Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Dotychczas miałem 169xx oficialne i przez tydzień nie było żadnych problemów. Dopiero wczoraj, więc podejżewam grafike.

Załatwiem przez znajomego wymianę na innego GT np. Galaxy lub GTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sobie grafikę od Galaxy, dość mocno sie grzała (50w idle, do 80 w stresie) wiec jej nie kręciłem - zresztą i tak mi wystarczało. Kupiłem jednak accelero S1 rev. 2 , bo te temperatury trochę mnie martwiły. Wszystko zamontowałem jak należy, jako że galaxy ma radiator sekcji zasalania nie musiałem sie bawić z radiatorami (głownie posiłkowałem sie poradnikiem kolegi dia8el). Po założeniu accelero i zamontowaniu fandera 120 wszystko pięknie temp na rdzeniu standardowe dla tego chłodzenia i karty. Przy otwartym oknie mam aktualnie 37stopni, normalnie coś kolo 40. w stresie max to 58.

 

No dobra myślę jak jej tak zimno to trochę ją podkręcę, ustawiłem zegary na 700/1728/1000 - test w Fur wypada dobrze - karta niby jest stabilna. No właśnie niby bo na samym początku 3dmark06 wszystko sie zatrzymuje. Przestawiłem zegary na 680/1674/1000- to samo Fur ok 3dmark06 zwiecha na samym początku, jeszcze bardziej zjechałem 650/1620/1000 - Fur normalnie zwiecha przy drugim teście 3dmark06 (Dark Forest) - wtf?

 

Zgodnie z tym co pisało kilku ludzi na tym forum, uznałem ze nie ma co przestawiać "słynnej zworki" bo bez nie tez karta powinna sie dobrze kręcić, chociaż do poziomu tych 700/1728/1000. Tak samo nie podłączyłem dodatkowego zasilania (na standardowych ustawianiach wszystko gra i trąbi). Nie wiem co mam robić czy mam powody żeby sie martwić? Zaraz zrobię test z przestawieniem zworki, jak sie nie uda test z przestawieniem zworki i podłączeniem dodatkowego zasilania.

 

EDIT

 

To jednak ta "pieprzona" zworka, po jej przestawieniu spokojnie poszło 700/1728/1000

 

Dołączona grafika

Edytowane przez SiLenTus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sobie grafikę od Galaxy, dość mocno sie grzała (50w idle, do 80 w stresie) wiec jej nie kręciłem - zresztą i tak mi wystarczało. Kupiłem jednak accelero S1 rev. 2 , bo te temperatury trochę mnie martwiły. Wszystko zamontowałem jak należy, jako że galaxy ma radiator sekcji zasalania nie musiałem sie bawić z radiatorami (głownie posiłkowałem sie poradnikiem kolegi dia8el). Po założeniu accelero i zamontowaniu fandera 120 wszystko pięknie temp na rdzeniu standardowe dla tego chłodzenia i karty. Przy otwartym oknie mam aktualnie 37stopni, normalnie coś kolo 40. w stresie max to 58.

 

No dobra myślę jak jej tak zimno to trochę ją podkręcę, ustawiłem zegary na 700/1728/1000 - test w Fur wypada dobrze - karta niby jest stabilna. No właśnie niby bo na samym początku 3dmark06 wszystko sie zatrzymuje. Przestawiłem zegary na 680/1674/1000- to samo Fur ok 3dmark06 zwiecha na samym początku, jeszcze bardziej zjechałem 650/1620/1000 - Fur normalnie zwiecha przy drugim teście 3dmark06 (Dark Forest) - wtf?

 

Zgodnie z tym co pisało kilku ludzi na tym forum, uznałem ze nie ma co przestawiać "słynnej zworki" bo bez nie tez karta powinna sie dobrze kręcić, chociaż do poziomu tych 700/1728/1000. Tak samo nie podłączyłem dodatkowego zasilania (na standardowych ustawianiach wszystko gra i trąbi). Nie wiem co mam robić czy mam powody żeby sie martwić? Zaraz zrobię test z przestawieniem zworki, jak sie nie uda test z przestawieniem zworki i podłączeniem dodatkowego zasilania.

