Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dia8el

tia,

tylko dlaczego FUR i inne benki nie wyłapują takich spraw dopiero podczas samej rozgrywki wywala takie arty???

 

Już na początku myślałem, że to wina sterów ale mam te ze strony nvidii i te są najnowsze - fakt są też już jakieś 174,16 ale czy aby warto???

 

AtiTool fajnie wykrywał ustawienia ale coś ostatnio zalicza mi zwiechy ;(

To może gra uwalona?

 

 

 

To wyglada ciekawie IMO lepiej niz ta chlodnica od "malucha" xD

Accelero Xtreme 129 zł zobazymy jak z dostepnoscia bedzie ale wyglada ciekawie

Guru - sprawdź następnym razem kompatybilność, zanim znów z takim newsem (już dawno było w temacie o S1) wyskoczysz...

:P

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis dostalem 88gt asusa na referencyjnym chlodzeniu, regulacja obrotow dziala - szkoda tylko ze strasznie suszy jak jest jej cieplo. -.-

 

Wynik w 3dm06 13k, w 3dm03 37k - tyle co do wynikow, teraz troche o piszczacych cewkach:

 

crysis: piszcza tylko w menu, w grze nie;

3dmark03: w testach gier piszczy w grach - podczas loadingu jest cicho, w testach cpu jest cicho tu i tu, w pozostalych testach piszczy na loadingach a w testach jest juz cicho;

3dmark06: piszczy tylko podczas ladowania - w samych testach jest cicho.

 

W 3dm03 zaleznie od tego co sie dzieje na ekranie w testach gier to zmienie sie barwa piszczenia. :lol:

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guru - sprawdź następnym razem kompatybilność, zanim znów z takim newsem (już dawno było w temacie o S1) wyskoczysz...

hmm ;p

no przeciez pisze 8800 xD no tak myslalem ze gdzies czytalem xD

czyli zostaje mi tylko chlodnica :) ech .. narazie to czekam na grafe xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może gra uwalona?

No Wiedźmin robi problemy na każdym w zasadzie sprzęcie -po prostu jednym do pulpa skacze ,a innym kolorki "wymienia".jeszcze inni cieszą się BS(zamiast B można dwa kolorki podstawić :wink: ).Freezy też się trafiają.I to bez względu czy oryg czy z kumy wersja...

@cm812 -marki i benchy nie wyłapią wszystkiego ,bo nie dość ,że najczęściej działają syntetycznie względem np.CPU to jeszcze z reguły testują pewien wycinek możliwości karty -FUR idzie praktycznie na samych jednostkach PS.W sumie dość "sprawiedliwe" MZ są 3DMark03 i Sanctuary Unigine 0.4.Potem puszczam inne.Jak one pójdą kilkakrotnie bez kłopotów to uważam sprzęt za pewny w 90% zastosowań.Niestety i to mogą gry zweryfikować -i często weryfikują.

Dziwne jest ,ze w przypadku zastosowania 88GT zaczęły się wielu osobom wywalać...Orthosy :unsure: .I to czasem z miejsca, a wcześniej chodziły po kilka/kilkanaście godzin.U mnie w okolicy dwa przypadki i co śmieszniejsze na AMD i C2D demokratycznie podzielone...Kolesie w sieci też doczytali o takich hecach.A to nie leszcze -PSU porządne i mierniki to dla nich nie nowość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Wiedźmin robi problemy na każdym w zasadzie sprzęcie -po prostu jednym do pulpa skacze ,a innym kolorki "wymienia".jeszcze inni cieszą się BS(zamiast B można dwa kolorki podstawić :wink: ).Freezy też się trafiają.I to bez względu czy oryg czy z kumy wersja...

@cm812 -marki i benchy nie wyłapią wszystkiego ,bo nie dość ,że najczęściej działają syntetycznie względem np.CPU to jeszcze z reguły testują pewien wycinek możliwości karty -FUR idzie praktycznie na samych jednostkach PS.W sumie dość "sprawiedliwe" MZ są 3DMark03 i Sanctuary Unigine 0.4.Potem puszczam inne.Jak one pójdą kilkakrotnie bez kłopotów to uważam sprzęt za pewny w 90% zastosowań.Niestety i to mogą gry zweryfikować -i często weryfikują.

