Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

No to tego Gigabyte'a trzeba omijać z daleka... Dzięki za linki Shake !

 

A co powiecie Panowie o Zotacu AMP ? Ma takty 700/2000 i mógłbym go mieć za 900. Warto to brać?

Czy też wziąć tego Palita zwykłego za 750 i kręcić? Na ile one tak średnio latają (bez przeróbek)?

N/p - sam miałem w planie kupić tą karte, a czekając na spadek cen czytałem różne fora - no i wyszło szydło z worka :)

Co do kart z własnym chłodzeniem - Gigabyte jak widać odpada, Asus - brak regulacji obrotów, odczyta temperatury tylko spod Smart Doctor'a (w gigabyte'cie również nie ma regulacji obrotów), Galaxy dwuslotowy - suszarka potworna :) Na sparklu pasywnym można jajko usmażyć.

Jak na razie jedyną kartą z własnym coolerem która jednocześnie ma regulacje obrotów programową to palit :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

propo 8800gt 512MB - które chłodzenie jest najlepsze - galaxy z heatpipem, galaxy dwuslotowe czy może to od palita?

Najwydajniejsze jest dwuslotowe od Galaxy ale jest głośne.Obejmuje również pamięci ale chyba nie kupujesz chłodzenia tylko kartę graficzną :wink: .Bo to Galaxy ma też inne zalety -niereferencyjne PCB ze zmienioną sekcją zasilania(nie znam jeszcze opinii z walki jak się sprawuje =podobno dobrze), podwójne łącze zasilania i zworkę do podniesienia napięcia.Na Allegro zdecydowanie poniżej 750 już kupisz.Ja zamówiłem wersję z HeatPipe na takim samym PCB(u mnie i tak docelowo bloczek wodny czeka) -jest ono gorsze choć ciche(miałem takie na karcie -przeciętniocha) ale może mi wejdzie karta mijając bloczek na NB zanim ją "nawodnię".Jak nie to się pomyśli.Ten CM nie chłodzi pamięci -tylko je owiewa ale żadnych metali(alu, duralu, miedziu :lol: ) na nich nie ma.Dwuslowtowe to byk dość duży.Dokładniejszy opis masz na egiełda -świeży artykuł.Co do Palita to już w tym wątku do bólu było. Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Mam pytanie, mianowicie zamówiłem sobie GF 8800gt 1gb od palita (ten z niebieskim chłodzeniem, co pamięci są po drugiej stronie) i chcę sobie zmienić to chłodzenie na accelero s1 + fander 120mm, ale nie mogę z karty zdjąć tego fabrycznego tatałajstwa. Odkręciłem wszystkie śrubki, ale radiator dalej się trzyma, wygląda jakby sie trzymał na takich 4 kołeczkach (?) w rogach, ale nie wiem czy się je po prostu na siłe wyciąga czy jak. Nie chcę uszkodzić karty, więc mógłby mi ktoś powiedzieć kto to zdejmował co robię nie tak??

 

Z góry dzięki za odpowiedź, pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania wyżej.

I jeszcze jedno pytanie mam - na ile (tak średnio) kręcą się karty Palit 600/1800 z niereferencyjnym wiatrakiem? (bez zmiany chłodzenia)

W sumie z komentarzy na kompuszrociku mozna wywnioskowac ze jest stabilna tylko nikt jej nie krecil na wiecej niz 660MHz na rdzeniu i nie wiadomo jak to z jej oc wyglada( http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,48640/ ) A ciekawe czy ma stickera na chlodzeniu. Jesli nie to kupowac i zmieniac chlodzenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy właśnie co dopiero zakupił Palita 512 MB (Sonic ) Z taktami 650/1900. Na razie wiem tyle ,że przy graniu wentyl się rozkręca i robi się dosyć głośny. Napiszę jak się kręci. Cena dość atrakcyjna 830 PLN w Apollo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsza cena za 8800gt 512mb to 690 zł za galaxy TU !!!

