Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

a kiedyś robiłem test 1,8 ghz vs 2,9 ghz w crysisie i różnica jest olbrzymia tak więc proc ma baardzo duże znaczenie

ps: przydało by się porównanie E8xxx@3ghz vs E2xxx@3ghz to by było ciekawe jak te 6mb vs 1 mb L2 wpływa na wydajność (dla tej samej rozdzielczości i przy różnym podkręceniu grafy np) ja ze swojej strony mogę dostarczyć wyniki dla E2160@3ghz

 

a 3dmark 2006 mnie denerwuje bo na na tescie cpu skacze jak żaba :angry: i trzeba długo czekać zanim to przejdzie

Czekam na swojego 8400 moge zrobc tescik :)

 

btw. wczoraj odpalilem sobie crysisa na 2x8800gt glaciat asusa + 4x2 GB Corsair xms2 dhx@890mhz i 8200@3.6GHZ ...

 

Rozdzialka 1680x1050

System xp 64bit ang +sp2

 

dx9.0c - ustawienia w menu gry na max czyli high ... (bez karty dzwiekowej za malo miejsca sie zrobilo :/) - bylo plynniutko okolo 45fps na moje oko bo nie odpalilem frapsa ... ale zadnych przycinek

 

gdy edytowalem cfg na very high sprawa sie skomplikowala klatek bylo okolo 25 albo momentami mniej ... :( to tyle ..

 

Na reszcie sprzetu w podpisie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka ciekawostek:

 

Czytałem na forum Tweakforce (od modyfikowanych sterowników), że sterowniki 169.21 nie są najlepsze, że są uwalone jakiś problem z AA itd.

 

Najnowsze Xtreme-G są 171.16 i 169.61 (te mam teraz, są na bazie quadro).

 

Podobno w 169.17 jako jedynych z ostatnich, działa osobne ustawianie taktów w 2D i ch przełączanie. Chociaż dla Gigabyte 8800GT V1 bez znaczenia raczej. ;-)

 

Jakby ktoś był zainteresowany sterownikami z Tweakforce (ja używam od jakiegos czasu i nie narzekam):

 

Sterowniki z Xtreme-G

 

Tu jest mały test ostatnich sterowników:

 

Test sterowników

 

Dla zainteresowanych:

 

Dla zainteresowanych daję linka do chyba pierwszego testu z nowym Gigabyte 8800GT z VF830 oraz ECS z Accelero S1, Gigabyte z VF830 nieźle wypadła w podkręcaniu, a w temperaturach niewiele gorzej od nowego ECS z Accelero S1. Tak poza tym, w wydajności bez kręcenia trochę lepiej od Palit 8800GT Sonic (dużo lepiej z ceną):

 

Test kart 8800GT z nowym Gigabyte

 

Tak generalnie czytając na sieci, wygląda na to, że Gigabyte poradziło sobie z bolączkami pewnej serii kart z poprzedniej wersji z Zalmanem VF700. Wynikały one raczej z wysoko ustawionych fabrycznie taktów i słabych qimondów (Gigabyte trafiła się słaba seria qimondów i wystarczyło obniżyć takty a problemy znikały). Z nowym chłodzeniem i samsungami wygląda, że należy to do historii. No i ta cena. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy bylo i czy to wazne, ale mozna potraktowac jakosc male info:

 

Jezeli ktos szuka 88GT z czarnym pcb to firma XFX z TYLKO tym serial number: PY-T88P-YDQ4

 

Dowod:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka ciekawostek:

 

Czytałem na forum Tweakforce (od modyfikowanych sterowników), że sterowniki 169.21 nie są najlepsze, że są uwalone jakiś problem z AA itd.

 

Najnowsze Xtreme-G są 171.16 i 169.61 (te mam teraz, są na bazie quadro).

 

Podobno w 169.17 jako jedynych z ostatnich, działa osobne ustawianie taktów w 2D i ch przełączanie. Chociaż dla Gigabyte 8800GT V1 bez znaczenia raczej. ;-)

 

Jakby ktoś był zainteresowany sterownikami z Tweakforce (ja używam od jakiegos czasu i nie narzekam):

 

Sterowniki z Xtreme-G

 

Tu jest mały test ostatnich sterowników:

 

