Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

moja grafa znowu fixuje co za kupa, tym razem servis i wymiana na ati mam już dość tego [ciach!]a

A cos wiecej poza "fixuje" ?? Jakie objawy ?? Ostatnio interesuja mnie problemy z GTkami ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciach czas na smutne fakty. Mam poważny problem, mianowicie czasami ekran robi sie np fioletowy. Jest to bardzo rzadko i nie zależy od ustawień karty. Czy to możliwe że to kwestia sterów ? Jeśli macie inne podejrzenia to proszę o sugestie. No i druga sprawa to problemy z włączeniem kompa. Czasami komp nie chce się włączyć za pierwszy razem. Mam MSI Neo2 FR i słyszałem o podobnych problemach. Jak się juz włączy to wszystko jest cacy. Jestem przyzwyczajony do tego że zawsze wszystko gra i nie ukrywam że mnie to denerwuje. Karty jeszcze nie kręciłem bo nie mam chyba ku temu odpowiedniego sprzętu. Mowa o zasilaczu TAGAN 430 W który musi dać amu E4500@3GHz 4GB ramu, 3x250GB, 2x500GB, 4 wiatrakom i 2 napędom. Jak ją pokatuję to dam znać. Na razie miałem około 11800 w 2k6 na taktach 690/1650/1900. Na bieżąco będę edytował posta więc od czasu do czasu można zerknąć.

 

Proszę o sugestie co może być nie tak - stery ? Co powinienem zrobić ? Kartę kupiłem 4 tygodnie temu za 560 zł oryginalnie zapakowaną nowiutką, sprowadzoną z zagranicy, przez co bez gwarancji.

W grze Avencast rise of mage czy jakoś tak (tylko w niej jak dotąd), miałem cyrki na modowanych sterownikach, zainstalowałem oficjalne 169.21 dla 8800GT ze strony Nvidia i wszystko jak ręką odjął. Druga rzecz to wiatrak na wolnych obrotach na Zalmanie może nie wyrabia, stary wył bo wył ale może dawał radę w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam kartę ASUS 8800GT 512MB 600/1500/1800. Postanowiłem ją lekko podkręcić 650/1700/1950.

Zmieniłem napięcie na 1,1V ,korzystałem z NiBitora i nvFlasha. Problem zaczyna się gdy zmieniam core, shadery i memory (zmieniam to w NiBitorze zapisuje zmiany i flasciach!e w biosie), z domyślnych ustawień zmieniam na 650/1700/1950. Ponowny rozruch kompa, wszystko niby ok. Odpalam 3DMarka06, i tez wszystko ok. Problem zaczyna się gdy odpalam BioShocka, po jakiś 2 min na ekranie pojawia mi sie pełno różowych kwadratów i komp się wiesza. Zrobiłem re-instalke sterowników i DX i dalej mam to samo. Nawet pozbyłem się starej pasty i założyłem nowa i dalej nic.

 

Na grafice NV Silener 5 rev.3 + radiatory na pamięciach.

 

Moje PC:

8800GT ASUS 512MB wersja sterownika 169.21

procek E600

mobo ASUS P5K

zasilacz Be-quiet BQT E5-600W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli kupowales wysylkowo, to w te pedy odsylaj ;)

Wlasnie osobiscie, a najgorsze jest to ze ten pal*** (chialem gigabita z zalmanem ale nie bylo) radzil doplacic do galaxy (byl na stanie) bo lepsze chlodzenie....

No i fajnie na tym wyszlem...no nic najwyzej na gwarancje oddam, jak tylko ustale czy szfagier akceptuje suszarke:P

Narazie mam wiekszy problem z dzwiekiem na p5b nie moge go zainstalowac:D (brak sterownika hd audio wrrr)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Symbian sieczka na ekranie nawet jak wchodzę do biosu jakieś paski objawy uszkodzonej pamięci, ostatnio działała na fabrycznych ustawieniach tylko rdzeń był podkręcony więc dziwi mnie to co najlepsze zaczęła sie wysypywać w windowsie gdy była całkowicie chłodna (woda na rdzeniu nawiew na sekcje zasilania), najchętniej bym ją [ciach!]lnął o glebę ale szkoda trochę tych 9 stówek które było trzeba na nią wydać, na razie pozostaje mi 7300gs do filmów net i pasjansa da radę, tylko co kupić teraz ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Mam pytanie:

Mój Gainward lata sobie spokojnie bez zmiany napięć na 800@2100, shadery synchro z rdzeniem. Temperatury w stressie według programów 50-55*.

