Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

no to lol

 

wlacz riva tuner z wykresem temp i zosta wlaczone

potem FUR załącz na min x8 i stability test na 20-30 min

ALE PUŚĆ NA FULL SCREEN!!!!!!!

Tylko wtedy FUR wypiecze Ci grafkę :)

 

po wyjsciu z fura po tych 20 min na wykresie z RT bedziesz mial najwyzsza temp, jaka moze (Z tego co wiem) wygenerowac ci na GPU jakikolwiek dostepny teraz program...

Źle się zrozumieliśmy. Dzisiaj nie było na full screenie bo chodziło tylko o to żeby zaprezentować temperatury wraz z widocznym wykresem, informacjami z FUR testa, FPS-em z Frapsa itp, wszystko w czasie rzeczywistym. Wczoraj jak testowałem karte to robiłem to na 1440x900, Full screen + AAx32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Po to zeby była. :lol2: Sprawdzałem, nie działa. xD

"bycie" to też jest powód do istnienia...

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z forumowiczow posiada (badz slyszal / widzial w akcji) 8800gt od Mushkin'a ?

 

Konkretnie, chodzi mi o ten model : http://www.digitec.ch/ProdukteDetails2.asp...;Artikel=145903

Tak wiec pare dni temu stalem sie szczesliwym posiadaczem tego mushkin'owego wynalazku. Karta jak na razie zachowuje sie przyzwoicie - stabilnie i wydajnie, cewki nie piszcza etc.

 

Mam jednak pewien problem z tym niereferencyjnym cooler-em. Do wydajnosci chlodzenia nie mam co prawda zastrzezen (w mikroskopijnej i zatloczonej obudowie Antec-a podczas giercowania temperatura core nie przekracza 70 stopni przy ~50 stopni w budzie) ale do glosnosci juz tak.

 

Oczywiscie nie spodziewam sie blogiej ciszy podczas gier, ale glosnosc wiatraka daje sie we znaki podczas 2d. Probowalem bawic sie z szybkoscia wentylatora przy pomocy RivaTunera i Ntune, niestety zadne zmiany nie przynosza rezultatu, predkosc wydaje sie byc ustawiona na sztywno :( Zastanawiam sie, czy cos pominalem i da sie cokolwiek z tym zrobic czy czeka mnie wymiana chlodzenia ?

 

dzieki z gory za jakakolwiek pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy te problemy z kartami pojawiają u wszystkich producentów czy tylko w gigabycie bo bylem nastawiony już na kupno ale teraz zacząłem się wahać

Yyy, jakie problemy w Gigabycie??? Problemy są tam gdzie nie ma Samsungów :lol2:

 

Znalazłem kilka aukcji z palitami, sprzedają je ludzie bo podobno są plomby i nie można chłodzenia zmieniać. Czy to chłodzenie jest głośne (niewydajne) na tyle, że mimo regulacji trzeba je zmieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

palit nic nie lepiej coraz bardziej czuje sie zawiedziony seria 8800, dla mnie kiszka i tyle, brak stabilności, artefakty na fabrycznych ustawieniach, moja nawet sie już popsuła dzisiaj miała jechać na serwis ale przez sobote niedziele trochę jeszcze z niej korzystałem i co sie okazuje naprawiła sie sama, żadnych artów znowu można ja kręcić (nawet [ciach!]o się dobrze popsuć nie umie) najchetniej bym sprzedał i kupił uzywanego gtx-a, z tego co czytałem to właściciele gtsów maja podobnie, a ati w wiekszości przypadków ma żenującą wydajność

 

z samsungami tez są problemy, bo to nie tylko pamieci ale kontroler pamieci w gpu ma problemy z ich obsługa przy częstotliwościach wiekszych niż 2ghz, wymiana chłodzenia na palicie nie sprawia żadnego problemy mimo tych śmiesznych plomb

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując:

- Palit - słabe wykonanie a w konsekwencji duża awaryjność

- Galaxy - kłopoty z zasilaniem lub słabej jakości wykonanie, ponieważ potrzebuje standardowo wyższego napięcia żeby uzyskać podobne takty do konkurencji a nazywa się to OC zworka :lol2: Nie wspominając o chłodzeniu z wyjątkiem HP

- Gigabyte - u siebie narazie nie zauważyłem nic niepokojącego, głośność chłodzenia na poziomie mobo z aktywnym chłodzeniem, czasami mogą być problemy z systemem oszczędzania energii ale da się to wyłączyć

- Gainward - w zasadzie zbyt mało egzemplarzy żeby cokolwiek powiedzieć, Gainward to Palit z lepszym chłodzeniem więc...

