Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Po zmianie biosu(GPU-vcore1.05v@1.1v)3DSmark=czarny ekran.

 

Witam problem jest jak następuje stabilne takty jakie udało mi sie uzyskać na Asus 8800GT(kategoria open-chłodzony Glacialem i dołożone radiatory na RAM-tempy w idle/stress 44/63'C)to 700/1750/2000 przy napięciu redznia 1.05v 3DSmark poszedł...po zmianie BIOS-u grafiki a w nim napięcia dla rdzenia na 1.1v puplit windy sie pojawił i niby gites ale po odpaleniu 3DSmarka lipa czarny ekran i reset,wgrałem stary bios z 1.05v i jest normalka.

Edytowane przez Lazek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mój problem jest następujący: pewnego pechowego dnia, po wczesniejszym grzebaniu w kompie - uruchomiłem maszynę, po chwili się zawiesiła.... po restarcie ponownie się zawiesił. Odczekałem 5 min po czym uruchomiłem kompa ponownie i co widzę? Ekran w artefaktach, do windowsa nie chce wejść... (niebieski ekran i automatyczny restart) jedyna opcja wejścia do systemu do tryb awaryjny.

Przyczyną niedyspozycji karty było zablokowanie wiatraczka przez kabelek od innego wentylatora ;/ co uniemożliwiło chłodzenie karty, a w konsekwencji jakiś przepał ;).

Ciekawi mnie wasza opinia, co mogło się spalić w karcie, gdyż chcę ją sprzedać (jako uszkodzoną oczywiście) i podać w przybliżeniu co uległo uszkodzeniu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybacz, zachowałem się nieodpowiedzialnie :) acz kolwiek wydawało mi się to szybciejszą i efektywniejszą drogą niż ryzyko szukania odpowiedzi/dodawaniu pytania w wątku, który notabene nie jest poświęcony awaryjności tej karty (tak wynika z nazwy tematu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad kupnem GF 8800GT (lub GTS) i zastanawiam mnie dodatkowa wtyczka zasilania i czy mój zasilacz da radę? Mam Huntkey'a 350 i nie mam tej dodatkowej wtyczki przeznaczonej do kart graficznych. Czy to jest niezbędne i nie uruchomię bez tego tej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam następujący problem. Po instalacji win7, nie potrafię podkręcić mojej grafy. Stery 196.21,riva tuner 2.24.

Standardowo wchodzę w customize, system settings, overclocking. Zaznaczam "enable driver-level hardware overclocing", przesuwam suwaczki tam gdzie chce, zaznaczam apply overclocing at windows startup, klikam zastosuj i pojawia się następujący komunikat:

Warning!

Startup setting you ve made may prevent the driver from restoring desired memory clock after reboot. Do you want to correct it now?

 

Jeśli kliknę YES, to wartości zegarów wracają do stanu pierwotnego, wartości przy overclocking at startup pozostaja bez zmian.

 

Jeśli kliknę NO, to wartości zarówno na suwakach jak i przy overclocing at startup pozostaja bez zmian

Następnie klikam OK i znów pojawia się ten sam komunikat Warning. Klikam No i wszystkie wartości zmieniają sie na deflautowe.

 

O co kaman?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konfing : FeLLeR (salladyn7)

zasilacz to fortron 400w

 

Mam taki problem Karta działa wszystko ok śmiga gry itp.

ALE gdy wyłacze komputer i włacze z powrotem to komp nie wykrywa karty, trzeba wyciągnąć i włożyć jeszcze raz do portu pcix 16 (sprawdzana na 3 kompach w każdym to samo)

O co może biegać? Jak sie pozbyć takowego problemu? Jako z działaniem czyli wyświetlaniem gier itd niema ŻADNEGO PROBLEMU najmniejszego. Toż co zrobić żeby po wyłączeniu i włączeniu kompa startowała? a nie trzeba było jej ponownie wyciągać i umieszczać w porcie?

