Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli karta bedzie miala takie same taktowania i ta sama ilosc pamieci to raczej ciezko bedzie ci udowodnic ze jest GORSZA;] chyba ze zaczniesz o OC gadac a wtedy to jeszcze Ci wpakuja zwalenie karty przez OC:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo Qimonda to jedne firmy chyba dostawały z lepszego wafelka , a inne z gorszego. Smiało mozna powiedzieć , że msi , gigabyte dostawały odpady. Asus jak narazie z Qimonda(2200 MHz) bije gigabyta na głowę tego z samsungami(2100 MHz).

Dokładnie o to chodziło. Gaigabyte dostało pamięci od Qimonda, które sie wcale nie kręciły. Ponieważ ich karta była fabrycznie kręcona więc...

 

Pomagało jedynie obniżenie taktów. Tak więc zrezygnowali ze współpracy z Qimonda i przeszli na Samsungi, które im działały bezproblemowo w 8800GTS (nowych 512MB).

 

Mam nową rewizję z V830 i Samsungami od 3 lutego i zero problemów jak dotąd. Odpukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli karta bedzie miala takie same taktowania i ta sama ilosc pamieci to raczej ciezko bedzie ci udowodnic ze jest GORSZA;] chyba ze zaczniesz o OC gadac a wtedy to jeszcze Ci wpakuja zwalenie karty przez OC:P

Akurat ten GT ma dopiero 2 miechy i nie byl przezemnie podkrecany. Wiesz, mi tu nie chodzi o OC, ale ta rewizja ma np. radiator na mosfetach, do tego 10cio warstwowe PCB, 3 fazy na GPU, a ta nowa to badziewie przy tym. Ja wlasnie tylko dlatego sie zdecydowalem na ta karte, jak bym chcial nowa rewizje to moglem ja miec taniej, wiec zalezy mi na wymianie na taka sama karte, a nie jakies nowe badziewie, co bede musial sprzedac przynajmniej 50zl taniej.

 

EDIT:

 

Tak to wyglada dzisiaj od rana:

 

http://s214.photobucket.com/albums/cc142/D...ipboard01-1.jpg

 

Robia sie na ekranie te nieszczesne kropki :( Roznie, raz sa, raz nie ma, ale pojawiaja sie na tych samych czesciach monitora, jakby pionowych liniach (nie wiem czy wiecie o co mi chodzi). Najlepsze jest to, ze wlaczam UT3 i nie ma absolutnie zadnych kropek, czy czegos takiego, obraz żyleta. W ATI Tool wlacze 3D View to nie ma zadnej kropki, przygladam sie uwarznie i nic, a znowu w "Scan for artifacts" wywala odrazu sporo zoltych kropek, a znowu jak wlacze jeszcze raz, to sa na stale tylko 2 kropki i ATI Tool pisze, ze nie ma zadnych artefaktow. W Filmach znowu tez nic absolutnie nie ma.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pomoze mi ktos ?

 

Dzis kupilem Gigabyte 8800GT z Zalmanem VF830. Karta nie podkrecana przeze mnie (tylko fabrycznie) 700/1840/1715 w Crysis, Armed Assault, TDU chodzi bezproblemowo natomiast w NFS:PS pojawiaja sie jakies kropeczki male (jakby pojedyncze piksele) na obrzezach samochodow (screen). Czy to artefakty czy moze wina gry/ustawien/sterow ?

 

Komp taki jak w sigu i w/w karta. Stery 175.16 WHQL

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to chodziło. Gaigabyte dostało pamięci od Qimonda, które sie wcale nie kręciły. Ponieważ ich karta była fabrycznie kręcona więc...

 

Pomagało jedynie obniżenie taktów. Tak więc zrezygnowali ze współpracy z Qimonda i przeszli na Samsungi, które im działały bezproblemowo w 8800GTS (nowych 512MB).