 

To chyba te bardziej popularne reszta jest droga i już wogóle nie opłacalna...

Co się dzieje ostatnio z tym sprzętem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no no, widze ze coraz więcej z nas ma problemy z 88GT. A co do ilosci pkt to masz za malo. Ja mialem tyle w 06. Jesli kreciles zegary to wez przestaw je na default. Inaczej to tylko grafa padnieta. Jesli masz arty na obrazie to obstawiam uszkodzone pamieci.

dzieki za odpowiedź, a czy to normalne że nie moge w windowsie zmienić rozdzielczości na wyższa niz 1280 x 1024 ? bo cos czuje ze to caly czas problem z jakimis ustawieniami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Galaxy - kłopoty z zasilaniem lub słabej jakości wykonanie, ponieważ potrzebuje standardowo wyższego napięcia żeby uzyskać podobne takty do konkurencji a nazywa się to OC zworka :lol2: Nie wspominając o chłodzeniu z wyjątkiem HP

To HP to ci o CM chodzi?Suuuuper chłodzenie ...na 8600 ,a nie 8800GT :lol: .Co wy ludzie -lubicie podpieczone kondensatory w imię ciszy?Jak karcie z tym ,tfu ,chłodzeniem w d..ę dobrze(dobrze!A nie autocoolsugestywnie) wstawić to i spokojnie 100 stopni można uzyskać.Pierwsza grafa jakiej oprócz bloczka musiałem wentyl założyć....u mnie i w okolicy hehe.Ta karta to kompletna nakomplikowana niepotrzebnie pomyłka(a ja ją mam :rolleyes: ) i to chłodzenie CM jak już do znudzenia pisałem ma jedną jedyną zaletę -jest ciche i nie przypomina o sobie nachalnie co pomaga nerwy opanować na myśl o nim.Pewnie -"to drugie" też sie "udało" ,nie ma co....

To chyba te bardziej popularne reszta jest droga i już wogóle nie opłacalna...

Co się dzieje ostatnio z tym sprzętem???

Ano właśnie -co?Cała gama 88 zasysa kija, stery NV coraz gorsze knoty.Ati ciągle "poprawia" efekt znany z ZX Spectrum i podobnych(AA łofkurs) i swoje sterowniki "sabotage line" :wink: .Do tego masz wspaniałą optymalizację gier i to pod równie wspaniały nowy system...Uuuu -nie ma lekko jak się chce pograć.Aż sie dziwię ,że moja grafa numerów nie robi...a robiła.

Te Gigabyte chyba najbezpieczniejsze z popularnych ale tego nie usłyszysz od posiadaczy pierwszych rewizji....

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

palit nic nie lepiej coraz bardziej czuje sie zawiedziony seria 8800, dla mnie kiszka i tyle, brak stabilności, artefakty na fabrycznych ustawieniach, moja nawet sie już popsuła dzisiaj miała jechać na serwis ale przez sobote niedziele trochę jeszcze z niej korzystałem i co sie okazuje naprawiła sie sama, żadnych artów znowu można ja kręcić (nawet [ciach!]o się dobrze popsuć nie umie)

z samsungami tez są problemy, bo to nie tylko pamieci ale kontroler pamieci w gpu ma problemy z ich obsługa przy częstotliwościach wiekszych niż 2ghz

Mam tą samą grafe co ty i kupiłem ją trochę wcześniej od ciebie rdzeń śmiga na 720 i pamięci na 1050 samsungi i na razie odpukać chodzi bez zarzutu a gram naprawdę dużo na kręconej.Może po prostu trafiłeś na kiepski egzemplarz. Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedź, a czy to normalne że nie moge w windowsie zmienić rozdzielczości na wyższa niz 1280 x 1024 ? bo cos czuje ze to caly czas problem z jakimis ustawieniami...

