Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, jak naprawde nic nie skwierczy, to moze im odesle do wymiany, bo z tego co wiem, cewki sie na to kwalifikuja. Mam prosbe, wlacz "3d View" w AtiTool, bo tam to slychac najwyrazniej. Masz cichego kompa ? Bo to u mnie slychac bardzo wyraznie, identyczne dzwieki w 3D mialem kiedys na Galaxy 7600GS, 7900GS i Palit 7900GS. Wszystkie mialy te pier... kostki nalozone na cewki, zamiast zalane jakas zywica. Wszystkie karty, ktore mialem z cewkami zalanymi zywica (czy co to jest to szare) byly idealnie ciche, wiec nie wiem czemu to nie jest powszechnie stosowane.

 

EDIT:

 

Dzieki Remo`

Odeslesz i dostaniesz druga taka sama a tylko stracisz ze 2tyg czekajac na karte :) Jak w pokoju jest cisza i komp w miare cicho to slychac czasami w 3D jak cos skwierczy w tych cewkach, zalezy co sie pojawia na ekranie, przynajmniej u mnie. Ale nie na tyle zeby przeszkadzalo... na poczatku bylo slychac, teraz albo przestalo albo juz nie zwracam na to uwagi.

 

Hmm...jaka masz temp w pokoju ? ;) Pisales ze w idle masz cos klo 35*C a u Feniks'a widze cos kolo 45-47*C. U mnie na skreconym wiatraku na 5V mam jakies 50* w idle, tyle ze w pokoju jakies 27... Pokoj maly i komp robi za grzejnik hehehe

 

Ps. Mozecie podrzucic biosa ? Zerknal bym sobie co w nim pozmieniali.

Edytowane przez Remo`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pokoju ze 23C, w kompie mam dobry przewiew, jak sie wlozy reke przez dziure na wentyl w bocznej sciance, to az chlod czuc :)

Co do temperatury, to zalezy czym odczytuje np. GPU-Z i nowy Everest 4.20 pokazuja takie same, czyli 35C w Idle i jakies 58C w stresie, a znowu starszy Everest 4.00 pokazuje jakies 42C w Idle i 64C w stresie.

Ja bardziej wierze GPU-Z i temu 4.20, bo dopiero 4.20 poprawnie odczytal dane grafy, wiec i temperatury raczej lepiej odczytuje. Poza tym, to na dotyk bardziej mi odpowiadaja te z nowego Everesta i GPU-Z. A wentyl tez mam skrecony na 5-6V.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Palit oddany, do tych którzy ciągle się z nim męczą: jak przyjdzie odpowiedź od Palita to obiecuje że się nią z wami podzielę :)

Teraz tylko nie wiem co wziąć, tego Galaxy za 710 czy może Gigabyte z Vobisu który bardzo kusi jednak boje się tego skwierczenia jak pisał kolega parę postów wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatury, to zalezy czym odczytuje np. GPU-Z i nowy Everest 4.20 pokazuja takie same, czyli 35C w Idle i jakies 58C w stresie, a znowu starszy Everest 4.00 pokazuje jakies 42C w Idle i 64C w stresie.

Ja bym bardziej stawial na tempy z RT, pokazuje mi w tej chwili 55* a GPU-Z 46* , troche za duzy rozrzut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odeslesz i dostaniesz druga taka sama a tylko stracisz ze 2tyg czekajac na karte :) Jak w pokoju jest cisza i komp w miare cicho to slychac czasami w 3D jak cos skwierczy w tych cewkach, zalezy co sie pojawia na ekranie, przynajmniej u mnie. Ale nie na tyle zeby przeszkadzalo... na poczatku bylo slychac, teraz albo przestalo albo juz nie zwracam na to uwagi.

 

Hmm...jaka masz temp w pokoju ? ;) Pisales ze w idle masz cos klo 35*C a u Feniks'a widze cos kolo 45-47*C. U mnie na skreconym wiatraku na 5V mam jakies 50* w idle, tyle ze w pokoju jakies 27... Pokoj maly i komp robi za grzejnik hehehe

U mnie 26 C w pokoju lubię ciepło. Te temperatury to były po grzaniu normalnie 45 idle i jeszcze nie przekroczyłem 60 C.

