Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie oto pytanie, poniewaz wszyscy pisali ze chlodzenie na GT chodzi bardzo glosno zakupilem odrazu zestaw chlodzenia S1 +120mm wentyl ale gdy podlaczylem pierwszy raz GT uznalem ze nie ma takiej potrzeby bo sprzet jest cichy (jedynie przy starcie wentylator glosno chodzi) ALe dzis gdy mialem dziwny problem z rozdzielczoscia (zniknela mi 1680x1050) musialem kombinowac ze sterami i zauwazylem ze na sterach takie jakie teraz posiadam czyli 169.32 i nizej (169.25) karta chodzi cicho ale jak juz wgralem stery 171.16 BEA to grafika chodzila bardzo glosno (jak kiedys na samym poczatku przy starcie kompa) Czy u was tez tak sie dzieje? Tzn ten wiatrak na karcie uruchamia sie tylko podczas ekstremalnych przeciazen czy moze te stery sa kiepskie a moze u mnie ten wiatrak sie tak cicho kreci? (bo kreci sie napewno tylko ze cicho (na tyle ze jedyne co slysze z kompa to pracujacy dysk twardy i lekki szum wszystkich wentylatorow w tle))

Stery sa z tej strony

http://downloads.guru3d.com/downloadget.ph...cbbac62a5e57862

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W riva tunerze do woli możesz sobie operować prędkością wentylatora.

ale na standardowych ustawieniach to chodzi ci karta jak czolg czy spokojnie? i czy to sie samo zmienia w zaleznosci od temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście odpowiedzieć mi na parę pytań dotyczących działania 8800GT od Galaxy? Bo chyba odeśle tego Palita i wezmę Galaxy.

 

1. Czy piszczą cewki?

2. Czy jest regulacja obrotów wiatraka?

3. Czy działa odczyt temperatur?

4. Czy chłodzenie jest ciche? Tzn. czy jest cichsze od tego Palitowskiego?

5. Czy są plomby które uniemożliwiają wymianę chłodzenia?

 

Z góry dziękuje i liczę na waszą pomoc.

Edytowane przez unit1.cpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie. Czy ktos probowal takiego chlodzenia na swoim 8800GT bo sie zastanawiam czy warto wymienic chlodzenie CM Heat-Pipe na taki wynalazek :) Dodam ze zamiast tego czerwonego wiatraka powedrowalby na jego miejsce Zalman 80x80 :) Chlodzenie to Evercool Turbo2...

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Otwory montazowe na chlodzeniu i na 88GT pasuja do siebie wiec spoko...tylko czy jest sens?

Bawil sie ktos tym czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak je masz to co za problem spróbować ;] ?

heh...pewnie tak sie skonczy...tyle ze przeczytalem test i w nim chlodzenie wypadlo kiepsko...ale moze wlasnie z lepszym nawiewem bedzie wydajniejsze...jak juz zaaplikuje je na karte i potestuje to podam wyniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się już zorientowałem i nie wiem co wybrać. Czy wziąć Galaxy CM Heatpipe czy dopłacić 30zł do wersji sonic? Czy ktoś się spotkał z problemem odczytu temepratur w wersji sonic oraz czy umożliwia ona kontrole obrotów wiatraka? Co do Galaxy to wiem że nie ma możliwości konfiguracji wiatraka więc chciałbym zapytać czy jeżeli wymienię chłodzenie to będzie taka możliwość? Skoro nie można sterować tym wiatrakiem to na ile on jest ustawiony? Bardzo proszę o odpowiedź gdyż niedługo wymieniam tego Palita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy gigabyte z zalmanem ma zworke JP4 do zmiany vgpu ?

 

edit; widze ze nie ma, jest tu na forum jakis posiadacz tej karty i moglby sie na jej temat wypowiedziec? Jakie tempy, oc, glosnosc chlodzenia.

Edytowane przez f1zZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście odpowiedzieć mi na parę pytań dotyczących działania 8800GT od Galaxy? Bo chyba odeśle tego Palita i wezmę Galaxy.

 

1. Czy piszczą cewki?

2. Czy jest regulacja obrotów wiatraka?

3. Czy działa odczyt temperatur?

4. Czy chłodzenie jest ciche? Tzn. czy jest cichsze od tego Palitowskiego?

5. Czy są plomby które uniemożliwiają wymianę chłodzenia?

 

Z góry dziękuje i liczę na waszą pomoc.