A jakiej masz wielkosci monitor ? jesli 17" to wiekszej nie wlaczysz.... Kurde dzisiaj wkladalem karte do kumpla sprzetu (DFI Infinity na nForce4) i w COD4 byl stabilny... Czyzby moja mobo sie gryzla z karta ? ;/

Wlasnie na podobnym sprzecie jak ma miron72 karta chodzila i bylo ok.

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak na palicie 8800gt 512mb ze zlotym coolerem i blacha na pamieciach zmnieszyc obroty tego wyjca? W rivie 2.07 ni moge tego zmienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiazujac do tematu o "problemach" z 8800gt...ja swojego 8800gts320 sprzedalem bo mialem faktycznie problemy, spowolnienia! I mimo iz nvidia z ktorymis sterami to poprawila, to niesmak pozostal. Teraz wszystko smiga (gigabyte 8800gt) na 700/2000 wiecej karty nie katuje bo nie potrzeba, jak cos chodzi wolno (crysis) to niewiele przyspieszy, a jak cos lata to czy 100 czy 120fps roznicy nie ma, moim zdaniem problem dotyczy krecenia maxymalnego. Jakies biosy mody, zylowanie w granicach 790/2200 etc etc. Moze to miec zwiazek z pozniejszymi rewizjami ( mniej warstw itd) nie wiem, wiem jedno narazie karta dziala bez zarzutow caly czas OC (no dobra jak instaluje windowsa to nie jest podkrecona;P) Jedyne co zaobserwowalem to wyzsze temperatury, nie wiem czy silencer sie zakurzyl czy zuzyl ale teraz temp mam srednio 5-7st wieksze niz zaraz po zamontowaniu:) (nie chodzi o temp w pomieszczeniu!) Mam tylko nadzieje ze to nie pierwszy objaw sypania sie karty;P (odpukac:D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy zmieści się to w ramach tematu o 8800gt :P ale napisze tutaj:

 

Kupuje kompa, grafa do wyboru - Inno3d 8800 GTS 512MB za 830zł (pod warunkiem ze będzie dostępna) i Galaxy 8800GT 512MB CM Heatpipe za ok. 700zł.

Nie wiem czy opłaca się dokładać te (mam nadzieje) niecałe 200zł i kupować GTSa?? Różnica wydajności między kartami jest tego warta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu miałem problemy z moim Gigabytem 8800GT, pisałem tu o nich (niestabilności w grach i takie inne). Uporałem się z tym wyłączając w Gamer HUDzie przełączanie na tryb 2D... Teraz wszystko ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jedynie edycja biosu, albo kontroler obrotów :)