Dziwne jest ,ze w przypadku zastosowania 88GT zaczęły się wielu osobom wywalać...Orthosy :unsure: .I to czasem z miejsca, a wcześniej chodziły po kilka/kilkanaście godzin.U mnie w okolicy dwa przypadki i co śmieszniejsze na AMD i C2D demokratycznie podzielone...Kolesie w sieci też doczytali o takich hecach.A to nie leszcze -PSU porządne i mierniki to dla nich nie nowość.

Co do testow to faktycznie smiesznie czasem bywa...ja czesto testu ATITool'em:) 3DMark03 tez jest OK bo juz nie raz zdarzalo mi sie ze inne programy i smarki smigaja a smark sie wywala. Co do Sanctuary to sam nie wiem co mam myslec o tym tescie bo czesto jest tak ze Fur sobie chodzi kilka godzin...ATITool sobie chodzi kilka godzin...w grach brak artow i stabilnie a ten test lubi sie tak dziwnie powiesic...dokladniej to sie nie wiesza tylko robi sie czarny ekran ale jak wcisne ESC albo ALT+F4 to normalnie mozna z programu wyjsc i nawet pojawia sie plansza z "creditsami" :D Po nacisnieciu ESC pojawia sie gorna belka z opcjami i wtedy nie ma zaznaczonego czy renderuje OGL czy DX9 :) Dodam ze dzialo sie tak samo na moim 8600GT, ktorego kiedys tam katowalem vmodami :) Chyba jednak najlepiej weryfikuja gry i tyle...

 

A jesli chodzi o te wywalanki Orthosow to faktycznie na sucho to troche dziwne...ale pod obciazeniem to juz nie takie dziwne bo 8800GT jest dosc wymagajaca jesli chodzi o CPU i potrafi z niego wycisnac siodme poty :) Z tego co obserwuje to moj E2140@3.35GHz to dla tej karty malo jest :) Podsumowujac nie jest to takie dziwne ze jak wstawiamy cos bardziej pradozernego i wymagajacego od CPU wiecej to on z racji tego ze jest mocniej eksploatowany juz nie kreci sie tak dobrze jak kiedys na konfigu ze slabsza karta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn ze taki E21X0@3GHz-3,4GHz to zamalo dla 88gt? lepiej dolozyc do lepszego proca?

hm...moim zdaniem lepiej kupic cos z serii E8xxx albo E6xxx :) w ostatecznosci E4xxx ;)

 

Ogolnie to karta z takim prockiem jak moj (E2140@3.35GHz) spokojnie daje rade w obecnych grach tylko podczas podkrecania wychodzi ze procek jest za slaby bo roznice w testach sa niewielkie pomiedzy przykladowow taktami 648/1674/999MHz a 702/1836/1008MHz :)

 

Ale testy testami :) Wiadomo ze lepiej mocniejszy procek ale w grach jest OK wiec jak nie ma za bardzo kaski to mozna brac i E21xx :)

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm...moim zdaniem lepiej kupic cos z serii E8xxx albo E6xxx :) w ostatecznosci E4xxx ;)

 

Ogolnie to karta z takim prockiem jak moj (E2140@3.35GHz) spokojnie daje rade w obecnych grach tylko podczas podkrecania wychodzi ze procek jest za slaby bo roznice w testach sa niewielkie pomiedzy przykladowow taktami 648/1674/999MHz a 702/1836/1008MHz :)

