkich trybach, tak?

4) Tryb Thrtl to "krok" pomiędzy 2D a 3D?

5) Jakie proponujecie napięcia i takty dla 2D oraz Thrtl?

 

Przeglądałem BIOSy kilku 8800GT i niestety w żadnym nie widziałem wypełnienionych pól w Exact Mode... Nie bardzo też rozumiem, czemu służy i jak powinno się interpretować dane w zakładkce VID Mode... Czy możecie nieco mi to rozjaśnić?

Edytowane przez wiezlak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką dokładnie masz karte?

Z tego co mi wiadomo to biosmoda możesz tylko zrobić mając referenta i max 1.1V

Sparkle 8800GT Cool Pipe 3. Płytka wyglądała mi na referencyjną, choć na 1 stronie wątku jest informacja, że to konstrukcja niereferencyjna. Nie wiem, jak to interpretować - może są tam również konstrukcje z referencyjnym PCB i niereferencyjnym chłodzeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja zdecydowałem się wreszcie na 88GT, zebrałem fundusze i myślę, że tak w ciągu dwóch tygodni wreszcie zakupię. Mam nietypowe pytanie: czy wszystkie 8800GT mają płytkę o tej samej długości? Mam małą budę i wolałbym coś możliwie najmniejszego, żeby nie upychać tego w środku. Znam długość Palita ze zmienionym chłodzeniem i wyszło mi, że zmieściłby się tak na styk z wtyczką zasilającą. Czy może są jakieś krótsze?

 

Następna sprawa: taki Gigabyte zainteresował mnie bo jest podkręcony do 700/1900 (mniej więcej takie takty by mnie zadowalały) i ma fajne chłodzenie. Cena też może być. Czy warto go brać? Czytałem tu o problemie z obrotami wiatraka stale na 100%, czy da się z tym jakoś uporać?

 

A może nie szaleć tylko wziąć Palita za 750 i go podkręcić? Zaznaczam, że nie będę fizycznie ingerował w kartę (chce się nią długo nacieszyć :wink: ), bios mogę zmienić, ale chłodzenie, vmody itp to dziękuję...

A może jeszcze coś innego? Cena do 900, jak będzie trzeba to dorzucę jeszcze coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następna sprawa: taki Gigabyte zainteresował mnie bo jest podkręcony do 700/1900 (mniej więcej takie takty by mnie zadowalały) i ma fajne chłodzenie. Cena też może być. Czy warto go brać? Czytałem tu o problemie z obrotami wiatraka stale na 100%, czy da się z tym jakoś uporać?

Warto wziąć tą kartę a to z kilku względów. Po pierwsze jest mała, zbudowana wg. producenta na bardzo dobrych podzespołach, fabrycznie podkręcona choć da się z niej wycisnąć jeszcze więcej. Dodatkowo na karcie umieszczony jest chip VGO, który dzięki oprogramowaniu Gamer HUD pozwala na podniesienie napięcia rdzenia z poziomu aplikacji, szczegóły masz pod tym linkiem (na soft trzeba chwilę poczekać, jeszcze jest niedostępny :)).

Z wad to przede wszystkim głośne chłodzenie, chociaż jak dla mnie to niebo a ziemia w porównaniu do poprzedniego 3870.

Poczekaj na wersję z zalmanem na 2 heatpipe'ach i bierz tą kartę.

Edytowane przez Anti2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dziwne temperatury podczas grania w NFS ProStreet (ogolnie ta gra to padaka wiem ale musze skonczyc :) ).

Rozdzialka 1280x1024 detale mniej wiecej srednie. Wentylator na grafice na 50%. Grafika 710/1900

Podczas gry mam caly czas 30FPS (dziwne bo synchro pionowa wylaczona) i temperatura ~60 C.

Jak jestem w menu, czyli teoretycznie nie ma tam grafiki 3D, temperatura zaczyna rosnac do ~85 C, mam wtedy ~700 FPS.

W innych grach nie zaobserwowalem tego zjawiska i temp. max dla tych ustawien ~80 C.

System mam postawiony z rok temu, poprzednio byla ATI.

Czy ktos moze mi powiedziec dlaczego temperatura sie tak zachowuje i dlaczego mam na sztywno 30FPS chociaz synchronizacja pionowa jest na OFF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zależy od synchro, bo napewno masz więcej niż 30Hz na monicie ;) Przeinstaluj stery, może pomoże. Dziwne to, w tej grze powinieneś mieć conajmniej 2x większy framerate ( u mnie 70-100fps, a mimo tego gra nie jest płynna, ta gra ma skopany engine)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do usuwania pasy, odtłuszczania - alkohol izopropylowy.

