Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem właśnie 8800GT z Gigabyte na Zalmanie z heatpipem Zanim podłączyłem wymontowałem ten głośny wentylator i na gumkach recepturkach zamontowałem Acutake 92. Zdziwiło mnie że temperatury nie są wcale rewelacyjne ok 47 C w ilde ok 70 C w stresie. Rzecz w tym że po odpaleniu Furmarka karta niesłychanie piszczy i skrzeczy w 3dMark06 już mniej czytałem że to może być problem karty ale i zasilacza a mam Delta 400 wiec czego bardziej? i jak to usunąć? Druga sprawa że dysk zaczął głośniej chodzić i co chwile chrobocze. Na HD4670 miałem ciszę i spokój :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skwierczenie/syczenie dochodzi z karty na 100% po przełożeniu za hd4670. W 3d marku Lightmarku i Furmarku słychać wyraźnie w Furmarku już tragedia. W grach rożnie, w Far Cry2 wcale w Burnout i COD4 cicho w Crysis głośno. Zależało mi na ciszy dlatego założyłem Acutake a tu taki bubel :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość enebene

da sie zalac woskiem zeby nie bylo mikrodrgan wywolujacych te dzwieki, jak ci sie chce bawic ;]

co do oc 8800gt

88gt @ pamieci def. (1800mhz) vs 8800gt @ pamieci 2400mhz

 

 

 

roznica? :lol:

400punktow na korzysc 600mhz szybszych pamieci w 3dmarku06

Edytowane przez enebene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość enebene

ja dopiero ja pomecze na q9550 pod koniec tygodnia na di ;]

pamieci 2400 full stabilne przy 2,2v, a moge dac chyba do 2,4

gpu padaka przy 1,5v 800mhz i 2000shadery :lol: trzeba by jeszcze ocp mod zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie zalac woskiem zeby nie bylo mikrodrgan wywolujacych te dzwieki, jak ci sie chce bawic ;]

Ale co mam zalać woskiem jeżeli mam cewki ferrytowe obudowane? Karta jest na gwarancji nie mogę nic uszkodzić bo stracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość enebene

no to jest problem, mam podobnie ale mi to tak strasznie nie przeszkadza (po przelozeniu zworki oc w galaxy)

jak ci si euda z tym uporac, daj znac

Edytowane przez enebene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skwierczenie/syczenie dochodzi z karty na 100% po przełożeniu za hd4670. W 3d marku Lightmarku i Furmarku słychać wyraźnie w Furmarku już tragedia. W grach rożnie, w Far Cry2 wcale w Burnout i COD4 cicho w Crysis głośno. Zależało mi na ciszy dlatego założyłem Acutake a tu taki bubel :/

A co za różnica za jaką karte ją wsadzisz :) syczy to syczy. Ja mam taką samą i mi nie syczy w FurMarku. Jedyna sytuacja w której syczy to gdy sie ładuje miasto w GTA4, podczas samej gry nic nie syczy.

A co do temperatur to sie scwaniłem :D Wentylator po podłączeniu do płyty głównej i ustawieniu 50% obrotów jest niesłyszalny. Żeby utrzymać względnie normalne temperatury latem (bo zimą i tak nie były wysokie na 50% obrotów) to zainstalowałem GamerHUDa, ustawiłem napięcie na 1,05v (standard 1,15v) i uruchamianie podczas startu systemu aby sie ustawiało to 1,05v. Bez podkręcania rdzenia na standardzie 700MHz chodzi elegancko przy 1,05v i tempy mniejsze jak i wszechobecna cisza :D ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zależnie skrzeczy piszczy w grach benchmarkach, za to w menu nie. Jeszcze jedna sprawa po włożeniu tej karty dysk zaczął charczeć podczas pracy i jakby czasem przycina, w jaki sposób zmiana karty mogła to spowodować? i co z Tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak zapytam Enebene...zdejmowałeś kiedyś radiator z sekcji zasilania? ;> on jest na taśmie chyba nie? bo pamiętam, że kiedys próbowałem zdjąć, a karta była zimna i ni huhu ;pp

