Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje szybko kupić 8800GT. Niestety promocja w Vobisie się skończyła a już miałem zamawiać karte. Jaką tanią ale dobrą karte polecacie? Znalazłem coś takiego LINK To jest chyba ta starsza rewizja Gigabyte'a, są z nią jakieś problemy? Martwi mnie to że w opisie pisze że karta ma pamięci DDR2, ale to chyba tylko literówka...

Co myślicie, zaryzykować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinujecie jak konie pod górke i się usra.... na te galaxy ;). Gigabyte z vobisu to be ?? Na swojego nie mogę narzekać ;) do tego 50 zł drogą nie chodzi i z tego co widzę oc większe na standardzie jest 702 mhz na gpu full stable @ 1.1 V.

Tylko jest pewien szczegół który dyskwalifikuje u mnie Gigabyta: piszczą cewki. Poza tym skończyły im się w Vobisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem wcześniej, że długo to nie potrwa za 649 kozak z vobisu ;). Co do tamtego gigabyta to chyba tylko chłodzenie inne , mam nadzieję , że też ma regulowane napięcie na gpu ale trzeba to sprawdzic na stronce gigabyta.

Co do tych cewek to mi to nawet nie przeszkadza i piszczą tylko w orthosie dla gpu i w gpu caps viewer. W grach nie słyszę tego zjawiska ewentualnie w menu crysis.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta z vobisu na def jakiej 11k z hakiem. Jak podkręcać przez gamer hud? bo u mnie te strzałeczki są nieaktywne.

 

I pytanie do posiadaczy kart gigabyte z vobisu: czy ta foliowa torebka w której była karta była u was zaklejona zwykłą przeźroczystą taśmą czy jakąś firmową/specjalną? u mnie zwykłą, a pytam się bo zamówiłem 1h przed wycofaniem kart z cennika i sie zastanawiam czy dostałem nową sztuke ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś nową sztukę. Wszystkie te karty są zwykłą przeźroczystą folijką zaklejane ;). Co do gamer hud to daj na disabled i lecisz. Najlepiej zrobisz jesli gamer huda bedziesz uzywac do zmiany napiecia i podkrecaj rivą tunerem ;).

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiadam Asusa EN8800GT z chlodzeniem Glaciator. Karta raz na jakis czasu lubi wywalic czarny albo niebieski ekran. Dzieje sie to bardzo zadko ale jednak nie powinno byc tak. Pomaga wtedy reset. najczesciej problem wystepuje zaraz po wystrartowaniu kompa. Tak jakby karta dopiero po rozgrzaniu dzialala poprawnie. Sterowniki to 169.21 WHQL. Ostatnio jak sie wywalila w Windowsie to obraz na tunerze TV sie zawiesil a glos dalej bylo slychac. W podgladzie zdarzen pojawilo sie okolo 50 bledów z komunikatem unknown error on CMDre spowodowany przez NV. Moze macie jakies porady?

Edytowane przez Nyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem wcześniej, że długo to nie potrwa za 649 kozak z vobisu ;). Co do tamtego gigabyta to chyba tylko chłodzenie inne , mam nadzieję , że też ma regulowane napięcie na gpu ale trzeba to sprawdzic na stronce gigabyta.

Co do tych cewek to mi to nawet nie przeszkadza i piszczą tylko w orthosie dla gpu i w gpu caps viewer. W grach nie słyszę tego zjawiska ewentualnie w menu crysis.

Ten gigus z nowszym chłodzeniem ma oprocz innego chłodzenia, pamieci samsunga i troche obnizone taktowanie shaderów.

 

jakie maxymalne napięcie ustawialiście na karcie gigabyte przez gamer huda?

Maksymalne jakie sie da - 1.2V. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest pewien szczegół który dyskwalifikuje u mnie Gigabyta: piszczą cewki. Poza tym skończyły im się w Vobisie.

