Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką masz płytę główną ? Spróbuj wyjąc kartę i zrobić Clear Cmos ,albo wyjąć baterię i z powrotem odpalić na wyczyszczonym BIOSie. Możesz też zrobić update biosu ,ew. też zmienić sterowniki do karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliście problemy takie jak powyżej pisałem z 8800gt - zaniżała wartość Pci-e??

U mnie to wygląda tak że jest zamiast na pci-e 16 to na pci-e 2

Gnębię już się z tym cały dzień i nie wiem co z tym dalej zrobić..

Już kiedyś, gdzieś się z tym spotkałem ale było to na tyle dawno że nie pamiętam o co dokładnie tam chodziło. Z tego co pamiętam był to po prostu błąd odczytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Czy w moim 88GT Gainwarda Dual DVI PCI 512 MB jest chłodzenie znane z palita? (przynajmniej tak wygląda z zewnątrz nie wiem jak jest pod tą blaszką xd

To samo co Palit z ladna czarna blaszka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.agito.pl/product/328543?bid=40

 

Ciekawe jak chłodzenie i pamięci się spisują na tej karcie.

Sekcja zasilania wygląda dobrze. Cena niestety ciut za wysoka.

 

btw

 

ciekawa cena:

http://www.koyto2.pl/eSklep/prod.php?partn...00GT-T2D512E-OC

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odopwiedz, kolega mi relacjonowal odpowiedzi przez telefon. Komp dziala jak narazie ;) Mam FEEL Mode Com prawie 2-letni wiec stary. Mam jeszcze takie pytanko, sa jakies kalkulatory poboru mocy? Dokladnie chodzi mi o to ile ciagna w 3d. Na 2d narazie nie mam problemu, a 3d nie chce jeszcze ryzykowac ;)

 

jeszcze raz dziekuje za szybka odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Ktoś tu miał montować GAINWARD GeForce 8800GT 512MB GS

 

Jak się sprawuje?

 

A i czy oc memek na grafie dużo daje? Duża różnica np 1900 a 2100Mhz?

bylo wiele razy:

najwazniejsze sa shadery

potem core a na koncu ram

 

w moich testach najwiecej daje duzo shaderów i za to mniej core i ram

np przy 700/1944/2000 crysis bench jest o 10-15 klatek lepszy niz

np przy 750/1790/2100

itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok moj XFX 88gt dzisiaj zaliczyl mala zmiane ubrania. Silencer (nie bez klopotow) poszedl do krainy wiecznych chlodzen w jego miejsce sliczniutkie S1. Kupic bylo chyba ciezej niz zalozyc ;) choc z tymi klipsami sie troche nafikalem. Do tego Sflex 800 rpm zwolniony jeszcze mysle ze do 500-600. CISZA i wydajnosc. Zmiana w porownaiu z silencerem jest olbrzymia. Porownujac zwolnionego silencera z S1 to roznica czasami 20stopni. Do tego z s1 temp okolicy sekcji zasilania (nazwijmy ambient) jest wrecz zimna.

zadne fabryczne chlodznie nie moze nawet walki nawiazac z S1... no moze karta ECS z zamontowanym wlasnie S1 ;) Dla posiadaczy 88gt i cichofili zakup obowiazkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylo wiele razy:

najwazniejsze sa shadery

potem core a na koncu ram

 

w moich testach najwiecej daje duzo shaderów i za to mniej core i ram

np przy 700/1944/2000 crysis bench jest o 10-15 klatek lepszy niz

np przy 750/1790/2100

itd

Możesz podać konkretne wyniki w benchu? Bo nie wydaje mi się możliwe żeby wynik wzrastał o 1/3 przy różnicy 154MHz na shaderach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok moj XFX 88gt dzisiaj zaliczyl mala zmiane ubrania. Silencer (nie bez klopotow) poszedl do krainy wiecznych chlodzen w jego miejsce sliczniutkie S1. Kupic bylo chyba ciezej niz zalozyc ;) choc z tymi klipsami sie troche nafikalem. Do tego Sflex 800 rpm zwolniony jeszcze mysle ze do 500-600. CISZA i wydajnosc. Zmiana w porownaiu z silencerem jest olbrzymia. Porownujac zwolnionego silencera z S1 to roznica czasami 20stopni. Do tego z s1 temp okolicy sekcji zasilania (nazwijmy ambient) jest wrecz zimna.

zadne fabryczne chlodznie nie moze nawet walki nawiazac z S1... no moze karta ECS z zamontowanym wlasnie S1 ;) Dla posiadaczy 88gt i cichofili zakup obowiazkowy.

A mozesz podac konkretne tempy w Idlu i Load ? Kurcze, ja juz nie ogarniam, a czy mozliwe jest ze mam te black screeny z powodu uszkodzenia rdzenia (przy montazu VF1000) ? Myslicie ze to moze byc podstawa do zgloszenia reklamacji na karcioche ?