Hmm, to rzeba będzie pociągnąć 7v lub 5v z molexa i bedzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...tak czytam ten watek i sie zastanawiam skad sie bierze tyle problemow z 8800GT...sam posiadam Galaxy 8800GT CM Heat-Pipe i w sumie jest OK jak za cene 679zl. Cudow nie ma co sie spodziewac bo nie jest to najwyzsza polka cenowa ale tragedii tez nie ma. Chlodzenie faktycznie malo wydajne gdy zworka jest w polozeniu 2-3 (czyli ~1.3V na GPU) ale przy polozeniu zworki 1-2 (~1.2V GPU) daje rade. Maks udalo mi sie rozgrzac karte do ~80'C w fur tescie przy taktach 648/1674/950MHz (GPU/US/MEM). Teraz mam na karcie chlodzenie Evercool Turbo 2 + Zalman 80x80 zamiast oryginalnego wiatraka + miedziane radiatory ThermalTake na pamieciach i jest sporo chlodniej na GPU. Oczywiscie to chlodzenie tez do demonow wydajnosci nie nalezy ale lepsze ono niz oryginalne CM HP :) Przy zworce w polozeniu 2-3 (~1.3V) i taktach 720/1782/999MHz w fur tescie rozgrzalem karte do 84'C. Tyle ze fur test naprawde mocno grzeje wiec w grach jest duzo chlodniej. Nie dajmy sie zwariowac. Mysle ze 70'C na rdzeniu po kilkugodzinnym graniu to nie jest jakis powod do obaw. Oczywiscie to moja subiektywna opinia bo niektorym 50'C bedzie za duzo a innym 95'C to bedzie malo :) Ogolnie to zworke na 1.3V przestawilem dopiero wczoraj wiec poki co szukam stabilnych taktow i nie wiem ile potrafi moja sztuka. To tak mniej wiecej opisalem co robilem z karta, a teraz chce przejsc do meritum. Gram na tej karcie w rozne gry (Bioshock, GoW, Crysis, Jericho itd.) i jak do tej pory nie mialem zadnych pink/black/blue screenow. Gry nie wyskakuja do pulpitu same z siebie. Tak samo nie mam artefaktow i innych ustrojstw. Karta po prostu dziala jak trzeba i jesli o to chodzi to nie mam jej nic do zarzucenia. Jedynie w Bioshocku gra mi sie wywalila ze dwa...trzy razy gdy przegialem z OC rdzenia karty wiec to nie byla wina sprzetu :) A dla mnie najwazniejsze jest to ze karta daje duzo radochy bo dzieki niej mozna pograc w najnowsze tytuly w najwyzszych detalach i w przyzwoitej rozdzialce. To by bylo na tyle :) Oczywiscie nie dziwie sie tym ktorzy maja opisywane problemy ze sie wkurzaja bo faktycznie musi to byc denerwujace ale wydaje mi sie ze nie jest to wina kart z serii 8800GT :) A jesli jest to karte oddawac do serwisu i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, Mam GeForce 8800GT Asusa 600/1800 chlodzenie rowniez standardowe jak myslicie na ile moge wkrecic swoja karte? na 700/2000 pujdzie? czy raczej zaduzo wymagam ? co jak przesadze?moze sie spalic? jaka jest maxymalna temp. dla tej karty zeby sie nie zfajczyla? i jak wogule sprawdzic temperature?? jest takis program do testowania stabilnosci i rozgrzewania karty na maxa?

Jezeli uwazacie ze na standardowym chlodzeniu moge dac jeszcze wiecej to piszcie, na ile wy byscie ja wkrecili? tylko bez zloslicowsci i zachowan typu pies ogrodnika :P

 

z Gory dziekuje za pomoc ;)

Edytowane przez papa1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Czyli podsumowując:

- Palit - słabe wykonanie a w konsekwencji duża awaryjność

W mojej ocenie, MÓJ Palit jest ok. Mówię jednak sam za siebie i za swoją sztukę. Gram na Palicie referencyjnym, jednym z pierwszych jakie dotarły do Polski w zeszłym roku. Po zmianie chłodzenia karta spisuje się do dziś świetnie. Poza BS w jednej grze ("beta" Assassin's Creed) nie miałem problemów. Nie zaliczam bowiem do wad karty zwiech i artów, gdy przekręcałem...

Jestem też szczęśliwy, bo moja nie piszczy.

 

Żeby nie było jednak tak wesoło, to zgadzam się, że konstrukcja tej karty budzi wątpliwości. Po co oni na pierwszą rewizję rzucili te [ciach!]iane pamięci to nie wiem:/ Powyżej 2100 dzieją się już dziwne rzeczy, choć tak szczerze mówiąc, to jak ktoś nie chce bić rekordów, to przecież gra na 2000 już jest całkiem wystarczającym OC... zwłaszcza, że i tak najważniejsze są shadery...

Wkurza mnie grzenie się sekcji zasilania. Mimo zainstalowania radiatorów twierdzę, że gdyby nie przewiewna buda (120 front, 120 tył) to i tak musiałbym czymś dodatkowo dmuchać na tą sekcję, żeby się nie upiekła... Fakt, że zwiechy przez nadmierną temp sekcji zasilania miałem tylko przy mocnym OC i zamkniętej budzie i Fanderze na 700 rpm... ale i tak pozostaje niesmak.

 

W ogólnym odczuciu jednak nie mam co narzekać na mojego Palita, bo na def nigdy nie wywaliła mi żadnego błędu. A jak ktoś chce kręcić i spodziewa się, ze przy tym nie może być mowy o problemach, to chyba jest jednak w błędzie. Wszystko powyżej stock to już loteria. Czy ja coś teraz odkrywam? :rolleyes: Z OC kart przecież tak było zawsze i będzie. Co rewizja, producent, konfiguracja sprzętowa - to inne osiągnięcia, ale i zonki...

