Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

No nie jest. Ale dziwi mnie taka niewielka różnica w grach ,a taka spora w tym Fur teście (porównując Duoorb ,a to chłodzenie na Palicie). Co do nawiewu to zrobiłem dodatkowy właśnie z myślą o lecie i temperaturach 30'C ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devil ile dales za tego Duorba (razem z przesylka itp.)? Ja dzisiaj powinienem miec Zalmana VF1000 i jestem ciekawy jakie beda roznice temp, bo cenowo sa zblizone do siebie. Chociaz wiem ze to nie bedzie obiektywne porownanie bo mamy inna wentylacje budy. Ja w zasadzie nie mam zadnej wentylacji (poza jednym 12cm ktory pobiera mi chlodne powietrze z tylu i wieje wprost na Gelusa). Ale np mozesz wylaczyc wentyle i zostawic tylko ten tylny. Ale to jesli w koncu uda mi sie go dorwac.

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy ludzie tak tym Fur Testem się przejmujecie. Temperatur jakich w nim osiągacie nie uzyskacie chyba w większości gier.

Bo daje mniej więcej wyobrażenie co może się dziać w duszny, bezwietrzny dzień latem po kilku godzinach Crysis czy czegoś "na dniach" -np.Far Cry 2.Wtedy choćbyś okno wyjął.... :wink: .A po resztą warto wiedzieć IMO czy karta ma daleko czy nie do krawędzi gotowania ,że tak żartem powiem.Do tego pomiar temperatury o jakim tu ciągle mówimy może(choć nie musi) być zakłamany softem co można nieco zweryfikować podgrzewając(jak ma sporo więcej niż pokazuje to może wyjdzie na jaw) no i FUR pozwala swobodnie macać np.radiator na sekcji zasilania itp. bez konieczności oganiania sie od szwabów/indian/wietnamczyków jednocześnie :lol: .Tak ja to widzę -u mnie chłodzenie musi mieć "zapas".To kwestia nawyku.Bo czasem dziwne się rzeczy pokazują z tymi temperaturami w grach(np. menu w King Kongu Petera J. -chyba wyłącznie na PS jechane fale oceaniczne i 6800 po OC chciało mi się zagwizdać wentylem na amen...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Tak na szybko po zmianie na Zalmana VF1000. Od razu mowie ze nie mialem przy sobie pasty AC Silver 5 wiec uzylem tego badziewia z zestawu Zalmana. Temp. w 3dmark06 maxymalna jaka mi sie udalo zanotowac to 70C przy wentylu na MIN obrotach. Buda slabo wentylowana bo tylko jedna 12tka z tylu. A wynik to 9000pkt na Viscie Ultimate 64bit przy procu 2.1GHz. W weekend troche sie pobawie bo teraz mi sie nie chce :) Zaraz dodam foto tylko zrzuce z fona ;)

Ale ogolnie to w koncu BŁOGA CISZA !!! Na min obr. wentyl nieslyszalny na max obr. cichszy niz moj poprzedni zalman na 7600GS.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Aha i czemu riva tuner 2.06 pokazuje mi temp. 52C podczas gdy najnowszy GPU-Z twierdzi ze wynosi ona 44C oraz najnowszy Everest tez pokazuje 44C ??

EDIT. Faktycznie, najnowszy Everest tez tak pokazuje :) A ile moge max podniesc zegary bez zmiany zworki ?

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak sądzę -no przecież to karta się wiesza nie riva...Power Strip....hmmm.Czy on ma jakąś wersję pozwalającą shadery wyodrębnić w OC?Kiedyś nie miał.Miał za to "błogą" ceche -można było kręcić aż do....puf :wink: .Po odświeżeniu wskazań skala sie odświeżała i znów miliony MHz do zrobienia....no i nie jedna lama "uwędziła" swojego FXa :rolleyes:

Acha -u mnie akurat wskazania temperatur są zgodne.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Tak na szybko po zmianie na Zalmana VF1000. Od razu mowie ze nie mialem przy sobie pasty AC Silver 5 wiec uzylem tego badziewia z zestawu Zalmana. Temp. w 3dmark06 maxymalna jaka mi sie udalo zanotowac to 70C przy wentylu na MIN obrotach.

Aha i czemu riva tuner 2.06 pokazuje mi temp. 52C podczas gdy najnowszy GPU-Z twierdzi ze wynosi ona 44C oraz najnowszy Everest tez pokazuje 44C ??

Nie wiem czy moze zle zalozyles czy pasta do kitu ale za tyle hajsu to chlodzenie to DNO, ja mam nizsze tempy (mierzone najnowszym Riva Tunerem) na chlodzeniu Gainwarda przy obrotach ustawionych na 30%, w idlu mam 45*C a w stressie (Video Stability Card Test) mam max. 67-69*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ok 48C w IDLE. ALE, buda slabo wentylowana, jedynie jedna 12tka z tylu, do tego ten glut od Zalmana ktory przypomina paste silikonową, obroty chlodzenia mam skrecone na minimum. W weekend sie postaram zmienic na AC Silver 5 i wtedy zobacze. A VCST mi sie wiesza na Viscie 64bitowej... Chyba wroce do XPka....