Czytając o problemach z kartami innych userów mam wątpliwości czy mogę bezpiecznie używać takich ustawień na co dzień ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z RT 2.08, mianowicie nie moge ustawic oddzielnych zegarow na 2D/3D. Jak ustawie zegary w 2D to automatycznie RT ustawia takie same w 3D, i na odwrot. Jakis pomysl czy tylko bios mod?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z RT 2.08, mianowicie nie moge ustawic oddzielnych zegarow na 2D/3D. Jak ustawie zegary w 2D to automatycznie RT ustawia takie same w 3D, i na odwrot. Jakis pomysl czy tylko bios mod?

Mam to samo, pisałem 2 godziny temu, ale 0 odpowiedzi n/t :/

 

Przy okazji, chciałem zapytać czy DC@3ghz wystarczy do 8800gt ?

Mam też stabilne 3,2ghz, ale muszę podnosic napięcie z 1,3250 do 1,4v i nie wiem czy te 200mhz robi aż tak dużą różnicę przy tej karcie ?

 

EDIT: Już sobie sam znalazłem, niema sensu kręcić w moim przypadku, 3,0 a 3,6 nawet różnica znikoma.

Skalowanie z procesorem http://www.frazpc.pl/b/201480

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800/2100 bez vmodów zapomnij, jak pójdzie na 750 to już sukces

750 testowane 3dmarkiem(kilka razy).

Pytanie jest czy nie będzie żadnych negatywnych następstw?

Testowane 3dmarkiem kilka razy na 750rdzeń @ 1000 memki. Żadnych artów, 3d mark przeszedł.

 

W systemie 810@2100 też testowane w jakimś programiku , ale wiem wiem że to nie wiarygodne jest, najlepiej w 3d dobrze zapuścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie osobiscie, a najgorsze jest to ze ten pal*** (chialem gigabita z zalmanem ale nie bylo) radzil doplacic do galaxy (byl na stanie) bo lepsze chlodzenie....

No i fajnie na tym wyszlem...no nic najwyzej na gwarancje oddam, jak tylko ustale czy szfagier akceptuje suszarke:P

Narazie mam wiekszy problem z dzwiekiem na p5b nie moge go zainstalowac:D (brak sterownika hd audio wrrr)

Hehe, a kupowałeś w Gliwicach?

Jak tak to musisz być wyrozumiały, niedawna została tam wymieniona cała ekipa.

Poza kierownikem sklepu i kierownikiem handlowki maja tam teraz samych żółtodziobów (co o sprzęcie mają nikłe pojęcie).

Zresztą cały czas szukają nowych pracowników...

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

750 testowane 3dmarkiem(kilka razy).

Pytanie jest czy nie będzie żadnych negatywnych następstw?

Testowane 3dmarkiem kilka razy na 750rdzeń @ 1000 memki. Żadnych artów, 3d mark przeszedł.

 

W systemie 810@2100 też testowane w jakimś programiku , ale wiem wiem że to nie wiarygodne jest, najlepiej w 3d dobrze zapuścić.

 

zapodaj atitool na godzine jak bedzie bez artów to możesz powiedzieć ze stabilnie, mi 3dsmark chodził stabilnie na 840mhz (vmody) przez kilka godzin, a atitool sypało błędami co sie potwierdziło póżniej w crissie jak i assasins creed, co nie zmienia faktu ze g92 nie lubi wysokiego traktowania i choć działa z nim stabilnie to po jakimś czasie karty padają, nie ma to jak mój poprzedni his x1800gto, 6fazowe zasilanie, rdzeń podkręcony prawie 200mhz pamieci o 400mhz lekki nawiew i karta ponad rok śmigała bez zająknięcia, a tu 1.5 miesiąca i kapa, wydaje mi sie że ROHOS (spoiwa lutownicze bez zawartości ołowiu maja gorsze właściwości) jak i oszczędność producentów sprzętu (mniej warstw pcb, zasilania 2-3 fazowe, gorszej jakości komponenty), dają nam entuzjastą coraz bardziej swe znaki, coz to za radość z 8000gt puszczonego na standardowych zegarach :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapodaj atitool na godzine jak bedzie bez artów to możesz powiedzieć ze stabilnie, mi 3dsmark chodził stabilnie na 840mhz (vmody) przez kilka godzin, a atitool sypało błędami co sie potwierdziło póżniej w crissie jak i assasins creed, co nie zmienia faktu ze g92 nie lubi wysokiego traktowania i choć działa z nim stabilnie to po jakimś czasie karty padają, nie ma to jak mój poprzedni his x1800gto, 6fazowe zasilanie, rdzeń podkręcony prawie 200mhz pamieci o 400mhz lekki nawiew i karta ponad rok śmigała bez zająknięcia, a tu 1.5 miesiąca i kapa, wydaje mi sie że ROHOS (spoiwa lutownicze bez zawartości ołowiu maja gorsze właściwości) jak i oszczędność producentów sprzętu (mniej warstw pcb, zasilania 2-3 fazowe, gorszej jakości komponenty), dają nam entuzjastą coraz bardziej swe znaki, coz to za radość z 8000gt puszczonego na standardowych zegarach :(