Ja miałem chyba raczej farta (odpukuje w niemalowane ;P)

 

 

 

nie wiem czy zmieści się to w ramach tematu o 8800gt :P ale napisze tutaj:

 

Kupuje kompa, grafa do wyboru - Inno3d 8800 GTS 512MB za 830zł (pod warunkiem ze będzie dostępna) i Galaxy 8800GT 512MB CM Heatpipe za ok. 700zł.

Nie wiem czy opłaca się dokładać te (mam nadzieje) niecałe 200zł i kupować GTSa?? Różnica wydajności między kartami jest tego warta?

Cofnij o kilka stron i popatrz na testy. IMHO nie opłaca się dopłacać do GTS (za mała różnica w wydajności (?)). Lepiej kupić GT i zmienić chłodzenie na S1 rev2+120 wiatrak... lub jak nie chcesz się w to bawić to GT z heat-pipe... ale nie pamiętam którą tu najbardziej się poleca... ;) Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukałem jeszcze w necie i raczej polecają wszyscy 88GT + S1 rev2 więc wezme Galaxy 512MB z CM (nie-Heatpipe) (kiedyś może drugi taki do SLI wpadnie x) i najwyzej zmienie chłodzenie, tylko pytanie skąd wziąć takie S1? :D bo wszędzie gdzie patrzyłem są S1 rev1 albo S2, a tych nigdzie...

Edytowane przez Magic_LbN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoją Galaxy podkręciłem na 700/980/1830 bez przestawiania zworki!!! Czyli na defaul napięciu.

Wiedźmin pokazał swoje prawdziwe oblicze ;)

 

Pytanie tylko czy to wina sterów (WHQL 169.21) czy karta nie wyrabia albo za mało papu dostaje???

Temperatura mierzona NvTempLooger i max jaki osiągnęła to 55*C - czyli chyba nie za gorąco???

Taką samą miałem podczas testu FUR-em tylko jak z tym MSAA ma być na none czy jakaś konkretna wartość???

 

Tu macie fotkę zrzutu podczas Wiedźmina, ciekawe czy to karta czyproc??? - nie wiem ;(

post-109140-1205222536_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

ja swoją Galaxy podkręciłem na 700/980/1830 bez przestawiania zworki!!! Czyli na defaul napięciu.

Wiedźmin pokazał swoje prawdziwe oblicze ;)

 

Pytanie tylko czy to wina sterów (WHQL 169.21) czy karta nie wyrabia albo za mało papu dostaje???

Temperatura mierzona NvTempLooger i max jaki osiągnęła to 55*C - czyli chyba nie za gorąco???

Taką samą miałem podczas testu FUR-em tylko jak z tym MSAA ma być na none czy jakaś konkretna wartość???

 

Tu macie fotkę zrzutu podczas Wiedźmina, ciekawe czy to karta czyproc??? - nie wiem ;(

zmniejsz shadery do np 1736 i memki do 900 - po problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukałem jeszcze w necie i raczej polecają wszyscy 88GT + S1 rev2 więc wezme Galaxy 512MB z CM (nie-Heatpipe) (kiedyś może drugi taki do SLI wpadnie x) i najwyzej zmienie chłodzenie, tylko pytanie skąd wziąć takie S1? icon_biggrin3.gif bo wszędzie gdzie patrzyłem są S1 rev1 albo S2, a tych nigdzie...

To wyglada ciekawie IMO lepiej niz ta chlodnica od "malucha" xD

Accelero Xtreme 129 zł zobazymy jak z dostepnoscia bedzie ale wyglada ciekawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia,

tylko dlaczego FUR i inne benki nie wyłapują takich spraw dopiero podczas samej rozgrywki wywala takie arty???

 

Już na początku myślałem, że to wina sterów ale mam te ze strony nvidii i te są najnowsze - fakt są też już jakieś 174,16 ale czy aby warto???

 

AtiTool fajnie wykrywał ustawienia ale coś ostatnio zalicza mi zwiechy ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...