TTTM, różnica po OC może 300pkt. więc nie warto podkręcać 88GT chociaż ja mam już fabrycznie, jeśli ktoś ma standard 600 to na te 700 można przekręcić... Edytowane przez Tajfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee -z tymi procami to nieco przesadnie.Na moim gram we wszystko.To co na core jest płynne -u mnie też.To co tam nie idzie dobrze -u mnie...no wiadomo :wink: .Oczywiście -w markach i grach różnice są ale widoczne tylko w tych pierwszych.Bo te szczątkowe ilości klatek niewiele zmieniają w odbiorze gry.Sadzałem nawet moją grafę u kumpla z C2D ~3.5 i ani ja ,ani on nie czuliśmy różnic...Ale wiadomo -wąskim gardłem mój biedaczek jest.Nadganiam to nieco czystym "no net" systemem i jego optymalizacją/uszczupleniem.Sądzę ,że coraz nowsze tytuły będą jednak spychać X2 w stronę biur :D .Tak już jest i nie ma się co rozwodzić.Ale na ten moment oprócz poniżenia w 3Dmarkach mój procek nie robi kłopotów.Chyba ,że zagrałbym w wypasionego RTSa jakiegoś ale...nie gram w nie.Może w nich wpływ CPU jest większy.Pomijam sytuację gdy walczy się o każdą klatkę w grach dla sportu i innych takich...Wtedy nie ma nawet sensu szukać CPU w ofercie AMD :rolleyes: .Ale to już kwestia kasy ,bo nie przekonań: intel robi lepsze procki obecnie i tu nie ma dyskusji.

Coś mi zaświtało -czy test FUR nie jest przypadkiem w OpenGL?Wtedy w kontekście wywalania się w nim byłoby całkiem zabawnie jeżeli chodzi o większość gier.A wywalił się komuś tak w zasadzie ten test?

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chcialem zapytac w jaki sposob przejawiaja sie u Was niestabilnosci przy testowaniu 8800GT przy pomocy Unigine Sanctuary 0.4 :)

Pytam poniewaz nie wiem jak interpretowac blank screena w tym tescie. Dodam ze wszystkie inne programy (Fur, ATITool, 3DMark03 itd.) dzialaja jak nalezy. Nic sie nie zawiesza...nie sypie artami. A Sanctuary wycina mi taki numer ze w pewnym momencie obraz staje sie czarny. W rogu ekranu widac tylko FPS countera i tyle. Mozna wcisnac ESC i pojawia sie okienko z opcjami do wyboru...tyle ze nie mozna zaznaczyc ani opcji DirectX9 ani OpenGL. Mozna wylaczyc program. Pojawiaja sie napisy koncowe i tyle :) Zaczynam sie zastanawiac czy to wina programu czy wina niestabilnej karty. Na 8600GT Sonic+ mialem to samo. Wszedzie bylo stabilnie a Sanctuary robil takie cyrki :D Mial ktos jeszcze cos takiego czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przeciez juz to bylo walkowane, procek ma duzo do powiedzenia w niskich rozdzialkach.

Jak gracie w np 1680x1050 to jego znaczenie jest marginalne, wiadomo ze taki celeron bedzie slabizna, ale roznicy miedzy

c2d@3Ghz a PDC@3Ghz raczej nie da sie odczuc w grach. Bo marki to inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sanctuary jest ogólnie dość wrażliwy na OC całości -nie tylko karty graficznej.Sądzę ,ze jednym z czynników może być duża momentami dość liczba klatek(około 220) -nie wiem czy to nie analogiczne do 3D03.Tam testy graficzne milutko wyłapują przesadę na...CPU.U mnie jak SU zatnie to nawet nie meczę się z grami.FUR używam do testów...bloczku na grafice.ATI tools mi zwisa -panikuje zbytnio i nigdy mi jeszcze nie pokazało realnie progu stabilności grafiki -jaka by nie była.Zawsze dawałem jej więcej i było ok.Uwaliłem tylko jedną -ale urywając(pod wpływem) element WC kapnęło na nią i...wymienili na lepszą hehe.Puść w def i zobacz jak działa SU.Potem OC ale zdejm "mocy" prockowi do def i puść SU.Jak po kolei sprawdzisz wszystkie elementy sprzętowe to zerknij na instalację SU(zrób re może) i ...na partycji stan.Jeden bad sektor w złym miejscu i masz bóle głowy.Czyli najprościej -menu start/uruchom -wpisz "command".Potem "chkdsk X:/f/r" -X to litera partycji...Jeżeli to C czeka cię restart i wtedy sprawdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh...a tak ten cyrk wyglada...oba zrzuty tobone klawiszem F12 w demie Sanctuary...jak widac demo dziala tylko nic nie widac :lol:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