OK, dzięki tak właśnie zrobię. Nie miałem pomysłu czym przetestować stabilność, bo chwilo nie mam crysisa ani innej wymagającej gry zainstalowanej.

Zapodam ATItool'a na godzinę na początek przy 750@1000, i jak nie będzie żadnych błędów to tak już zostanie. Niech się dzieje co chce, po to dopłaciłem do gainwarda żeby miec lepsze pcb i 4 fazowe zasilanie żeby kartę podkręcać i ma chodzić dobrze i bezawaryjnie :)

Tylko martwią mnie pamięci, bo fabrycznie są na nich tylko te sławne cienkie blaszki które się grzeją mocno. W ogóle po włożeniu wszystkiego do obudowy tempy mi wzrosły o 6-8 stopni ...

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięci na tych blaszkach zostaw na fabrycznych ustawieniach, moje na palicie też śmigały początkowo na 2200mhz z czasem 1000mhz było problemem, zapodaj jakieś wentyle co ci z budy będą wyciągały powietrze bo jak lato przyjdzie to cienko to widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapodaj atitool na godzine jak bedzie bez artów to możesz powiedzieć ze stabilnie, mi 3dsmark chodził stabilnie na 840mhz (vmody) przez kilka godzin, a atitool sypało błędami co sie potwierdziło póżniej w crissie jak i assasins creed, co nie zmienia faktu ze g92 nie lubi wysokiego traktowania i choć działa z nim stabilnie to po jakimś czasie karty padają, nie ma to jak mój poprzedni his x1800gto, 6fazowe zasilanie, rdzeń podkręcony prawie 200mhz pamieci o 400mhz lekki nawiew i karta ponad rok śmigała bez zająknięcia, a tu 1.5 miesiąca i kapa, wydaje mi sie że ROHOS (spoiwa lutownicze bez zawartości ołowiu maja gorsze właściwości) jak i oszczędność producentów sprzętu (mniej warstw pcb, zasilania 2-3 fazowe, gorszej jakości komponenty), dają nam entuzjastą coraz bardziej swe znaki, coz to za radość z 8000gt puszczonego na standardowych zegarach :(

a ja lecę cały czas na standardowych zegarach i jest super - zresztą jak na razie nie widzę sensu żeby podkręcać , raz z ciekawości się trochę pobawiłem ale żeby na co dzień , po co ? jak i tak wszystko śmiga :rolleyes: a uwalajcie se te karty skoro musicie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a kupowałeś w Gliwicach?

Jak tak to musisz być wyrozumiały, niedawna została tam wymieniona cała ekipa.

Poza kierownikem sklepu i kierownikiem handlowki maja tam teraz samych żółtodziobów (co o sprzęcie mają nikłe pojęcie).

Zresztą cały czas szukają nowych pracowników...

;)

nie obrazajac nikogo ale stara ekipa tez niczego sobie....kupuje tam od zalania dziejow:D

I pamietam jak mi zamiast HK350 ktorego chialem wciskal rasurbo zasilacz, dopiero jak go wysmialem ucichl:P

 

A co do tej suszarki galaxy...zostawiam dobrze chlodzi:D

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich martwiących się nie najcichszym nowym zalmanem na Gigabyte'ach - kupiłem regulator Zalman Fan Mate 2 za 14 zł. Takie małe sympatyczne cudeńko. Nastała cisza :) Skręcony wentylator na grafice jest całkowicie bezgłośny, mimo iż dalej dość szybko się kręci.

