Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam takie pytanie: rozkręcał ktoś kiedyś 8800GT od Galaxy (tą z CoolerMasterem w niebieskim plastiku ;) )? Chciałem ją sobie wyczyścić, bo strasznie "zarosła" kurzem, tylko nie wiem na czym to chłodznie trzyma. Wystarczy odkręcić te 4 śrubki na dole, podgrzać i podważyć? Czy są tam jeszcze jakieś zaczepy/zatrzaski? A może da się jakoś zdjąć samą niebieską obudowę (do przeczyszczenia mi to wystarczy)? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , jakos nie pisalem jeszcze w tym temacie, wiec chcialem zapytac posiadaczy Galaxy 8800gt z "cichym" Coolermasterem czy wygrzewali kartę w FurMarku?.. Ja na defaultowych taktach mam teraz gdzy jest dosc cieplo 87 stopni , a w idle 50. Cos mi sie wydaje, że troszka dużo, bo karta nie krecona i na standartowej zworce.. A wlasnie, jakieś 2 miechy temu zmienialem paste na STG1, nie wiem , moze cos zle zmontowalem....?

 

PS: Czy daje Wam coś zwiększenie obrotów wiatraczka z 30 do 100%. Bo slychac tylko troszkę wiekszy szum, a nic chłodniej nie jest :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po rozkreceniu chlodzenia, rzeczywiscie zalman dosc suchy, az sie boje co bedzie na procu :|. Nałożyłem świerzej pasty, wyszlifowałem troche radiator [ nie idealnie] i porządnie skręciłem. Wiesz może jak długo się bedzie wygrzewał stg1 zanim osiągnie optymalną temperature. Bo teraz na świeżo to w furmarku jeszcze więcej stopni . ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, sam używam AS5 bo STG to problematyczny shit. W razie czego proponuję zmianę pasty ;)

 

Btw te tempy nie zagrażają Twojej karcie, 8800gt spokojnie znosi takie temperatury.

Edytowane przez blasphemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pogram kilka dni i zobacze co i jak z tymi temperaturami...

Bardzo wysokie nie są, ale takty standartowe...;]a oc by sie zdalo z wieksza rodzielczością

Pamiętasz może ile na zwykłej zworce wykręciłeś swoja 88gt? ;> bo jakos wcześniej nie myślałem o OC, dopiero po zmianie monitora i czytając temat dochodze do wniosku ze kurcze straszne padaki te Galaxy.. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałby ktos kupic moją 8800gt (stan nieznany) - komp sie nie włącza gdy ona jest podłączona, nie wiem czy to problem z płyta główna (port pci-e), zasilaczem czy samą kartą, a naprawa jej to 100zł a ja nie mam nic, wiec potrzebuje kasy albo zamiany na jakas słabszą (9600gso, 8800gs, r4650), no zycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość enebene

galaxy z coolermasterem naturalnie grzeje sie do90* w stresie, i to nic bynajmniej niebezpiecznego nie jest

skoro "te galaxy" to straszne padaki to musialem miec wielkie szczescie, moja lata 720/1900/2200 wiec chyba az tak zle nie jest;) oczywiscie po przelozeniu zworki, chyba zarzuce przy chwilce czasu mody vgpu i vmem, szkoda ze nikt z ppc tego nie probowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Ci ta karta idzie , aż z ciekawości pobawię się moją jak będę miał chwilkę wolnego czasu... Co do tych kart to ten Coolermaster to badziewie jest na moje oko :P grzeje się przy nim karta jak głupia , a na dodatek wentylator się uszkodził ( nie wiem w jaki sposób) i teraz jak tylko przesunę komputer to zaczyna brzęczeć jak głupi ,a "naprawić" da się to dociskając wentylator bardziej do karty i jest spokój na jakiś czas :/ Mój egzemplarz na rdzeniu miał ustawione 750 przez jakiś czas i nie wywalał żadnych artów tylko że po jakiś 30 minutach karta się przegrzewała i wywalało do Windy .

@enebene

nie dasz rady więcej wyciągnąć na rdzeniu z twojego egzemplarza ??

Edytowane przez dred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość enebene

dam jak zrobie vgpu, ale czekam na odpowiedz goscia HITandRUN gdzie jest alternatywa dla punktu #22 na tym ukladzie

http://i42.tinypic.com/2l9i8fo.jpg

bo nie widzi mi sie lutowanie miedzy takimi malenkimi nozkami, tymbardziej ze dysponuje lutownica za 15zl.

vmem juz zrobilem, dziala, ale czekam az dojda mi radiatorki, bo zwiekszone napiecie nie pomaga gdy pamieci sie przegrzewaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość enebene

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

niestety kolega zza granicy nie odpisal, sam dochodzilem do odpowiednich punktow, dlatego tak dlugo to trwalo

zapowiada sie smakowicie po pierwszych testach ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie male pytanko. Jakie są bezpieczne temperatury dla pamieci na 88gt. Są to samsungi 512mb.