 

Na innych kartach jest ok.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z 8800gt. Referent od leadteka. Riva tuner i evga precision nie wykrywają wentylatora i nie mogę go regulować (i cały czas chodzi na 100%). Jest jakiś soft, który to zmieni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym się dowiedzieć czy jest sens zmieniać bios do mojego 8800GTS 512.

Karta Działa aktualnie stabilnie:

Dołączona grafika

 

Czy ew. zmiana biosu podniesie napięcie na gpu? Czy da się jeszcze z niego coś wycisnąć?

Jakim program pomoże mi w modyfikowaniu biosu? Gdzie można znaleść najlepsze biosy?

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym się "pochwalić", że po zmianie na stery 197.13 rdzeń poleciał wiele wyżej niż dotąd.

Mianowicie z 728 do 756 i jest stabilny. Gdzie wcześniej OC kończyło się w okolicach 730Mhz.

 

PS: czy w gigabycie jest w miarę standardowy bios. Można go edytować i podnieść napięcie?

 

Nbitor 5.4 nie odczytuje napięć.

Edytowane przez kardas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2008-02-26 kupilem karte MSI GeForce 8800 GT OC 512MB DDR3 PCI-E BOX na agito.pl . Od paru dni mam problem z zanikajacym obrazem na LCD, ktory po chwili calkowicie znika (czarny ekran).

 

Kombinowalem z 3 trzema ostatnimi wersjami sterownikow od NVIDIa razem z domyslnymi na win7 64 bit. Mam swiadomosc, ze swego czasu najnowsze sterowniki mialy problem z chlodzeniem GeForcow i zostaly wycofane na jakis czas, zrobilem tak jak radzono, zainstalowalem wczesniejsze i przesiadlem sie na najnowsze dopiero gdy pojawily sie problemy z obrazem.

 

Na 95% jestem pewien ze to karta graf. i jej wiatrak. Robilem logi i przy duzych obciazeniach wentylator nie chodzi juz jak odkurzacz, a gdy karta dochodzi do 80 *C obraz sie wylacza. Myslalem, ze to moze kurz, przedmuchalem cala karte, wsadzilem jeszcze raz w PCIE no i wygladalo, ze to pomoglo, poniewaz katowalem ja pozniej grafika i w logach osiagala nawet 84 *C i obraz nie padal. Dopiero dzisiaj okazalo sie, ze obraz znowu padl na zwyklym ogladaniu zdjec na kompie. Pomyslalem, ze moze znowu stery, przelozylem w drugie gniazdo PCIE, zainstalowalem stery 195.xx, ale nic nie pomoglo, dalej problemy z zanikajacym obrazem, a wiatrak na auto nie dostaje max obrotow. Dopiero gdy recznie ustawie 100% obrotow grafa chodzi znosnie i osiaga max 75 *C, tylko jak zyc z takim halasem gdy nie tylko sie gra? Musze sprawdzic, czy ta karta nie ma czasem 3 letniej gwarancji, bo teraz GF9800 takowa maja, wiec moze sie jeszcze zalapie. Tylko teraz chetnie bym sie dowiedzial w czym tkwi problem? Czyby caly uklad powoli padal bo jest fabrycznie podkrecony i ma slabe chlodzenie referencyjne?

 

Przyznaje, grafa czesto chodzila na full obrotach bo lubie wykorzystac np takie CUDA, no ale bez przesady, zywotnosc wyliczona na 2 lata?

 

Nie moge znalezc rozwiazania, troche googlowalem, ale glownie ludzie mieli inne problemy. Ktos ma pomysl, oprocz wsadzenia jej do innego kompa? Czyby wina ostatnich sterow z bugiem? Jak to rozwiazac bez formata?