Nic nie piszczy - jak przyłożysz ucho do samej karty to można "coś" usłyszeć, ale to nie koniecznie są cewki. Poza tym przy szumie wentylatora to wogóle słyszenie czegokolwiek poza tym jest niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje szybko kupić 8800GT. Niestety promocja w Vobisie się skończyła a już miałem zamawiać karte. Jaką tanią ale dobrą karte polecacie? Znalazłem coś takiego LINK To jest chyba ta starsza rewizja Gigabyte'a, są z nią jakieś problemy? Martwi mnie to że w opisie pisze że karta ma pamięci DDR2, ale to chyba tylko literówka...

Co myślicie, zaryzykować?

Możecie odpowiedzieć na to zapytanie, bo mnie też to interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinujecie jak konie pod górke i się usra.... na te galaxy ;). Gigabyte z vobisu to be ?? Na swojego nie mogę narzekać ;) do tego 50 zł drogą nie chodzi i z tego co widzę oc większe na standardzie jest 702 mhz na gpu full stable @ 1.1 V.

No mnie moje Galaxy odrzuciło -stopień komplikacji, wysokie V zasilania GPU(miernik 1.32V), dual wtyka(po kiego), chłodzenie do d...y nawet niezdatne, autorskie PCB i zworka ,a OC....na WC plus wentyl i radiatorki 742/1890/2100(i 2200 nawet ale bez sensu) :-| .Naprawdę -jak na takie "co to nie ma na sobie" lipa i porażka.Ale do rzeczy -ile ci poszła na zunifikowanych?Bo to jak piszesz "GPU" to w sumie drugie miejsce ma w wydajności i sensie kręcenia(trzecie -pamięci).Tak dla ciekawości pytam.Bo jeżeli ich nie ruszałeś(zunifikowanych ....) to w zasadzie zyskałeś trochę tracąc wiele...A Gigabyte choć nie lubię od lat(nie jak dziecko -po prostu mam złe doświadczenia....trzykrotne) to uważam ,że ta karta w rev.2 jest całkiem fajna i olałbym moją niedoróbkę z przerostem formy nad treścią i tym niby chłodzeniem :wink: .Ale teraz to ona już zostanie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli mowa o testach w 3d miarku to oczywiście testujemy na ustawieniach defauld - defauld resolution is 1280-1024 więc żaden problem

testowałem Crysisa w 1680 x 1050 na hight detail , Galaxy na @700/940 (zworka na prawo), c2d 1260 @3GHz przez 4 godziny w miarę chlodnym pokoju (brak termo metera :D )

temp 70-73'C ( w 3dm 06 zestresowało się na zaledwie 65'C ) przy średnio 30 FPS (spadki tylko czasami do max 24), żadnych artów i problemów

AAS x 2 5-FPS grać się nie da

 

pool80@znalazłem, przeczytałem, poprawiłem B)

 

a odkryłem pisk z kompa jak odpalałem Crysisa -podczas gry nic nie słychać - jak przy budzie słucham -przy starcie i czasem w menu - buda jest tak wciśnięta w biurko że narazie jej nie otwieram - ale z bocznej wentylacji to nie dochdzi od karty graficznej tylko jakby z tyłu od zasilacza :unsure:

 

mowisz deafult resolution 1280x1024? :-P na monitorze obsugującym max 1024x768 też ? :lol2:

Edytowane przez Gromitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć to normalne a dzieje się tak z powodu bardzo wysokiej ilości FPSów które występują na logo EA i w menu. To nie moja teza więc jak by coś to nie na mnie :razz:. Mi zasilacz też troszkę popiskuje.

 

dokładnie na logu te cewki najbardziej skwierczą kiedy ilość klatek skacze powyżej 500 i w menu

 

Poszukałem troche po necie, i co znalazłem to że nie cewki piszczą tylko ten badziewny buzzer zaznaczony na czerwono.