 

EDIT

 

To jednak ta "pieprzona" zworka, po jej przestawieniu spokojnie poszło 700/1728/1000

To bajki ze Galaxy 8800GT kreci sie do takiego poziomu bez przestawiania zworki...lub inna ewentualnosc...moze i sie kreci ale potem ze stabilnoscia to ma niewiele wspolnego...moja bez przestawiania to chyba maksymalnie zrobila ~675/1674/960MHz (dokladnie nie pamietam)...przestawilem zworke i na codzien chodzi na 713/1782/999MHz i w sumie duzo wiecej ta moja sztuka nie umie przy takim chlodzeniu jakie posiadam...

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Galaxy 8800GT 512 CM i mój również wywalał się gdy dałem core na 700MHz (bez przestawiania zworki), po przestawieniu poleciał na jakieś 740MHz, szybko go oddałem, wziąłem to co w sygnaturce i wczoraj doleciałem do 760/1850/2100 bez niczego;) grałem 1,5h i wszystko było ok, ale to było tylko wstępne oc, jak znajdę czas to pomęczę jeszcze Gainwarda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Galaxy 8800GT 512 CM i mój również wywalał się gdy dałem core na 700MHz (bez przestawiania zworki), po przestawieniu poleciał na jakieś 740MHz, szybko go oddałem, wziąłem to co w sygnaturce i wczoraj doleciałem do 760/1850/2100 bez niczego;) grałem 1,5h i wszystko było ok, ale to było tylko wstępne oc, jak znajdę czas to pomęczę jeszcze Gainwarda.

No nieźle, trzeba przyznać, wynik godny pozazdroszczenia. Mam pytanka:

1) Jak sprawuje się to chłodzenie? Wygląda na duże i sprawne, a więc i ciche...

2) Działa automatyczna regulacja wiatraka, czy wiatrak kręci się "na sztywno" z tą samą prędkością?

3) Można regulować wiatrak z poziomu RivyTunera?

4) Można podnieść napięcie GPU przez BIOS? (chociaż patrząc na twoje wyniki to na 99% już jest fabrycznie podbite).

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieźle, trzeba przyznać, wynik godny pozazdroszczenia. Mam pytanka:

1) Jak sprawuje się to chłodzenie? Wygląda na duże i sprawne, a więc i ciche...

2) Działa automatyczna regulacja wiatraka, czy wiatrak kręci się "na sztywno" z tą samą prędkością?

3) Można regulować wiatrak z poziomu RivyTunera?

4) Można podnieść napięcie GPU przez BIOS? (chociaż patrząc na twoje wyniki to na 99% już jest fabrycznie podbite).

1)Chłodzenie bardzo przyzwoite, w idle wręcz niesłyszalne, stress już słychać ale nie przeszkadza,

2/3) Automatyczna regulacja działa wyśmienicie, można regulować również za pomocą RT.

4)Napięcie GPU standardowo jest 1.1v.

Zobacz test na xbitlabs wersji 1GB tam też się podkręca bardzo dobrze.

Edytowane przez Witto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem Gainwarda 8800GT 512MB GS i potwierdzam że w 2D jest to bardzo cicha karta (temp 49~51), obroty wentyla oscylują w granicach 600RPM i w takim trybie karta jest niesłyszalna, polecam maniakom ciszy. W 3D troszkę ją słychać ale bardzo nieznacznie (temp około 65), szczerze polecam, nie spodziewałem się tego po Palito-Gainwardzie;)

 

Kartę zdążytłem rozebrać, pamiątki to niestety Quimonda 1.0ns ale w teście na xbitlabs podkręcały się bardzo dobrze i liczę że u mnie też tak będzie. Karta po uprzednim przetestowaniu kilku innych (Galaxy 8800GT CM, Inno3D 8800GT Wind, Gigabyte 8800GT TF Zalman, MSI 8800GT OC) wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, więc zostaje:)

Witto - gratuluje więc zakupu. Wygląda na to, że to całkiem przyzwoita karta :-)

Jaki jest więc jej maksymalny stabilny poziom OC, bo chyba nie ten z siga :/ Jeśli tak, to nie za bardzo "krętliwa"...

