Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie -> Gainward -> w biosie - Dynamic Speed -> regulacja w RT działa.

Wydaje mi się, że jeśli działa czujnik temperatury to i regulacja powinna działać.

Możesz jeszcze przypisać profile wiatraka do trybów 2D/3D - jeśli takowe występują w twojej karcie/biosie.

Jak nie, to biosmod :)

Czyli bede musial bardziej w tym pogrzebac i pobawic sie biosem :)

Bo czujnik temperatury jest i dziala.. a regulacja obrotow niestety nie :) A chcialem sobie ustawic wlasnie automatycznie miedzy 2D i 3D , bo nie chce mi sie schylac i robic tego recznie za pomoca regulatora obrotow :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamontowalem wlasnie radiatory Zalmana(te niebieskie 4male+4duze) na pamieciach :D

troche sie gimnastykowalem z nimi bo trza te duze bylo troche powyginac ale wazne ze juz sa na miejscu!wymienilem tez paste na GPU na OCZ Ultra 5+ (z tego co pamietam :D)

 

zrobilem szybki tescik w Crysis :

 

przydalyby mi sie jakies komentarze odnosnie wydajnosci :rolleyes:

post-114632-1202324952_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To mówicie że ta karta http://sklep.vobis.pl/oferta/komponenty/ka...yte_8800gt.aspx jest obecnie z Zalmanem?

 

Jest szansa żeby bez OC puścić wiatrak na 5 V, albo przynajmniej bardzo znacznie go zwolnić? Dla mnie cisza to podstawa, OC nie istotne.

 

Jeśli to realne to pewnie jutro bym sie przeszedł do Vobisa bo według info na stronce mają na stanie w Kraku - http://sklep.vobis.pl/dostepnosc.aspx?symbol=756333 .

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mówicie że ta karta http://sklep.vobis.pl/oferta/komponenty/ka...yte_8800gt.aspx jest obecnie z Zalmanem?

 

Jest szansa żeby bez OC puścić wiatrak na 5 V, albo przynajmniej bardzo znacznie go zwolnić? Dla mnie cisza to podstawa, OC nie istotne.

 

Jeśli to realne to pewnie jutro bym sie przeszedł do Vobisa bo według info na stronce mają na stanie w Kraku - http://sklep.vobis.pl/dostepnosc.aspx?symbol=756333 .

Jak bys troche poczytal, to bys wyzej przeczytal, ze mam puszczonego na 5-6V i chlodzi jak zloto :) Temp max 64C jesli dobrze pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zakupić karte XFX 88gt na ac robi 720\2100MHz do tego blok EK do niej cena około 900zl. Warto brać taki zestaw ( blok+karta ) ?

 

Bo jednak martwie się że na te karty galaxy\gigabyte nie będą pasowały bloki fullcover

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim zakresie można regulować napięcie GPU Gigabyte 8800GT ???

 

Panowie nie ociągać się i pokazać co karta jest warta.

Pomoże to niezdecydowanym, czyli np. mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I karta w Vobisie zamówiona :D

 

Zwyczajowo pech mnie prześladuje, chciałem w weekend sie pobawić karta, ale chyba raczej będzie :mur:

Zona płatność zamiast Pko Bp podała Inteligo i nie mogę zapłacić ponieważ nie dostałem odpowiedniego rachunku, a wplata na ogólnie dostępne konto jest możliwa, ale zanim zaksięgują (3 dni), napisałem do obsługi sklepu inter. , mam nadzieje ze odpiszą i jutro wszystko załatwię, nie lubię takich sytuacji ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spora ilość Galaxy pojawiła się w Proline za 700 PLN

 

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GALAXY+8800GT+512+CM

 

Ktoś mi napiszę wreszcie czy wejdzie tam Accelero S1 ? :) Bez zmiany chłodzenia nie mam zamiaru tego wkładać do kompa...

