Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem czytałem :) Mimo wszystko GF8800GT się lepiej opłaca chyba nabyć....

 

PS. Znalazlem jeszcze takie cudo od MSI

 

http://www.newegg.com/Product/ShowImage.as...M+OC+Video+Card

 

Wygląda jakwersja z Zalmanem VF-1000 tyle że z naklejką ale chyba radiator jest trochę większy i wiatrak też więc jest to raczej jeszcze inna wersja karty MSI.... Tyle że u nas w Polsce chyba tego nie ma jeszcze :sad:

Jakiś tydzień temu kupiłem to "cudo" własnie w tej firmie. Cena była atrakcyjna. Chłodzenie naprawdę bardzo fajne fan na 100% ale niesłyszalny. Przy 750/1836/2000 64 stopnie w Crysis więc chyba niezle. Teraz wady, shadery powyżej 1836 sieją artami w Crysis (te prostokąciki) przy 1836 wszytko smiga git. Rdzeń przy 750 bez problemu przechodzi 3dmark 06 ale w grach się wysypuje po ok 30 min teraz testuje 745, pamięci nie katowałem więcej niż 1000. Zwiększenie napięcia w biosie nic nie dało, karta fabrycznie kręcona więc pewnie ma 1,1. Przy ustawieniach 745/1836/2000 na c2d E6600 3.4 GHz ponad 13000 w 3dmark 06.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za info.... W takim razie Leadtek odpada.... Qrcze chciałem nabyc jakiegoś GF8800GT z niereferencyjnym chlodziwem.... Mial to byc Galaxy z CM ale tego nigdzie nie moge znaleźć.... Są tylko wersje z tym niebieskim głośnym chłodzeniem.... Szkoda że w Gigabyte nie ma regulatora prędkosci wiatraka :(

Szukałem jeszcze po necie i doszukaem się MSI GF8800GT w wersji z Zalmanem VF-1000 bodajże - takim dużym radiatorem (jakby przedłużanym VF-830 :))....

Czy w tej wersji jest regulator predkości wiatraka i jakie ma ona pamieci?? Szukałem jakiejś recki ale poza kiepską na Fudzilli i równiez niezadobra na Neoseeker nigdzie nic o tej karcie nie ma.... :?

Nie mówiłem, że ten Leadtek to zła karta to referenciak z niereferencyjnym chłodzeniem, nic mniej i nic więcej jak wiele innych referencyjnych jako karta.

 

Ten MSI to wygląda na referencyjną także, tylko inny Zalman (VF1000) kabelki tez cztery więc chyba regulowany wiatrak.

 

Jeżeli Gigabyte odpada bo trzeba ręcznie zwolnic wiatrak (i będzie tez super wydajnie i cicho) to może kup najtańszego referenciaka i takie chłodzenie jak ci pasuje.

 

Jednak karta to nie tylko chłodzenie, ja bym patrzał na ekstra funkcje, komponenty, pamięci, gwarancję, wiadomo cenę itd.

 

Zależy co jest dla ciebie najważniejsze, czy będziesz kręcił, czy cisza itd.

 

EDIT: qNick u góry pisze, że jednak ten MSI ma wiatrak na 100% tyle, że cichy.

Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: qNick u góry pisze, że jednak ten MSI ma wiatrak na 100% tyle, że cichy.

Nie wiem czy dobrze sie wyraziłem. Z tego co pokazuje Riva Tuner wiatrak nie zmienia dynamicznie prędkości przynajmniej do tych 64 stopni, bo oczywiście mogę go podkęcić na większą prędkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze sie wyraziłem. Z tego co pokazuje Riva Tuner wiatrak nie zmienia dynamicznie prędkości przynajmniej do tych 64 stopni, bo oczywiście mogę go podkęcić na większą prędkość.

Czyli jest regulowany, a chodziło ci o to, że ustawiony na 100% jest dalej niesłyszalny?

 

Jeżeli mieszkasz w Polsce to czy mógłbys napisać ile kosztowała przesyłka i jak długo szła? Sklep bezpośrednio wysyła czy jakoś inaczej?

Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry namieszałem nie jestem specjalistą w tej dziedzinie więc wybaczcie. Riva pokazuje prędkość wentylatora 880 RPM karta na default. Po odpaleniu gry temperatura wzrasta z ok 44 do 62. Co ciekawe karta się grzeje a wykres riva tuner pokazuje predkość około 830 RPM :) chore. Czyli dynamiczne skalowanie działa ale nie w tą stronę co trzeba :). W zakładce fan rivy gdy przełącze na direct contol mam 25%, od 50% fan staje się słyszalny. Dla zainteresowanych tym chłodzeniem dodam że buda dobrze wentylowana antec 180, 2x120 z tyłu i 1x120 z przodu, wentylatory oryginalne czyli nie jakieś super ciche, więc trzeba wziąć poprawkę na na fan'a karty. Może ktoś wytłumaczyć to dziwne zachowanie ?. Stery 169.21 XP 32.

 

Feniks007 mieszkam w stanach więc koszt $219.99+$15.95 tax +$5.84 przesyłka -20$ mail in rabate. Czyli tutaj około $221. Coraz bardziej zaczynam być niezadowolony z tej karty właśnie zaliczyłem 2 zwieche w tym tygodniu na stock, może to przez stery, jakoś extremalnie jej nie kręciłem żeby coś padło.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast syszarki na galaxy zamontowalem xc70cu. Pierwsze wrazenie.....w huhu ciszej :) Ale zeby nie bylo tak pieknie temp w stress wyzsza o 10st :/

Na suszarce wiecej niz 50 nie widzialem podczas gry w Crysisa, teraz ok 60... I teraz przydalyby sie radiatorki na pamieci. Ale nie wiem czy nie zalozyc spowrotem suszarki... Wylukam jak podlaczyc wiatrak od niej do regulatora RPM, moze cos z tego bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, co sadzicie o Gianward warte to jeszcze cos? Niestety z braku cichych Galaxy maly wybor w rozsadnej cenie ostatnio: aukcja 1 oraz aukcja 2

dziwne troszke bo jedna ma naklejke na obudowie radiatora druga nie, ale to chyba tylko takie zdjecie.

 

Ktos mial z tym do czynienia, ciche i wydajne jest to chlodzenie? Juz pomijam fakt jak sie kreci, bo jakos sie nie pcham do krecenia ekstremalnego i tak gram generalnie 1280x1024 to na pewno wystarcza na def ustawieniach.

Wlasnie wyczytalem w komentarzach na komputroniku ze ponoc jest cicha, ale wiadomo komentzarze nie zawsze zgodne z prawda, jak rowniez niskie temp.

 

Pytanie czy ktos wie na jakich pamieciach sa te karty? niestety nie moge znalezc nic o tym na sieci ];

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, co sadzicie o Gianward warte to jeszcze cos? Niestety z braku cichych Galaxy maly wybor w rozsadnej cenie ostatnio: aukcja 1 oraz aukcja 2

dziwne troszke bo jedna ma naklejke na obudowie radiatora druga nie, ale to chyba tylko takie zdjecie.

 

Ktos mial z tym do czynienia, ciche i wydajne jest to chlodzenie? Juz pomijam fakt jak sie kreci, bo jakos sie nie pcham do krecenia ekstremalnego i tak gram generalnie 1280x1024 to na pewno wystarcza na def ustawieniach.

Wlasnie wyczytalem w komentarzach na komputroniku ze ponoc jest cicha, ale wiadomo komentzarze nie zawsze zgodne z prawda, jak rowniez niskie temp.

 

Pytanie czy ktos wie na jakich pamieciach sa te karty? niestety nie moge znalezc nic o tym na sieci ];

To są kompletnie różne modele. Ten tańszy to lepsza wersja Bliss GoldenSample jest z chłodzeniem z heatpipami wersja fabrycznie podkręcona.

 

Ten droższy to zwykła wersja chłodzenie jak na Palit Super zwykłe takty.

 

Czyli GAINWARD BLISS 8800GT GOLDEN SAMPLE to wersja LUX, oraz z o wiele lepszym chłodzeniem od tej drugiej.

 

Tu masz test GAINWARD BLISS 8800GT GOLDEN SAMPLE tylko z 1024MB pamięci:

 

Gainward Golden Sample

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a faktycznie, na tym zdjeciu nie bylo widac heatpipow, teraz juz widze roznice, wielkie dzieki.