Bez potrzeby -szkoda kasy.Wystarczy spirytus.I bez jaj z tą wilgocią w spirytusie.Przez ileś tam lat posiadania komputera czyściłem chyba dziesiątkami płynów(chocby zakładając kolegom/ludziskom WC) ale nigdy izopropylem -nie złożyło się jakoś :wink: .Nawet płynem do atramentówek i kosmetykami działałem nie raz.Nigdy nie miałem problemów -nawet raz.Wystarczy wacikiem dobrze wytrzec i jest ok.Ale jak ktoś lubi bez sensu kasę wydawac... Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zależy od synchro, bo napewno masz więcej niż 30Hz na monicie ;) Przeinstaluj stery, może pomoże. Dziwne to, w tej grze powinieneś mieć conajmniej 2x większy framerate ( u mnie 70-100fps, a mimo tego gra nie jest płynna, ta gra ma skopany engine)

Malo FPS mam z powodu plyty i procka ktore mocno ograniczaja moja grafike (mam jedynie 7k w 3DMark06). Co do 30 Hz to zaobserwowalem ze jest tak ze jak grafa wyrabia to przy wlaczonym synchro mam 60FPS (tyle co Hz na monitorze), jak grafa nie wyrabia ponad 60FPS to obcina wszystko do 30 FPS. Ale tak jak pisalem wczesniej nie mam wlaczonej synchronizacji w opcjach gry wiec dziwne wydaje sie ze mam rowno 30 FPS w grze i ani FPS wiecej ani mniej nie zmienia sie. Jak zmienie mobo, ram i proc to mam nadzieje ze te problemy sie skoncza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dziwne temperatury podczas grania w NFS ProStreet (ogolnie ta gra to padaka wiem ale musze skonczyc :) ).

...

Jak na moje oko, to procesor dławi Ci FPS w tym tytule i karta w trakcie gry pracuje na 1/3 możliwości - stąd niska temperatura GPU. Zaś w menu, uboższym w grafikę 3D, procesor wyrabia znacznie więcej klatek (ale aż 700.. może 70 lub 170?) i karta ma już co robić - zatem temperatura GPU rośnie :).

 

Odnośnie tej gry jeszcze. Gdy miałem A64 3500+ AM2 (2200MHz podkręcony do 2600MHz) i 7900GT, to framerate gry raczej oscylował w okolicach 25FPS. Tyle, że przy raczej wysokich detalach. Teraz na X2 5200+ (podkręcony do 3000MHz) i 8800GT ustawiam detale geometrii na średnie i włączam VSync, bo ten engine z FPS ponizej częstotliwości odświeżania pionowego (ustawiam 60Hz) bardzo nieprzyjemnie "szarpie". Dla przykładu w takim Colin McRae: Dirt już przy 30FPS miało się wrażenie sporej płynności.

 

Malo FPS mam z powodu plyty i procka ktore mocno ograniczaja moja grafike (mam jedynie 7k w 3DMark06). Co do 30 Hz to zaobserwowalem ze jest tak ze jak grafa wyrabia to przy wlaczonym synchro mam 60FPS (tyle co Hz na monitorze), jak grafa nie wyrabia ponad 60FPS to obcina wszystko do 30 FPS. Ale tak jak pisalem wczesniej nie mam wlaczonej synchronizacji w opcjach gry wiec dziwne wydaje sie ze mam rowno 30 FPS w grze i ani FPS wiecej ani mniej nie zmienia sie. Jak zmienie mobo, ram i proc to mam nadzieje ze te problemy sie skoncza.

Zatem sprawdź jeszcze, czy w sterownikach nie jest wymuszona synchronizacja - wtedy wyłączanie z poziomu gry oczywiście nie zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto wziąć tą kartę a to z kilku względów....

Np takich ? http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=325765

Czy może z tych opisanych i w tym wątku: http://www.hardforum.com/showthread.php?t=...t=8800+Gigabyte

Szkoda, że nie zdałeś sobie trudu wnikliwego poczytania o tej karcie, a ją polecasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np takich ? http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=325765

Czy może z tych opisanych i w tym wątku: http://www.hardforum.com/showthread.php?t=...t=8800+Gigabyte

Szkoda, że nie zdałeś sobie trudu wnikliwego poczytania o tej karcie, a ją polecasz.

Widać jestem tym szczęśliwym posiadaczem u którego żadne z opisywanych objawów nie występują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już swojego Palita super+ 1GB, za jakiś czas podziele się opinią o nim, ale teraz na szybko potrzebuję podpowiedzi, bo nie chce mi się przeglądać całego tematu:

 

Najpierw szukamy max rdzenia a potem jedziemy z szaderami czy odwrotnie, czy jeszcze jakieś inne triki stosujemy żeby wyciągnąć z karty co się da?

