Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

jakies dziwactwo z riva tuner wystepuje u mnie, zamontowalem z boku 12cm wiatrak, bezposrednio robi nawiew na karte i co ciekawe temperatura ktora pozazuje rt jest wyzsza o 10 stopni! po wylaczeniu wiatraka, wszsytko wraca do normy, dzikie to jakies

No wez mnie stary nie zalamuj ;) Bo ja planowalem wlasnie kupic jeden wentyl z boku zeby mi zasysal chlodne powietrze z zewnatrz, a wez sproboj ustawic go na wyciaganie powietrza i napisz co to dalo.

Juz siedze spowrotem na XP SP2 :) Hehe, ale 3dmarka06 jeszcze nie robilem, moze za chwile :)

EDIT, wynik podskoczyl do 9400pkt ;)

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie otoż czytajac ten watek spotkalem sie z opinia ze " cewki graja jak modem" na 8800 czy tyczy sie to kazdego producenta czy tylko Gigabyte , gainwarda ew palita ?

Wystarczy poczytać uważnie, choćby ten wątek. Dotyczy to wszystkich cewek, więc WSZYSTKICH producentów, chyba, że malują cewki ale nie słyszałem.

 

To taka loteria tylko czy te cewki będą niesłyszalne, słyszalne (jedne bardziej inne mniej) i na ile to będzie ci przeszkadzało.

 

Jedni piszą, że nic nie słychać inni... Dotyczy to wszystkich producentów, a raczej powinieniem napisać wszystkiego co ma cewki.

 

Nikt ci nie zagwarantuje jak będzie u ciebie.

 

U mnie na moim Gigabyte nic nie słychać. Na Palicie 8800GT Super (niebieski), też nie było nic słychać, powyżej pawel.s pisze, że u niego na Palicie złotym nic nie słychać. Gainward to Palit, więc skąd pewność, że to dotyczy Palita i Gigabyte? Poczytaj uważnie to na przykład Galaxy też jednym piszczą innym nie piszczą itd. itd. itd. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A którą najlepiej kupić Gigabyte, Palit, Galaxy (ta podobno ma jakąś magiczną zworkę ale podobno głośno szumi) ? Gigabyte z Zalmanem to dobry wybór czy lepiej z tą zworką kupić?

Edytowane przez Tajfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientuje się ktoś czy można kupić/zrobić przejściówkę z 2pin na 3pin żeby podłączyć wiatrak z grafy do mobo i sterować obrotami?

Ja taka zrobilem na galaxy. Obroty na min i nic nie slychac. Ale temp sa duzo wyzsze. Nie wiem jak to jest na innych kartach, ale na galaxy nie oplaca sie robic regulatora, lepiej zmienic chlodzenie tak jak ja to zrobilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...to ja dodam w tym watku troche od siebie...bo wkoncu skompletowalem calego kompa...

Jestem posiadaczem Galaxy 8800GT 512MB CM Heat-Pipe. Karta OK. Jesli chodzi o chlodzenie to jest ono ciche...slyszalne ale ciche...po przesmarowaniu rdzenia pasta AS5 i ponownym zalozeniu chlodzenia mialem maksymalnie 81'C w fur test...w ATITool (scan for artifacts) 70'C...w grach tez maksymalnie co mi sie udalo zanotowac to okolice 70'C. W idle kolo 50'C. Takie temperatury na lekko podkreconej karcie: 648/1620/950MHz (GPU/US/MEM) i zworce ustawionej domyslnie (~1.2V).