 

EDIT

 

pool80 sorki. Musiałem to przeoczyć ,a śledzę cały czas ten temat.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki stary uzytkownik i nie poczyta pare postów wstecz :) post 4256

podchodzi ktos fotke zamieszczał

mam nadzieje ze niema rowznych pcb od galaxy

nawet wymiary podał ile bedzie wystawał

150mm od pcb mobo i ok 7mm od konca pcb karty przy wtyczkach napieciowych

teraz nigdzie tego niema

bedzie w polowie lutego albo pod koniec rev2 ciut mniejsze wymiary

i wiecej otw. mont.

 

a moze cus takiego?

http://www.allegro.pl/item305460121_therma...ba_8800gt_.html

Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pool, ja pisalem maila z pytaniem o dostepnosc s1 to mi odpowiedzieli ze bedzie w marcu. Co do tego chlodzenia z allegro, to nie wyglada na wydajne, pewnie cos podobnego do cm-a z galaxy, po za tym jest drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devil - już od dawna na forum i parę stronek nie chce się przeglądnąć??? Mam to S1 rev1 na Galaxy i powiem już Wam, że niebo a ziemia do referencyjnego. Wcześniej suszarka, jakby żona głowę suszyła w pokoju obok i drzwi nie zamknęła, takie wycie. Teraz cisza, założyłem jeszcze regulator na 120 i naprawdę rewelacja!!!!

Miała od połowy lutego pojawić się nowsza wersja S1 rev2 wzbogacona o dopasowany do GF88GT układ mocowania i w sumie tylko tym. Stara (trudno już dostępna) rev1 równie dobrze spasiła na mojego Galax'a ;)

 

Polowałem na zenfist i tam była po 69pln a w końcu o dziwo znalazłem w 4max i to za 54pln - sie ma szczęście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Karta fabrycznie podkręcona na 700/1700/1850. Inni sie cieszą jak tyle osiągną.

 

4. Karta ma niesamowity potencjał w kręceniu dzięki VGO i Gamer Hud, coś jak zworka na Galaxy tylko z windowsa. Tylko, że na Galaxy chłodzenie Coolermastera jest żałosne w porównaniu z Zalmanem VF830.

ad3. Aby było trudniej o wybór to przedstawie słowa posiadacza (sam extremalnie nie kręce mego Gala ale co do radości z 700/1850)

 

no własnie poco.Narazie wyoknałem ok 20 testów 2k6 i doszedłem do 750/1100 na szajsungach bardzo ładnie sie krecą i są gołe.

(750/1100 = 750/2100) w zestawieniu z kręceniem Gigabyte u innego forumowicza

 

Ustawienia z jakimi udało mi się przerobić 3DMarka06, jeszcze trochę się pobawię może da się wycisnąć kilka herców więcej. 770/2070 jak dala mnie wynik super :) i to sprzęt za 649 zł z VOBISU :) 8800GT 512 MB Zalman Cooling :)

 

3DMark06 13269

Więc Galaxy nie ustępuje :wink:

 

 

ad4. Żałosny - chmmmm nie najcichszy, nie najbardziej wydajny (u mnie w idle 42' i 65'C podczas 3D Mark 06 ) ale nie piszczy (wiem, wiem to można zmodować - ale HP na Galaxy też B) )- takie przynajmniej chodzą słuchy

a tak naprawdę dla fascynatów kręcenia to oba chłodziwa są żałosne - dla fascynatów ciszy oba są żałośnie głośne - ach gdyby tak porównać bestie ramie w ramie :-P - jak bym miał więcej czasu i sonometr z pewnością bym to zrobił :rolleyes:

 

by nie tracić z oczu obiektywizmu - cena przemawia za Gigabyte lecz Galaxy wciąż pozostaje ciekawą alternatywą :wink:

coraz więcej osób posiada obie karty więc testy pokażą na co je stać.... :)

Edytowane przez abrasadera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem swojego Gigabyta 8800gt z Vobisu i narazie jestem bardzo zadowolony z wymiany za palita.Chlodzenie o wiele cichsze,zegary fabrycznie podkrecone 700/1700/1840/ram/ .Zmiana napiecia GPU w windowsie.Odczyt temperatury działa,czego nie mogłem powiedziec o palicie ze zlotym radiatorem...