 

Dołączona grafika

 

Przyłożyłem do niego palec i leciutko te dźwięki przycichły. Niektórym niby pomogło całkowite zaklejenie go, ale nie specjalnie wiem jak to zrobić. Niektórzy pisali też o wylutowaniu tego, ale wtedy trzeba jakoś te dwa piny co zostaną połączyć?

 

 

 

A może jak spiąć tą zworke to się wyłączy buzzer? Sam jednak nie zaryzykuję.

może masz rację i to nie cewki tylko to coś co jest na zdjęciu ? (też mam takie coś na karcie) :rolleyes:

 

zakleić najlepiej taśmą lub plastrem, kolega diabeł pisał, że ta zworka na palitach jest do wyłączenia buzzera, na sparklach raczej tez... ja bym sprawdził ale nie chce mi się demontować silencerka :D

Edytowane przez Gromitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Do odważnych świat należy więc zaryzykowałem i spróbowałem. Ani spinacz, ani śrubokręt nie przyniosły żadnego rezultatu, więc nie wiem do czego ta zworka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam czas do południa aby sie zastanowić co brać.. Do wyboru mam Galaxy - oczywiscie z tym wielkim niebieskim chłodzeniem, Palita i Gigabyte.. Co proponujecie?

Edytowane przez arczi_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteście pewni że w Gigabyte wam piszczą cewki a nie też jakiś badziewny buzzer?

Chyba nowa choroba - cewkofobia.

 

To nie wpływa na pracę i niezawodność karty. Cewki "pracują" ciszej, czasem niesłyszalnie i głośniej. Czasem głosniej czasem ciszej i nie ma zasady, że ta firma czy ta. Na Galaxy też cewki przeszkadzają ludziom, wystarczy poczytac komentarze np. w sklepie Proline.

 

Jak jeden napisze, że mu cewki przeszkadzaja zaraz robi się szum, że te karty to shit bo cewki itd. Ja pisałem i wielu innych też, że ja cewek nie słyszę lub u niektórych to słychac jak sie ma ucho przy cewkach i jakoś nikt tego nie powtarza.

 

W Gigabyte przynajmniej cewki i inne komponenty są najwyższej jakości i mi trafiły sie niesłyszalne, jakby nie i by mi przeszkadzały to bym pomalował i po sprawie. Cewkofobia. Jest na to lekarstwo jak na każdą chorobe.

 

Nie ma zasady kupujesz i będziesz wiedział, jak przeszkadza wymieniasz i do skutku lub prościej i szybciej to jest do naprawienia i nic nie będzie słychać. Nie ma reguły jak firma najlepsza itp w tej kwestii. To zależy od danej karty. Taka uroda cewek. Nie słyszałem aby jakaś firma bawiła sie w zaklejanie cewek (już widzę miliony chińczyków malujących cewki przed montażem), ale można to zrobić samemu jak komuś przeszkadza lub trafią sie rzeczywiście głośne i spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nowa choroba - cewkofobia.

 

...

 

 

W Gigabyte przynajmniej cewki i inne komponenty są najwyższej jakości i mi trafiły sie niesłyszalne, jakby nie i by mi przeszkadzały to bym pomalował i po sprawie. Cewkofobia. Jest na to lekarstwo jak na każdą chorobe.

 

...

co do tej choroby to chyba masz racje...jak zrobilem vmoda na 86GT to faktycznie karta zaczela wydawac dzwieki...tyle ze jak zamknalem obudowe to wogole nie bylo tego slychac...imho czepianie sie na sile...

 

a z tym ultra durable od gigabyte i jego super komponentami to daj spokoj bo przesadzasz...takie Galaxy nie odbiega niczym jesli chodzi o wykonanie od Gigabyte...a ultra durable to chwyt marketingowy...co z tego ze mam plyte glowna od Gigabyte z ultra durable 2 jak juz lezy w serwisie...ultra durable imho nic nie znaczy...a piekne napisy na opakowaniach to sobie mozna w buty wsadzic...