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moich testach najwiecej daje duzo shaderów i za to mniej core i ram

np przy 700/1944/2000 crysis bench jest o 10-15 klatek lepszy niz

np przy 750/1790/2100

itd

Palisz dużo?

Sorka za takie pytanie, ale ... sprawdzałem różne ustawienia i nie znalazłem opcji podwyższającej wydajność o 20/30%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozesz podac konkretne tempy w Idlu i Load ? Kurcze, ja juz nie ogarniam, a czy mozliwe jest ze mam te black screeny z powodu uszkodzenia rdzenia (przy montazu VF1000) ? Myslicie ze to moze byc podstawa do zgloszenia reklamacji na karcioche ?

Moim zdaniem NIE. Gdybys fizycznie uszkodzil rdzen to wg mnie karta by sie nawet nie podniosla. Swoja droga to nawet nie bardzo wiem jak to zrobic. Rdzen to wbrew pozorom nie jakies "jajko" ze byle zadrapanie czy nacisk go uwali. Wystarczy spojrzec na niektore chlodzenia fabryczne sa czasami wybitnie zle spasowane etc. Co do temeperatur to w stresie musze wiecej testow zrobic natomiast w idllu Ambient 30 core 38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja płyta to ds4 - p35

Zasilacz 420w neoteca.

 

Stery zmienione na najnowsze ze strony nvidii.

Co do biosu wgrany jest najnowszy bodajże f11.

 

Reset CMOS jeszcze nie robilem. Dopiero co do domu dotarlem więc zrobię to już jutro.

 

unit1.cpp

Miałeś jakiś konkretny środek zaradczy co do tego błędu??

Podziel się informacja ;]

 

suchyjastrzab@

 

Mnie osobiście wygląda to na przekręcenie jądra.

To samo miałem na 7900gs swojego czasu. A trzeba dodać do tego że chyba timingi pamieci przy wyższych wartościach częstotliwości są troszkę luzowane co przekłada się na wydajność - poprawcie mnie jeśli się mylę ;]

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

unit1.cpp

Miałeś jakiś konkretny środek zaradczy co do tego błędu??

Podziel się informacja ;]

mato22 naprawdę chciałbym ci pomóc ale to było tak dawno że prawie nic nie pamiętam. Może znajdź gdzieś na necie testy 2x vs 16x potem ty zrób sobie test przepustowości czy czegoś tam i porównaj do testów z neta.

 

A jeszcze jedno, co ci pokazało informacje że karta pracuje w trybie 2x? Czyżby Everest(coś mi się o pamięć obija że to z nim był problem)?

Edytowane przez unit1.cpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mato22 naprawdę chciałbym ci pomóc ale to było tak dawno że prawie nic nie pamiętam. Może znajdź gdzieś na necie testy 2x vs 16x potem ty zrób sobie test przepustowości czy czegoś tam i porównaj do testów z neta.

Niema co porównywać. Mam drugiego kompa podkrecony na 3ghz i 7900gt.

I wydajność obydwóch platform jest zblizona - nie taka sama ale zbliżona tak więc karta załącza mi się na pci-e 2x

Sprawdzałem nawet na drugim komputerze - i ta sama przypadłość w gpu-z czy jakimkolwiek innym sofcie karta wykrywa że jest pci-2.0 16x@ 2x zamiast 16x@16x. Tylko teraz co powoduje takie dziwne zachowanie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam palita 8800gt sonic żółtego i 2 patania:

 

1. taktowanie w 2d i 3d jest takie samo, karta w windzie (chwile po uruchoniemiu) ma 48 st. i tu pytanie nie da się zmniejszyć ustawień w 2d zawsze by mniej prądu żarła i mniej sie grzała

 

2. radiatory na sekcji zasilania w stresie robią się bardzo gorące, chłodzić to czy olać, dodam że wszystko chodzi stabilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam palita 8800gt sonic żółtego i 2 patania:

 

1. taktowanie w 2d i 3d jest takie samo, karta w windzie (chwile po uruchoniemiu) ma 48 st. i tu pytanie nie da się zmniejszyć ustawień w 2d zawsze by mniej prądu żarła i mniej sie grzała

 

2. radiatory na sekcji zasilania w stresie robią się bardzo gorące, chłodzić to czy olać, dodam że wszystko chodzi stabilnie

1. Możesz np zmodować sobie biosik z ustawieniami 2d i 3d (odpowiednia częstotliwość dla dantych zastosowań) - wtedy bedziesz miał to czego wymagasz.

2. Co do radiatorów to raczej norma - tylko co oznacza to bardzo gorace - nie daje sie dotykać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Możesz np zmodować sobie biosik z ustawieniami 2d i 3d (odpowiednia częstotliwość dla dantych zastosowań) - wtedy bedziesz miał to czego wymagasz.

