Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Najprościej to odkup od kogoś uwaloną kartę i wykręcisz :wink:

 

Tez o tym myslalem, ale uwalone 8800 chodza po 100-200zł, a biorąc pod uwage że ja potrzebuje samych śrubek mocujących na wymiane, nie uśmiecha mi sie taki zakup <_<

 

Ogólnie to zastanawiam sie czy nie olać całej tej wymiany śrubek i wysłac karte na gwarancje w takim stanie jakim jest. W końcu żadnej plomby na śrubach nie było, a mogłem przecież wymienić sobie chłodzenie na wydajniejsze w czasie użytkowania karty.

Edytowane przez Bartekiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym dla pewności dowiedzieć się czy na moim mobo t.j Asrock 945g-dvi, ktory ma pci-e 1.0, będzie działać 8800gt palit 512mb, która posiada pci-e 2.0? Dużo czytałem ze powinna, ale pragnę się upewnić.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie temp. przy rozgrzewaniu w OCCT Gpu (shader 8-optimal) ?

Nie wiem czy dobrze zalozylem Silencera, bo dochodzi do 77st w OCCT.

W grach oscyluje przy 60st

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam strasznie dziwny problem najprawdopodobniej z kartą grafiki. Może lepiej zacznę od samego początku :)

 

Posiadam:

OCZ StealthXStream 500W

AsRock M3A770DE

Athlon X3 435 (Deneb)

Ge-Force 8800GT - 8800GT 512MB 700/1700/1900MHz AclereroX1 ?! 9800GT (1010976517) - Aukcje internetowe Allegro

Corsair 2x1GB XMS3 DDR3 1333Mhz

Samsung Spinpoint F3 HD502HJ 500GB

 

Zaraz po złożeniu komputera wszystko było w porządku. Windows + wszystkie sterowniki zostały zainstalowane bez najmniejszego problemu. Moją pierwszą grą na nowych komponentach był Call of Duty MW2. Gra śmigała na full detalach płynnie. Po jakimś tygodniu, może mniej, zauważyłem, że monitor raz na jakiś czas przez ułamek sekundy zmienia kolorystykę na niebieskawą. Z czasem się to nasilało. Pierwsze co to pomyślałem, że monitor. Posprawdzałem wszystkie wtyki, poprawność zamontowania karty, ale to nic nie dało. Dla pewności podpiąłem monitor do innego kompa i okazało się, że jest w 100% sprawny. W między czasie znalazłem w internecie taki program jak "video memory stress", który wykazał mi miliony błędów z pamięcią karty grafiki. Postanowiłem wziąć tą kartę do mojego kumpla i sprawdzić czy to aby na pewno karta. Podpiąłem tam, i testowałem ją jakieś pół godziny. Jak się okazało ekran nie zmienił barwy nawet na chwilkę, choć ten program wykazał znowu błędy. Pierwsze skojarzenie, aha, zasilacz. Więc kupiłem tego OCZ 500W, zainstalowałem Win7 i nadal mi mryga :F Choć zauważyłem kilka zmian.. Przed wymianą zasilacza, kiedy ustawiałem moje ramy na 1333 w biosie, aplikacje wyłączały się z błędami, a teraz wszystko śmiga jak ta lala. Ten program na pamięci karty nie pokazuje teraz żadnych błędów. Na dodatek dodam jeszcze, ze np takie gry jak Age of Empires 3 i Colin McRae 2005 przy ustawieniach na full detale po pewnym czasie wyłączają się.. Tzn komputer reaguje tak jakby monitor się wyłączył, jeszcze przez chwilkę słychać dźwięk, a później wszystko wygląda tak jakby komputer przeszedł w stan wstrzymania :F I nic już nie da się w takiej sytuacji zrobić.

 

Myślę, że wyczerpałem wyjaśnienie mojego problemu :) Czy znajdzie się ktoś taki kto by to mógł wszystko ogarnąć i wysnuć jakieś sensowne wnioski? Z góry serdecznie dziękuję :)

Edytowane przez asc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchom gpu-z w zakladce sensors i tak pozostaw.