 

Załącze parę fotek dla popatrzenia sobie. :D

 

 

post-154682-1202235003_thumb.jpg

post-154682-1202235046_thumb.jpg

post-154682-1202235434_thumb.jpg

post-154682-1202235104_thumb.jpg

post-154682-1202235155_thumb.jpg

post-154682-1202235311_thumb.jpg

post-154682-1202235357_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pokoju ze 23C, w kompie mam dobry przewiew, jak sie wlozy reke przez dziure na wentyl w bocznej sciance, to az chlod czuc :)

Co do temperatury, to zalezy czym odczytuje np. GPU-Z i nowy Everest 4.20 pokazuja takie same, czyli 35C w Idle i jakies 58C w stresie, a znowu starszy Everest 4.00 pokazuje jakies 42C w Idle i 64C w stresie.

Ja bardziej wierze GPU-Z i temu 4.20, bo dopiero 4.20 poprawnie odczytal dane grafy, wiec i temperatury raczej lepiej odczytuje. Poza tym, to na dotyk bardziej mi odpowiadaja te z nowego Everesta i GPU-Z. A wentyl tez mam skrecony na 5-6V.

Najlepszy monitoring(takty i temp) ma riva tuner , reszta programów można sobie darować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Gigabyte też przyszedł. Wentyl chodzi cały czas na 100% i nie mogę go skręcić, a słychać wyraźnie szum powietrza. Czym u siebie regulujecie obroty? Jeśli Riva Tuner to jaka wersja? Ja mam 2.06 i nie wentyl na grafie nie reaguje niestety. Tempy to 43 idle do 68 w stress tak na szybko. W 3dmarku 2006 z e6400@3,2 GHz 11959 smarków. Cewki pod obciążeniem w AtiTool słychać niestety. Ale podczas grania nie jest to zauważalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że Gigabyte zmniejsza taktowania bez Gamer Hud. Bierze wtedy trochę mniej watów (kilka) ale z Gamers Hud jeszcze mniej watów pobiera (około 17W mniej). Gamer Hud kontroluje więc napięcia w kości od regulacji napięć itp. To taka mała z napisem Voltage... po prawej stronie Zalmana pod pamięciami.

 

Gamer Hud bardzo też przydatny będzie dla OC wyłaczamy wtedy autoregulację napięć aby je podwyższyć dla większego OC. :wink:

 

Piękna sprawa, myślę że wygodniejsza niż zworka na Galaxy i daje większą kontrolę i możliwości.

 

Tutaj trochę o tym więcej:

 

Gamer Hud

Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cm812

- jeśli możesz wrzuć jakieś screeny z marka 06 (jeszcze lepiej wrsję wyniku w exelu) - mam taki sam config (nie licząc zluzowanych timing'ów w patriotach ) bo ciekawi mnie jak się procesor ma do oc tej galaxy. (bo tu wszyscy leprze CPU mają i nie ma z kim porównać - a jakoś blado u mnie po oc w niemiarodajnym - trzeba przyznać :lol2: 3dm 06 :D )

 

do znawców - co bardziej pasuje do OC grafy podciągnąć prędkość pamięci RAM na zluzowanych timing'ach czy lepiej mniejszy CL przy niższym taktowaniu?

 

pool80

- to chłodzenie z gigabyte czyli zalman VF830 nie jest jak narazie w sprzedaży ale pokrewny mu VF900 jest w cenach ok 100zł - ja wciąż pozostaje pod urokiem HR-03 GT Thermalright'a TU pewnie go sobie z GB sprowadze za ok 150zł :D

to dobra cena na allegro za tyle 4 pipy , atu 6 .

a zamiast zalmana s1 za te cene z fanem kupie wieksza wydajnosc.

Tylko tu zalman jest odrazu a w porównaniu z cm ok 10 stopni w dół

 

apropo odpaliłem crisisa i zpaczowałem mam pod xp dx10

@685/1k ok 25-30fps płynne gra sie ok niestety po 10 minutach grania 80 stopni

na 600/1k srednio 3-5 fps mniej tyle daje żyłowanie galaxy

jakbym ostudził karte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie sprzedać mojego GTSa i kupić GT. Tylko dziwią mnie te wyniki w 3DMarku06. Ja na moim(takty jak w sigu) mam 11900 pkt, a na GT piszą że coś koło 11400. Wg testów wychodzi że GT w grach wydajniejsze ale ta niepewność jednak pozostaje. Co myślicie opłaci mi sie inwestować w 88GT za niewielką dopłatą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sama zastanawiam sie na kupnem Gt, teraz pozostaje wybór marki, ale jak widać Gigabyte piszczy w 3d, a Galaxy ??