 

Ostatnio zalozylem na karte chlodzenie Evercool Turbo2 (VC-RHC) lub jak kto woli Revoltec Grpahic Freezer Pro...na GPU pasta Zalman STG-1...jedyna modyfikacja bylo zdjecie oryginalnego wiatraka i zalozenie przeze mnie Zalmana 80x80. Dodalem takze miedziane radiatory Thermaltake na pamieci. Od razu napisze ze jest problem z zalozeniem ich na dwie kosci pamieci (te srodkowe)...niewazne czy mamy oryginalne chlodzenie CM czy to Evercool'a. Po prostu musialem zalozyc radiotorki tak ze pokrywaja tylko polowe tych dwoch nieszczesnych kostek pamieci. Temperatury ulegly poprawie. W idle 45'C. W fur test 67'C i wiecej nie rosnie...w ATITool (scan for artifacts) 60'C...tak samo w grach jest kolo 60'C. Dodam ze Zalman kreci sie ~2000RPM czyli go nie slychac...jak puszcze go na maksa czyli 3000RPM to temperatury sa troszke nizsze. Tak czy siak to chlodzenie jest lepsze od standardowego.

 

Pozatym to karta popiskuje. Przykladowo podczas ladowania sie Crysisa gdy sa te filmiki z raklamami EA, nVidia itd...w trybie 2D (Windows) jest cicha...w trybie 3D tez...tylko czasem przy wyswietlaniu w grach dwuwymiarowych obrazow troche "skwierczy" ale tak ze praktycznie nie zwraca to mojej uwagi.

 

Podsumowujac...dalem za karte 679zl i jestem zadowolony :) Oplacalo sie :)

 

Poki co dam sie karcie troche powygrzewac a potem moze przystapie do mocniejszego OC. Jak uda mi sie cos sensownego osiagnac to podziele sie wynikami na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zalozylem na karte chlodzenie Evercool Turbo2 (VC-RHC) lub jak kto woli Revoltec Grpahic Freezer Pro...na GPU pasta Zalman STG-1...jedyna modyfikacja bylo zdjecie oryginalnego wiatraka i zalozenie przeze mnie Zalmana 80x80. Dodalem takze miedziane radiatory Thermaltake na pamieci. Od razu napisze ze jest problem z zalozeniem ich na dwie kosci pamieci (te srodkowe)...niewazne czy mamy oryginalne chlodzenie CM czy to Evercool'a. Po prostu musialem zalozyc radiotorki tak ze pokrywaja tylko polowe tych dwoch nieszczesnych kostek pamieci. Temperatury ulegly poprawie. W idle 45'C. W fur test 67'C i wiecej nie rosnie...w ATITool (scan for artifacts) 60'C...tak samo w grach jest kolo 60'C. Dodam ze Zalman kreci sie ~2000RPM czyli go nie slychac...jak puszcze go na maksa czyli 3000RPM to temperatury sa troszke nizsze. Tak czy siak to chlodzenie jest lepsze od standardowego.

Czy mógłbyś zrobić jakieś fotki karty z tym chłodzeniem? Były jakieś problemy z montażem, oprócz tych z radiatorkami na pamięci?

Też się nad nim zastanawiałem, bo teraz mam Gigabyte'a z Zalmanem, ale na najwyższych obrotach strasznie hałasuje. Widzę, że wydajność tego Revoltec'a jest podobna do Zalmana. Sprawdzałeś go może z oryginalnym wentylatorem czy od razu wrzuciłeś Zalmana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś zrobić jakieś fotki karty z tym chłodzeniem? Były jakieś problemy z montażem, oprócz tych z radiatorkami na pamięci?

Też się nad nim zastanawiałem, bo teraz mam Gigabyte'a z Zalmanem, ale na najwyższych obrotach strasznie hałasuje. Widzę, że wydajność tego Revoltec'a jest podobna do Zalmana. Sprawdzałeś go może z oryginalnym wentylatorem czy od razu wrzuciłeś Zalmana?