 

http://www.hardinfo.dk/show.asp?page=7856

tu widze ze sa to pamieci Qimonde, co prawda to nie ta wersja ale duze prawdopodobienstwo ze samsungow nie bedzie. Teraz powoli sie zastanawiam czy nie brac za 80zl drozej 8800GTS ;d od tego samego typa. Coprawda daje tylko tydz gwary bo karty ze stanow, ale jest tanio ale koles z mojego miasta. Nie wiem jeszcze, zobacze ale ciekawa oferta tak czy inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego Gainwarda NIE Golden Sample (tego z chlodzeniem palita i blacha), dalem za niego 690zl, w idle wiatrak nieslyszalny, jak mu dobrze dasz w palnik zaczyna byc slyszalny ale bez dramatu jakiegos, niestety mi piszcza cewki jak fpsy leca wyzej niz 300 (rzadko, najczesciej w intrach), ogolnie dynamiczne sterowanie dziala dosc dobrze, temp w idlu 44*C (buda tragiczna, niewentylowana) i w stresie max 65*C (Video Card Stability Test). Wiecej problemow nie stwierdzilem, no moze poza naklejka gwarancyjna na chlodzeniu.

 

ps. wlasnie, wie ktos jak usunac ta pieprzona naklejke? jest pocieta, tzn jak sie ja ruszy to sie rwie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam, ten temat i próbuje coś wybrać. Obecnie mam radeona x1950pro z chłodzeniem accelero. I szukam właśnie jakiejś grafiki z 8800gt, aby była podobnie cicha w cenie do 750pln max. Jak na razie to właśnie ten GAINWARD BLISS 8800GT GOLDEN SAMPLE 512MB mi najbardziej się podoba ... poratujcie i powiedzcie co wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup jak najtańszą ver. np. galaxy, gigabyte, palit do tego Arctic Cooling Accelero S1 + Actuake 120.

No dobra ale z tymi piszczącymi cewkami? Słyszałem ze one piszczą w Galaxy, Palitach, Gigabytach i pewnie w wielu innych. W ogóle wg. mnie to jest nie pojęte ze może coś takiego się dziać, zrbie sobie super fajnie chłodzonego gf 8800gt, i będzie mi piszczał? Poza tym jakie to jest to piszczenie 30dB czy 15 dB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Galaxy cewki nie piszczą.

 

Ja też wiele słyszałem na temat Galaxy i 90% z tego u mnie nie występuje .Jedyne co się zgadza to ,że brak możliwości regulacji wentyla.Ale ten problem dotyczy chyba większości 8800GT. Reszta niedoróbek, jak piszczenie cewek, to bzdura. Może trafiłem na jakąś w miarę dobrą serie, ale oprócz tego referencyjnego chlodzenia to ja nie mam żadnych zastrzeżeń. Karta całkiem ładnie się kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie powiem czy u mnie piszcza bo na tej suszarce nic nie slychac w promieniu kilku metrow ;) Jutro najprawdopodobniej załoze Zalmana VF1000 to cos wiecej o tej Galaxy napisze. Chociaz wiem ze niedlugo wyjdzie S1 ale jakos mam dosc czekania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale z tymi piszczącymi cewkami? Słyszałem ze one piszczą w Galaxy, Palitach, Gigabytach i pewnie w wielu innych. W ogóle wg. mnie to jest nie pojęte ze może coś takiego się dziać, zrbie sobie super fajnie chłodzonego gf 8800gt, i będzie mi piszczał? Poza tym jakie to jest to piszczenie 30dB czy 15 dB?

U mnie w Gigabyte nie piszczą i podobnie jak u Devila praktycznie 100% "problemów", o których ludzie piszą u mnie nie występuje. Uważam, że to nie kwestia szczęścia u mnie tylko trzeba mieć strasznego pecha trafić padakę. Na forum jestem z ciekawości, nie że mam problem. :D

 

Piszczenie (ćwierkanie) cewek = loteria tylko, że mniejszość to te co piszczą za głośno, większość piszczy cicho, lub niesłyszalnie dla ludzkiego ucha (tu też zależy czyje to ucho), nie zależy od firmy i modelu taka natura i sposób pracy cewek. Zresztą głośność to tu kwestia tak samo subiektywna jak z chłodzeniem.