1. Nie

2. Nie

3. Tak

4. Tak. Nie mam porównania do palitowego :)

5. Wątpie byś chciał je wymieniać - u mnie idle to 45c, max jaki miałem pod 3d to 60c :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie ze nie. Chyba ze dasz na nie nadmuch ze suszarki i podgrzejesz je do 100C ;) Hmm, a czy tylko ja mam takie wrazenie ze w tym temacie pisza juz tylko osoby ktore maja jakies zapytania badz same problemy z GTkami ? W kartach Galaxy te dwa złącza zasilania to wg. mnie przerost formy nad trescia. Troche szkoda ze nie udało im sie tak zaplanowac zasilania karty zeby wystarczala jedna wtyczka (w koncu to zawsze lepszy przewiew w budzie i mniej kłopotów). Chociaz pewnie i tak ją kupie ze wzgl. na cene ;)

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jestes f1Zz powiedz ze jak sobie poradziłes z tym wystającym silencerem weszedł jakos w otwory po sledziach?czy wogle go nie wsadziłes..i czy te tempy był w budzie zamknietej?no i ostatnie: czyzałozenie silencera poprawiło o/c ?bo u mnie przy tej zworce default to 700 na cm u ciebie 730jak dobrze pamietam.

i ogolnie:

czy accelero s1 podejdzie do galaxy? bo on ma krutsze pcb i jak kolega pisze silencer wystaje... głupio by było wydac 100pln a to nie podejdzie..

Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy lagi w 3d - 10-15 sekundowe, zacinajace pceta to wynik przegrzania karty, czy zbyt duzego przetaktowania. Czym objawia sie podanie za duzej ilosci mhz na rdzeniu ?

Edytowane przez f1zZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o widze ze nietylko ty masz problem

no to i to podejzewam ze jak dobrze zchłodzisz to nie przytnie,ale na 100% to sie nie dowiesz doputy nie sprawdzisz

ja własnie kombinuje z 120mmcollerem na 12V jak dam maxa to po stole sie slizga:-)

sprubuje nim zchłodzic i zobaczyc czy mi nie przymrozi w tescie jak nie to znaczy ze poprostu ma za gorąco bo wiem ze mozel 750 poleciec

Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dylemat ,co kupic...jutro oddaje swojego Palita 8800gt ,i teraz nie wiem albo <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> Galaxy Heatpipe 512mb albo doplacic i kupic Gainward 8800gt 1024mb za 820zł,planuje kupic za jakis czas monitor 24cale i karta z 1024mb by sie przydała do grania w wysokich rozdzielczosciach ,choc do czasu zakupu monitora moze wyjsc jakas inna ciekawa karta z Nvidi np 9800....wiec sam nie wiem co robic,doradzcie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dylemat ,co kupic...jutro oddaje swojego Palita 8800gt ,i teraz nie wiem albo <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> Galaxy Heatpipe 512mb albo doplacic i kupic Gainward 8800gt 1024mb za 820zł,planuje kupic za jakis czas monitor 24cale i karta z 1024mb by sie przydała do grania w wysokich rozdzielczosciach ,choc do czasu zakupu monitora moze wyjsc jakas inna ciekawa karta z Nvidi np 9800....wiec sam nie wiem co robic,doradzcie :?

do 22" zwykla 512 sie nadaje do wiekszosci tytulow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o widze ze nietylko ty masz problem

no to i to podejzewam ze jak dobrze zchłodzisz to nie przytnie,ale na 100% to sie nie dowiesz doputy nie sprawdzisz

ja własnie kombinuje z 120mmcollerem na 12V jak dam maxa to po stole sie slizga:-)

sprubuje nim zchłodzic i zobaczyc czy mi nie przymrozi w tescie jak nie to znaczy ze poprostu ma za gorąco bo wiem ze mozel 750 poleciec

hehe, no czekam na wyniki :) swoja droga ile masz *C w stresie na tym CM ?