 

EDIT.

Teraz jestem zmieszany. Dokrecilem troche sruby mocujace i (co chyba dalo najwiekszy wplyw na temp.) przestawilem wentyla z tylu budy tak zeby wywalał cieple powietrze z budy zamiast pobierał (bo tak mialem teraz, az wstyd sie przyznac) i temp spadła do 44C :) Myslicie ze przesmarowanie AC Silver 5 duzo zmieni ? Czy zostawic jak jest ?

Teraz max temp w 3dmark06 to 57C, troszke mniej niz poprzednie 70C prawda? :)

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

przestawilem wentyla z tylu budy tak zeby wywalał cieple powietrze z budy zamiast pobierał (bo tak mialem teraz, az wstyd sie przyznac)

LOL :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz przy zamkniętej budzie masz tam piekarnik. Wentylacja musi być z przodu jak i z tyłu. Znaczy się jeden wentyl z przodu wiejący na podzespoły i jeden z tylu wysysający ogrzane powietrze z budy.Najlepiej jednak po dwa z każdej strony.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz max temp w 3dmark06 to 57C, troszke mniej niz poprzednie 70C prawda? :)

Cos mieszasz, ja nie mam w ogole wentylacji budy, to jakies stare pudlo Compaq'a, strasznie malo i mam takie tempy, a po dokreceniu nagle Ci spadlo o ponad 10*C? To moze ja swoj dokrece i bede mial z 30 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie male porownanie suszarki do xc70cu. Suszarka max RPM: 70st @750 w Crysisie, halas makabryczny :) XC70Cu max RPM 68st @750, cisza:) Roznicy w temp praktycznie nie ma, ale jest o wieeele ciszej.

Teraz jestem zmieszany. Dokrecilem troche sruby mocujace i (co chyba dalo najwiekszy wplyw na temp.) przestawilem wentyla z tylu budy tak zeby wywalał cieple powietrze z budy zamiast pobierał (bo tak mialem teraz, az wstyd sie przyznac) i temp spadła do 44C icon_smile3.gif Myslicie ze przesmarowanie AC Silver 5 duzo zmieni ? Czy zostawic jak jest ?

Teraz max temp w 3dmark06 to 57C, troszke mniej niz poprzednie 70C prawda? icon_smile3.gif

Chyba miales baardzo slabo te sruby dokrecone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy az tak bardzo ? Jeszcze planuje dac jednego wentyla (92mm) na bok zeby zasysal chlodne powietrze z zewnatrz bo otwory w moim szefie sa idealnie na wprost grafy :) Wiec bedzie prosto na Zalmana wiał.

Proc na 2.9GHz, grafa 670/1675/950 wynik w 3DMarku06 to 11200pkt, norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jestem nowy w temacie 88gt bo od niedawna mam ta kartę. I tak kupiłem XFX GF 8800GT 512 ALPHA DOG EDITION i podkręciłem sobie zegary na 700/1950. Fakt że w grach po 30min to mam z chłodzenia prawdziwą suszarkę ale nie ma błędów grafiki (artów), ale dziś zaczęły się wysypywać w ATI Tool(ten obracający się klocek :lol: ), a w COD 4 (ustawienia na max, rozdziałka 1280x1024) wszystko jest ok.

Wcześniej karta przeszła 3d mark 05,06, VCST(34min) i ati tool bez problemowo. Co jest grane?:) A w obudowie nie mam żadnych dodatkowych nawiewów. To co mam zrobić? Dać zegary na Default czy jakś inaczej testować? Dzięki za pomoc.

 

EDIT

Przed chwilą kartę(720/1950) puściłem na Fur Rendering Benchmark - v1.0.0 i OK, to już sam nie wiem:)

Edytowane przez skwarek2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Cos mi sie wydaje ze dni Visty są policzone :) Ogolnie jaki sys najlepiej polecacie pod 88GT ? Albo inaczej, jakie macie zainstalowane ?

popieram Tasslehoff

 

ja też mam XP i testowałem Vista.

 

Wybór padł na XP 32bit pro.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest Win Xp x64 Pro (czyli okrojony Win2003) :P

 

A ja mam zagadki ale najpierw przedmowa:

Procesor to E2140@3.4GHz, 4GB Ram DDR2 800@850, Zotac GF8800GT 512MB (referencyjny). Zmodyfikowałem wreszcie swoje WC i wymieniłem pastę na Ceramika, była silikonowa bo miała być tymczasowo...

 

Zagadka nr 1:

Pomiar temp z pomocą rivatunera i plugina dla C2D wskazuje temperatury po 2h w HL2 (na max) odpowiednio 35C GPU i 37C na obu rdzeniach CPU, natomiast w spoczynku: 30C GPU i po 20C na CPU. O ile temp pod obciążeniem są prawdopodobne to te w spoczynku to jakaś magia !