Wszystko mam prawie pasywnie, wiec cisza bylaby mile widziana :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie sprzedać mojego GTSa i kupić GT. Tylko dziwią mnie te wyniki w 3DMarku06. Ja na moim(takty jak w sigu) mam 11900 pkt, a na GT piszą że coś koło 11400. Wg testów wychodzi że GT w grach wydajniejsze ale ta niepewność jednak pozostaje. Co myślicie opłaci mi sie inwestować w 88GT za niewielką dopłatą?

Za niewielka opłatę pewnie, masz nowa karte, gwarancja itd. bardziej wydajna więcej pamięci i mniejsze rachunki za prąd (nawet zwykła 8800GT jest oszczedniejsza a moja jeszcze bardziej).

 

Nie patrz tylko na 3DMarki w grach raczej w wiekszości wygra 8800GT i to szczególnie w nowych grach i wyższej rozdzielczości.

 

Gdyby jednak dopłata była zbyt duża to chyba nie warto bo życie to nie benchmarki i tak nie zauważysz zbytniej różnicy, twoja karta to jednak podobna liga 8800 jak by nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do chlodzenia, to spisuje sie wysmienicie. Nie wiem na ile mozna wierzyc programowi GPU-Z jako odczyt temperatury, ale Zalman skrecony na minimum spisuje sie po 10min tak:

 

Dołączona grafika

 

W IDLE jakies 35C.

GPU-Z pokazuje temperature z czujnika w pobliżu rdzenia, a nie samego rdzenia. To samo mam na swoim galaxym - około 35 stopni, a wszystkie inne programy te 35 pokazują jako temperature otoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

od dzisiaj jestem posiadaczem Galaxy z 'pipa' :D

szybkie pytanko: ktore z tych radiatorow byscie polecili na kosteczki?

1 http://angela.pl/index.php?action=TowarPok...cat=5&cat2=

 

2 http://angela.pl/index.php?action=TowarPok...cat=5&cat2=

 

3 http://angela.pl/index.php?action=TowarPok...cat=5&cat2=

 

 

pytam bo nie chce sie zabierac za OC bez przynajmniej lekkiego przygotowania :D

 

EDIT: tak na szybko na systemie ktory ma ponad rok 3dmark2005 na defaulcie -15100pkt

EDIT2 : szybko 3dmark2006 na taktach 700/1750/1800 -8300pkt (niestety procek juz leciwy i Ram'y tez)

w spoczynku 47stopni a najwyzsza temp. w jaka byla podczas 3dmarku 2006 to 74stopnie

czekam na dostepnosc S1 +fander +radiatorki i do dziela :D

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poanwiam pytanie: czy na tego Gigabyte z Vobisu bezproblemowo pasuje Accelero S1?

prawdopodobnie podejdzie gigabajt ma zmienione pcb jak galaxy,galaxy jest z 1cm krótsze i podchodzi

bo 1 wymiar budzi obawe odległosc rdzenia od sleddzia przy krótszej płytce,na gigabajta chyba jeszcze nikt z forum nie zakładał s1

czekam na rev2 ktos pisał ze mają zmniejszyc sie troszke wymiary,i wiecej otworów do montazu,dobrze by było bo bym załozył do gf11 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wiecej osob moze potwiedzic skwierczace cewki na gigabycie?

Każda karta może mieć skwierczace czy piszczące cewki. to nie jest wada wpływająca na sprawność karty. Po prostu jedne sa luźniej inne ciaśniej nawiniete. Pod wpływem napięcia wpadają w wibracje i czasem to słychać. Normalne zjawisko.

 

Poza tym uwierz mi nie jest to jakaś dyskoteka trzeba byc naprawdę bardzo wrazliwym na najmniejszy dźwięk. No chyba, że jeszcze nie słyszałem naprawde piszczących cewek.

 

Zauważ, że ci co im nie piszczy ani skwierczy nie będa raczej nic o tym pisać bo po co, a ci co piszą to ilu ich jest na te ilości kart jakie istnieją? Ilu ludzi i jacy piszą na forum? Są to zawodowcy, którzy nie ustają w poszukiwaniu doskonałości i dziur w sprzęcie. Dla nich wszystko trochę inaczej wygląda i brzmi niż dla zwykłych użytkowników sprzetu komputerowego. :D

 

Nie jest to też zależne od firmy czy jakości najdroższe Ultry tez słyszałem, że miały to "zjawisko".