Co do pamięci - ja mam też Qszity, ale 2000 robią stabilnie. Do testów przechodziło w Crysis bench i syntetykach także 2100, a więcej nie dawałem, bo bałem się uszkodzić... Ogólnie więc nie jest źle z tym egzemplarzem...

 

 

 

Pozdro

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sobie grafikę od Galaxy, dość mocno sie grzała (50w idle, do 80 w stresie) wiec jej nie kręciłem - zresztą i tak mi wystarczało. Kupiłem jednak accelero S1 rev. 2 , bo te temperatury trochę mnie martwiły. Wszystko zamontowałem jak należy, jako że galaxy ma radiator sekcji zasalania nie musiałem sie bawić z radiatorami (głownie posiłkowałem sie poradnikiem kolegi dia8el). Po założeniu accelero i zamontowaniu fandera 120 wszystko pięknie temp na rdzeniu standardowe dla tego chłodzenia i karty. Przy otwartym oknie mam aktualnie 37stopni, normalnie coś kolo 40. w stresie max to 58.

 

No dobra myślę jak jej tak zimno to trochę ją podkręcę, ustawiłem zegary na 700/1728/1000 - test w Fur wypada dobrze - karta niby jest stabilna. No właśnie niby bo na samym początku 3dmark06 wszystko sie zatrzymuje. Przestawiłem zegary na 680/1674/1000- to samo Fur ok 3dmark06 zwiecha na samym początku, jeszcze bardziej zjechałem 650/1620/1000 - Fur normalnie zwiecha przy drugim teście 3dmark06 (Dark Forest) - wtf?

 

Zgodnie z tym co pisało kilku ludzi na tym forum, uznałem ze nie ma co przestawiać "słynnej zworki" bo bez nie tez karta powinna sie dobrze kręcić, chociaż do poziomu tych 700/1728/1000. Tak samo nie podłączyłem dodatkowego zasilania (na standardowych ustawianiach wszystko gra i trąbi). Nie wiem co mam robić czy mam powody żeby sie martwić? Zaraz zrobię test z przestawieniem zworki, jak sie nie uda test z przestawieniem zworki i podłączeniem dodatkowego zasilania.

 

EDIT

 

To jednak ta "pieprzona" zworka, po jej przestawieniu spokojnie poszło 700/1728/1000

Nie masz czym się martwić, ta karta po prostu do kręcenia się nie nadaje. A dodatkowo Twoja to straszna padaka, skoro po przestawieniu zworki tylko 700 na rdzeniu wycisnales, lepiej zjedz z ropami i podbij shadery.

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz czym się martwić, ta karta po prostu do kręcenia się nie nadaje.

Ciekawe rzeczy opowiadasz :lol2: .Moja się jakoś podkręciła do normalnych standardów :blink: .Dziwne nie?Pamięci jeszcze mogą tylko sensu w tym nie ma....I do tego na jednej wtyce chodzi cały czas.Zworkę przestawiłem...i to nie tylko w tej.Bo u kolegów są dwie takie karty i podobnie się kręcą jak moja(jedna słabiej ale chyba zasilacz tam klęka, bo koleś coś kręci na jego temat :wink: ).Wiele jest pewnie kart ,które się licho podkręciły lub mają problemy ale liczyć na ludzką szczerość to bym do końca nie liczył...Jak z kumpla Golfem3 1.8(90 KM)."Chodzi 200 -210 na benzynie i 190 na gazie" tylko ,że ...nigdy jak ja nim jadę(max 185 wycisnąłem na benzynie i 174 LPG :rolleyes: ).To samo karty -nie każdy się pochwali...porażką.Niektórzy jada w zaparte na maxa albo wmawiają sobie ,że przetestowali dostatecznie ,bo "te zwiechy to od sterownika -co ta NV wyrabia?!" :wink: .Inna sprawa ,że jak karty tanieją to producenci zapewne koszta obniżają.Co to oznacza w praktyce wolę nie wiedzieć.Wystarczy mi 6 warstw PCB u mnie na pokładzie ,by odruch wymiotny wywołać.Co za kutwy -6 warstw to ja i owszem -lubię.Ale na PCB pamięci RAM :angry: .