 

Zagadka nr 2:

Wydajność karty świeżo po instalacji ~12000/~18500 (3DMark2006/2005). Teraz ~11400/~17500 a po podkręceniu do 690/1800/1900 wynosi ~11900/~17900. O ile spadek wydajności można tłumaczyć zaśmieceniem i zmianą sterów o tyle ciężko mi zrozumieć tak beznadziejny wzrost w wyniku podkręcenia, nawet nie dogonił wyniku z czystego systemu!

 

Zagadka nr 3:

Chciałem zrobić BIOSmoda ale pole z napięciem domyślnie jest puste. Z informacji z neta wynika że tak jest gdy producent firmowo podniesie napięcie do 1.1 ALE moje karta to przecież referencyjny do bólu Zotac ?!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Najlepszy jest Win Xp x64 Pro (czyli okrojony Win2003) :P

 

A ja mam zagadki ale najpierw przedmowa:

Procesor to E2140@3.4GHz, 4GB Ram DDR2 800@850, Zotac GF8800GT 512MB (referencyjny). Zmodyfikowałem wreszcie swoje WC i wymieniłem pastę na Ceramika, była silikonowa bo miała być tymczasowo...

 

Zagadka nr 1:

Pomiar temp z pomocą rivatunera i plugina dla C2D wskazuje temperatury po 2h w HL2 (na max) odpowiednio 35C GPU i 37C na obu rdzeniach CPU, natomiast w spoczynku: 30C GPU i po 20C na CPU. O ile temp pod obciążeniem są prawdopodobne to te w spoczynku to jakaś magia !

 

Zagadka nr 2:

Wydajność karty świeżo po instalacji ~12000/~18500 (3DMark2006/2005). Teraz ~11400/~17500 a po podkręceniu do 690/1800/1900 wynosi ~11900/~17900. O ile spadek wydajności można tłumaczyć zaśmieceniem i zmianą sterów o tyle ciężko mi zrozumieć tak beznadziejny wzrost w wyniku podkręcenia, nawet nie dogonił wyniku z czystego systemu!

 

Zagadka nr 3:

Chciałem zrobić BIOSmoda ale pole z napięciem domyślnie jest puste. Z informacji z neta wynika że tak jest gdy producent firmowo podniesie napięcie do 1.1 ALE moje karta to przecież referencyjny do bólu Zotac ?!

 

Pozdrawiam

1-miernik...

2-wszystko w normie, wymień cpu jak chcesz cos wiecej*

3-miernik...

 

* - do smarka krecenie core tez sie przydaje, ale jak grasz np w Crysis, to krec wyzej SPU kosztem mniejego oc na GPU.

Wyniki fps pokaza Ci dlaczego tak trezba ;]

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies dziwactwo z riva tuner wystepuje u mnie, zamontowalem z boku 12cm wiatrak, bezposrednio robi nawiew na karte i co ciekawe temperatura ktora pozazuje rt jest wyzsza o 10 stopni! po wylaczeniu wiatraka, wszsytko wraca do normy, dzikie to jakies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies dziwactwo z riva tuner wystepuje u mnie, zamontowalem z boku 12cm wiatrak, bezposrednio robi nawiew na karte i co ciekawe temperatura ktora pozazuje rt jest wyzsza o 10 stopni! po wylaczeniu wiatraka, wszsytko wraca do normy, dzikie to jakies

Spróbuj ustawić ten wentyl jako wyciągający i zobacz co będzie się działo z temperaturą. Generalnie musisz mieć w budzie lepszy wyciąg powietrza niż nawiew, żeby była jakaś normalna cyrkulacja powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomaga pomalowanie, tylko problem sie zaczyna jak jakis debil zalozy na cewki, te nieszczesne "kwadraciki", przez co uniemozliwia dostep do nich, chyba ze je sie da jakos sciagnac, to zaraz sie za to zabieram.

Mam to samo... zarowno na plycie jak i na karcie sa cewki w czarnych szescianach. Piszczy jak cholera jest na to jakis sposob ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by to czymś zalać ,ale uprzednio zdjąć te kwadraciki. Ja tam nigdy tego nie robiłem ,więc niech ktoś obeznany się wypowie ,bo sam jestem ciekaw.

Probowalem wyciszyc obudowe gabka ale niewiele to pomoglo

Cewki na karcie zaslania chlodzenie jest dostep do nich tylko z boku i sa dwie

Na plycie jest ich chyba 4 ale wydaje mi sie ze piszczy karta...

Piszczenie slabnie po rozgrzaniu komputera po dluzszym graniu ale nie dotyczy to wszystkich gier. Jest uzaleznione od ilosc fpsow przy czym sila jego nie zmniejsza sie jedynie czestotliwosc...

Fotka karty bez chlodzenia http://www.bootdaily.com/images/stories/ha...e/8600GTS/2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ustawić ten wentyl jako wyciągający i zobacz co będzie się działo z temperaturą. Generalnie musisz mieć w budzie lepszy wyciąg powietrza niż nawiew, żeby była jakaś normalna cyrkulacja powietrza.

z przodu jest zamontowany 8 cm wciaga dalej jest z boku 12 cm wciaga z tylu jest 8 cm wyciaga no i 12 cm w zasilaczu wyciaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...