 

Mam nową rewizję z V830 i Samsungami od 3 lutego i zero problemów jak dotąd. Odpukać.

Tez mam gigusia na samsungach, ale asus lepszy sie okazał i zostaje ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to artefakty czy moze wina gry/ustawien/sterow ?

Tak to chyba wygląda -nie na 100% ale gdziesś pamiętam czytałem opinię ,że "mam takie kropeczki", a ktoś mu na to "ta gra tak ma".

Ale jak pisałem -nie na 100% jestem pewien.Spytaj może w wątku gry...Tu nie każdy w to gra :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robia sie na ekranie te nieszczesne kropki :( Roznie, raz sa, raz nie ma, ale pojawiaja sie na tych samych czesciach monitora, jakby pionowych liniach (nie wiem czy wiecie o co mi chodzi). Najlepsze jest to, ze wlaczam UT3 i nie ma absolutnie zadnych kropek, czy czegos takiego, obraz żyleta. W ATI Tool wlacze 3D View to nie ma zadnej kropki, przygladam sie uwarznie i nic, a znowu w "Scan for artifacts" wywala odrazu sporo zoltych kropek, a znowu jak wlacze jeszcze raz, to sa na stale tylko 2 kropki i ATI Tool pisze, ze nie ma zadnych artefaktow. W Filmach znowu tez nic absolutnie nie ma.

Podobnie miałem kiedys z Gainward 7900GS. najpierw tak jak u ciebie po około roku karta zwariowała całkiem. Pionowe pasy, kreski kropki co tylko chcesz a czasami dobrze. Najbardziej to było widać w 3DMarkach i niektórych grach i odziwo w niektórych nie.

 

Karta poszła na gwarancję po prawie dwóch latach i odzyskałem całą kasę (prawie 9 stówek)i mam za to Gigabyte 8800GT jak w stopce plus Palita 8600GT Sonic+ do drugiego kompa. :-)

 

Przykro mi ale wydaje się, że u ciebie zaczyna się podobna historia. To chyba coś z pamięciami o ile się nie mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75 stopni w idlu na gigabycie z VF830 puszczony na 6V to chyba nie jest dobry wynik ?;) kiedys bylo ponad 20 stopni mniej, co sie moglo stac ? wyjmowalem juz chlodzenie, czyscilem + nakladalem nowa paste i jest to samo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wygrzaniu pasty 20 stopni mniej?A jak ją "umiejętnie" się wygrzewa aby to osiągnąć może nas oświecisz hę? :wink: .Jak można źle założyć oryginalne chłodzenie czy dedykowane dla karty?Dokręcasz do oporu i tyle -tak jest zrobione ,że musi być dobrze.A do tego f1zZ napisał "kiedys bylo ponad 20 stopni mniej" więc co?Samo się "odmontowało" i pasta się "odgrzała" zapewne?Rusz głową co się mogło stać ,a nie "się nie umie" <_<

A stać sie mogło -jeżeli to bardzo powolny proces był pogarszania temperatur mogła być licha pasta i pogorszenie jej właściwości(ale wątpię).Raczej stawiam na upał -jest duszno i tyle.Wszystko jest duuuużo cieplejsze -nie tylko grafika ale mobo, RAM i reszta.W sumie daje to piękną zwyżkę w budzie i nic dziwnego ,że jest gorzej -u mnie też ,a mam WC(choć mniejsza różnica).Do tego może być bład lekki odczytu w jakimś tam zakresie i ...panika gotowa.Wyczyść, przesmaruj cieniutko i badaj soft/ręka.Pewnie się okaże ,że radiator ma około (na oko) 60-70* więc GPU musi mieć więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga, zauwazylem, ze mostek polnocny na plycie podgrzewa mi PCB karty - OC sie zauwazalnie pogorszylo w porownaniu z poprzednia plyta. Ale w sumie nie ma sie czemu dziwic, skoro na standardowym radiatorze chipset na tym DFI ma ok. 50 stopni i wisi prawie idealnie tuz nad rewersem GPU...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech ktos mi powie

