Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mam problemów ani w AC ani w ME, obie gry chodzą dobrze, moim zdaniem VOSTOK coś masz kombinowane z tą kartą i ja bym bez zastanowienia ją reklamował jak najszybciej, nie podając jako powodu tego że karta nie działa dobrze, tylko z racji tego że karta przyszła już użyta, a powinna być nowa... Chyba że miałeś zaznaczone jak kupowałeś że karta ta jest\była używana, to wtedy niestety masz kredki... Sprawdź napięcie karty, może dlatego się krzaczy. Ściągnij sobie coś takiego jak rthdribl, Odpal sobie to i daj wszystko na max i baw się trybami oświetlenia, soczewkami itd. myślę że 20 minut spokojnie wystarczy aby wykryć czy są jakiekolwiek artefakty. Jak system się przy tym freezuje czy wykrzacza no to raczej reklamacja Ci zostaje...

Edytowane przez Tox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemów ani w AC ani w ME, obie gry chodzą dobrze, moim zdaniem VOSTOK coś masz kombinowane z tą kartą i ja bym bez zastanowienia ją reklamował jak najszybciej, nie podając jako powodu tego że karta nie działa dobrze, tylko z racji tego że karta przyszła już użyta, a powinna być nowa... Chyba że miałeś zaznaczone jak kupowałeś że karta ta jest\była używana, to wtedy niestety masz kredki... Sprawdź napięcie karty, może dlatego się krzaczy. Ściągnij sobie coś takiego jak rthdribl, Odpal sobie to i daj wszystko na max i baw się trybami oświetlenia, soczewkami itd. myślę że 20 minut spokojnie wystarczy aby wykryć czy są jakiekolwiek artefakty. Jak system się przy tym freezuje czy wykrzacza no to raczej reklamacja Ci zostaje...

No chyba ze byla kupowana przez internet to mozna jeszcze zwrocic bez podania przyczyny do 10 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem S1 na moją 8800 :D, przesmarowałem rdzeń Zalmanem ZM-STG1, nałożyłem na wierzch ArcticFan'a 120mm puszczonego na 5v iii wyniki przeszły moje oczekiwania ^^. Do tej pory miałem okazję przekonać się jak to jest z temeraturkami w Idlu....37rdzeń/32pamięci. Zobaczę jak to będzie wyglądało jak się pasta wygrzeje noo i jutro w końcu sprawdzę jak wygląda O/C na tym Point of View ;).

 

A tak się to wszystko prezentuje ^^:

 

http://img58.imageshack.us/my.php?image=dsc00592qh5.jpg

 

http://img58.imageshack.us/my.php?image=dsc00595zy5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzcie jaka 8800 kupic do 22' monitora bez zbednej filozofii? z gory dzieki

 

kolego pytasz juz o to w kolejnym temacie.. ;)

 

kupuj oczywiscie najmocniejszą czyli 8800GTS 512 skoro ma być bez filozofii to taka odpowiedz powinna ciebie usatysfakcjonowac ;)

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ustawialiscie napiecia w nibitorze w tablicy? chodzi mi czy dawaliscie standardowe 1.05 1.1 1.15 i 1.2 czy moze ktos testowal 0.95 1 1.05 i 1.2. i moze podzielic sie info. czy moze wszystko jedno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zamiast skończyć wreszcie Fallouta 3, katuje na wszelkie sposoby kartę grafiki, i jak do tej pory jedynym problemem był dla niej ten nieszczęsny Assasins Creed. Od zakupu mineło już zdecydowanie ponad 10 dni, także czas na zwrot już minął, jesli pojawią mi się artefakty w jakims innym tytule to wtedy skorzystam z gwarancji.

 

Właśnie się ściąga programik o którym pisał Tox, odpalalem też furmarka, atitoola - w obu było wszystko w porządku. W jaki sposób mogę sprawdzić napięcia na karcie? Jest jakiś software'owy sposób, czy musze używać miernika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zamiast skończyć wreszcie Fallouta 3, katuje na wszelkie sposoby kartę grafiki, i jak do tej pory jedynym problemem był dla niej ten nieszczęsny Assasins Creed. Od zakupu mineło już zdecydowanie ponad 10 dni, także czas na zwrot już minął, jesli pojawią mi się artefakty w jakims innym tytule to wtedy skorzystam z gwarancji.

 

Właśnie się ściąga programik o którym pisał Tox, odpalalem też furmarka, atitoola - w obu było wszystko w porządku. W jaki sposób mogę sprawdzić napięcia na karcie? Jest jakiś software'owy sposób, czy musze używać miernika?