Wracając do Galaxy -Panowie: zadbajcie o temperaturę sekcji zasilania.Dostaje większe baty niż na innych kartach za sprawą zworki(niech sobie taką w rowcu założą następnym razem hehe) i V na GPU ~1.32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam ze swojego galaxiora tez jestem zadowolony... bez problemu robi 24/7 732/1836/2100. Testowane nie w glupich syntetykach czy zapetlonym 2 razy crysis benchu tylko parogodzinnymi sesjami w dirta, jericho, creeda, crysisa i etqw. Ne ma problema!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dodatkowo Twoja to straszna padaka, skoro po przestawieniu zworki tylko 700 na rdzeniu wycisnales, lepiej zjedz z ropami i podbij shadery.

Ja tam nie wiem czy padaka. Cala tajemnica tkwi w przestawieniu zworki, przestawiasz zworkę i lecisz. Co do 700 na rdzeniu, to nie ze tyle wycisnąłem tylko ja tyle ustawiłem za pierwszym razem bo tyle chciałem, więcej na razie nie potrzebuje. Jak mi zacznie brakować fps w jakieś grze (prócz Crysis) to se może jeszcze trochę takty podgonię. Sek w ty ze ja już nie zapalony gracz, a do CSS, EVE online i Wiedźmina 700/1728/1000 wystarczy. Ciekawe czy można 8800gt w matlabie wykorzystać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witto - gratuluje więc zakupu. Wygląda na to, że to całkiem przyzwoita karta :-)

Jaki jest więc jej maksymalny stabilny poziom OC, bo chyba nie ten z siga :/ Jeśli tak, to nie za bardzo "krętliwa"...

Co do pamięci - ja mam też Qszity, ale 2000 robią stabilnie. Do testów przechodziło w Crysis bench i syntetykach także 2100, a więcej nie dawałem, bo bałem się uszkodzić... Ogólnie więc nie jest źle z tym egzemplarzem...

 

 

 

Pozdro

 

 

No tak -tyle ,że nie istnieje taka wartość shaderów jak 1850.

Shadery podkręcają się skokowo... ale takie wartości ustawiłem na szybko w RT, unlinked 760/1850/2100 i są stabilne, na więcej nie znalazłem jeszcze czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shadery podkręcają się skokowo...

:lol2: Eureka!

jednakże nie załapałeś.

 

Mironowi72 chodzi o to, że NIE MA TAKIEJ WARTOŚCI jak 1850 na SPU. Jest 1836, a potem 1890... :)

To, że "suwaczek" zrobiłeś sobie na 1850 to nie ma żadnego znaczenia :D - sprawdź w monitorze (hardware monitor) - monitor prawdę Ci powie... i już nie będziesz pisał więcej takich bajek.

 