Test sterowników

Ten gościu co modyfikuje te stery , to wogóle ich chyba nie sprawdza :lol2: . Wszystkie modyfikacje pod dx nie wchodzą , jedynie pod opengl także te testy to ściema. Jego ustawienia pod dx9 wchodzą jedynie w przypadku sterów 171.16 , on chyba nawet o tym nie wie :lol2:. Ten problem z AA i AF dotyczy sterów od 169.21 , ale on chyba nie umie tego naprawić :lol2: , w nowych sterach cały czas przez nvidie powielany jest błąd odnośnie nie możności włączenia AF*4(błąd w nvgames.dll) w control panelu. Co do działania 2d , to jak ma działać jak 8800gt ma tylko tryb 3d , by mieć tryb 2d trzeba go dodać w biosie i ustawić odpowiednie takty oraz napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten gościu co modyfikuje te stery , to wogóle ich chyba nie sprawdza :lol2: . Wszystkie modyfikacje pod dx nie wchodzą , jedynie pod opengl także te testy to ściema. Jego ustawienia pod dx9 wchodzą jedynie w przypadku sterów 171.16 , on chyba nawet o tym nie wie :lol2:. Ten problem z AA i AF dotyczy sterów od 169.21 , ale on chyba nie umie tego naprawić :lol2: , w nowych sterach cały czas przez nvidie powielany jest błąd odnośnie nie możności włączenia AF*4(błąd w nvgames.dll) w control panelu. Co do działania 2d , to jak ma działać jak 8800gt ma tylko tryb 3d , by mieć tryb 2d trzeba go dodać w biosie i ustawić odpowiednie takty oraz napięcie.

Dzięki za informację. Fajnie, że to ty się wypowiedziałeś i z tego rozumuję, że twoje sterowniki maja prawidłowe ustawienia. :D A ja myślałem, że te Xtreme-G takie dobre są. Może dlatego, że nie zauważyłem żadnych problemów jak dotąd i zbytnio nie interesowałem się co w trawie piszczy. Sideband czy mógłbyś mi powiedzieć gdzie te stery dokładnie dają tył... tzn. jak to się będzie objawiać w grach itp. wydajność, błędy?

 

Jak widać nie wszystko co zagraniczne najlepsze. Sideband od jakiegoś czasu przymierzam się do twoich sterowników no i wygląda na to, że trzeba się zdecydować. Które z twoich na teraz i na pierwszy raz poleciłbyś dla 8800GT? 169.61 czy 171.16 czy jakieś inne są najlepsze?

 

Wiem, że mogę sam poczytać twoje tematy (i oczywiście poczytam), ale jakbyś łaskawy tak z pierwszej ręki osobiście, dla mnie jak na pierwszy raz? :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E8400 @ 4GHz, 4x1GB 1115 CL5

HD3850 743/999

8800GT 720/1800/1050

Wyniki w markach (ATI/nVIDIA):

01 66700/72500

03 39900/45200

05 22900/24200

06 11600/14200

06 7800/9800 - 2048x1536

06 5100/6450 - 2048x1536 AA4x Anizo 16x

Crysis 21.43/31.88 - 1280x960 Very High (w XP), ostatni loop GPU benchmark

a mogłbyś puścić tego E8400 na 9x333= 3ghz i pamięci na 1000 mhz (5-5-5-15) (fsb:dram 2:3) oraz grafikę (8800gt) na standardowe takty (600/1500/1800) i zapuścić benchmark crysis gpu na high (win xp) w rozdzielczości 1024x768 oraz 1680x1050?

 

ja bym zapuścił swego E2160 w identycznych ustawieniach i zobaczylibyśmy co daje te 6x wiecej pamieci L2

 

pzdr

Edytowane przez Gromitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze co nieco o tym THERMALTAKE DUORB. Nie mam aparatu pod ręką by porobić zdjęcia więc napiszę co i jak. Po pierwsze montowanie jest stosunkowo banalne ,ale nie obyło się bez modyfikacji. Otóż na niereferencyjnym PCB chłodzenie nie wchodzi, bo prawy radiator zawadza o kondensatory i nie przylega do rdzenia całkowicie. Musiałem wygiąć lekko do góry prawy radiator. Dopiero wtedy stopka przylega do rdzenia idealnie. Pod radiator poszła pasta AC Ceramique ,a na pamięci (Samsungi) radiatorki (zostało jeszcze 5 z 13 ;). Na sekcje zasilania nie dawałem ,bo już jest podłużny od producenta. Tyle na temat montażu. Czas na testy.

 

 

Przy def taktowaniu 600/1800 temp w IDLE wynosiła 38'C. Puściłem 3Dmark06 i temperatura nie przekraczała 52'C. Poszedłem dalej i odpaliłem Video Card Stability Test i po 15 minutach temp. wzrosła do 56'C (na poprzednim chłodzeniu miałem 68!!). Odpaliłem potem Crysisa i po 20 minutach temperatury były zbliżone do VCST czyli 54-55. Czas na o/c. Nie bawiłem się w stopniowe O/C ,więc od razu puściłem 700/1750/2100.