2. Co do radiatorów to raczej norma - tylko co oznacza to bardzo gorace - nie daje sie dotykać??

ad1 co do biosu to można o jakieś porady lub linki jak to zrobic

ad2 dotykać sie da ale trzymac dłużej niż powiedzmy 5s to nie zabardzo, chyba że ktoś lubi masochizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja karta dogorywa swego krótkiego żywota (arty w crysisie i innych grach), zakupiłem tymczasowo 7300gs i mam nadzieje ze wytrzymam 2 tygodnie gwarancjii, nie wiem co było powodem uszkodzenia, przecież zapewniłem jej najlepsze warunki jakie mogłem, woda na rdzeniu fander 120mm na pamięci i zasilanie, trochę sie zawiodłem, poprzedni his x1800gto działał w duzo gorszych warunkach i jakos sie nie buntował ( ale tam było 6 czy 7 faz zasilajacych grafę i solidne pcb i a tu na palicie zielona kupa i i 3 fazy dodatkowo połączenia lutownicze tez nie za bogate)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam palita 8800gt sonic żółtego i 2 patania:

 

1. taktowanie w 2d i 3d jest takie samo, karta w windzie (chwile po uruchoniemiu) ma 48 st. i tu pytanie nie da się zmniejszyć ustawień w 2d zawsze by mniej prądu żarła i mniej sie grzała

 

2. radiatory na sekcji zasilania w stresie robią się bardzo gorące, chłodzić to czy olać, dodam że wszystko chodzi stabilnie

RivaTuner i w nim ustawiasz taktowania 2D i 3D - 2D zaznaczasz aby uruchamiało się ze startem systemu.

W wątku o Rivie dowiesz sie jak to zrobić. Ja jade na obniżonych taktach - Gpu 150/Shadery 375/Mem 226 - temp. 42/3 stopnie, na 100%fan C.M. H.P. Szkoda, że nie można zrobić tak jak w Ati tray tool - auto overclocking,.. w momencie uruchomienia gry samo wykrywa aplikacje 3D i startują podkęcone ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A czy ktoś wogóle sprawdził czy zmniejszenie taktów nie zmniejszając napięcia daje jakiś wyraźny spadek poboru prądu? Bo jakoś nie wydaje mi sie żeby było to warte zachodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wogóle sprawdził czy zmniejszenie taktów nie zmniejszając napięcia daje jakiś wyraźny spadek poboru prądu? Bo jakoś nie wydaje mi sie żeby było to warte zachodu.

Napięcia nie zmniejsza, ale po temperaturze widać że łyka mniej pradu. Mniejsze takty, to logiczne że tranzystorki mniej marnuja energi i napewno sie opłaca. Na wszystkich kartach które miałem zawsze tak robie, bo po co karta ma łykać puste waty podczas surfowania w necie, czy oglądania dvixa. Gdyby dało sie wyłaczyć shadery całkowicie, to byłoby jeszcze lepiej, ale nie wiem jak to zrobić, bo riva nie pozwala zejść poniżej pewnego pułapu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w koncu znalazlem podobny problem na forum guru3d http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=243239 . Na razie zainstalowalem stery 173.41 zmodowane przez Sidebanda i jest ok (oby zawsze).

 

Te: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...view=getnewpost

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

W przypadku procesorów MHz prawie nie wpływają na temperaturę, napięcie za to wyraźnie. Czemu tu by miało być inaczej, zwłaszcza w idle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dziwny problem dzisiaj kupiłem sobie nową grafe i problem polega na tym że w menu gier crysis albo NfS coś z kompa wydaje dziwne dźwięki tak jakby jakieś cewki grały heh, jak ruszam myszką to ton się zmienia po odpaleniu gry wszystko cicho. Kable wszystkie podłączyłem - nie wiem tylko czy podłączyć też to zasilanie znajdujące się nad slotem karty ??? aa zasilacz ModeCom Feel III 500W

Edytowane przez MarKov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak mam sluchawki na uszach podpiete do panelu przedniego obudowy to jak ruszam myszka to tez slysze rozne dzwieki. Ale jesli masz glosniki i podpiete do wyjscia z tylu to raczej nie wina karty dzwiekowej. Na pewno cewki grają :) Inni posiadacze (najczesciej Gigabyt'ow) tez tak maja ze w menu kiedy jest sporo FPSow graja im cewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom i chyba rozwiazanie mego problemu

 

wrocilem z uczeli i zaczalem szukac (dobry humorek po zaliczeniu ćw.) i znalazlem coś takiego:

 

http://www.tomshardware.co.uk/forum/248416...idth-goin-crazy

 

http://gathering.tweakers.net/forum/list_m...275089#29565801

 

Co o tym myslicie - serwis??

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...