 

o jestes f1Zz powiedz ze jak sobie poradziłes z tym wystającym silencerem weszedł jakos w otwory po sledziach?czy wogle go nie wsadziłes..i czy te tempy był w budzie zamknietej?no i ostatnie: czyzałozenie silencera poprawiło o/c ?bo u mnie przy tej zworce default to 700 na cm u ciebie 730jak dobrze pamietam.

i ogolnie:

czy accelero s1 podejdzie do galaxy? bo on ma krutsze pcb i jak kolega pisze silencer wystaje... głupio by było wydac 100pln a to nie podejdzie..

silencera przycialem na koncu, bo nie miescil sie w otwor po sledziu. Temp. mierzylem przy zamknietej budzie, zalozenie silencera nic nie poprawilo w zasadzie na jedno wychodzi czy jest silencer czy cm. W kazdym razie juz zmienilem na chlodzenie cm - aha jeszcze jedno - ten silencer jest jednorazowy - nie mozna go oderwac od kostek ramu, wkladanie do zamrazalnika nic nie pomaga, musialem odciac nozem. Co do o/c to szczerze mowiac nie wiem, myslalem ze leci te 730 ale, tak jak wczesniej wspominalem, cos zacina w 3d po pewnym czasie.

Edytowane przez f1zZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dylemat ,co kupic...jutro oddaje swojego Palita 8800gt ,i teraz nie wiem albo <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> Galaxy Heatpipe 512mb albo doplacic i kupic Gainward 8800gt 1024mb za 820zł,planuje kupic za jakis czas monitor 24cale i karta z 1024mb by sie przydała do grania w wysokich rozdzielczosciach ,choc do czasu zakupu monitora moze wyjsc jakas inna ciekawa karta z Nvidi np 9800....wiec sam nie wiem co robic,doradzcie :?

Właściwie na 22" to tylko Crysis (na ustawieniach high+niektore elementy v.high) stawia opory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz mowie .po kolei

dołozyłem 120 na srednich obrotach dmucha na pipe prostopadle do karty i otwarłem bude...

i co zauwazyłem wczesniej na nieprzepinanej zworce powyzej 700 mroziło

przepinałem zworke i jechałem do 750

teraz bez przepinania zworki dojechałem do 730

przy 740 przymrażało mina 5 sek pare x a na 750 duzo czesciej

tempy miałem max 77 raczej kolo 70-73

wiec reasumuje ze na zworce polewo uzyskuje sie 730 potem trzeba przepiąć

ale moim zdaniem to bez wc mozna sobie przepinke darowac

chyba ze ktos mnie oswieci i stwierdzi ze accelero lub jakis zalman vf1000

da rade

 

pytanie czy ten accelero podejdzie pod krutsze pcb galaxy?????

i co f1Zz z tym silencerem podciąłes jak zes to wpakował

i ile kreciłes bez przepinania zworki na cm

 

aha testy po 5 min furtest

 

Co do o/c to szczerze mowiac nie wiem, myslalem ze leci te 730 ale, tak jak wczesniej wspominalem, cos zacina w 3d po pewnym czasie.

 

tak jak pisze moim zdaniem to za wysokie tempy powinientylee wytrzymac ja narazie zostane tez na cm ale ta 120 musi chłodzic na pipe pomaga bardzo. moze dokupie kostki na ram

i poczekam na testy accelero i te 730 bedzie narazie..

pozdro

 

Właściwie na 22" to tylko Crysis (na ustawieniach high+niektore elementy v.high) stawia opory.

nie sądze zeby duzo dało to giga na karcie jesli juz to oby było również 1ns

crisis jak to crisis bedzie zwalniał tak czy inaczej

o/c galaxy wymiata, a jak wyjdzie wersja na 0,8ns to koniec swiata

Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o/c galaxy wymiata, a jak wyjdzie wersja na 0,8ns to koniec swiata

No już nie przesadzaj ;) Większość ludzi robi >750mhz na rdzeniu przy przełączonej zworce (1,28v)

 

Referenty tyle robią na 1,1v ;) Prawdopodobnie te galaxy, gigabyte (czyli na nowych pcb) są po cięciach kosztów, prawdopodobnie mniej warstw pcb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ook, dzieki za info. Wychodzi na to, ze do konkretniejszego oc trzeba sobie sprawic jakies s1. Moim zdaniem, zmiana na silencera nie ma najmniejszego sensu - lepiej sie karta nie krecila. Co do podciecia to piłka do metalu i z 2 cm z konca trzeba obciac - wszystko, w miare dobrze teraz pasuje. Accelero imo to to samo co silencer. Mam gdzies w domu to chlodzenie, takze jutro przymierze i sprawdze czy by sie zmiescilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już nie przesadzaj ;) Większość ludzi robi >750mhz na rdzeniu przy przełączonej zworce (1,28v)

 

Referenty tyle robią na 1,1v ;) Prawdopodobnie te galaxy, gigabyte (czyli na nowych pcb) są po cięciach kosztów, prawdopodobnie mniej warstw pcb.