 

Reszta kompa:

Asus P5E

C2D E4500 2.2 GHz BOX

Goodram DDR2 3GB

Zasilacz Chieftec 550W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś podobnego miałem na GF6600. Myślałem że to wina sterów. Obraz potrafił zanikać, dziwne ścinki się pojawiały. Pomogła zmiana pasty pod rdzeniem + założenie wentylatora (pasywka). Póki temp karty są poniżej 59 stopni działa ok. Po przekroczeniu tej wartości zaczynają się jaja z przycinkami. Kiedyś wytrzymywała i 80 stopni. Cóż stawiam na to że powoli karta zdycha. Prawdopodobnie u ciebie także. Ale spróbuj zmienić pastę pod rdzeniem, pilnować temp. (dać odpowiednie obroty na wentylatorze) i może jakoś jej jeszcze poużywasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok sprawa wyglada tak, zainstalowalem znow najnowsze stery, bo szukalem przy okazji biosa, ale nie mialem pewnosci czy znalazlem dobra wersje i srednio lubie sie bawic z biosem jesli nie mam pewnosci. Wiele nie pomoglo.

 

Dobra, ale odkurzylem pudlo od GeForca sprawdzic czy jest na gwarancji - 36 mcy ufff. Fakt, ze bedzie zabawa w wysylanie do agito, ale to juz cos. W pudle przy okazji znalazlem dodatkowy kabel zasilania, ktory bierze prad ze zwyklych kabli zasilacza, podpialem, myslalem, ze pomoglo. Wlaczylem ArmA II demo do przetestowania, chodzilo, uzyskiwalo w NVMon ok 80 *C ale chodzilo, no i nagle migniecie - monitor gasnie - odziwo przeskoczyl do bledu na pulpicie, gdzie sterowniki 197 wykryly jakies problemy z grafika. Nie pamietam dokladnie jaki to blad, ale wygladalo jak jakies zabezpieczenie przed wysypaniem systemu. Oczywiscie predkosc wiatraka sie nie zmieniala szczegolnie.

 

Mowie ok, juz lepiej niz wczesniej, gdy siadal calkowicie sygnal obrazu. Pomyslalem, ze zainstaluje Furmarka najnowszego i zobaczymy jak zakatuje karte. Uruchomilem benchmark w oknie na max ustawieniach z efektami. Ku mojemu zaskoczeniu temp skoczyla do max 97 *C, a wentylator zaczal sie rospedzac do maxa dopiero po ok 85 *C. Dalem odpoczac, wylaczylem test, wentyl zaczal zwalniac, temp spadla do 67 *C i gdy pisalem identycznego posta z optymistycznym nastawieniem padl sygnal video i komp sie zrestartowal...

 

Wysylam do gwarancji, troche sie naczekam, ale moze mi odesla cos nowszego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ostatnimi czasy moj Geforce 8800 dość mocno sie nagrzewał (65-70* w spoczynku) a próba uruchomienia jakakolwiek gry skutkowała blue-screenem. Dlatego pomyślalem o tym żeby wymienić paste termoprzewodzącą na rdzeniu i pamięciach. Ostrożnie odkreciłem radiator, starłem stara paste z rdzenia po czym nałożyłem nowa. Na pamieciach natomiast nie było pasty tylko 'termopady' które były w dość opłakanym stanie, więc bez wiekszego zastanowienia (i to był chyba bład) delikatnie je usunałem a nastepnie posmarowałem pamieci oraz radiator w miejscu styku z kośćmi pasta. Zmontowałem karte do kupy, wpiałem do kompa, uruchomiłem i.. niestety coś poszło nie tak. Na ekranie pojawiają sie drobne pionowe paski tzw artefakty, a przed samym załadowaniem się pulpitu, pojawia się blue-screen i komputer się restartuje

Jestem pewny że niczego nie uszkodziłem przy usuwaniu oraz aplikacji pasty, wszystko robiłem bardzo ostrożnie (i nie był to też pierwszy raz). Nie wiem co mogło się stać Gdy uruchomie system w trybie awaryjnym, w managerze urządzen normalnie widnieje Geforce 8800, więc komputer wykrywa karte. Jutro pojde do sklepu elektronicznego, kupie nowe termopady i może to rozwiąże problem.

 

Podsumowując, macie jakieś pomysły co może być problemem i jak wam się wydaje, istnieje prawdopodobieństwo że karta została uszkodzona? Jest jeszcze na gwarancji wiec, bede ja w razie czego reklamował ale to zajmie miesiąc jak nie wiecej, a z jednym kompem w domu się raczej nie obejdę.

