Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam odblokowany tryb 2d według tej porady z tym,ze nie mam zworki.

Fajna sprawa bo potem okazało się,ze możliwe jest też w trybie 2d zmniejszenie mhz dla ramu.

no wlasnie wiem ze wiekszosc modow podchodzi pod referencyjne karty a z autorskimi modelami jest roznie! nie chcialbym zeby po wgraniu tego biosu karta mi sie nie odpalila bo chyba bym nie wytrzymal bez kompa :D

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisałem w arcie ehhh , jak kto ma się do niereferencyjnych kart. Po prostu odblokuje się tryb 2d , ale te karty nie mają możliwości zmiany napięcia poprzez bios także napięcie w trybie 2d nie zmieni się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisałem w arcie ehhh , jak kto ma się do niereferencyjnych kart. Po prostu odblokuje się tryb 2d , ale te karty nie mają możliwości zmiany napięcia poprzez bios także napięcie w trybie 2d nie zmieni się.

no wiem ze pisales ale chcialem sie tylko upewnic :D a jeszcze jedno!podpowiesz jak zrobic CD startowe zamiast dyskietki? bo cos sobie przypomniec nie moge co i jak :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki asy. Po tym jak sie oparzyłem postanowiłem spróbowac schłodzić sekcje zasilania. Tylko aby nie popełnić gafy jeszcze mi powiedzcie które układy to te właściwe układy zasilania w tym Gigabycie. Zaznaczone na czerwono czy na fioletowo? (chyba nie ma tu daltonistów :D)

post-164893-1236034299_thumb.jpg

Tylko jeszcze powiedzcie czy macie pomysł, jak to zrobić mając radiator a nie mając taśmy termoprzewodzącej... :rolleyes: pasta tu chyba nie na miejscu a poza tym nie klei ;) (zakładam że trzeba chłodzić te które oznaczyłem na czerwono - może sie mylę) jeżeli te fioletowe to chyba raczej pozostaje wentylatorek, którego niezręcznie mi tam pchać...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Swoja kartę naprawiłem;p Mi sie wydaje że jednak te na fioletowo. A radiatorki możesz umieścić przy pomocy kleju termoprzewodzącego albo taśmy też tego typu;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

konfig tak jak poniżej- w pewnym momencie pojawił się problem z wieszaniem się pc podczas grania w IL2 1946 - wyłaczenie monitora brak sygnału z karty i zacięcie dźwięku.

 

Karta poszła do serwisu gigabyte i powróciła z nowym biosem, oraz ustawionym i ZABLOKOWANYM voltag-em na =0,8v ;GPU=700; sharder =1715; memory=920. Tak przynajmniej mi wyświetla gamehud, który oczywiście nie pozwala mi na zmianę tej wartości. Wcześniej ustawiony był na 1.15.

-Jak to możliwe?

Sam niewiem jak do tego tematu podchodzić. Zwiększenie mocy zasilacza jak się okazało mało pomogło - wcześniej miałem modecom feel III 400W.

 

Zaznaczę ,że nie bawiłem się w mody oraz kręcenie, temeperatury w granicach 70stopni, testowałem pamięć i jest ok.

 

Gdzie szukać problemu, wadliwa karta lub inna część?

Proszę o podpowiedź, bo nie mam do tego tematu już siły.

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób taki mały test.

Jeżeli nie masz radiatorów na sekcji zasilania i w stresie nie jest mozliwe zbyt długie trzymanie na nich palucha to skombinuj jakiś wentylator,który będzie dmuchał od spodu najlepiej na sekcję zasilania.

Jak będzie dobrze to masz odpowiedz-grzeje się sekcja zasilania.

Przerabiałem to jakiś czas temu na kumpla karcie bo miał podobny problem.

Otwórz bude.

Vectra B :wink:

Edytowane przez przemn2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i ja pozdrawiam:) VKP

 

co do karty-kumpel ją zabiera i wymienia mi na 9800GT (jaka firma na razie niewiem ale napewno nie gigaszit).

Zrobiłem jak mówiłeś otworzyłem budę, wykręciłem wentyla z obudowy (mam ich 2 szt) podwiesiłem na kablach (brak jakiekolwiek docierki) i poszedłem na śniadanko. Po powrocie (30 minut) zastałem czarny monitor i zawis.

I tak jeszcz 2 naprawy i wymienię na coś nowszego i wrócę chyba jednak do ATI....kiedyś byłem zadowolony.

nie omieszkam dać znać jak sprawa wygląda po naprawie...heh...o ile 9800gt nie zacznie padać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pożalić, że niestety (zgodnie z wcześniejszymi przypadkami) i mój Gigabyte padł :( Dzisiaj poleciał na serwis do Vobisu i zobaczymy co wymyślą, a mają na to od 2 do 3 tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj założyłem Accelero s2 na 8800 GT i pojawia sie problem.

Jak odpalam gierki to temperatury są w normie, czyli ok. 50 *C, ale gdy włączę "wygrzewacza" tempy rosną do 90*C+

Nawiew - wentyl 12, chłodzenia zakładane 3 razy, za każdym razem to samo, pasta Zalman STG1.

Czy te chłodziwo jest takie lipne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W idlu mam 40, w gierkach mam 50, a jak odpalę FurMaka to doszedłem do 95*C i wyłączyłem.