Edytowane przez marcinsz0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad4. Żałosny - chmmmm nie najcichszy, nie najbardziej wydajny (u mnie w idle 42' i 65'C podczas 3D Mark 06 ) ale nie piszczy (wiem, wiem to można zmodować - ale HP na Galaxy też B) )- takie przynajmniej chodzą słuchy

a tak naprawdę dla fascynatów kręcenia to oba chłodziwa są żałosne - dla fascynatów ciszy oba są żałośnie głośne - ach gdyby tak porównać bestie ramie w ramie :-P - jak bym miał więcej czasu i sonometr z pewnością bym to zrobił :rolleyes:

Sorry za słowo żałosny to nie było obiektywne. :oops: nie chodziło o wszczynanie jakiejś wojny giga-galaktycznej. :wink: Poprawiłem już posta. Nawiasem mówiąc Galaxy walczyła z Palitem kiedy go kupiłem, ale pojawiła się nowa Gigabyte, no i cena plus oszczędzanie prądu w 2D wygrało. Poza tym nie umiałbym powiedzieć, która jest definitywnie lepsza. Jak dla mnie wygrała Gigabyte.

 

Chodziło o porównanie opcji:

 

1. Zworka a Gamer Hud i VGO.

2. Jedna heatpipa contra dwie heatpipy, rzadkie małe żeberka kontra gęstsze i większe. Po zwolnieniu obrotów wiatraka i w mocnym męczeniu karty wychodzi różnica. Mówimy o fabrycznych coolerach a nie o różnych silencerach itd.

 

"Drugie („okrągłe”) chłodzenie zapewniało mniejszą wydajność, ale i zdecydowanie niższy hałas – ten określamy na poziom praktycznie niesłyszalny, nawet w bardzo wyciszonym komputerze. Temperatury niestety sięgały 90 (i ponad) stopni" e-gielda

 

A ludzie mówią wyjec, suszarka itp. Zalman jest określany jako cichszy a i tak mówią suszarka itp. hmmm jakiś uraz na dźwięki, słuch spidermana? :D

 

Spróbujmy 5V na Galaxy Coolemasterze... jedna heatpipa to jednak jedna itd. Nic tu się nie wymyśli.

 

Na Zalmanie VF830 na 5V trudno dobić do 65 C i watpię czy to można nazwać głośno. Nawet dla spidermanów. :wink:

 

Jeszcze raz powtarzam - to tylko moje zdanie, każdy musi myśleć i zdecydować sam.

Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się wypowiem odnośnie instalacji silencera na 8800gt palita ze złotym chłodzeniem - to ile trzeba się napocić, wycinać w obudowie silencera, piłować to doprowadza do szału. Niestety wczoraj mi się nie udało go do końca zainstalować i musiałem ponownie założyć normalne chłodzenie. W weekend będę walczył z ustawieniem silencera i zobaczę o ile cichsze jest to chłodzenie. Bo ten palitowski wentyl mnie doprowadza do... no właśnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mogłeś go oddać tak jak niektórzy i dołożyć albo coś innego w tej cennie ale z normalną regulacją obrotów :) A fakt wczoraj się człowiek nakombinował żeby to założyć albo kupić radiatorki i odkręcić ten jaki jest i założyć mniejsze.Ale patrząc z punktu widzenia to po wycieciu tej dziury koło wiatraka powietrze będzie chłodzić lepiej sekcje zasilania więc może i z karty więcej się pociśnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem tego Gigabyte'a 8800GT w Vobisie i mam mieszane uczucia. Jeżeli chodzi o wydajność to duży +,

standardowe taktowanie to 700/920 GPU/RAM. Na razie bez podkręcania uzyskałem takie wyniki w 3DMarkach przy

rozdzielczości standard i 1680x1050:

- 2003: 34080/23661,

- 2005: 14326/13387,

- 2006: 9542/9141.