oczywiscie daje upust swojemu zadowoleniu ja jestem w pełni zadowolony z o/c tu robie 730 na ~1,22V a mam mozliwosc przepiąć na ~1,32v gdzie powinna pujsc duzo wyzej, nie jestem mistrzem o/c ale np na palicie sie przejechałem przy 7900gs ..jakos nie wyczytałem zeby ktos miał problemy z ta kartą a z palitami mają a z 1szą rev gigabajta mają...tu jest duzy spokoj

a z tymi kostkami to wolałbym 512 na 0,8ns niż 1gb na wolnych w gsie asus chyba juz zaklada te kosci

 

ook, dzieki za info. Wychodzi na to, ze do konkretniejszego oc trzeba sobie sprawic jakies s1. Moim zdaniem, zmiana na silencera nie ma najmniejszego sensu - lepiej sie karta nie krecila. Co do podciecia to piłka do metalu i z 2 cm z konca trzeba obciac - wszystko, w miare dobrze teraz pasuje. Accelero imo to to samo co silencer. Mam gdzies w domu to chlodzenie, takze jutro przymierze i sprawdze czy by sie zmiescilo.

chodziło mi czy podejdzie accelero s1

to jaki dokł model chcesz przymierzyc?

bo piszesz ze musisz sprawic sobie s1 a zaraz ze masz ...

sory moze cos popłątałem :blink:

Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi czy podejdzie accelero s1

to jaki dokł model chcesz przymierzyc?

bo piszesz ze musisz sprawic sobie s1 a zaraz ze masz ...

sory moze cos popłątałem :blink:

Pewnie chodziło mu o accelero x1/x2. Swoją drogą gdyby to udało się jakoś wpasować w miarę bez szkód (bo się da ;) ) na pewno byłoby ciekawsze niż silencer, bo: jest wydajniejszy, prawdopodobnie cichszy (nie słyszałem silencera). Swego czasu to chyba było najwydajniejsze chłodzenie gpu, było to bodajże maj 2006 ;) Wtedy akurat wybierałem cooler na starą grafę.

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na starym windowsie(ok 2 lata) postawilem nowa plyte(intel),proca i grafe(wczesniej athlon 2800 i 6600gt)-jakos to chodzi ,a co do twojego wyniku,to jednak 3Dmark 2@6 lubi mhz,i te 360 roznicy na procku tez swoje daje,aczkolwiek wyniki po oc karty masz za male(moim zdaniem).

dlatego wzoruj sie raczej na moim procku bo chodzi tez na 3.ghz,no i tez jest zasmiecony ;)

 

do testow gpu po oc dopiero sie przymierzam ,bo najpierw chce miec stabilny system

 

ps.wykrec lepiej ramy i zostaw proca na 3ghz i zrob jeszcze raz testy z grafa na stock

będzie czas to zrobię tak

dragonlore - jak skręcisz swego galaxa to niezwłocznie wrzuć wyniki - tutaj jest pełny wykaz porównania oc i bez oc w maku 06 klik -otwierać tylko w przeglądarce co obsługuje mhtml - napewno ie - czy ktoś widzi anomalie -bo mój plebejski umysł jest spowity ciemnością

Z miłą chęcią porównał bym taki zrzut z marka w exelu - z podobnego configu

 

pool80 - dał byś rade udostępnić taki full wynik - może odkryłbym te 1k punktów do wzięcia :D

 

Zastanawiałem się nad taką oto ideą :roll:

Jeśli ktoś ma dostęp do sonometru - takie urządzonko do pomiaru decybeli - to można by się było nawzajem sobie pomóc - wypożyczać na dzień czy dwa pomiędzy forumowiczami - i wtedy można by było oficialnie stwierdzić jak co hałasuje (zakładam dobrą wolę - chęć pozyskania czystej wiedzy) i dla ludzi z dylematami i cichofilów mogło by się zrobić jaśniej - a i każdy chciałby przecież wiedzieć jak tam jego maszyna - nowe chłodzonko - wentyle, dyski itp szaleją - aby nie robić off topa - zakończył by się spór o pipe galaxy i wrzawa wokół silencera (silence=cisza <_< )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego:

8800GT 512MB ZALMAN TV/DVI PCI-E za 649zł

Link: KLIK

jakiś haczyk w tym jest? Od 21 stycznia cena spadła o 1/3 patrząc na historię cen na tej stronce...

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...