 

Dołączona grafika

 

Btw. 1 to temp. rdzenia gpu, 3 to chyba pamieci? ;> A 2 pozostale......hmm

Jeśli ktoś to rozkminił to mogłby pomóc. :):)

Z góry dzieki ;D

 

 

A to jeszcze jedno zapytam: czy kręcąc pamięci do ok.1100 mhz bez v-moda warto inwestować w radiatory?;] Jeśli tak to obojętnie jakie czy polecacie jakieś konkretne ? ;P

Edytowane przez kfascik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość enebene

warto zawsze, strasznie sie grzeja, powyzej pewnego pulapu temperatury szkodza im strasznie, diametralnie skrajac ich zywotnosc. aluminiowe - czym wieksze, tym lepsze

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzieki bardzo :):)

Tylko sie zastanawiam czy od drugiej strony też sie da zamontować radiatory....na moje oko nie, ale wole zapytać! :] Radioatory na bga mogą być? pytam bo sie nie znam za bardzo na tym :|

Jutro jak bedzie jasno pomierze szczelinę miedzy coolermasterem a pamięciami... ;>

Edytowane przez kfascik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość enebene

z drugiej nie,

jak przekladasz zworke na 1,3v daj jeszcze radiatorki na mosfety (tam jest jeden dlugi, ale przed nim sa 4 elementy bardzo grzejace sie, odpowiedzialne za zasilanie) radiatory bga jak najbaridziej

pozdr

Edytowane przez enebene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie male pytanko. Jakie są bezpieczne temperatury dla pamieci na 88gt. Są to samsungi 512mb.

 

Dołączona grafika

 

Btw. 1 to temp. rdzenia gpu, 3 to chyba pamieci? ;> A 2 pozostale......hmm

Jeśli ktoś to rozkminił to mogłby pomóc. :):)

Z góry dzieki ;D

 

 

A to jeszcze jedno zapytam: czy kręcąc pamięci do ok.1100 mhz bez v-moda warto inwestować w radiatory?;] Jeśli tak to obojętnie jakie czy polecacie jakieś konkretne ? ;P

Nad tempami w gpu-z też sie zastanawiałem, PCB temperature (tylko które :P) to temp płytki drukowanej, czyli... PCB :D W Evereście jest też coś takiego jak otoczenie procesora graficznego ale gdzie miałby sie znajdować ten czujnik to nie mam pojęcia :)

 

A z radiatorkami to sie zgodze, że lepiej coś przykleić. Na mojej nie było wcale i parzyły kostki. Przykleiłem radiatorki pentagrama i również tych radiatorków nie da sie dotknąć więc coś tam odbierają ciepło ale na moje są za małe żeby obniżyć jakoś znacząco temperaturę kostek pamieci. OC ramek w moim przypadku ani troszke sie nie poprawiło, ale jakoś spokojniej sie śpi... Ja bym wogóle vmoda nie robił bo to głupota, wydajność nie wzrośnie przez te pare mhz a bez vmoda już parzą więc odpuść im męki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość enebene

oj parza strasznie i sa niestabilne przez to, dlatego wylaczylem mody i czekam az zmontuje ogromne radiatorki takie jak kiedys byly revolteca. wtedy mozna sie pobawic spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to sie tak zapytam, bo wcześniej pisales zeby brac aluminiowe, a sam bierzesz CU.

Ja tak harkorowy nie jestem i myslalem cos o tym http://allegro.pl/item711182354_thermaltak...al_8_sztuk.html lub tym http://www.digitcom.pl/index.php?p222,pent...-heatsink-black . Które lepsze, czy oplaca sie dokładać do pentagramów? ;> ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to sie tak zapytam, bo wcześniej pisales zeby brac aluminiowe, a sam bierzesz CU.

Ja tak harkorowy nie jestem i myslalem cos o tym http://allegro.pl/item711182354_thermaltak...al_8_sztuk.html lub tym http://www.digitcom.pl/index.php?p222,pent...-heatsink-black . Które lepsze, czy oplaca sie dokładać do pentagramów? ;> ^^

Nie ma znaczenia, które weźmiesz. Bez nawiewu nawet miedziane nic nie dadzą, a z nawiewem (choćby 500rpm) nie bedzie między nimi różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, też mam te Pentagramy i trzymają jak głupie. Jak krzywo przykleiłem to już nie mogłem odkleić żeby poprawić :D btw. W sklepie obok mnie koleś ma je po 8 zeta :D Więc 15zł + przesyłka to nie jest dobra cena...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...