W VCST temperatura to ok 62-63'C ,a w Crysis ok 59-60. Czyli o wiele mniej niż na def taktowaniach na referencyjnym chłodzeniu.

 

Chłodzenie jest znacznie cichsze od referencyjnego ,ale wyraźnie słyszalne. Do cichych z pewnością nie należy. Po podłączeniu pod 3 pin , na 7v był cichutki ,ale temp są tu znacznie wyższe i VCST miałem ok 70'C na taktach 700/1750/2100,więc podziękowałem. I tak jest o wiele ciszej niż ta suszarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze co nieco o tym THERMALTAKE DUORB.

Fajny test, coś praktycznego. Tylko potrzebne są temperatury w pokoju, aby sobie porównać do swojego chłodzenia. Kiedy mówisz o poprzednim chłodzeniu masz na myśli Accelero S1 + Fander 120mm?

 

Czy chciało by się tobie przeprowadzić podobny test na OpenGL Fur Rendering Benchmark (link na dole). Jestem ciekaw jak sobie to chłodzenie poradzi w takim obciążeniu. Może być default rozdzielczość (1280x1024), tylko w odznacz fullscreen i zaznacz stability test a nie benchmark i tak minimum 15 minut. Jego okno cały czas aktywne i nic innego lepiej nie robić to mu nie spada priorytet i wtedy najbardziej grzeje. Miałbym porównanie i byłbym bardzo wdzięczny. :)

 

Proszę podaj też temperaturę w pokoju i jakbyś mógł to jaką miałeś w poprzednim teście.

 

Z moich prywatny testów i postów jakie na tym forum napisano, jak na razie wychodzi na to, że OpenGL Fur Rendering Benchmark jest zwycięzcą wśród "grzałek" kart graficznych (pod warunkiem oczywiście, że chodzi w najwyższym priorytecie tzn. jego okno jest aktywne, jak chodzi w tle to temperatura spada). Mi wychodziło mniej więcej 6 C więcej niż VCST i Crysis.

 

OpenGL Fur Rendering Benchmark

Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zworkę mam przestawioną na prawo czyli wyższe napięcie. Na co dzień puszczam 700 ,ale spokojnie idzie na 750. Wtedy wiadomo ,że temperatury są wyższe. W pokoju mam 23'C i tak na co dzień jak nie wietrzę pokoju. Wcześniejsze chłodzenie to oczywiście referencyjne ,a nie Accelero. IMO S1 byłby lepszy (cichszy Fander do tego ) ,ale ciężko go dostać. Co do tego testu na OpenGL to zrobię go ,ale już jutro. Rano do roboty trzeba wstać :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LoL ten test to jakaś porażka. Już na dzień dobry po 3 minutach mam 84'C :| WTF! Napisałeś ,że masz ok 6'C więcej niż w VCST. IMO to nie możliwe. Bo w VCST mam temperature ok 20'C mniejszą .

 

EDIT. Odkręciłem zegary do def. i temp po 4 minutach 71'C to prawie ,że 13'C różnicy. 100 mhz na rdzeniu i taka różnica temperatur? W żadnej grze nie osiągam temperatur większych niż 64'C ,więc dla mnie ten program nic nie znaczy.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LoL ten test to jakaś porażka. Już na dzień dobry po 3 minutach mam 84'C :| WTF! Napisałeś ,że masz ok 6'C więcej niż w VCST. IMO to nie możliwe. Bo w VCST mam temperature ok 20'C mniejszą .

 

heh to chyba jednak ten DUORB jakis lipny jest!u mnie po 10min w Furtest na taktach 690/1750/2000 mam 85Stopni!a mam tylko CM i 120Akasy wiejaca z boku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipny czy nie ,ale w innych testach różnica temperatur jest spora w porównaniu do referencyjnego. Tylko tu tak się grzeje. Także co tu oceniać jak w Crysis po pół godzinie mam 64'C. W Quake 4 54'C ,HL2 52'C... Także uważam ten program dupny jest ,a nie chłodzenie ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipny czy nie ,ale w innych testach różnica temperatur jest spora w porównaniu do referencyjnego. Tylko tu tak się grzeje. Także co tu oceniać jak w Crysis po pół godzinie mam 64'C. W Quake 4 54'C ,HL2 52'C... Także uważam ten program dupny jest ,a nie chłodzenie ;)

no mysle ze ten tescik jest jednak niezla grzalka,i Ci co szukaja tzw.Rock Solid stabilnosci uznaja go za super!teraz by sie przydalo porownanie w tym tescie miedzy Accelero S1+Fander a Duorb! i mielibysmy Krola Chlodzenia :D