 

Pozdro i z góry dzieki za pomoc

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdzenia gpu nie ukruszyles ?

Jestes pewny, ze przy montazu nie byles naelektryzowany statycznie ?

Czy nie uszkodziles karty mechanicznie tzn. czy nie zostal urwany jakis element smd ?

Przy starcie systemu, pamieci nie chlodzone nie powinny smiecic na ekranie co nie znaczy, ze nie trzeba ich chlodzic.

Kup termopady i zaloz.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdzenia gpu nie ukruszyles ?

Jestes pewny, ze przy montazu nie byles naelektryzowany statycznie ?

Czy nie uszkodziles karty mechanicznie tzn. czy nie zostal urwany jakis element smd ?

Przy starcie systemu, pamieci nie chlodzone nie powinny smiecic na ekranie co nie znaczy, ze nie trzeba ich chlodzic.

Kup termopady i zaloz.

 

Nie ukruszyłem, ani tez nie uszkodziłem mechanicznie karty. Jestem tego pewien :?

Nie wiem natomiast czy nie byłem naelektryzowany podczas wymiany pasty, ale raczej nie :rolleyes: Dzisiaj kupie termopady i zobacze czy to coś pomoże. Mam natomiast pytanie czy to mają być jakies konkretne termopady czy mogą być zwykłe podkladki silikonowe lub mikowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz w sklepie, ze chcesz zalozyc termopady na pamieci karty graficznej.

Moze sie spytac o grubosc wiec wez grubsze niz chudsze.

Termopady sa bardzo plastyczne i sie dostosuja.

 

p.s tez jestem z katowic czyli ziomy jestesmy :D

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ja cie krece".... nawet w Proline nie ma (na placu grunwaldzkim) :mur:

Pozostaje zrobienie termopadow samemu.

 

Najlepiej uzyc do tego gaze (bandaz) lub ewentualnie chusteczke chigieniczna.

Nalezy wyciac kwadraciki wielkosci kosci pamieci i zlozyc je do grubosci okolo 2 mm.

Nasaczyc tak przygotowaną kanapke pasta termoprzewodaca i zalozyc na kosc pamieci.

Oczywiscie wszystkie kosci pamieci nalezy tak zaopatrzyc.

Paste do uzycia polecam zwykla biala lub obojetnie jaka byle by nie przewodzila pradu.

Nasze termopady maja byc tylko wilgotne od pasty.

Nie maja byc cale utytlane, bo jak je przycisniesz radiatorem, to wszystko z nich wyplynie i bedzie syf.

Najlepiej zrob sobie jeden przykladowy termopadzik i nasacz go delikatnie.

Poczekaj az pasta sie zintegruje z gaza i dla proby poloz ja na czyms twardym nie wsiakajacym i przycisnij termopad tez czyms twardym :D

Zobacz jak to sie zachowuje pod naciskiem.

Tutaj jest jedno ale... w karcie grafiki radiator nie dolega bezposrednio do kosci pamieci dla tego nasz termopad musi miec odpowiednia grubosc.

Musisz sobie to dobrac.

 

Takie wynalazki stosowalem w gtx 260 i do dzis pracuja.

Z reszta jak bys sie przyjrzal oryginalnym termopadom w karcie to bys zauwazyl wlasnie takie rozwiazanie jakie teraz proponuje (przynajmniej podobne).

 

ziom :)

 

 

p.s idz jeszcze do skarbka, tam jest vobis.

Na dworcu autobusowym kolo kolejowego jest sklep komputerowy.

Zobacz na plebiscytowej w sklepach elektronicznych czy nie maja termopadow lub jakis zamiennikow.

Wystarczy powiedziec do czego chcesz uzyc podkladek termoprzewodzacych i jaka grubosc Cie interesuje.

Minimum 1 - 1.5 mm

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ja cie krece".... nawet w Proline nie ma (na placu grunwaldzkim) :mur:

Pozostaje zrobienie termopadow samemu.