 

Kręcenie procka = loteria, tak jak z CPU, nie zależy od firmy i modelu, ogólnie 8800GT powinny sie ładnie kręcić jednak to od procka zależy nie od karty (no trochę, zworki, vmody, zasilanie itp)) i nie od firmy.

 

Głośność chłodzenia = kwestia baaardzo subiektywna i dyskusyjna co dla jednego cicho to u drugiego głośno, jednak jak zdania są zgodne to raczej do tych cichych sie nie zalicza, jak podzielone musisz sprawdzić sam. :D

 

Pamięci - Samsungi lepiej się kręcą niż Qimonda.

 

Energooszczędność - tylko Gigabyte, Z VGO i Gamer Hud do 20 W mniej. Samo Ultra Durable daje około 15 W mniej w idle i stresie.

 

Podbijanie napięć na GPU - tylko Galaxy (zworka do 1,3V) i Gigabyte (programowo do 1,2V), ale nie referencyjne modele u obu firm.

 

Reszta to funkcje, chłodzenie, wygląd, rozmiar i bajery i cena jakie ci pasują.

 

Co do "problemów" to ci zadowoleni na forum nie piszą lub rzadko, częściej ci z problemami, jednak to bardzo mały odsetek wszystkich użytkowników. Jak o jakiejś karcie nie słyszysz, to nie znaczy, że bezproblemowa, nie znaczy też, że zła, może tylko niepopularna. Jak jakąś chwalą to nie znaczy, że nie może ci się trafić padaka.

 

Trzeba dużo czytać i dużo filtrować i używać inteligencji, a jak już wybierzesz to i tak loteria możesz być tym szczęśliwcem, który trafi jedyną padakę, lub odwrotnie. :D

 

Mały sekret: WSZYSTKIE 8800GT TO... 8800GT. :rolleyes:

 

Nie ma firmy, która da ci pewność, że będziesz miał wszystko najlepsze i sprawne, chociaż ja bym stawiał na te, które dają lepszą gwarancję i maksymalnie te bajery i cenę jak ci odpowiada. I liczył na brak pecha, bo bezproblemowo to normalnie powinno być , nie nazywajmy tego szczęściem. :wink:

Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Już o tym kilka stron wcześniej było, to raczej nie cewki tylko buzzer (takie badziewie jak PC Speaker) wydaje te dźwięki przy kilkuset FPS. U mnie na Sparkle przyłożenie palca to tego buzzera w pewnym stopniu wyciszało te dźwięki, tak więc to raczej to. Galaxy tego buzzera nie ma z tego co wiem, a mają go karty na referencyjnym PCB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja wiem od czego on jest, jednak chyba nie do końca ten koncept dopracowali i są pewne "skutki uboczne".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pytanie bo w riva tunerze widze ze mozna ustawic takty dla 2d i 3d, ale jak zmieniam jedno to zmienia sie drugie. Da sie to jakos zmajstrowac zeby dzialalo i czy karta bedzie poprawnie przechodzić z jednego trybu do drugiego? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Wlasnie dzis zrobilem tescik, dalem aby chlodzenie chodzilo caly czas na 30% (nieslyszalne) i w stresie mialem max 69*C co mnie cieszy, bo ustawie tak na stale i bedzie cisza :)

-a na jakich taktach?

-buda przewiewna?

-jaka jest temp po 20 minutach FUR testu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy ludzie tak tym Fur Testem się przejmujecie. Temperatur jakich w nim osiągacie nie uzyskacie chyba w większości gier.

 

Dla mnie jak w Crysis mam 54'C to już jest dobre chłodzenie. 69'C to jest dość sporo. Ja po zmianie budy i dołożeniu 3 wentyli z boku + jeden z przodu i jeden z tyłu (wszystkie na 7v + te 2 w Duoorb) mam ok 67'C po 15 minutach.To też jest dość sporo.

 

Znajomy ,który ma Palita z niebieskim chłodzeniem i tak samo wentylowanej budzie ,ma już 75-85 'C po paru minutach ,a w Crysis czy TDU z 58'C max (różnica zaledwie 4'C w grach) . Także dla mnie ten program jest jakiś dziwny ,bo przy takich wysokich temperaturach w tej oponce w grach powinien też mieć znacznie wyższe tempy.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...