Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

muszę kupić grafikę do domego kompa. mam do wyboru 8800GT Galaxy 512MB, Asus 8800GT 1GB po 250 zł za sztukę. co wybrać ? monitor 24 cale, a proc e7200@3.8Ghz.

z góry thx za pomoc :)

 

pamięć 1GB w przypadku tej karty sie nie sprawdza...wydajnosc jest identyczna z mini skokam ale takze i w dół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak na poważnie. Masz 24 cale a w rozdziałkach FullHD 1gb mógłby ratować tą kartę, więc to byłby plus dla Asusa. Galaxy nie napisałeś która wersja, ale i ja sie zbyt dobrze nie orientuje, bo któraś wersja ma zworkę do zmiany napięcia co by mogło pomóc w wiekszym OC, dowiedz sie czy ma zworkę. Jednak do 24 cali chyba raczej bym brał tą z 1GB... Np. do gta4 który połyka pamięć na grafie niezależnie ile jej masz :wink:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ta z heatpipami, to i dobrze bo ponoć wydajniejsze i cichsze od tej zabudowanej, no i ma zworke. Więc wybierasz pomiędzy większym OC a dodatkową pamięcią. Twój wybór :razz:

To jest mniej więcej to samo co 8800GTS na G80, wersja 320MB była nawet szybsza w niższych rozdziałkach ze względu na wyższe OC, ale w FullHD troche dychała pod górkę względem wersji z 640MB :)

 

PS. A i ten Galaxy nie wiedzieć dlaczego ma zasilanie 2x6pin...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ta z heatpipami, to i dobrze bo ponoć wydajniejsze i cichsze od tej zabudowanej, no i ma zworke. Więc wybierasz pomiędzy większym OC a dodatkową pamięcią. Twój wybór :razz:

To jest mniej więcej to samo co 8800GTS na G80, wersja 320MB była nawet szybsza w niższych rozdziałkach ze względu na wyższe OC, ale w FullHD troche dychała pod górkę względem wersji z 640MB :)

wezmę obie. wybiorę wydajniejszą :) słabszą dam ojcu :) coś mu nie przypasowało 4670 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wezmę obie. wybiorę wydajniejszą :) słabszą dam ojcu :) coś mu nie przypasowało 4670 :/

:lol2: Przecież mówiłem Ci :D Tak tanio to co tu sie zastanawiać, jeszcze można spokojnie zarobić...

 

PS. Daj znać jak wypadł Twój test ;)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: Przecież mówiłem Ci :D Tak tanio to co tu sie zastanawiać, jeszcze można spokojnie zarobić...

 

PS. Daj znać jak wypadł Twój test ;)

karta zamontowana. w 3dmark 06 po podkręceniu rdzenia i shaderów do 650/1650 - 12.6k pkt. bez o/c 12.1k

niestety o/c ramu tragiczne - gdy ram ma 920Mhz - zwis...

 

generalnie za tą kasę karta idealna :]

 

galaxy poszło dla kumpla :) czekam na wyniki, zobaczymy ile wart jest jego phenom 9550@2.6GHz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DejwiT11

 

To w sigu : GPU ✿ Gigabyte 8800GT 512MB Zalman Type B (780/1880/2050 -max)

to naprawde czy lipa ???

780 na GPU to ludzie z VModami i WC osiagaja :)

 

zapodaj jakies screeny/testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie na wszystkich modelach to działa :D. Lutownicę mam takich rozmiarów, że spokojnie mógłbym "zlutować" cały układ, zamiast jednej maleńkiej nóżki ;). A taki soft modzik byłby dla mnie jak znalazł....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po zmianie chłodzenia na swoim 9800GT został mi komplet chłdozenia Glaciator. Jako, że marnował się dłuższyc zas postanowiłem go jakoś wykorzystać ;)

 

Kolega ma referencyjnego 88GT od Asusa i postanowiliśmy zdjąć referencujne chłodzenie i założyć tego Glaciatora z 98GT, wygląda on dokładnie tak:

 

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,58408/

 

Problem polega na tym, że ten referent 88GT ma 4-pinowe gniazdko na wentylatorek a kabelek Glaciatora ma tylko 2 piny. Po podłączeniu go w środek "gniazda" w ten sposób:

 

Dołączona grafika

 

- komp odpala ale nie ma obrazu. Karta się zupełnie wtedy nie nagrzewa więc podejrzewam, że jest jakby nieaktywna.

 

Po podłączeniu w takich konfiguracjach:

 

Dołączona grafika

i

Dołączona grafika

 

Komp odpala, karta działa, jest obraz ale niestety wentylatorek się nie kręci.

 

Chodzi teraz oczywiście o to aby karta działała prawidłowo z kręcącym się wentylem.