Reszta mojego konfigu: AMD 64x2 4200+@2,6GHz, 2GB RAM Geil Ultra 800MHz i płyta główna Gigabyte GA-M57SLI.

 

Tyle jeżeli chodzi o plusy natomiast jest też kilka minusów: przy obciążeniu w 3D (niektóre testy w 3D Markach) karta rzeczywiście wydaje

z siebie jakieś dźwięki, ale nie to jest najgorsze dla mnie. Najbardziej denerwujące jest to, że wentylator

chodzi cały czas na 100% i nie można go skręcić RivaTunerem ani niczym innym, jedynym wyjściem jest

podłączenie do niego jakiegoś regulatora obrotów. Gdy ustawię wentylator na 30% w Riva Tunerze to

GPU-Z tak też to odczytuje, ale w RT cały czas jest na 100%. Czy komuś udałosię go skręcić w RT?

 

Chłodzenie poza tym jest bardzo wydajne. W idle temperatura nie przekracza 42 stopni w stresie najwyższa

jaką zauważyłem to około 73 stopnie. Może ktoś się orientuje jak to jest z tymi temperaturami w Riava

Tunerze i w Everest, dlaczego jest różnica 10 stopni i co to za temp. pamięć procesora graficznego?

Jaka temperatura może już być niebezpieczna dla tego GPU?

 

post-155149-1202374108_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadacze Galaxy z chłodzeniem CoolerMastera - w którym miejscu macie zworkę do zmiany napięcia na GPU? Przeglądałem właśnie test na egiełdzie i na ich fotkach zworka jest w innym miejscu niż u mnie:

Dołączona grafika

 

 

 

Natomiast u mnie jest mniej więcej w miejscu zaznaczonym czerwonym krzyżykiem. I mam też taki niewielki radiator na elementach zaznaczonych na żółto. Kartę kupiłem wczoraj. Czyżby nowa rewizja?

Dołączona grafika

 

 

I ponawiam pytanie: jakich sterowników warto używać do tej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy brać Accelero S1 bo znalazłem 2 sklepy w których niby takie chłodziwo jest dostępne. Rozważam tę ofertę dlatego że znając polskie realia to wyskoczą z ostrą ceną na początku bo już teraz wiadomo że sklepy cały czas dostają zapytania o rev1. Cena to 60zł + 15 koszt przesyłki. W jednym sklepie od 12 grudnia widnieje cena za Accelero S1 rev2. za 78zł tylko że... no właśnie od grudnia. Czy Arctic specjalnie przedłuża termin dostaw żeby nabić sobie kapuchy. S1 to obecnie najwydajniejsze chłodzenie na Karty graficzne a dodatkowo ma teraz pasować i na modele ATI HD. Ktoś napomknął że będzie ono już dostępne nie od lutego a do marca. Sytuacja normalnie jak z 8800GT na początku.

 

Może ktoś napisać jaka jest odległość radiatora od mosfetów na sekcji zasilania z założonym S1. Pytam bo chcę wiedzieć czy będę musiał przeszlifować radiatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziobak gdzie kupiles karte ?

BO jak masz jakies radiatorki to ja tez chce xD

Bo szykuje zmiane w drugim kompie i wlasnie od 2 dni czytam mialem brac gigusia ale widze piszcza to nie mam ochoty , natomiast galaxy .. czytalem recke i mowia ze cichy wentyl ale sie grzeje tu na forum rozne opinie

Z drozszych to myslalem o Zotacu ale z tym referncyjnym chlodzeniem ale to pewnie jeszcze bardziej glosne i grzeje ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Keniger

kilka postów wyżej są fotki mojego S1 na Galaxy, kupiłem za 54 pln + przesyłka więc za 60 jak najbardziej warto gdyż już ich po prostu nie ma a nowsza revizja ma sie podobno różnić tylko wymyślniejszym mocowaniem.