Nie wiem o co biega, montowałem to 3 razy więc wykluczam opcję złego montażu (zresztą montowałem już dziesiątki różnych chłodzeń i wiem jak to sie robi)

 

Edit: Właśnie sprawdzałem jeszcze raz i wygląda na to że sytuacja sie ustabilizowała. ~55*C w FurMarku. Może pasta (stg-1) musi sie troche wygrzać?

Edit2: Poprawka, ~65*C w FurMarku :)

post-146198-1239818276_thumb.jpg

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w z Accelero S1 + 120mm Scythe'a - 59 *C po godzinie wygrzewania. Mój rdzeń taktowany jest zegarem 700 MHz pod obciążeniem. Podczas przetaktowania z podniesionym napięciem do 770, temperatura wzrosła już do 62 *C. ;)

Edytowane przez djdrake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest ciekawie, jakie są objawy tego padania? Mam tego Gigusia, od dłuższego czasu spisuje się wyśmienicie i przegania inne 88GT, ale boje się o jego żywotność.

Trochę późno odpisuje, bo nie było okazji. Prawdopodobnie gpu się ugotowało, bo pojawił się komunikat, że sterownik ekranu przestał odpowiadać i po chwili ekran zgasł. Wyłączyłem kompa, a tam radiator PARZYł (i to dosłownie). Karta umarła :sad: Oddałem do Vobisu na gwarę (co ciekawe dawali 2 do 3 tygodni na realizację, ale można było się spodziewać, że będzie wcześniej, bo to felerna seria Gigabyte'a). I co? Faktycznie karta już była po tygodniu, ale dopiero wczoraj odebrałem. A tam... identyczny model i rewizja czyli może znów paść. Ciekawostka: jak dla mnie karta używana, bo z deka przykurzona :( Na razie w porządku. Zobaczymy dalej....

edit: a może zamienić na gtx 260 216 core? <_<

Edytowane przez KuBaB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie a było to już rok temu... Giguś z zalmanem z VOBISU. Gorący jak diabli ---> IDLE Z 70C z każdym obciążeniem temp. rosła jak szalona. Oddałem dostałem drugiego też padnięty :angry: . Przyszedł trzeci Asus Glaciator i chodzi do dziś :) W sumie puki jest GW to luzik. Wg prawa liczy się zawsze od wymiany karty od nowa...

 

No i teraz się zastanawiam co z nim zrobić bo po wyciszeniu budy (wywaliłem kilka zbędnych wiatraczków, co niektóre wymieniłem) okazało się że glaciator jest najgłośniejszy... hmmm no hałasu nima ale mogłoby być ciszej ;)

?1 - sprzedać, dołożyć, kupić jakiegoś gtx260, hd4870

?2 - wymienić chłodzonko, biosa stunigować .... hmmm czy może ktoś testował to: AC TWIN TURBO bo mnie bardzo zaintrygowało :) ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukebed: faktycznie karta chodzi jak suszarka, ale po podpięciu wentyla na 5V jest niesłyszalnie (temp. przed 42, po 54, max na poprzednim egzemplarzu 68, skad u Ciebie aż 70C?). Odnośnie zmiany na gtx-a - kilka dni temu znalazłem test porównawczy zegarów proca 2,33 i 3,5GHz (chyba w WoW). Przy tej samej ilości RAM-u odnotowali skok średnio 35%. Czyli faktycznie potwierdza się, ze 8800GT rozwija skrzydła przy wysokich zegarach procka. Co ciekawe, różnica w FPS przy zegarze 3,5GHz między 8800GT a gtx 260 wynosiło +1 na korzyść gtx-a....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KuBaB 75C to miał uszkodzony Gigabyte z ZELMANEM - pisałem odnośnie padania tych cudnych kart z vobisu ;)

 

co do glaciator'a to 5V na wiatraku pewnie załatwi sprawę hałasu ale myślę o OC i modzie i tu wydaje się konieczna zmiana chłodzenia, niestety... poszperałem troszkę i AC Accelero S1 Rev. 2 + 12cm wentyl jest bezkonkurencyjnym rozwiązaniem dla 8800gt. kosztuje ~100zł i zastanawiam się czy warto, czy nie lepiej sprzedać i kupić coś nowszego... z drugiej strony 8800gt jest ciągle wystarczający do giercowania (przynajmniej na moje cod5, CoH itp.) hmmmmm... no nic trza kupic AC s1 i potestować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem zbytnio gdzie taki post mogę zamieścić więc napiszę go tutaj,

otóż mam problem z kartą Galaxy 8800gt, wyświetla ona od czasu wyjęcia jej z komputera i ponownego włożenia lekkie krzaki na ekranie i błędy.

Zauważyłem że prawdopodobnie naruszyłem element:

http://img23.imageshack.us/img23/3339/img0765smw.jpg [C163]

nie znam się na elektronice kompletnie, może wy wiecie czy można to jeszcze uratować, a najlepiej gdzie i za ile :) z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że prawdopodobnie naruszyłem element:

Sprawdź miernikiem czy czymś, czy jest połączenie pomiędzy początkiem a końcem tego kondensatora. Jeśli nie, spróbuj miękkim ołówkiem to połączyć, nie daję gwarancji, nie wiadomo od czego to dokładnie jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam pytanie czym podkręcać pod winndows 7 ? ati tool oraz power streep podkręcają tylko mmeki i rdzeń, rivą mozna było też neizależnie podgonic shadery, ale obecnie lipka bo z windows 7 nie działa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...