Jedynie miernik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjarała mi sie karta graficzna 8800GT bo sapdła na nia spinka od układu chłodzacego podtrzymujaca wentylator sam nie wiem jak to sie stało poprostu spadła i juz.

 

I teraz pytanie sklep ja odesłał gdzie trzeba karta była firmy zotac wiec oni w polsce serwisu nie maja musza ja za granice chyba wysłac do producenta i tam zdecyduja co dalej czy naprawa czy daja nowa , dodam ze nie ma zadnych sladow upalenia karty na laminacie i czy mam sie obawiac nie uznania gwarancji przez producenta czy tym lepiej ze to producent zadecyduje a nie np serwis w kraju który tutaj ma dlamnie do zaoferowania jakis kabinowany z poserwisowej naprawy egzeplarz.Jak producent zdecyduje ze naprawi to zauwazy ze czujnik obrotow wiatraka na referencyjnym chłodzeniu nie działa i go naprawi bo ja to w sklepie powiedziałem ze to nie działa ten czujnik od dłzuszego czasu był martwy czy u producenta zdarzaja sie czesciej wymiany na nowe niz naprawy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjarała mi sie karta graficzna 8800GT bo sapdła na nia spinka od układu chłodzacego podtrzymujaca wentylator sam nie wiem jak to sie stało poprostu spadła i juz.

 

I teraz pytanie sklep ja odesłał gdzie trzeba karta była firmy zotac wiec oni w polsce serwisu nie maja musza ja za granice chyba wysłac do producenta i tam zdecyduja co dalej czy naprawa czy daja nowa , dodam ze nie ma zadnych sladow upalenia karty na laminacie i czy mam sie obawiac nie uznania gwarancji przez producenta czy tym lepiej ze to producent zadecyduje a nie np serwis w kraju który tutaj ma dlamnie do zaoferowania jakis kabinowany z poserwisowej naprawy egzeplarz.Jak producent zdecyduje ze naprawi to zauwazy ze czujnik obrotow wiatraka na referencyjnym chłodzeniu nie działa i go naprawi bo ja to w sklepie powiedziałem ze to nie działa ten czujnik od dłzuszego czasu był martwy czy u producenta zdarzaja sie czesciej wymiany na nowe niz naprawy??

No skoro sie spalila to raczej wymienia na nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile nie jest inaczej nigdzie zaznaczone to jest to nawet obowiązek serwisu lub sklepu, zależy komu oddawałeś ją do rąk na gwarancje. Najlepiej iść do sklepu i na ten czas poprosić kartę zastępczą, za jej nie udzielenie sprzedawca może mieć poważne konsekwencje(jak byś zgłosił to np. przez Biuro Konsumentów). Bankowo skądś kartę zastępczą dostajesz, rzecz w tym komu dawałeś kartę do ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karte oddałem w sklepie w którym kupiłem, nie była to karta kupiona w sklepie internetowym np Agito.pl tylko w lokalnym sklepie specjalnie dlamnie ta karte zamówił w komputronik.pl ten że sklep. Ja o zadnym daniu zastepczej karty przez sklep nie zostałem poinformowany wiec o tym nie wiedzałem a ta zastepcza karta musi byc taka sama jak ta oddawana na gwarancje?? bo ja z korzystaniem ze swojego komputera nie mam naimniejszego problemu posiadałem stara karte Gaiward 7600GS. A tak pozatym to danie zastepczej karty jezeli nie jest to zaznaczone wyraznie w karcie gwarancyjnej to jest tylko i wyłacznie dobra wola sklepu, jezeli miałbym to na papierze czarno na białym to wtedy moge sie upominac

Edytowane przez aenwu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość delavego

Niedawno sałem się posiadaczem 8800gt. Kupiłęm jakiegoś leżaka magazynowego w Icompie, co prawda karta na bank była odpalana bo są ślady na złączach DVI i trochę kurzu było przy chłodzeniu, ale skoro mam na niś 3 lata gwarancji, to już darowałem sobie odsyłanie im z tego powodu. Karta to typowy referent od asusa, referencyjne chłodzenie zmieniłem po 20 minutach uzytkowania karty, teraz całośc chłodzi accelero s1 + acutake 120 mm.

 

Wczoraj pożyczyłęm od kumpla Assassins Creeda zaczęły się schody :/. Gra wywaliła mnie po 5 minutach, generując na ekranie artefakty. @ podejście okazało się lepsze, pograłem gdzieś z 0,5h, normalnie opuściłem grę (co swoją drogą trwa naaaprawdę długo, ale mniejsza z tym).