 

To + 2 wentyle z Arctic Cooling (jeden wieje z boku na grafikę, drugi wyciąga powietrze z tyłu) i temperaturka po 3h Crysisa 64 stopnie (tj. 1 więcej niż z wentylem na 8800 na max). Obecnie z kompa słychać tylko mocno jazgoczącego Chiefteca 420W z dwoma małymi wentylami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie obrazajac nikogo ale stara ekipa tez niczego sobie....kupuje tam od zalania dziejow:D

I pamietam jak mi zamiast HK350 ktorego chialem wciskal rasurbo zasilacz, dopiero jak go wysmialem ucichl:P

 

A co do tej suszarki galaxy...zostawiam dobrze chlodzi:D

No tak tam to generalnie co pół roku pracowniczy powiew świeżości...

A co do zasilacza to się dziwisz? Marża jednocyfrowa kontra trzycyfrowa :damage_wall:

http://forum.purepc.pl/temat/Zasilacze-i-o...Rasurbo/255277/ Hehe

Jedyny plus to ceny, jeżeli się wie czego się potrzebuje ;)

Moja karcioszka odpukac cicha i sprawna, a z OC i tak poczeka na nową platformę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe - syf jak syf , mam czysciutko ;) , tylko kable i modemy:D

, co do temperatur to kilkanascie 'C w dol pod obciazeniem, OC moze nie jest jakies fantastyczne, core 770 shadery 1900 mem 2ghz , zastanawia mnie czy warto trzymac shadery "linked" z rdzeniem? , cooler niknie w szumie zasilacza tak wiec na pewno jest cichutki ( muza to radyjko ktore ciagle mi gra;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

hehe - syf jak syf , mam czysciutko ;) , tylko kable i modemy:D

, co do temperatur to kilkanascie 'C w dol pod obciazeniem, OC moze nie jest jakies fantastyczne, core 770 shadery 1900 mem 2ghz , zastanawia mnie czy warto trzymac shadery "linked" z rdzeniem? , cooler niknie w szumie zasilacza tak wiec na pewno jest cichutki ( muza to radyjko ktore ciagle mi gra;) )

kręć UNLINKED - cztli osobno core i shadery. Wyżej shadery kosztem gpu. wynik w crysis u mnie przez to idzie w górę (fps) Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem w PC Projekt Gibgabyte Ultra Durable - zółty Zalman. Niestety nie miałem czasu wsadzić tego do budy. Dziś potestujemy, na razie moje pierwsze spostrzeżenie jest takie, że cooler jest relatywnie mały. Szczerze mówiąc liczyłem na Zalmana montowanego kiedyś w Radeonach 9800XT od Herculesa - tak na oko ok 20% większy niż ten na Gigabycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja lecę cały czas na standardowych zegarach i jest super - zresztą jak na razie nie widzę sensu żeby podkręcać , raz z ciekawości się trochę pobawiłem ale żeby na co dzień , po co ? jak i tak wszystko śmiga :rolleyes: a uwalajcie se te karty skoro musicie...

To odkręć jeszcze procka ,bo sobie popsujesz :lol2: .Znowu wyjeżdżasz z tą swoją filozofią "uwalania" przez nas kart?Wszystko Ci śmiga?A zagraj sobie w coś pod Vista np.Hellgate London w 1280x1024...śmiga?Bardzo bym się zdziwił.Crysis też Ci śmiga?Pewnie odpiszesz ,że masz go gdzieś.A inni niekoniecznie.Ale wiesz co -nie podkręcasz karty, bo masz wybór.My też ,a wielu z nas dobrze(i często jeszcze lepiej) wie co robi.Uwaliłem w życiu tylko jedną kartę i to na skutek uszkodzenia łącza na chłodzeniu czyli mechanicznie(ale moja wina) ,a nie w skutek OC.Cieszę sie Twoim szczęściem standardowych zegarów ale mam prośbę -porzuć protekcjonalny ton i pozwól mi i Innym cieszyć się tym co robią.Bo już nas pouczałeś kilka(naście?) stron temu i...nie posłuchaliśmy więc najwyraźniej nie zamierzamy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...