Hm...fotek poki co nie zrobie bo nie mam aparatu. Problemow innych poza kolizja heat-pipe z radiatorami nie ma. Oryginalnego wiatraka wogole nie uruchamialem wiec nie wiem jak to dziala. Jednak wydaje mi sie ze gorzej poniewaz ten oryginalny wiatrak wyglada mizernie w porownaniu do normalnego wiatraka 80x80 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tu sie martwicie ze nie dojedziecie do 750 na rdzeniu a ja nie moge nawet do 650 dojechac. Mam galaxy 8800gt cm hp. Kompletnie nie chce sie podkrecac. Po minucie nastepuje krotka zwiecha po czym jak zrobie ctrl alt del i wlacze gre to znow chwile pogram i zwiecha(przy standardowych taktach wszystko ok). Artefaktow zadnych nie ma nawet po wlaczeniu ati toola na ponad godzine. Temp ok ok 65 stopni stres, testowane na cod 4 multiplayer. Stery 169.21 - najnowsze. NIe wiem czemu takie słabe oc. Moze macie jakies pomysly czy to jest spowodowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu giercowania i nocy z "fur test" ponizsze taktowania uznaje ze w pełni stabilne. :D

post-132083-1204366651_thumb.jpg

 

Szkoda, ze nie da sie wiecej papu na tym gigabyte-cie dac - tylko 1.2V(realnie pewni kapke wiecej, ale nie mam miernika zeby to sprawdzic) :( Gdyby dało sie wiecej to na pewno karta poszła by na wiecej, bo zapas na pokretle od ragulatora wentylatora mam jeszcze spory. :D

Edytowane przez new332

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...fotek poki co nie zrobie bo nie mam aparatu. Problemow innych poza kolizja heat-pipe z radiatorami nie ma. Oryginalnego wiatraka wogole nie uruchamialem wiec nie wiem jak to dziala. Jednak wydaje mi sie ze gorzej poniewaz ten oryginalny wiatrak wyglada mizernie w porownaniu do normalnego wiatraka 80x80 :)

No trudno, obejdzie się bez fotek :)

Czytałem opinie o tym oryginalnym wiatraczku i ponoć jest cichy i w miarę wydajny.

To jeszcze jedno pytanie o wiatrak: jak przymocowałeś standardowy wiatrak 80x80, a może da się upchnąć tam 120x120? Aha, czy zdejmowałeś tą plastikową osłonę z radiatora? Twoim zdaniem jest ona w ogóle potrzebna, czy to tylko niepotrzebny bajer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trudno, obejdzie się bez fotek :)

Czytałem opinie o tym oryginalnym wiatraczku i ponoć jest cichy i w miarę wydajny.

To jeszcze jedno pytanie o wiatrak: jak przymocowałeś standardowy wiatrak 80x80, a może da się upchnąć tam 120x120? Aha, czy zdejmowałeś tą plastikową osłonę z radiatora? Twoim zdaniem jest ona w ogóle potrzebna, czy to tylko niepotrzebny bajer?

Wiatrak 80x80 przymocowalem przy pomocy takich plastikowych opasek zaciskowych :) Pasuje idealnie. Nie wiem jak jest z wydajnoscia oryginalnego wiatraka ale jest on przynajmniej o polowe mniej gleboki niz standardowa 80 wiec wydaje mi sie ze generuje mniejszy przeplyw powietrza...ale to trzeba by bylo sprawdzic bo ja od razu zamontowalem Zalmana. Wiatrak 120x120 daloby sie zamontowac w podobny sposob...wygladaloby to troche mniej estetycznie ale nie o to przeciez w tym wszystkim chodzi ;) A co do tej plastikowej oslony to jest ona zintegrowana z wiatrakiem wiec jak chcesz zdjac wiatrak to zdejmujesz calosc...moim zdaniem to ta oslona wogole nie jest potrzebna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic nie przestawiałem. A co dużo to da i gdzie ona sie znajduje ?

Heh, i ty się dziwisz że nie możesz przejść 650MHz. Poczytaj trochę wcześniej, użytkownicy zamieszczali zdjęcia z zaznaczoną zworką, masz nawet napisane jakie ustawienie ile daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, i ty się dziwisz że nie możesz przejść 650MHz. Poczytaj trochę wcześniej, użytkownicy zamieszczali zdjęcia z zaznaczoną zworką, masz nawet napisane jakie ustawienie ile daje.