 

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszystkich posiadaczy 8800GT ogladajacych filmy na TV

Karta podlaczona do LCD TV poprzez kabel DVI-DSub ( gniazdo D-Sub VGA w TV )

ano problem jest taki ze w wszystkich filmach wystepuje zjawisko lekkiego zrywania poszczegolnych parti

ekranu , wyglada to jak by material Video na jednej czesci ekranu nie potrafil "dogonic" drugiej pokazuje sie cienka linia rozjechanie obrazu , trwa to doslownie 0,5s

zdaza sie to szczegolnie w scenach ruchu , nigdy na statycznym obrazie .

 

Dodam zeby nie bylo falszywych podejrzen

 

1.TV 100% sprawny , bo na Radku 1900xt tego problemu nie ma i nie bylo

2. Testowalem rozne Codecki , do tego na Monitorze owych szarpniec niema.

3. Pod Vista to zjawisko jest znacznie mniej zauwazalne

 

Musi byc pewniakiem cos z grafa/sterami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać jestem tym szczęśliwym posiadaczem u którego żadne z opisywanych objawów nie występują.

Najwyraźniej - nie bez powodu newegg na kilka dni wycofał tą karte z sprzedaży, a przez wiele dni na zachodniej stronie gigabyte'a była fotka tej karty już z nowym chłodzeniem, a na polskiej wciąż z zalmanem 700-tką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario2k ja ma podłaczony tv przez dvi-hdmi i nic takiego nie zaobserwowałem, aczkolwiek w porównaniu do x1800gto, wystepuje lekkie szarpanie obrazu na divixach, jakos ati lepiej sobie radziła z wyswietlaniem wideo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w moim wypadku Tu nie chodzi ze szarpie Calym obrazem

Jest plynnie ,tylko w niektorych scenach jest drobne szarpniecie ale Tylko kilku lini

wyglada to bardziej jak znieksztalcenie obrazu

 

dla przykladu scena w filmie ukazujaca maszt z flaga , maszt w pionie po srodku ekranu

gdy kamera sie przesowa to tak jak by gorna czesc obrazu z masztem sie zamulila na 0,5s

i wtedy widac ze tak jakby ow masz sie rozdwaja pomiedzy gorna a dolna czesc obrazu

jest to naprawda bardz o krotko trwajace szarpniecie i pewnie wilu userom to nei przeszkadza

albo poprostu tego nie zauwazaja :)

 

||

||

||

. ||

. ||

cos takiego

 

Wlasnie zainstalowalem najnowsze stery 169.21 poprzednio miale m Tweakowane przez Sidebanda

podlonczylem kabel DVI- HDMI dalej to samo , kuzwa maly drobiaz ale razi po oczach

to nie mozliwe zebym tylko Ja mial takiego babola ,

pewnie ludzie sie do tego przyzwyczaili albo mysla ze tak musi byc :/

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np takich ? http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=325765

Czy może z tych opisanych i w tym wątku: http://www.hardforum.com/showthread.php?t=...t=8800+Gigabyte

Szkoda, że nie zdałeś sobie trudu wnikliwego poczytania o tej karcie, a ją polecasz.

No to tego Gigabyte'a trzeba omijać z daleka... Dzięki za linki Shake !

 

A co powiecie Panowie o Zotacu AMP ? Ma takty 700/2000 i mógłbym go mieć za 900. Warto to brać?

Czy też wziąć tego Palita zwykłego za 750 i kręcić? Na ile one tak średnio latają (bez przeróbek)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktos powie jak skonfigurowac , czy wogole jest taka mozliwosc

 

Tryb Clone PC-Desktop 1024x768

TV LCD 1360x768

w trybie dual view moge tak skonfigurowac ,ale denerwuje mnie w tym trybie wyjezdzanie mycha

poza desktop :/ moze sa jakies Tweaki do tych ustawien ???

 

 

Update:

 

Chyba wymodzilem co jest przyczyna tych dziwnych zrywow w obrazie podczas ogladnaia filmow

W zakladce NView Performance & Quality > System Performance > Ustawiam High Performance

i szarpniec w obrazie Video BRAK

Widac cos jest nie tak w silniku odpowiedzialnym za Video ze nie wyrabia sie normalnie w High Quality

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jako byly wlasciciel radka obiektywnie powiem ze nVidia jest w glebokim lesie jesli chodzi obsluge TV. Przwinelo sie przezemnie kilka radkow i nawet na 9600 pro obraz byl ladnieszy niz na tytulowej karcie - smutne ale tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie nabyłem Galaxy GF 8800 GT z chłodzeniem CoolerMaster Heat-Pipe , pojechałem rdzeń na 700 i temp. ładna w idle 48c w grach w granicahc 65c. Ważne ze jest cichutko przedtem mialem gainwarda 8800gts i przyzwyczaiłem się do ciszy. Dopiero co wsadziłem ja do kompa wiec narazie wiecej nie kręciłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...