A co do testowania to ja Fur'a uzywam do wygrzewania karty i zeby sie przekonac czy chlodzenie daje rade...a potem ATITool :) Jak on walnie artem to znaczy ze najprawdopodobniej i 3dmark03 nie przejdzie...w kazdym razie na moim konfigu tak jest...wiec jak ATITool sypnie artami to nawet takich taktow nie testuje...oczywiscie czesto jest tak ze ATITool sie pluje a 3dm05 i 3md06 przechodza bez problemow ale potem tak czy siak zaliczam zwis w grze albo smarku03 :) Sanctuary tez niby testuje ale tak jak pisalem powyzej nie wiem co o tym demie sadzic bo u mnie dziwnie sie sprawuje :D

 

Sprawdze na def. CPU choc nie wierze ze to cos zmieni bo CPU testowany Orthosem i S&M :) Kilkugodzinne testy przeszedl bez problemow...no nic...jak nie sprawdze to nie bede wiedzial ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak testujecie tym Sanctuary, dajecie benchmark, czy też po prostu zapuszczacie, żeby sobie chodziło? Przy jakiej rozdzielczości? Z anty-aliasingiem?

Ja testuje w 1280x1024 AA 4X AF 16X i wszystko na full albo bez AA :) Puszczam zeby sobie chodzilo do oporu...

 

...ale mam ten program w glebokim powazaniu bo wlasnie ustawilem karte na defaultowe takty i obnizylem takty procesora i po 30-40 minutach znow zrobil mi sie ten black screen...dodam ze na podkreconej karcie i mocniej pokreconym procku dzieje sie dokladnie to samo po podobnym okresie czasu :mur: cos moj konfig nie jest stworzony dla tego programu...no coz...leje na niego prostym sikiem i testuje stabilnosc czym innym...a i tak najwiecej powiedza mi testy na zywo w grach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda następująco: stałem sie dziś posiadaczem Galaxy 8800gt z "suszarką" no i mam pewne wątpliwości czy wszystko z kartą jest OK. Chodzi o to że spodziewałem sie suszarki (bo obroty wiatraka są ustawione na sztywno) jak to ludzie opisują, a dostałem o dziwo kartę delikatnie głośniejszą od mojego starego PowerColor x1950pro z accelero. Wiec sie pytam o co chodzi, może ja jakiś głupi jestem, ale nie rozumiem, zainstalowałem sobie rivatuner żeby zobaczyć w zakładce do monitorowania jak sie sprawy maja, a oto on:

Dołączona grafika

 

I teraz kwestia czy to normalne że mam w fan speed 0 ?

o co chodzi z fan speed duty cycle?

I temp w idlu jaka jest tez widać?

 

Niech ktoś mi powie czy z karta jest wszystko OK, że to jest normalne, albo że ja nie wiem jak rivatuner skonfigurować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda następująco: stałem sie dziś posiadaczem Galaxy 8800gt z "suszarką" no i mam pewne wątpliwości czy wszystko z kartą jest OK. Chodzi o to że spodziewałem sie suszarki (bo obroty wiatraka są ustawione na sztywno) jak to ludzie opisują, a dostałem o dziwo kartę delikatnie głośniejszą od mojego starego PowerColor x1950pro z accelero. Wiec sie pytam o co chodzi, może ja jakiś głupi jestem, ale nie rozumiem, zainstalowałem sobie rivatuner żeby zobaczyć w zakładce do monitorowania jak sie sprawy maja, a oto on:

 

 

I teraz kwestia czy to normalne że mam w fan speed 0 ?

o co chodzi z fan speed duty cycle?

I temp w idlu jaka jest tez widać?

 

Niech ktoś mi powie czy z karta jest wszystko OK, że to jest normalne, albo że ja nie wiem jak rivatuner skonfigurować.