grafa zimna - fuzion gpu na niej + radiatorki i niezly nawiew

725/1850/2200 i max temp podczas smarka to 39*C (atitoolem nie sprawdzam bo cos nei dziala:| )

jak naleje zimnej wody rdzen idzie tak na 750 ale to wciaz malo - czy vmod pomoze? w stressie mam 1.22V (mierzone)

do ilu mozna spokojnie voltowac te grafy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umiem zakładac chlodzenie na karte, pasta tez jest dobra - zalman stg1, teoretycznie, to ze temp sa wyzsze moze byc powodem nadmiernego grzania jest mozliwe, ale ze az 20*C ?! Kiedys jak przegladalem ten temat, to pamietam ze byly przypadki nadmiernego grzania sie pojedynczych wadliwych egzemplarzy tej karty - wczesniej te objawy sie u mnie nie pokazywaly - czy mozliwe jest , ze teraz, po czasie jakas wadliwosc mogla wyniknac? Sa tu jacys uzytkownicy gigabyte'a z tym chlodzeniem i moga podac przy jakich temp dzialaja ich karty? Prawdopodobnie jesli ten stan bedzie sie utrzymywac, bede sie przymierzac do jakiegos s1+120mm, jakie temp sie utrzymuja z tym chodzeniem mniej wiecej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umiem zakładac chlodzenie na karte, pasta tez jest dobra - zalman stg1, teoretycznie, to ze temp sa wyzsze moze byc powodem nadmiernego grzania jest mozliwe, ale ze az 20*C ?! Kiedys jak przegladalem ten temat, to pamietam ze byly przypadki nadmiernego grzania sie pojedynczych wadliwych egzemplarzy tej karty - wczesniej te objawy sie u mnie nie pokazywaly - czy mozliwe jest , ze teraz, po czasie jakas wadliwosc mogla wyniknac? Sa tu jacys uzytkownicy gigabyte'a z tym chlodzeniem i moga podac przy jakich temp dzialaja ich karty? Prawdopodobnie jesli ten stan bedzie sie utrzymywac, bede sie przymierzac do jakiegos s1+120mm, jakie temp sie utrzymuja z tym chodzeniem mniej wiecej?

U mnie 2 stopnie więcej w pokoju, ale w lecie to chyba inaczej się patrzy, tempy są bardziej równomierne mniejsza cyrkulacja itp. Wzrost temperatury na karcie to o 2 stopnie w idle i aż 12 stopni w stresie po wygrzewaniu kilkanaście minut w standardowym stability test w Fur Rendering. Czyli 46 C idle i 70 stopni w obciążeniu. Było 42/58 przy 1-2 stopni C mniej w pokoju. Buda zamknieta 12cm przód wciąga i wyciągają 2x9cm tył (jeden pod kartą przez śledzie drugi pod zasilaczem) no i 14 cm zasilacz.

 

Tyle, że dawno już filtrów nie odkurzałem w budzie więc... :lol:

 

Czyli jak ci kurzem zarosło no i nawiew kiepski no i 6V to i możliwe przy upałach te 20 C w stresie więcej.

 

Procek tez wzrósł o 5 stopni w idle a w stresie nie sprawdzałem. Dysk o 3 stopnie. To tez dodaje ciepełka w budzie. Plus cała reszta.

 

EDIT U mnie wiatrak jest na 12V standard.

Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech ktos mi powie

grafa zimna - fuzion gpu na niej + radiatorki i niezly nawiew

725/1850/2200 i max temp podczas smarka to 39*C (atitoolem nie sprawdzam bo cos nei dziala:| )

jak naleje zimnej wody rdzen idzie tak na 750 ale to wciaz malo - czy vmod pomoze? w stressie mam 1.22V (mierzone)

do ilu mozna spokojnie voltowac te grafy???