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mysle ze ten tescik jest jednak niezla grzalka,i Ci co szukaja tzw.Rock Solid stabilnosci uznaja go za super!teraz by sie przydalo porownanie w tym tescie miedzy Accelero S1+Fander a Duorb! i mielibysmy Krola Chlodzenia :D

 

10 minut w taktach 650/1625/2100 i temperatura to 73'C ,więc już sam nie wiem. 50 mhz więcej i temperatura wyższa o 11'C :lol: Może to ta moja karta tak się grzeje i na referencyjnym miałbym nie 84 ,ale ze 100. Po prostu gdyby chłodzenie było mało wydajne to temperatury by się tak nie różniły. W Crysis na 650/1900 na wcześniejszym chłodzeniu ja miałem nawet po 75'C ,więc co tu porównywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budę mam otwartą na to chwile ,ale mam Fandera 90 z tylu oprócz tego.

 

A co tu się dziwić tym temperaturom ? Tylko w tym śmiesznym programie mam dość wysoko. W Crysis czy Unreal Tournament 3 karta jest po prostu ciepła i temperatury 59 -64'C . Radiatory są ledwo ciepłe. Na referencyjnym PCB po dotknięciu dosłownie parzyło i to na niższych taktowaniach nawet. Ja tam jestem ogólnie zadowolony. Jest o wiele ciszej i chłodniej w tych grach co obecnie mam zainstalowane. Jedyne zastrzeżenie to mam do ceny. IMO mogłaby być niższa.

 

EDIT: Jutro nałożę nieco więcej pasty i zamontuje raz jeszcze. Spróbuje bardziej dokręcić to chłodzenie. Mimo wszystko temperatury różnią się od tych z recenzji na FrazPC....

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LoL ten test to jakaś porażka. Już na dzień dobry po 3 minutach mam 84'C :| WTF! Napisałeś ,że masz ok 6'C więcej niż w VCST. IMO to nie możliwe. Bo w VCST mam temperature ok 20'C mniejszą .

 

EDIT. Odkręciłem zegary do def. i temp po 4 minutach 71'C to prawie ,że 13'C różnicy. 100 mhz na rdzeniu i taka różnica temperatur? W żadnej grze nie osiągam temperatur większych niż 64'C ,więc dla mnie ten program nic nie znaczy.

Jak masz aż taką dużą różnicę to może być coś nie tak z wentylacją. Gorąco coraz bardziej się robi i nie jest to usuwane. Nawet czasem w otwartej budzie, kiedy nie ma cyrkulacji a wtedy to nie jest najlepsze rozwiązanie. Jak masz podbite volty, to też swoje robią.

 

Mam dokładnie takie temperatury i nic na to nie poradzę. :) Tyle, że z dobrym przewiewem, przód wciąga 120mm z filtrem 12V, tył wyciąg 2x92mm 12V (jeden pod kartą graficzną wyciąga przez śledzie drugi pod zasilaczem) i wyciąg 140mm w zasilaczu. Dwie dziury z boku z filtrami przy karcie i przy procku (powietrze zasysa do środka) To daje mi optymalny przepływ powietrza w budzie, stały ciąg. Lepiej niż z wentylem z boku, próbowałem chyba wszystkie możliwe warianty. :D

 

Teraz to co ważne, samo założenie wiatraka pod kartą (wyciąga przez dziury po śledziach) daje mi dodatkowe 6-8 C mniej w stresie ale w idle tylko 1-2 stopni różnicy. Przewiew to podstawa w stresie im goręcej tym większe to ma znaczenie.

 

Moje temperatury, testowane przynajmniej przez pół godziny każdy test, mierzone RivaTuner i Everestem:

 

Idle: 42/34 rdzeń/pamięć

Crysis: 58/50

VCST: 58/50

OpenGL Fur :63/55 (test przeprowadzony tak jak prosiłem wcześniej abyś tak samo zrobił)

 

Temperatura w pokoju 26 C.

 

Karta 700/1700/1840 (default fabryczny) volty default nie podbijane i chłodzenie jak w stopce. Ono nie jest takie złe w tym nowym Gigabyte 8800GT (Zalman VF830), w temperaturach niewiele gorzej od nowego ECS z Accelero S1 w tym teście:

 

Testy chłodzenia są na dole strony.

 

EDIT: Dzięki Devil za testy i odpowiedź.

Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie z OC 729/1944/1100

temperaturka 74/30 test wedłóg twoich zaleceń,zworka przesunięta na pozycie podwyższenia Vgpu.

Zaraz zmienie zworkę i ustawie na twoje takty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...