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z tym ultra durable od gigabyte i jego super komponentami to daj spokoj bo przesadzasz...takie Galaxy nie odbiega niczym jesli chodzi o wykonanie od Gigabyte...a ultra durable to chwyt marketingowy...co z tego ze mam plyte glowna od Gigabyte z ultra durable 2 jak juz lezy w serwisie...ultra durable imho nic nie znaczy...a piekne napisy na opakowaniach to sobie mozna w buty wsadzic...

Przykro mi, że miałeś pecha. Wszystko może się popsuć. Jednak zakładając brak pecha, normalna sytuację... no i lepsze samopoczucie jest. :D

 

Mam płytę pod 939 AMD64 3000+, żadnych solid kondensatorów itp i działa jak skała. Nomen omen Gigabyte :rolleyes: Nawet jak piorun pierdyknąl w sieć i poszedł router itp. to tylko sieciówka sie spaliła a płyta dalej skała. Czyli nie ma reguły co się psuje a co nie - jest tylko zmniejszenie prawdopodobieństwa lub zwiększenie go.

 

A Galaxy odbiega, odbiega trochę. Wolę cewki ferrytowe, tranzystory MOSFET o niskim RDS(on) i japońskie kondensatory polimerowe montowane powierzchniowo (SMD) itd. jakoś lepiej mi to pasuje, ale to personalne odczucia. Jak przyglądam się płytce jakoś tak czyściej wszystko wygląda. :wink:

 

Jednak oczywiście masz rację co z tego jak padnie to wszystko. Ważne aby działało i to się liczy.

 

Galaxy też mogą paść (tak bez fanboystwa). :D

 

To ja moze zapytam - Ktora z tych dwu kart wybrac?(musze jutro kupic) - Gainward czy Galaxy? O gainwardzie w sumie duzo w tym temacie nie bylo i za bardzo nawet nie wiem czego sie po niej spodziewac :unsure:

Gainward ma kilka modeli i fajny jest ten z chłodzeniem z heatpipami itd. No ale chyba nie za tą cenę, to raczej zwykły referenciak z kiepskim chłodzeniem chyba, że ta nowa wersja z 6 cm wiatraczkiem, ale nie ma zdjęcia. Ta Galaxy to podobno odrzutowiec jest, lepiej chyba poszukać z chłodzeniem CM. W apollo widzę, że jest Galaxy HDMI jest to wersja lux tej karty (podwójny bios, HDMI itd) i powinno być chłodzenie CM i pamięci samsung.

 

Lub bierz co najtańsze po prostu, chyba że jesteś wyczynowiec OC itp. Wszyscy jarają się na tą Galaxy bo ma zworkę do podbijania napięcia to nie znaczy wcale, że musi się fajnie kręcić, to zależy od procesora tak jakby również a może przede wszystkim. Na tym forum to pełno OC maniaków :D więc bierz poprawkę na rady. Poza tym już widzę kopę spalonych kart ze zworką na 1,38V. :D

 

Zależy czego szukasz OC, ciszy itd. Jak masz to gdzieś i nie masz szczególnych wymagań to szukaj najtańszej. Chłodzenie można zawsze zmienić.

 

Ja mam Gigabyte 8800GT z nowym Zalmanem VF830 i samsungami , energooszczędność, kontrola napięć z windowsa (jako jedyna z 8800GT bo ma chip VGO) i to wszysto za 649 zł. Wszystko działa nic nie piszczy, OC super, darmowa gra w moim gatunku, jak dla mnie cicho (sprawa dyskusyjna oczywiście, ale nie głośniejsza od innych, które miałem) więc mi pasuje. A co mi ma nie pasować? Innym jak widać tez podeszła:

 

To ta karta

 

Gigabyte ze starym Zalmanem VF700 i qimondami to bym chyba nie brał no chyba, że super tanio i jak by nie było tej nowszej co mam. Ale wyszedł nowy model więc... nowe jest lepsze. To nie znaczy, że starsza wersja to zła karta.

Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o tego GIGABYTE'A to kontaktowałem się ze sklepem. Pamięci DDR2 to był błąd w opisie który już poprawili. Pytałem też czy jest to promocja. Odpowiedziano mi że jest to u nich standardowa cena. Ja chyba wezmę tą kartę jeszcze dzisiaj bo wydaje się być dość ciekawą okazją zważywszy na to że w innych sklepach kosztuje ponad 800 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Feniks007

i tu sie z Toba calkowicie zgadzam...wszystko moze sie popsuc...

 

a jesli chodzi o te super kondensatory itd...to ja porownujac GB do Galaxy nie widze miedzy nimi roznic :) Karty i podzespoly z ktorych sa wykonane wygladaja identycznie :) (oczywiscie pisze subiektywnie) Jak pisalem powyzej wczesniej mialem Palita 8600GT Sonic+ i ten faktycznie troche odstawal jakoscia wykonania od GB albo Galaxy...ale dzialal jak nalezy i to jest najwazniejsze...a troche wczesniej mialem karte od XFX i moze troszke lepiej byla wykonana od tych wymienionych tutaj ale niewiele...albo po prostu czarny laminat sprawial takie wrazenie :)

 

jak mi wkoncu oddadza plyte z serwisu to moze napisze co soba reprezentuje Galaxy (nota bene - pierwszy raz kupilem karte tego producenta) bo poki co to malo jest jakis konkretnych opinii...a ciezko jest sie opierac na zdaniu 2-3 osob bo zawsze mozna miec pecha i trafic na slaba sztuke :)

 

najwazniejsze zeby karty dzialaly i dobrze sluzyly a czy to bedzie GB, Palit, Galaxy, XFX czy BFG to juz nie ma znaczenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezcie ludzie przestancie z tym ultra Durable to zwykla tania masowka z Tajwanu gdzie jest wrecz przerzucana lopatami z miejsca na miejsce.

Koszty takiego ultra hiper czegos sa doslownie liczone w centach i to przy zalozeniu ze bierzesz kilkaset sztuk. Cala produkcja graf to maksymalne ciecie kosztow (vide krotsze pcb czy mniej warstw) a frazesy w stylu durable to czysty marketing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Jeżeli chodzi o tego GIGABYTE'A to kontaktowałem się ze sklepem. Pamięci DDR2 to był błąd w opisie który już poprawili. Pytałem też czy jest to promocja. Odpowiedziano mi że jest to u nich standardowa cena. Ja chyba wezmę tą kartę jeszcze dzisiaj bo wydaje się być dość ciekawą okazją zważywszy na to że w innych sklepach kosztuje ponad 800 zł.

ale czy to nie jest ta grafa, co na forach tak się na nią skarżą.... :huh: ?

 

 

@Eclipse - prawda

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy tylko mi sie wydaje czy naprawde GT zaczynaja powoli drożeć ? Bo za Galaxy z HP jeszcze nie dawno dawaliśmy jakies 700zł a teraz juz za wersje z tym chlodzeniem przykrywajacym cala karte tyle placimy a za Heat Pipe widze juz 750zł sobie krzyczą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy tylko mi sie wydaje czy naprawde GT zaczynaja powoli drożeć ? Bo za Galaxy z HP jeszcze nie dawno dawaliśmy jakies 700zł a teraz juz za wersje z tym chlodzeniem przykrywajacym cala karte tyle placimy a za Heat Pipe widze juz 750zł sobie krzyczą...

no torche poszly w gore...pozatym teraz jest zonk z Galaxy 88GT CM Heat-Pipe bo do dystrybutora przyszly karty z chlodzeniem dwuslotowym podobnym do referencyjnego i malo ktory sprzedawaca ma obecnie wersje z Heat-Pipe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...