Hm...olej wskazania FAN RPM...patrz na FAN duty cycle :) Tam masz 29% i wszystko jest w normie :) Nie wiem czy ta karta ma na sztywno ustawiony wiatrak czy podczas obciazenia wskakuje na wyzsze obroty w zaleznosci o temperatury...mozesz sobie w RivaTuner ustawic FAN Speed na 100% jak chcesz miec chlodniej i glosniej ;) na marginesie 63'C w idle to sporo :)

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na moje to albo problem z pierwszej edycji zwiazany z biosem, referenty chodzily na niskich obrotach i nie przyspieszaly. Albo obroty wzrastaja od pewnego progu temp. Zobacz w riva tunerze czy mozesz stereowac obrotami.

 

A juz tak na marginesie to ludzie maja dziwnie duzo tych problemow, powiedzialbym ze za duzo. Mnie one nie dotycza ale moze G92 to nei jest tak do konca to co mialo byc w domyslach nV. moze po to bedzie 9800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A juz tak na marginesie to ludzie maja dziwnie duzo tych problemow, powiedzialbym ze za duzo. Mnie one nie dotycza ale moze G92 to nei jest tak do konca to co mialo byc w domyslach nV. moze po to bedzie 9800.

A mi sie po prostu wydaje ze nagle 8800GT stal sie karta dla mas ze wzgledu na swoja cene...a dokladniej dzieki producentom takim jak Palit, Galaxy, Gigabyte itp...wypuscili tansze karty i tyle...a wiadomo ze gdzies musieli oszczedzic...te tansze egzemplarze pewnie maja mniej warstw na PCB...pozamieniane sekcje zasilania...chlodzenie nie jest rewelacyjne...brak automatycznej kontroli obrotow...itd...i dlatego gorzej sie kreca...potrzebuja wiecej pradu dla GPU...

 

pozatym wiecej ludzi posiada te karty to i wiecej problemow jest opisywanych w sieci...

 

moja karta jest jak najbardziej OK i nie zaluje ani jednej zlotowki wydanej na nia :) a kosztowala niewiele bo tylko 679zl :)

 

pomijam tych ktorzy narzekaja dla zasady i tych ktorzy mysleli ze 8800GT "zrobi za nich wszystko bo to mega wypas karta" ;)

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...olej wskazania FAN RPM...patrz na FAN duty cycle :) Tam masz 29% i wszystko jest w normie :) Nie wiem czy ta karta ma na sztywno ustawiony wiatrak czy podczas obciazenia wskakuje na wyzsze obroty w zaleznosci o temperatury...mozesz sobie w RivaTuner ustawic FAN Speed na 100% jak chcesz miec chlodniej i glosniej ;) na marginesie 63'C w idle to sporo :)

To ze tam jest tak napisane nie oznacza, ze w rzeczywistosci tak jest. U mnie według RT tez jest niby fan duty cycle 29%, a wiatrak na prawde kreci sie z max predkoscia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam GeForce 8800GT Asusa ze standardowym chlodzeniem, jak myslicie na ile moge go podkrecic? 700/2000 da rade? czy za duzo? jezeli tak to ile proponujecie? ile stopni moze osiagnac maxymalnie karta zeby sie nie zfajczyla? a ile stopni to jest taka granica "OK" ?? Jak sprawdzic temperature i stabilnosc po podkreceniu ?

Bardzo prosil bym o pomoc kogos co sie naprawde na tym zna.

Prosil bym rowniez o odpowiedz na wszystkie z w/w pytan.

Z gory Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam GeForce 8800GT Asusa ze standardowym chlodzeniem, jak myslicie na ile moge go podkrecic? 700/2000 da rade? czy za duzo? jezeli tak to ile proponujecie? ile stopni moze osiagnac maxymalnie karta zeby sie nie zfajczyla? a ile stopni to jest taka granica "OK" ?? Jak sprawdzic temperature i stabilnosc po podkreceniu ?

Bardzo prosil bym o pomoc kogos co sie naprawde na tym zna.

Prosil bym rowniez o odpowiedz na wszystkie z w/w pytan.