(który to już raz o tym tu mowa? :rolleyes: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy opowiadasz :lol2: .Moja się jakoś podkręciła do normalnych standardów :blink: .Dziwne nie?Pamięci jeszcze mogą tylko sensu w tym nie ma....I do tego na jednej wtyce chodzi cały czas.Zworkę przestawiłem...i to nie tylko w tej.Bo u kolegów są dwie takie karty i podobnie się kręcą jak moja(jedna słabiej ale chyba zasilacz tam klęka, bo koleś coś kręci na jego temat :wink: ).Wiele jest pewnie kart ,które się licho podkręciły lub mają problemy ale liczyć na ludzką szczerość to bym do końca nie liczył...Jak z kumpla Golfem3 1.8(90 KM)."Chodzi 200 -210 na benzynie i 190 na gazie" tylko ,że ...nigdy jak ja nim jadę(max 185 wycisnąłem na benzynie i 174 LPG :rolleyes: ).To samo karty -nie każdy się pochwali...porażką.Niektórzy jada w zaparte na maxa albo wmawiają sobie ,że przetestowali dostatecznie ,bo "te zwiechy to od sterownika -co ta NV wyrabia?!" :wink: .Inna sprawa ,że jak karty tanieją to producenci zapewne koszta obniżają.Co to oznacza w praktyce wolę nie wiedzieć.Wystarczy mi 6 warstw PCB u mnie na pokładzie ,by odruch wymiotny wywołać.Co za kutwy -6 warstw to ja i owszem -lubię.Ale na PCB pamięci RAM :angry: .

Wracając do Galaxy -Panowie: zadbajcie o temperaturę sekcji zasilania.Dostaje większe baty niż na innych kartach za sprawą zworki(niech sobie taką w rowcu założą następnym razem hehe) i V na GPU ~1.32.

Spoko, nie spinaj sie tak ;) Po prostu karta pracuje na wyzszych niz standardowe napięciach i jak ktoś chce mocno kręcić, to na pewno galaxy omija szerokim łukiem. Dla mnie liczyła się cisza i krótsze pcb, a jak ktoś lubi katować sprzęt, to jego sprawa, przy moim procu to sensu raczej nie ma.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: Eureka!

jednakże nie załapałeś.

 

Mironowi72 chodzi o to, że NIE MA TAKIEJ WARTOŚCI jak 1850 na SPU. Jest 1836, a potem 1890... :)

To, że "suwaczek" zrobiłeś sobie na 1850 to nie ma żadnego znaczenia :D - sprawdź w monitorze (hardware monitor) - monitor prawdę Ci powie... i już nie będziesz pisał więcej takich bajek.

 

(który to już raz o tym tu mowa? :rolleyes: )

A ja myślę, że jednak załapał, bo niby co tutaj jest do "załapywania"? :) I jak już piszemy o tym, o co komuś chodziło (hihi, dobra zabawa, ale zaśmieca temat) to ja interpretuje to tak: powiedział tylko tyle, że ustawił szadery w rivie na 1850MHz a nie, że karta z takimi ustawieniami pracuje rzeczywiście (bo ma świadomość tego, że taktowanie szaderów zmienia się skokowo :) )

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie spinaj sie tak ;)......

 

Pozdro

Nie spinam się ale chyba nieco przesadzasz z wnioskami.Jakie niby jest to "mocne kręcenie" kart 88GT?Dużo wyższe niż np.mojej co uważam za standardzik(mam Galaxy przecież co się do kręcenia nie nadaje hihi)?Chodzi mi o full stable 24/7 jak u mnie, a nie "przeszła marka za piątym podejściem i nowy rekord to XXX"...Co tu zresztą wyrokować na podstawie jednej czy dwóch kart?Równie dobrze możemy napisać ,że jak ktoś chce pograć to powinien omijać Gigabyte szerokim łukiem :rolleyes: .Bo padały ,a i na rev.B mają ludzie kłopoty z nimi.Ale to też wycinek zagadnienia tylko.....Chodzi mi głównie o brak sensu w generalizowaniu czegokolwiek -ktoś ma słabą w OC i zaraz twierdzi ,że wszystkie takie to dno.A jak jeszcze w pobliżu się pojawi druga słaba...No to mamy knota na maksa :lol2: .Żeby było jasne zdaję sobie sprawę z dziwactw Galaxy 88GT ale ,że sie nie nadaje do kręcenia to sie nie zgodzę.Nadaje się jak każda inna i dokładnie to jest problemem.Pisałem o tym do znudzenia -kręci sie jak wszystkie(upewniłem się w sieci i okolicy zanim to napisałem pierwszy raz),a patrząc na jej "uposażenie" można sobie rozdmuchać oczekiwania...A tu zonk -Maluch ze spojlerami udający megasuperrajdcool jeździ jak inne Maluchy -czasem lepiej ,czasem gorzej lub tak samo wyglądając przy tym kretyńsko :rolleyes: .Kwestia sztuki.Dokładnie jak z Galaxy -to samo ale obesra...obklejone "biżuterią lamerów" na którą i ja dałem się złapać :oops: .Rzekłem