 

vmod pomoze.

a do ilu mozna voltowac hmmmm zalezy to raczej od twojej wyobraźni ja na proca 2140 dawałem ponad 2v :]

mysle ze na ta grafe w twoim przypadku spokojnie 1.4v

ps. moja widziała juz 1.5v i nie jest zwodowana :| (w planach jest wodowania i npewno mniej jak 1.5v nie zobaczy)

 

 

@michaelm moim zdanie to lepsza jest pierwsza opcja ze względu na normalnie wyglądająca sekcje zasilania. ale to tylko moje zdanie

Edytowane przez opo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakas biedna ta sekcja zasilania na tym 8800 :|

że tak sie wyraze na OC bym raczej nie liczył 1faza na gpu i 1 faza na mem <szok>

Ja tam widze dwie fazy dla gpu i jedną dla mem , jedna faza nie dałaby rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wiem, że pewnie już było ale musze zapytac bo ciężko się przegląda 207 stron :P. Więc... jaka 8800GT w cenie ~500 zł spisze się najlepiej? Głównie chodzi mi o dobrą wydajność i ciche chłodzenie. Myślę nad:

 

GIGABYTE

TWINTECH

MSI

GALAXY

 

 

Z góry dzięki za pomoc w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie z ciekawosci zrobilem przed chwila tescik jak w te cieple dni wygladaja tempy na moim GPU.

Zapuscilem na 10min VCST testa. Ale sie zdziwilem. Temp rdzenia 75C. Karta nie krecona nic (chlodzenie to oczywiscie VF1000). Dotknalem karty (az mi sie nie chcialo wierzyc ze taka ciepla) i radiator gorący. Sekcja zasilania na rewersie karty parzyła.

 

Jakie macie teraz tempy na Accelero S1 ?? Bo sie zastanawiam nad zmiana. A czy wystarczy mi 92mm Fanderek na nim ? (akurat nie mam na stanie 12mm Fana).

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie z ciekawosci zrobilem przed chwila tescik jak w te cieple dni wygladaja tempy na moim GPU.

Zapuscilem na 10min FUR testa. Ale sie zdziwilem. Temp rdzenia 75C. Karta nie krecona nic (chlodzenie to oczywiscie VF1000). Dotknalem karty (az mi sie nie chcialo wierzyc ze taka ciepla) i radiator gorący. Sekcja zasilania na rewersie karty parzyła.

 

Jakie macie teraz tempy na Accelero S1 ?? Bo sie zastanawiam nad zmiana. A czy wystarczy mi 92mm Fanderek na nim ? (akurat nie mam na stanie 12mm Fana).

Dzisiaj zaobserwowalem 53*C po 2 godzinach łupania w lost planet (wiecej do tej pory nie widzialem na karcie). Przy "normalnym" 8800gt trzeba odjac kilka stopni (w koncu w galaxy gpu pracuje na 1.22v <_< ). Temp otoczenia okolo 28-30*C (najgorętszy dzień tego roku, przynajmniej w Lublinie).

 

Fanderek nad sekcją zasilania spokojnie starczy.

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cinek91

Ja mam gigabyta i nie narzekam. Na sterach 174,74 by side wszystko dziala jak nalezy. Kart podkrecila sie troszke, widac w sigu.

Chcialem zrobic tak jak wszyscy czyli dokupic s1 do niej, ale zrobilem tak. Zostawilem oryginalne chlodzenie, tylko dalem je na kontroler obrotow i skrecilem je tak ze ledwo je slychac.

Do tego na dole obudowy, blisko karty siedzi fander 120mm i dmucha na karte i sekcje zasilania. Tempy nie przekraczaja 75C w fur a zestaw jest nieslyszalny. Sekcja zasilania ciepla, ale palca mozna trzymac.

Wiec mozesz brac tego gigabyta plus fander 120mm i lekko pokombinowac. Moze zaoszczedzisz na nie kupowaniu s1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...