 

Dodam, że chłodzenie pasuje idealnie do dziurek na PCB i było zamocowane solidnie. Podobnie sekcja zasilania.

 

Any ideas?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyć jak w standardowym coolerku idą przewody czerwony z czarnym i tak samo podłączyć to 2pin, a jak nie odpali to podpiąć pod molexa, ewentualnie pod regulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DejwiT11

 

To w sigu : GPU ✿ Gigabyte 8800GT 512MB Zalman Type B (780/1880/2050 -max)

to naprawde czy lipa ???

780 na GPU to ludzie z VModami i WC osiagaja :)

 

zapodaj jakies screeny/testy

Do czego woda potrzebna :D Proszę po 7 minutach testu 74*C na wiatraku 100%

post-164893-1233148015_thumb.jpg

Wszystkie gierki chodzą jedynie gta4 potrafi zawiesić na tych ustawieniach :)

Że co prosze :lol2: ??? Zobacz moje takty :lol2: , a na tym gigabyte można nawet 1.2v zapodać z windy. Na wodzie jak się ma w miare sztuke to 850mhz to lajtowo idzie.

Wow, jak dobiłes do 2000 na shaderach?? :blink: I czym zrobiłes 1.1v na pamięciach? masz ten najnowszy GamerHud czy ołówkiem?

PS. Sorry, masz MSI, myślałem że Gigabyta... ;)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.1v(1.05v stock) to jest na gpu , na mem jest 2.0v :wink:

Acha, nie wiedziałem :wink: Ponoć jest jakaś wersja GamerHuda Gigabyta która pozwala równiez na podniesienie Vmem. Warto dodać że ja mam standard jak ze sklepu, czyli kostki ramu mam gołe :rolleyes: W wypadku podnoszenia Vmem bym kupił radiatorki ale nie moge zdobyćtego GamerHuda ze zmianą Vmem... :|

 

PS. No a tak po prostu osiągnąłeś 2GHz na shaderach?? Ja na 1,2v nie moge 1900 osiągnąć...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież OC to nie tylko kwestia temperatury. Ten Zalman jest również dobry na maksymalnych obrotach. Na 1,2v a takich taktach jak w podpisie mam max 75 stopni i co ważne na procku 3,8GHz - ważne bo im lepszy proc tym bardziej grafa musi sie wysilić. Na 2800MHz mam o 10 stopni mniej na grafie! W spoczynku ~45*C mam na GPU a nieraz 43 - 44.

Ile Ty masz na maksymalnych taktach stopni na grafie?? Wątpie aby to była kwestia temperatury...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nawet jak bys miał takiego E8400 @ 4GHz to by było max 65 stopni więc i tak exrtaklasa :wink: Bym pomyślał o takim chłodzeniu tylko czy by mi wogóle podniosło oc sie zastanawiam. No i by była cisza, bo na codzień mam tego Zalmana na 5 lub 7v więc tempy troche wyższe i nie podkręcam tak exrtemalnie... Ale więcej jak 70 nie mam :wink: Troche drogie te accelero :razz: Ale chyba mimo to najlepszy stosunek cena/jakość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umnie kompletnie temp cpu nie wpływa na temp karty :lol2: , jak się ma dobrą wentylacje to tak jest - otwarcie budy powoduje wzrost temperatury.

Nie zrozumiałes mnie kompetnie. Nie chodzi mi o temperature cpu a bude mam przewiewną. Tylko szybszy procesor zmusza grafę do większego wysiłku gdyż sam szybciej obrabia i gpu również jest zmuszone do większego fps. Jak nie rozumiesz to już nie zrozumiesz... Ale ja u siebie zauważam takie zjawisko.

A poza tym otwarcie obudowy w każdym wypadku powoduje obniżenie temperatury podzespołów bez względu na wszystko ;)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pitolenie o szopenie , chcesz bardziej męczyć grafe to zapodaj AA+AF i wysoką rozdziałke(wyższe obciążenie rop/tmu oraz pamięci). Każdy kto ma dobrze wentylowaną bude , po otwarciu zaczyna mu temp rosnąć - nie wiesz dlaczego to sobie poczytaj :wink:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zawsze gram z AA i AF we Far Cry'a 2 w 1280x1024 i gdy obniżyłem MHz procka to temperatura GPU równiez sie obniżyła, może nieznaccznie ale tak. i zaznaczam że na tym wariancie gdzie proc jest wykręcony na maksa to chłodzenie (na CPU) jest zaledwie letnie także nie chodzi tu o temperature w obudowie. Niewiarygodne ale prawdziwe.

A co do tej wentylacji to nie mówie że nie, ale to w obudowach za 500zł w których sie robi przeciągi z 6-ciu wentyli. Bo dobrze wentylowana obudowa to dla mnie ma sie rozumieć 120mm z przodu i 120mm z tyłu a w takowej napewno nie zwiększy sie temperatura po otwarciu...