 

Najlepiej uzyc do tego gaze (bandaz) lub ewentualnie chusteczke chigieniczna.

Nalezy wyciac kwadraciki wielkosci kosci pamieci i zlozyc je do grubosci okolo 2 mm.

Nasaczyc tak przygotowaną kanapke pasta termoprzewodaca i zalozyc na kosc pamieci.

Oczywiscie wszystkie kosci pamieci nalezy tak zaopatrzyc.

Paste do uzycia polecam zwykla biala lub obojetnie jaka byle by nie przewodzila pradu.

Nasze termopady maja byc tylko wilgotne od pasty.

Nie maja byc cale utytlane, bo jak je przycisniesz radiatorem, to wszystko z nich wyplynie i bedzie syf.

Najlepiej zrob sobie jeden przykladowy termopadzik i nasacz go delikatnie.

Poczekaj az pasta sie zintegruje z gaza i dla proby poloz ja na czyms twardym nie wsiakajacym i przycisnij termopad tez czyms twardym :D

Zobacz jak to sie zachowuje pod naciskiem.

Tutaj jest jedno ale... w karcie grafiki radiator nie dolega bezposrednio do kosci pamieci dla tego nasz termopad musi miec odpowiednia grubosc.

Musisz sobie to dobrac.

 

Takie wynalazki stosowalem w gtx 260 i do dzis pracuja.

Z reszta jak bys sie przyjrzal oryginalnym termopadom w karcie to bys zauwazyl wlasnie takie rozwiazanie jakie teraz proponuje (przynajmniej podobne).

 

ziom :)

 

 

p.s idz jeszcze do skarbka, tam jest vobis.

Na dworcu autobusowym kolo kolejowego jest sklep komputerowy.

Zobacz na plebiscytowej w sklepach elektronicznych czy nie maja termopadow lub jakis zamiennikow.

Wystarczy powiedziec do czego chcesz uzyc podkladek termoprzewodzacych i jaka grubosc Cie interesuje.

Minimum 1 - 1.5 mm

 

Też właśnie o Prolinie pomyślalem, ale nie maja na stanie termopadów, moga mi sprowadzić na srode ale w cenie 5,90zł za sztuke 15mm/15mm wiec..

Pochodze jeszcze i popytam ale pewnie bede musiał zamówić na allegro, tam troche tego typu wynalazków jest. A póki co spróbuje zrobić je samemy, ale znajac moje zdolności plastyczne.. tylko zmarnuje paste termoprzewodzącą :razz: Ogólnie to zastanawiam się nad wysłaniem karty na kwarancje, bo jeszcze przez ponad pół roku jest nią objeta, tylko nie wiem czy przez to że samodzielnie wymienialem paste nie utraciła ona gwarancji :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ladzie sprzedawca nie ma szans na stwierdzenie czy grzebales czy nie, ale w serwisie ktos sie wkurzy...

U siebie jak zdejmuje chlodzenie, to zawsze zachowuje je w idealnym stanie nawet z tymi smiesznymi termopadami.

calosc i dzie do szczelnego opakowania i do szuflady.

Teraz z gwarancji nici.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ladzie sprzedawca nie ma szans na stwierdzenie czy grzebales czy nie, ale w serwisie ktos sie wkurzy...

U siebie jak zdejmuje chlodzenie, to zawsze zachowuje je w idealnym stanie nawet z tymi smiesznymi termopadami.

calosc i dzie do szczelnego opakowania i do szuflady.

Teraz z gwarancji nici.

 

W moim przypadku chłodzenie również jest w nienaruszonym stanie :wink: Termopady zamówiłem identyczne jak te które znajdowały sie w standardzie na pamieciach, więc myśle ze cięzko bedzie im sie zorientować ze coś grzebałem :rolleyes: Jedynie po 2 srubkach mocujących mogą zacząć cos podejrzewać ale sprobuje poprostu gdzieś kupić takie małe srubki i je najprościej wymienić :-P Zastanawiam się tylko gdzie cos takiego dostac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...