 

 

izded: W sumie to pierwsze słyszę żeby karta kolidowała z dyskiem. Próbowałeś innych sterów? ;)

Edytowane przez kfascik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w łapy uszkodzoną Palit 8800GT, problem wyglada tak:

 

Odpalajac kompa przewaznie niema obrazu. Po kulkiset restartach karta czasem 'zaskoczy' i działa 100% stabilnie (nawet z OC) aż do następnego restartu. Na karcie brak jakichkolwiek uszkodzen mechanicznych. Spotkał sie ktos z czyms takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w łapy uszkodzoną Palit 8800GT, problem wyglada tak:

 

Odpalajac kompa przewaznie niema obrazu. Po kulkiset restartach karta czasem 'zaskoczy' i działa 100% stabilnie (nawet z OC) aż do następnego restartu. Na karcie brak jakichkolwiek uszkodzen mechanicznych. Spotkał sie ktos z czyms takim?

Problemu powyzej ciąg dalszy....

Robiłem wszystko z tą kartą i nie chciała działać, w koncu w ogole przestała startowac. Dzis dotarła do nie plyta glowna MSI P45 Neo3-fr, to przy okazji pomyslalem ze 'zobacze'. I zobaczylem - karta smiga, zawsze wstaje, zadnych losowych startow, pełna stabilnosc Oo. Ucieszony ze działa postanowilem sprawdzic na innych plytach, wiec wybralem sie do znajomych: Na Asus p5b, P5KPL-SE, foxconn p35a, GB MA-770T, Abit AX7 - na wszystkich karta w ogole nie startuje. Dziala tylko na mojej MSI(wlasnie na jej uzywam piszac ten tekst).

 

 

Co jest, pytam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:

Po podnieśieńiu napięcia na mojej karcie Asusa EN8800Gt Top na napięcie 1.1v

Mam strasznie dziwny problem po włączeniu byle jakiej gry wywala mi komunikat ze sterowniki ekranu przestały odpowiednio działać. A nic nawet nie zacząłem jej podkręcać taktowność jest standardowa. A po obniżeniu taktowności gry chodzą normalnie oczywiście nie tak płynie jak na standardowej taktowności.. Znak ktoś rozwiązanie tego problemu..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co do mojego problemu to myslalem ze rozwiązałem, niestty nie do konca ;/

 

 

Przez przypadek zapomnialem podlaczyć wentylator w VF900-Cu i karta sie przegrzala i komp sie yłączył. Kapnąłem sie od razu, podlączylem wentyl i gitara grafa zaskoczyła i działa. Po tygodniu znowu to samo, więc znowu (tym razem specjalnie) wygrzałem karte do 100*C i podlaczylem ponownie wentylator i ok znowu dziala, sposób już przetestowany 3 razy ! Tak ogolnie grafa sprawna gdyby nie ten mankament, czy ktoś coś poradzi na tego Asusa EN8800GT ?! Goniła na różnych biosach ale z tym samym efektem ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydało by się by czcionka przy min Framerate była na biało bo ciężko odczytać wynik. Ale ogólnie fajnie zrobiony teścik. Przy czym jestem w szoku by HD4850 dostawało po dupsku momentami nawet od dużo słabszego 9800GT. Hmmm może Anizo ją tak zabija?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit 8800GT, podbilem vGPU do 1.1, z karty wyciagnalem tyle: (stabilnie, bez artow, zwiech)

 

Dołączona grafika

 

Da sie przez edycje biosu podbic vmem? Przy wiecej niz 980mhz zaczyna sypac artami(pojedyncze bugi w grafice) lub zawiesza sie ;/ Chcialbym jeszcze troche wycisnac z tej karty, chlodzenie mam odpowiednie, WC ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...