Hm...ja bez przestawiania zworki na swojej Galaxy robie 675/1728/1000 (GPU/US/MEM) (moze wiecej ale poki co nie sprawdzalem) wiec nie wiem czy w tym przypadku chodzi o zworke...moze za slaby zasilacz...a moze za goraco na sekcji zasilania sie robi...albo trafila sie karta padaczka...chyba ze zworka wogole jest zdjeta to wtedy moze to stanbowic problem ;)

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość użytkowników miała problem z podkręcaniem powyżej 650MHz bez przestawiania zworki. Ty Klosiak masz jakąś wybitną sztukę :P

a to przepraszam :) ostatnio nie sledzilem tematu i nie wiedzialem ze 650MHz to takie wyzwanie dla tych kart...

 

A ciekawe czy ustawienie zworki w druga pozycje mocno skraca zywotnosc karty ? Bo to chyba nie jest, ogolnie rzecz biorac, domyslne napiecie dla G92 ...

hm...to Galaxy i tak nie chodzi na defaultowym napieciu...jak GPU bedzie mialo dobre chlodzenie to zadna roznica czy bedzie ~1.25V czy ~1.35V na GPU...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica 0.1V to dla GPU dość dużo(tym bardziej ,że i 1.25 i 1.35 to już ponad standardy dla GT OC no i PCB łatwo się nagrzewa -6 warstw) i na bank nieco wpłynie na żywotność karty...ale zanim dojdzie do tego zapomnisz jak sądzę ,że ją miałeś :wink: .Im więcej V tym większe obciążenie nie tylko GPU ale i sekcji zasilania i innych duociorelek na PCB.Przy dobrych temperaturach oczywiście nie ma dramatu -przegrzewane regularnie kończą natomiast szybko.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uno problemo :mur:

po dwutygodniowej walce z vobisem o wymianę uszkodzonej karty (słynny gigabyte z zalmanem) doczekałem się w końcu nowej (!!!!!!). otwieram pudło z wielkim napisem GIGABYTE a tam ASUS Glaciator leży i woła wsadź mnie do kompa! hmm początkowo mieszane uczucia. no ale cóż trza przetestować. no to siup do kompa. włączam iiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiii [gluteus maximus]. czarny ekran, komp rusza ale ani widu ani słychu. no to reset biosa, wypiołem dyski, dvd ipt. podłączyłem dodatkowe zasilanie przez przjsciówke iiiiiiiiiiiii [gluteus maximus]. albo mnie tu ktoś próbuje zdenerwować albo cosik z moim kompem nie tak. pierwsze co mi przychodzi do głowy to zasilacz. czy to możliwe żeby szef 400W 2x12V 15 i 14A nie wyrabiał??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uno problemo :mur:

po dwutygodniowej walce z vobisem o wymianę uszkodzonej karty (słynny gigabyte z zalmanem) doczekałem się w końcu nowej (!!!!!!). otwieram pudło z wielkim napisem GIGABYTE a tam ASUS Glaciator leży i woła wsadź mnie do kompa! hmm początkowo mieszane uczucia. no ale cóż trza przetestować. no to siup do kompa. włączam iiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiii [gluteus maximus]. czarny ekran, komp rusza ale ani widu ani słychu. no to reset biosa, wypiołem dyski, dvd ipt. podłączyłem dodatkowe zasilanie przez przjsciówke iiiiiiiiiiiii [gluteus maximus]. albo mnie tu ktoś próbuje zdenerwować albo cosik z moim kompem nie tak. pierwsze co mi przychodzi do głowy to zasilacz. czy to możliwe żeby szef 400W 2x12V 15 i 14A nie wyrabiał??

Zasilacz spokojnie wyrabia. Ja mam co prawda chiefa 450W ale i tak szczytowe zużycie twojego kompa zapewne nie zbliza sie nawet do 300W. Miałem tak też kiedyś i u mnie okazało się że karta źle w slocie siedzi - sprawdź to i kabelki , jak nie to pewnie do zwrotu : <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...