@przemo3642 -nie wymyślaj już hehe :wink: .Jak napisał tak napisał ,a co miał na myśli....kto to wie?Ciężka byłaby to sprawa dla...hmmm.....adwokata.Skoro wiemy jakie wartości przyjmują shadery to podajmy fakty ,a nie marzenia :rolleyes: .Bo jakaś lama uwędzi PCB w pościgu za nimi i nas pozwie zbiorowo :lol2:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że jednak załapał, bo niby co tutaj jest do "załapywania"? :) I jak już piszemy o tym, o co komuś chodziło (hihi, dobra zabawa, ale zaśmieca temat) to ja interpretuje to tak: powiedział tylko tyle, że ustawił szadery w rivie na 1850MHz a nie, że karta z takimi ustawieniami pracuje rzeczywiście (bo ma świadomość tego, że taktowanie szaderów zmienia się skokowo :) )

no no nie powiem - wywód godny rasowego adwokata :lol2:

 

Czyli puścił ją na 1836 i chwała mu za to ;]

 

ps- zmieniłem stery na 174.93 i nie ma jak na razie BS'ow w AC, więc póki co ocena in plus.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra . zlamalem sie i kupilem GT ;]

mam galaxy .. kupilem wersje CM Heatpipe bo akurat byla tansza ;]

bez zmiany zworki dalem 710/1728/950 i jest

mocniej nie chce mi sie testowac poki co a i nawet nie mam czasu ;]

 

siakies Vmody ktos ma? moze zrobie w wolnym czasie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siakies Vmody ktos ma? moze zrobie w wolnym czasie ;]

To jakaś prowokacja :blink: ?Przełóż zworkę i masz Vmoda na około 1.3v.Naprawdę pytasz o Vmoda jednocześnie podkręcając bez przekładania zworki czy ja nie dospałem dzisiaj :wink: ?To przecież tak oczywista i opisana sprawa....

Swoją drogą u kolegi na takiej Galaxy dziś zakładamy bloczek na sekcję zasilania.Pierwsze próby wypadły nieźle -po "nawianiu" tej okolicy turbiną(wentyl bębnowy czy jak to szajstwo się zwie...) znikły problemy bez zmiany taktów czy czegokolwiek.Wniosek jasny -coś jest ciepłe....Oczywiście karta po OC.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siakies Vmody ktos ma? moze zrobie w wolnym czasie ;]

przede wszystkim to jest chyba prowokacja, polegająca na sugestii, że kolega nie potrafi czytać.

Spójjrz choćby na temat wątku, skoro go już nie czytasz:

Geforce 8800gt 256/512mb, 65nm - Info pierwszy post"

:lol2:

 

Pomijając oczywisty vmod robiony zworką, to lutowanych szukaj na pierwszej stronie!

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja 8800GT Gigabyte ponoć w sklepie chodziła ok, ale mimo to dostałem inną sztukę. Wczoraj zdążyłem jedynie zapodać Fur na noc i nic się nie wywaliło, więc mam nadzieje, że ta sztuka nie będzie robić problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa karta już w kompie. Leadtek WinFast8800GT ZL. Pamięci to hynix 1ns.

Automat sterujący obrotami wentyla działa bdb. W 2D nie jest głośniejsza od Fandera 92 @ 1100obr. W 3D pod obciążeniem obroty powoli rosną - tutaj staje się głośniejsza od Fandera. Po zmniejszeniu obciążenia głośność dość szybko maleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa karta już w kompie. Leadtek WinFast8800GT ZL. Pamięci to hynix 1ns.