Żem doła zaliczył bo jeszcze kilka dni temu kupiłem za 760zł i myślałem że już nie stanieje tak bardzo :). No cóż ale niektórzy wydali tyle że po niewielkiej dopłacie mieliby już sli :). Jak myślicie kiedy te obniżki się skończą? To chyba pierwszy raz w historii kiedy karta w takim przedziale cenowym chodzi z wszystkimi nowymi grami na full z komfortowym FPS'em. Kolejny plus to cena która będzie dla nowej generacji kart (mam nadzieję) ustalana na podstawie współczynnika wydajność-cena. bo nikt nie będzie dopłacał do 2500zł za G100 jeśli nie będzie wydajniejsza jak ze 2 razy, bo patrząc wstecz nigdy nie było tak że jeśli gra chodziła na 50 klatek to nowa generacja łapała raptem 100 FPS'ów. Poprawcie mnie jeżeli się mylę. Poza tym jeśli teraz wszystkie gry chodzą na FULL + SPEED to jaki będzie sens płacić kilka razy więcej za nową kartę. Alan Awake dopiero w 2009r. w Crysisa da się grać na HIGH komfortowo, może jeszcze tylko Just Cause 2 ze swoim nowym silnikiem będzie ciężką próbą dla obecnych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsza cena za 8800gt 512mb to 690 zł za galaxy TU !!!

O kurcze, ale spory spadek ceny znów. Też sądziłem, że nie spadnie w najbliższym czasie dużo niżej, niż okolice 800zł. Może ten Galaxy zbudowany jest na tym nowym, tańszym PCB (bodaj 6 warstw, zamiast 8 )...? Edytowane przez wiezlak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw szukamy max rdzenia a potem jedziemy z szaderami czy odwrotnie, czy jeszcze jakieś inne triki stosujemy żeby wyciągnąć z karty co się da?

 

z góry dzięki

PLIZ

 

Z rdzeniem doszedłem do 740 póki co i się zastanawiam, czy nie nadszedł czas na szadery. Bo może jak znajdę max GPU to już szadery nie będą się chciały dobrze kręcić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są jakieś przeciwwskazania do zakupu tego galaxy? już byłem nastawiony na sparkla, ale przy tej cenie, galaxy + silencer 5 wydaję się lepszą inwestycją.

 

 

 

b.dobra karta, max na stock chlodzeniu u mnie 750/1055 ale strasznie glosna, zakup silencera zalecany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PLIZ

 

Z rdzeniem doszedłem do 740 póki co i się zastanawiam, czy nie nadszedł czas na szadery. Bo może jak znajdę max GPU to już szadery nie będą się chciały dobrze kręcić??

Najpierw kręć shadery ile fabryka dała :wink: , dopiero póżniej znajdz max dla rop/tmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MASAKRA za 681zł 8800gt to ja juz zamawiam:D. Mam nadzieje ze ten galaxy nie jest z jakis tanszych czesci bo cena naprawde powala:D A tym silencerem to chodzi o: http://www.hoopla.pl/Arctic-Cooling,CHLODZ...prod,52171.html

tak? To jest wentylator zamiast standardowego chlodzenia? Duzo daje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galaxy 8800GT CM

Chlodzenie zostało zmienione choć niepotrzebnie jak ktoś ma zakupywać nowe.Ja miałem ze starej grafy S1 więc czemu nie.

Pamięci na karcie to Samsungi 1ns.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zworka już przesunięta na wyższe Vcore narazie nie kręcone tak są temp w trybie pasywnym

Dołączona grafika

pozniej uzupełnie OC i temperatury po OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie raz jeszcze sie zapytam i poprosze o pomoc. Mam karte EVGA 8800GT 512 i na moim Asusie P5B Deluxe mam PCI Ex x4 nie uaktywnia sie x16 Mam w domu jeszcze jeden komp oparty o ta plyte glowna ASUS P5B DELUXE , do tego Abit Quad GT i Gigabyte P35 DQ6 i wszedzie jest x16 bez problemu. Dodam ze oba Asusy P5B Deluxe maja identycznie ustawiony bios i te same jego wersje ?? Co jest grane - PLISS HELP - musze to jakos zrobic

 

Oczywiscie doskonale znam problem tej plyty i czasami sie pojawiajacego PCI EX x1 juz dawno to rozwiazalem i bylo ok. Zmienilem z karty 7900GS GAlaxy na tego EVGA i zonk. Wczesniej mialem 16x na Galaxy a na EVGA tylko x4 ?? Czy to moze byc cos w sytemie operacyjnym ?