 

Edit:

No z tą temperaturą to sie przeliczyłem. W gta4 na max detalach na 1,2v ustawiłem takty troche niższe od tych maksymalnych, a jednak po pół godziny sie wykrzaczyło z najwyższą zanotowaną temperaturą rdzenia... 92*C!!! :blink: :wacko: :blink:

Jednak jakby bliżej pomyśleć to rdzeń pracował na 1,2v co jest nie do osiągnięcia na referentach nawet przy modyfikacji biosu także Zalman sie bardzo starał :P . Jednak chyba te Accelero S1 jako minimum by sie przydało do takiego oc :P :D

 

EDIT2:

Z tego względu że ten Gigabyte fabrycznie ma gołe kostki ram, kupiłem radiatorki Pentagrama i o dziwo :huh: oc pamięci ani 1MHz sie nie poprawiło :blink: Wiem że są lepsze, ale ich ceny zniechęcają. A te nawet są gorące (można sie oparzyć) i widać że dobrze odbierają ciepło, ale mało tego - mam wrażenie, że oc sie pogorszyło! Grałem na 1015 - 1020mhz a teraz 3Dmark na 1015 zacinka i BS. Mam wrażenie że 16zł wyrzucone w błoto. Jak to jest że inni robią 1100?? :wacko: Mam kostki Samsunga. A GPU chodził na default żeby wykluczyć jego wpływ (przetaktowanie) na BlueScreena.

 

EDIT3:

Sorry za tyle dopisków, nikt nie pisze a nie bede nowych postów robił, ale teraz nie bede dużo pisał. Obroty 100%, wyłączyłem przy 103*C ze strachu, buda otwarta, nawiew z 120mm, zwróćcie uwagę w jakim tempie rosła temperatura!!! Jestem w szoku co ta aplikacja uczyniła... A i tak GamerHud uważa że gpu było użyte w niecałe 50% :blink:

post-164893-1233437369_thumb.jpg

post-164893-1233437550_thumb.jpg

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Czy może mi ktoś powiedzieć czy wyniki jakie uzyskuje w grze GTA IV są normalne? bo według mnie nie :/

Na karcie GF 8800gt 512 gigabyte zalman zapodałem nawet małe OC ale nie wiem czy to coś dało. W GTA na MEDIUM, suwaki (od góry) 30,30,30,5 schodzi mi do ok 20-22 FPS zwłaszcza w nocy i w deszczu, czuć ewidentnie brak pełnej płynności. Proca podkręciłem do 3.42. Defragmentacja dysków przeprowadzona, patch i sterowniki najnowsze. pozdrawiam.

E8400 - 3.42 ghz

P5Kpro

2gb ram

8800gt

XP dadatek SP3

Edytowane przez karolm89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tak na poważnie czy zartujesz z tym GTA IV ?? przecież 8800GT to do tej gry karta dość słaba twoje wyniki są w porzadku na co ty liczyłeś?? ;) procesor za słaby niestety... ta gra lubi quady na core2 duo za wiele nie wyciągniesz przy takim taktowaniu... i napisz moze ile ta karta ma teraz OC

 

ROP/SHADER/MEM ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość delavego

cze wam.

Mam pytanie czy na 8800GT nie da sie ustawic tekstur na high? moge tylko medium a moj komp to:

Abit AB9 QUAD GT

Q8200

ASUS 8800GT 512MB

4GB A-DATA 800Mhz VISTA

zasilacz 600W chiftec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tak na poważnie czy zartujesz z tym GTA IV ?? przecież 8800GT to do tej gry karta dość słaba twoje wyniki są w porzadku na co ty liczyłeś?? ;) procesor za słaby niestety... ta gra lubi quady na core2 duo za wiele nie wyciągniesz przy takim taktowaniu... i napisz moze ile ta karta ma teraz OC

 

ROP/SHADER/MEM ??

Tak? Ja na tym co w sigu nie schodze poniżej 25fps :D Przeważnie koło 30 sie kręci a w benchu ~50. Wszystko high lub very high (włącznie z texturami) suwaki 10/60/40/3 i jest gitara, tylko z tego względu że pokazuje użyta pamięć 666/494 to nieraz potrafią tekstury zaniknąć ale nie przeszkadza ;)

 

@ delavego można tylko musisz w commandline.txt dodać polecnie -norestriction. A najlepiej jeszcze dodać -novblank -percentvidmem 100 /high, troche może pomóc ;)

 

@ karolm89 daj max oc na procku, a na grafie masz 1,15v więc też możesz cisnąć :D jakby nie pomogło to suwak od gęstości cieni daj na 0 - w nocy pomaga...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...