Po jakimś czasie włączyłem ponownie, i po niecałej minucie czerwona kasza na ekranie, dźwięk się zapętlił i wsio zamarzło. I tak jeszcze kilka razy. Karta ma taktowania nominalne, 600/1500/1800. Radiatory na pamięciach gorące jak cholera, sam układ raportuje temperaturę rzędu 48-50 stopni w maks stresie. Gram czasami po kilka godzin w Fallouta 3 (to pod tą grę zakupiłem te 8800 :) )i problemów w zasadzie nie miewam żadnych. 20 minut szukania artefaktów pod ATITOOLem też nic nie wykazuje. Z ciekawości puściłem Assasins Creeda przy taktowaniu pamięci 1500mhz i w zasadzie nie było zadnych problemów. Z tego co wyczytałem to problem artefaktów w AC dotyczy sporej ilości posiadaczy 8800gt, ale w większości sa to osoby mające fabrycznie podkręcone karty.

 

Reszta mohego kompa to: Zasilacz Chieftec gps-400aa-101a, PDC 2160@2,66ghz, GA EP31-ds3l i 2x 1gb corsair 667/cl4 @ 800/cl5. Przymierzałem się do zakupu mass effecta, a tu wczytyałem że i w tej grze ludzie miewają podobne problemy jak przy opisywanym przezemnie Assassins Creed. Spotkał się z tym któryś z użytkowników 8800gt?

Hej. Mam ASUSA 8800GT z chłodzeniem gladiator i w assasynie nie wystepuja u mnie żadne artefakty, wszystko na maxa i dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już było powiedziane, z tym Assasynem to naprawdę różnie bywa ;), u mnie chodził całkiem spoko, jedyne na co mogę narzekać to momentami widoczne braki procesora .... :(, jednak do tej grafiki nawet po O/C nie nadaje się zanadto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem - a w sumie brat

skladalem mu niedawno kompa

plyta biostar tpower ip45

e5200

4gb ramu pc800

88gt od gigabyte

....

problem jest taki ze ten config robi 7k w 2k6 i 11k w 2k5....

w normie powinno byc tak 10-11k w 2k6 (procek nie krecony) i kolo 16-17k w 2k5....

o co moze chodzic??? sprawdzalem inne stery - myslalem tez ze procek tak ogranicza - podkrecilem na 3.3ghz i nadal to samo wynik ruszyl sie troszke

 

pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem - a w sumie brat

skladalem mu niedawno kompa

plyta biostar tpower ip45

e5200

4gb ramu pc800

88gt od gigabyte

....

problem jest taki ze ten config robi 7k w 2k6 i 11k w 2k5....

w normie powinno byc tak 10-11k w 2k6 (procek nie krecony) i kolo 16-17k w 2k5....

o co moze chodzic??? sprawdzalem inne stery - myslalem tez ze procek tak ogranicza - podkrecilem na 3.3ghz i nadal to samo wynik ruszyl sie troszke

 

pomocy

sprawdz w grach i nie graj w smarki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

88gt od gigabyte

....

pomocy

może to wersja z 256Mb ramu ? - Gigabyte wypuścił takie dziwactwo ... jeszcze niedawno była do kupienia w "rewelacyjnej" cenie ... a wolniejszy jest ten wynalazek od 9600 (przynajmniej w grach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 8800gt odesłalem na gware bo padła a oni mi odesłali 9600gt a o ile mi wiadomo to jest wolniejsze od 8800gt ma o 48 jednostkek cieniujacych mniej jak wyglada sprawa z wymiana karty na nowa jezeli naprawa jest nieopłacalna to serwis powinien dac 9800gt albo 8800gt a nie 9600GT jakbym miał 7900GT to wtedy jaky mi dali 9600gt to niemia lbym prawa sie upominac ale ze miałem lepsza a dali mi gorsza to czuje sie oszukany cała checa o te 48 szaderów mniej w przypadku 9600GT bo wiadomo 8800gt ma 112 shaderów a tu 64 kpina

Edytowane przez aenwu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 8800gt odesłalem na gware bo padła a oni mi odesłali 9600gt a o ile mi wiadomo to jest wolniejsze od 8800gt ma o 48 jednostkek cieniujacych mniej jak wyglada sprawa z wymiana karty na nowa jezeli naprawa jest nieopłacalna to serwis powinien dac 9800gt albo 8800gt a nie 9600GT jakbym miał 7900GT to wtedy jaky mi dali 9600gt to niemia lbym prawa sie upominac ale ze miałem lepsza a dali mi gorsza to czuje sie oszukany cała checa o te 48 szaderów mniej w przypadku 9600GT bo wiadomo 8800gt ma 112 shaderów a tu 64 kpina

Ja bym dochodzil swoich praw w UOKiK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo o ile mi wiadomo to prodcuent by takiej grafy niewysłał nie ma takiej opcji to sadze ze hurtownia podmieniła bo jedynie tam chłopcy maja takie pomysły.