Z gory Dziekuje

Na forum nie ma wrozek, poza tym przeczytaj temat bedziesz wiedzial - wyszukiwarka tez jest po cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam GeForce 8800GT Asusa ze standardowym chlodzeniem, jak myslicie na ile moge go podkrecic? 700/2000 da rade? czy za duzo? jezeli tak to ile proponujecie? ile stopni moze osiagnac maxymalnie karta zeby sie nie zfajczyla? a ile stopni to jest taka granica "OK" ?? Jak sprawdzic temperature i stabilnosc po podkreceniu ?

Bardzo prosil bym o pomoc kogos co sie naprawde na tym zna.

Prosil bym rowniez o odpowiedz na wszystkie z w/w pytan.

Z gory Dziekuje

700/1700(rop/shader) na 1.1V powinienes osiagnac. Pamieci to indywidualne sprawa kazdej karty - jak sie trafi.

Jezeli temp bedzie za wysoka to komp sie wyłaczy - przynajmniej u mnie tak było. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam GeForce 8800GT Asusa ze standardowym chlodzeniem, jak myslicie na ile moge go podkrecic? 700/2000 da rade? czy za duzo? jezeli tak to ile proponujecie? ile stopni moze osiagnac maxymalnie karta zeby sie nie zfajczyla? a ile stopni to jest taka granica "OK" ?? Jak sprawdzic temperature i stabilnosc po podkreceniu ?

Bardzo prosil bym o pomoc kogos co sie naprawde na tym zna.

Prosil bym rowniez o odpowiedz na wszystkie z w/w pytan.

Z gory Dziekuje

Moje karty tarota widza ze trafiles na inzynieryjny model z Tajwanu. Bedzie latal 1000 core, 2000 shader i 2500 pamieci. Takze smialo krec ile wlezie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Moje karty tarota widza ze trafiles na inzynieryjny model z Tajwanu. Bedzie latal 1000 core, 2000 shader i 2500 pamieci. Takze smialo krec ile wlezie.

Taaa...

Z jego opisu wnioskuję raczej, że to może być wersja dwurdzeniowa, więc nie ograniczajmy się do OC na które każdego praktycznie tu stać.

@papa1985

Jak na moje oko, to trafiła Ci się karta - żyleta, więc możesz kręcić swobodnie na 1200 core, shadery 2500 i więcej, a pamięci w tym modelu kręci się minumum na 3000, bo poniżej (ok 2500 ) może wywalać arty przez zbyt małe przetaktowanie.

Pamiętajmy, że to model ASUS- czyli najlepszy z najlepszych w dziedzinie ekstremalnego podkręcania.

Acha - - i jak będziesz kręcił, to pamiętaj, aby wyłączyć wiatrak, bo wtedy więcej prądu idzie na rdzeń i karta jeszcze lepiej się może podkręcić - jakieś stabilne 1300/2600/3000 powinno pójść.

 

PS:

Przed kręceniem dostosuj się do Instrukcji Wsparcia Technicznego ASUS-Polska :

(wszyscy tu się zabezpieczają)

wklejam cytat:

 

"Przed podkręcaniem/ sprawdzeniem ile stopni to jest taka granica "OK" i zanim sprawdzisz temperature i stabilnosc po podkreceniu należy:

 

a> poinformować najbliższą rodzinę o zamiarze podjęcia testu

 

b> zaopatrzyć się w gaśnicę proszkową oraz koc gaśniczy

 

c> zaopatrzyć się w odzież żaroodporną

 

d> odłączyć wszystkie inne urządzenia elektryczne od sieci w domu, gdyż proces podkręcania musi mieć jak największy strumień napięcia dla najwyższej efektyności.

 

e> wykupić ubezpieczenie na życie oraz ochronne dla mieszkania, domu tudzież gospodarstwa rolnego (łącznie z inwentarzem żywym w stodole)

 

 

Pozdrowienia - Asus Polska"

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy karta graficzna, w moim przypadku 88gt, a dokładniej jej radiator, może opierać się o radiator chipsetu??

Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...