S1 ma swoje radiatorki na pamiatki i wszystko gra, nie ma opcji że gdzieś radiator S1 dotyka kondensatorów czy innych rzeczy - uważam to za najwydajniejsze i zarazem najcichsze rozwiązanie do suszarek ;)

 

@Dziobak poszukam fotki z moimi zworkami na pcb rev 2, na pierwszy rzut oka taka sama jak u ciebie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, wyciągnąłem kartę i zrobiłem fotkę - wygląda tak:

Dołączona grafika

 

Zworka od napięcia to ta żółta koło złącz zasilania. Miał ktoś doczynienia z taką kartą? Czy też to coś nowego?

Kręci się w miarę spoko, miałem już 730 na rdzeniu przy zwiększonym napięciu, temperatura nie przekroczyła 75C przy zapętlonym 3D Marku... ale narazie odpuściłem sobie bo mam nową budę i jeszcze nie kupiłem wentylatorów na bok.

Chłodzenie karty jak na moje ucho ciche - dużo cichsze od Palita 8600GT Sonic, którego do tej pory miałem. Obroty są stałe, nie zmieniają się między 2d/3d.

A kupiłem na allegro >link<.

 

Edit: Z tego co widzę na allegro to większość jest z tym podłużnym radiatorem. Tylko na egieldzie mają fotki jakiejś innej wersji.

Edytowane przez Dziobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wg informacji producenta, partia nowych kart Galaxy GF 8800 GT z chłodzeniem CoolerMaster Heat-Pipe (czyli tym cichym) dopiero do nas jedzie i jeśli cena nie ulegnie zmianie, to będzie to bardzo interesująca propozycja, jedna z najlepszych na rynku GF 8800 GT."

To cytat z egieldy, czyli oni testowali nowe rewizje kart prosto od producenta ktore dopiero do nas przyjadą. Różnia sie tylko taktowaniem od tych obecnych teraz na rynku. Dlatego mieli w innym miejscu zworke. Swoja droga to pewnie ta sama karta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wg informacji producenta, partia nowych kart Galaxy GF 8800 GT z chłodzeniem CoolerMaster Heat-Pipe (czyli tym cichym) dopiero do nas jedzie i jeśli cena nie ulegnie zmianie, to będzie to bardzo interesująca propozycja, jedna z najlepszych na rynku GF 8800 GT."

To cytat z egieldy, czyli oni testowali nowe rewizje kart prosto od producenta ktore dopiero do nas przyjadą. Różnia sie tylko taktowaniem od tych obecnych teraz na rynku. Dlatego mieli w innym miejscu zworke. Swoja droga to pewnie ta sama karta ;)

Od tygodnia mam kartę identyczną jak na fotkach z egieldy - sugerujesz, że do mnie dojechała szybciej ? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bede chcial zlozyc nowy config z 88GT. Z gory przepraszam za maly OT ale od Waszej odpowiedzi nt tej karty bedzie zalezec moj zakup.

 

W planie mam:

cfg#1 :

AMD 4800+ (65W) / 5600+ (clik)

MSI K9A2 CF-F 790X - zakladamy ze phemon bedzie dobrym rozwiazaniem (clik)

 

cfg#2 :

INTEL E4500 (clik)

pewnie abit na IP35

 

Do tego opcjonalnie:

+ 1x2GB geal badz OCZ

+ 2x HDD IDE

+ DVDRW

 

MAM ZASILKE TAGANA 380W

 

I co wiaze sie z tym topikiem:

- galaxy 88gt (clik)

- powercolor 3870 (clik)

 

Pytanie czy w kazdym z wariantow czy to cfg#1 NV / ATI czy cfg#2 NV / ATI bede musial zmienic zasilke, jak uwazacie? Ponadto jak uwazacie, ktory pomysl jest lepszy biorac pod uwage zasilanie dalje cfg Taganem i wersje kiedy to zasilke dokupuje nowa pod cfg (wtedy kwestia wydajnosci, oplacalnosci)

 

Dzieki z gory za porady

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...