 

Ponoc moge zarzadac portokolu z wymiany jaka karta poszła jaka przyszła dokładne nr sn czy ten kwit łatwo podrobić??.

 

Tym bardziej ze wyraznie w gwarze jest napisane sprzent jezeli nie moze zostac naprawiony bądz jest to nie opalcalne to musi zostac zaoferowany nie o gorszych parametrach niz ten reklamowany czyli 9800=8800gt a nie wiem skąd im sie wzieło 9600gt pewnie im sie modele kart pomylily ale tez gdyby nvidia nie wypusciła gorszej karty z wyzszym nr modelu to by nie było takich sytuacji bo gdy napisałem do gościa ze sklepu to sie przez chwile ze mna kłucił że jak

 

Napisałem mniej wiecej tak wszystko fajnie ale dlaczego otrzymałem gorsza karte niz miałem

-przeciez dostał pan nowsza lepsza karte

 

I tu wkleiłem linki ze specyfikacja karty 8800gt i 9600GT noi koles juz zmiekł rozmowa skonczya sie na tym ze karte przyniose w poniedzałek nie rozpakowana kompletna i oni ja wysla do hurtowni i tam bedzie dalej wyjasniane. Bo pewnie nie sadzili ze sie ktos zorientuje.

 

Jakby nie patrzec to na niektorych sprzedawców magia numeru nvidii z wyzszym ocnaczeniem modelu karty sie sprawdza sprzedawcy/uzytkownicy nie znajacy sie na rzeczy sadza że maja doczynienia z nowsza lepsza kartą ale tak nie jest. Podobno przy wymianie karty w serwisiena inna powinienem dostac portokół z wymiany z wypisanym dokałdnym modelem karty jaka miałem i na jaka karte mi wymieniono, ale takowego nie dostałem

Edytowane przez aenwu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem - a w sumie brat

skladalem mu niedawno kompa

plyta biostar tpower ip45

e5200

4gb ramu pc800

88gt od gigabyte

....

problem jest taki ze ten config robi 7k w 2k6 i 11k w 2k5....

w normie powinno byc tak 10-11k w 2k6 (procek nie krecony) i kolo 16-17k w 2k5....

o co moze chodzic??? sprawdzalem inne stery - myslalem tez ze procek tak ogranicza - podkrecilem na 3.3ghz i nadal to samo wynik ruszyl sie troszke

 

pomocy

sprawdz czy ci się pci-e nie przełączyło na 1x czy coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będe świnią i się podziele :lol2:.

 

http://rapidshare.com/files/167944043/bios_modded.rar.html

 

W paczce są biosy 8800gt i gts z odblokowanym trybem 2d oraz zmniejszonym napięcie w tym trybie(1.05v na 0.95v gt , gts 1.15 do 1.0v).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będe świnią i się podziele :lol2:.

 

http://rapidshare.com/files/167944043/bios_modded.rar.html

 

W paczce są biosy 8800gt i gts z odblokowanym trybem 2d oraz zmniejszonym napięcie w tym trybie(1.05v na 0.95v gt , gts 1.15 do 1.0v).

Jak żeś tego dokonał ? Te karty od początku nie maiły trybów 2d...a to od lat się ciągnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło pokombinować z różnymi biosami :wink: , napięcie w 3d w przypadku 8800gt jest 1.05 , ale oczywiście można zmienić sobie nibitorem na 1.1v. Takty też można dowolnie zmieniać , na sterach z serii 180.xx podczas oglądania filmów także działa tryb 2d , jedynie w grach lub jak się włazi w control panel wchodzi tryb 3d. A tryb 2d nie działał w 8800gt , bo orginalne biosy od referentów mają coś spartaczone.

 

Wszystko działa jak należy , żadnych freezów itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce podlaczyc mego 88GT do telewizora przez HDMI z dzwiekiem, o ile na karcie mam 2 piny tylko to juz na mobo mam 4, oznaczone tak:

 

1 - VCC (5V)

2 - x

3 - S/PIDF Out

4 - Ground

 

Domyslam sie ze trzeba podpiac korzystajac z 3 i 4 pinu ale nie jestem pewny - dobrze mysle?

A kabelek jak mam podpiac obojetne ktora strona czy musi byc ground do ground i spidf do spidf?

 

EDIT: No i czy to wszystko zadziala mi jak podepne to przepz przejsciowke DVI->HDMI?

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...