 

Z gory dzieki wszystkim za sugestie :)

 

Zainstalowany system WIN XP SP2

Edytowane przez Avatar25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Sprzedałem swojego 8800GTS 640MB i aktualnie po dorzuceniu ciut pieniędzy mam budżet 950zł na nową kartę.

 

Zastanawiam się nad czymś z Galaxy / Palit / Zotac, ale pojęcia co kupić nadal nie mam.

 

Jak wiadomo - ma być jak najwydajniesza, dobrze by było żeby coś tam jeszcze z niej wycisnąć.

 

Macie jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak to są twoje fotki .... to Ci powiem czemu nie mogłeś zlutować :)

Po pierwsze to nie moc a technika .... grot tej lutownicy jest tak utleniony że się nadaje do kibla a nie lutowania.

Grot lutownicy powinien być zabielony do lutowania ... taki bardzo kiepsko oddaje ciepło ..

Do tego chcąc coś zlutować jednocześnie przykładamy grot do punktu i cynę ....

zacznij od zabielenia grota .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chcialem to zlutować...

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

i lipa. mam za slaba lutownice.

na 2 focie widać ścieżki, teoretycznie gdybyś podczas lutowania zlaczyl wszystkie punkty to bedzie... ok :)

Gratuluję lutki

hahah

ja też takim tałatajstwem się męczyłem

 

 

 

 

 

 

A co do kupowania najtańszych 88GT i zmiany chłodzenia na silencera

-czy nie czytacie tego forum czy już zapomnieliście, ze zajbi*cie trudno je potem zdjąć

ze głośne i nie tak wydajne jak to w testach podawali >>>

ja poczekałbym na s1 rev2, bo jak jeszcze sobie karty zwalicie przy zdejmowaniu silenszitera

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do kupowania najtańszych 88GT i zmiany chłodzenia na silencera

-czy nie czytacie tego forum czy już zapomnieliście, ze zajbi*cie trudno je potem zdjąć

ze głośne i nie tak wydajne jak to w testach podawali >>>

ja poczekałbym na s1 rev2, bo jak jeszcze sobie karty zwalicie przy zdejmowaniu silenszitera

Co do głośności i temp. to zdam relacje jak silenszit do mnie dojdzie. Co do mocowania na ramach w silenszicie mam pewien pomysł jak go obejść. S1 REV2 premiera w lutym (1połowa). Po to kupujemy najtańszego gefa aby zaoszczędzić jak najwięcej kasy, stracić jak najmniej do czasu wyjścia G200. Płacić 15zł a 25 euro (segerowana cena detaliczna) + cena za wiatrak to jest pewna różnica która nie rekompensuje uzyskanych rezultatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do kupowania najtańszych 88GT i zmiany chłodzenia na silencera

-czy nie czytacie tego forum czy już zapomnieliście, ze zajbi*cie trudno je potem zdjąć

ze głośne i nie tak wydajne jak to w testach podawali >>>

Już nie przesadzaj, że Silencer to taki syf. Miałeś go? Ja go mam... na temperatury jakoś nie narzekam... (44 i max 60*C stres)... głośność? Co za problem dać go na 5-7V (temp pewnie się podniosą, ale podejrzewam, że i tak w dalszym ciągu będzie wydajniej niż referencyjne). A co do zdejmowania... zdejmowałem go już dwa razy i schodzi tak samo łatwo jak referancyjne.

Nie to żebym się czepiał... imo dobre chłodzenie dla ludu... póki co jego wady są, jak dla mnie, do zaakceptowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...