No to przytnij jej zadu Brachu bacikiem :wink: .Ciekawe ile z siebie da....U mnie projekt "sekcja zasilania na Galaxy kolegi -wodowanie" zakończony....sukcesem.Może kwestia sztuki ale karta chodzi stabilnie ~750/1890/2100 więc całkiem przyzwoicie.Znikły problemy ze zwiechami w grach(zwłaszcza na silniku U3) i wywalaniem pikselozy w Crysis.Przełazi wszystko z czym miała problemy wcześniej na niższych nastawach.VGPU u niego na grafie jak u mnie 1.32.Niestety bloczki zbyt chałupnicze spłodziliśmy i obaj na czas testów musieliśmy popracować też na swoimi organizmami(węgiel w tabletkach plus magnez i nieco autosugestii :wink: )."Bloczki" się po prostu mogły przechylić przy mocniejszym trąceniu wężyków.Zostały zdjęte -pracujemy nad czymś stabilniejszym.Najgorzej z zastąpieniem oryginalnego radiatora na sekcji -ciasno tam.

Tego Leadteka to naprawdę mam chęć zaprosić do siebie zamiast Galaxy tylko potrzeba mi dwóch rzeczy -dobrej o nim opinii i kupca na moją :rolleyes:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przytnij jej zadu Brachu bacikiem :wink: .Ciekawe ile z siebie da....U mnie projekt

No tak, będę musiał sprawdzić, ale najpierw lektura - 8800 to dla mnie nowość. Zostawiam to na długi weekend.

Jak na razie maksymalnie wszystko wyciszam..... W 2D jestem już usatysfakcjonowany, pod obciążeniem w 3D - może być, ale mogłoby być lepiej. Muszę jakoś do środka wrzucić wentyl 92 albo 120 dmuchający na kartę - tyle, że nie mam jeszcze koncepcji gdzie i jak go umocować .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa karta już w kompie. Leadtek WinFast8800GT ZL. Pamięci to hynix 1ns.

Automat sterujący obrotami wentyla działa bdb. W 2D nie jest głośniejsza od Fandera 92 @ 1100obr. W 3D pod obciążeniem obroty powoli rosną - tutaj staje się głośniejsza od Fandera. Po zmniejszeniu obciążenia głośność dość szybko maleje.

 

Tyle ze fander dla mnie na 1100 to wichura

ups. 92 mm ;) no to nie wichura - tak to jest jak sie tylko 120 mm smigla uzywa.

Edytowane przez Eclipse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze a propos wplywu CPU: zmienilem platforme i na E6600 stock, 4GB DDR2-800 CL4, karta krecona jak wczesniej, od razu wynik >10800pkt, bez zadnych trikow czy optymalizacji.

 

Tak wiec, jak widac, X2 na s.939 juz jest za slaby do tej karty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec, jak widac, X2 na s.939 juz jest za slaby do tej karty...

Nie tylko na 939....AMD nie ma w ofercie procesora w pełni "zadowalającego" kartę.Nawet te po mega OC to jeszcze nie to jak uważam.O moim nawet nie wspominam.Ale powiem Ci ,że chyba nieco wyższy wynik powinieneś mieć.W ciemno strzelam i mogę się mylić.Zerknij jednak może w sterownikach NV -może coś jest załączone?Ale powtarzam -mogę się mylić.W sumie i tak zabawne -u mnie po długich zabiegach i wielu depresjach 11000 stabilne.... :rolleyes: .Ech to AMD -niech się sprężą nieco kurde balas -co prawda nie zamierzam kupować kolejnych baboli od nich ale Intel musi czuć oddech na plecach.A tu co?Napisali ,że nie widzą potrzeby puszczać nowych, wyżej taktowanych rewizji.Najwyraźniej niezbyt ich zapowiedzi nowych dokonań AMD wystraszyły.Dla mojej kieszeni to raczej zła wiadomość :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...