 

Jeżeli o mnie chodzi to żadna karta jaką miałem i mam nie piszczy ani nie ćwierka, skwierczy itp. tylko troche szumią powietrzem z wiatraka.

 

A piszę o tym tylko po to aby pokazać, że nie wszystkie piszczą. Na forum jakimkolwiek zazwyczaj piszą ludzie, którzy mają problem i trzeba brać pod uwage, że to bardzo mały procent użytkowników sprzętu.

 

Kupując na internecie możesz zwrócić w ciągu 10 dni i Vobis nie pobiera opłaty za kuriera więc możesz oddawać jeżeli ci coś nie pasuje lub wymienić. Prawie zero ryzyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki, że tak póżno ale,.... robota była ;)

 

Więc tak, wymiary samej płytki Galaxy: wysokość - 98mm, długość 211mm

teraz po zamontowaniu, odległość od PCB mobo do końca Accelero S1 to 150mm

a od początku PCB (przy gniazdach) do niewiele wystającego S1 to 218mm - S1 wystaje

około 7mm za płytkę Galaxy.

 

W 3dMark06 ostatni wynik to 11631 smarków (CPU 8x276 i GPU 700/1750/2000)

 

Galaxy przy obciążeniu 3D - daje się słyszeć piszczenie prawdopodobnie to cewki na GPU

no chyba, ze to na mobo ;)

 

poszukam coś o tych zworkach Galaxy

post-109140-1202249974_thumb.jpg

post-109140-1202250002_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanko o regulację obrotów wentyla w Gigabyte'ach... Dajcie znać jak u Was to działa bo u mnie Riva tuner za cholerę nie chce zmienić prędkości wentyla, a ten jest dość głośny na 100% :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej Twojej wersji Gigabyte, z heatpipem taktowania shaderów sa jeszcze nizsze niz w wersji z Zalmanem. U mnie(mam wersje z zalmanem) shadery maja taktowanie ok 1724 MHz(nie pamietam, bo mam podrecona karte). Własnie, sprawdz jak karta sie podkreca. Ja niestety nie mam jak za boardzo sprawdzic, bo ten Zalman szybko wymieka. :( Ale moze niedługo dostene S1 z Zenfistu i pobawie sie w powazniejsze o/c. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wpadł mi w rece wczoraj do testów Gainward 8800Gt 512 Golden Sample takty default to 650/1625/1900 zrobilem tylko uninstal w trybie arawryjnym sterowników od Ati potem Caty 169.28 (nawet drivercleanera nie uzylem) i wstepny wynik karty (default) w 2k6 (bez formatu hdd) 12505

Tez jej piszcza cewki , cicho ale jednak, w ati tez piszcza hmmm.

Wiecej testow nie robilem gdyz pozno do chaty wrocilem , dzis strzele formata i wtedy zapuszcze na nowo jakies testy.

Chlodzonko tej karty jest doskonale, przy podkreceniu wentyla na 60% jest niemal nieslyszalne w ati juz bylo slychac ze cos tam wyje pod biorkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobik@

 

No jasne że da sie podkręcić tylko zainwestuj w dobre chłodzenie i jazda myślę ze 700 na rdzeniu osiągniesz bez zająknięcia pozdrawiam

 

Wersja AMP ma takty 700/1700/2000.Chłodzenie mam silencer.Nie podkrecałem jej bo mowia,że się już za bardzo nie da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Zastanawiam się czy nie sprzedać mojego GTSa i kupić GT. Tylko dziwią mnie te wyniki w 3DMarku06. Ja na moim(takty jak w sigu) mam 11900 pkt, a na GT piszą że coś koło 11400. Wg testów wychodzi że GT w grach wydajniejsze ale ta niepewność jednak pozostaje. Co myślicie opłaci mi sie inwestować w 88GT za niewielką dopłatą?

1-tyle (11400) to ludzie robią bez OC. po oc gts320 dostaje baty.

2-jak juz ktos pisał - smarki, to smarki, a gry, to gry. W grach gts320 wypadają śruby z kolan :D -ponosi klęskę sromotną, więc o czym tu mowa... :/

konkluzja-jesli nie stracisz na tej zamianie wiecej niz 100zł, to zmień. jak wiecej, to przeczekaj na 320 do nv 9xxx...

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...