Uruchom gre mw2 i pykaj sobie.

Jak wyskocza smieci to wyjdz do pulpitu i zrob fotke gpu-z.

Pokaz na forum.

Bardzo mozliwe, ze gpu lub pamieci karty sie przegrzewaja.

Jezeli tak, to trzeba bedzie sciagnac chlodzenie i zmienic paste.

Zmien tez pamieci ram w slotach plyty.

Bardzo rzadko zdarza sie, ze wlasnie jakas anomalia z pamieciami ram plyty, powoduje dziwne efekty w wyswietlaniu grafiki.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o przegrzewanie to robiłem kiedyś testy Furmarkiem i dochodziło do 73 max.

 

Edit/

 

Przed chwilą wpiąłem ramy do innych gniazd i nic to nie dało :F Włączyłem call of duty i max temeratura po 10min gry była 54 stopnie.. Zauważyłem, że na jakiś czas mi się ekran zrobił czarny i nie reagowała aplikacja.

Edytowane przez asc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dochodzi do 73 st C max ?

Gpu czy pamieci ?

Domyslam sie, ze gpu.

Pamieci tez maja wiele do powiedzenia, dla tego poprosilem o zrobienie monitoringu poprzez gpu-z.

Tam powinny byc odczytane temperatury pamieci karty.

Mozesz sie pokusic o sciagniecie chlodzenia i sprawdzenie czy pamieci sa chlodzone.

To wazne.

 

Strzaleczki pokazuja pamieci, ktore powinny byc chlodzone.

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Masz inne chlodzenie i tego nie widac, ale zasada jest taka sama.

Sprawdz czy pod ewentualnym chlodzeniem pamieci jest pasta/thermopady.

 

Jak chlodzenie, przewod sygnalowy do monitora, monitor, pamieci ram na plycie, sterowniki sa OK, to pozostaje sprawdzic karte w innym komputerze.

 

Sterowniki sciagnij 257.21 z stronki nvidia.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem tą kartę na innym kompie. Przez pół godziny nie było żadnych zmian koloru. Później zdejmę chłodzenie i oblookam.

 

Zauważyłem również, że ram jest strasznie gorący. Ma to jakieś znaczenie?

 

Tutaj screen, ustawiłem na rejestrowanie maxymalniej temperatury i włączyłem furmarka. W gpuz zarejestrowało 73max, a w furmarku 80.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez asc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gpu-z zaznacz "Continue refreshing..." bo w przeciwnym wypadku nie bedzie monitorować i zapisywać temperatur gdy gpu-z bedzie na drugim planie.

 

Gorący ram oczywiście że ma znaczenie, wszystko może sie przegrzewać i działać niestabilnie, zmniejsz taktowanie i volty lub zapuść na nie jakiś wentylator...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim komputerze grafika bywa zle wyswietlana, a w innym jest w porzadku...

Hmm.... moze wyjmij pamieci ram i sprawdzaj je pojedynczo w roznych slotach.

To potrwa, ale jak wykluczysz pamieci ram to zawezysz pole poszukiwan.

Oczywiscie nawiew na memki jak najbardziej wskazany.

Otworz bude i zapodaj jakis duzy pokojowy wentylator na plyte glowna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie dało, nadal tak samo :F Spróbuję załatwić sobie jakieś chłodzenie na ramy.

 

Co nic nie dalo ?

Wyciagales pamieci i probowales na pojedynczej kosci ?

Zmieniales timingi i podnosiles/zmniejszales napiecie na pamieciach ?

Pozycz jedna kosc pamieci i zamontuj.

Jak inna pamiec roniez nie przyniesie zmiany to wrocimy do karty gr.

Cos musi niedomagac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem tak jak napisałeś. Na różnych slotach, z jedną kością. Timingi są ustawione defaultowe dla 1066, a ramy mam pod 1333. Żaby ustawić 1333 muszę zmienić timingi i podnieść napięcie do 1.65, bo na mniejszym jak i na większym windows nie chce się załadować(niebieski ekran). Jest też kłopot, bo nie mam skąd pożyczyć DDR3 :F

 

Sprawdziłem również czy chodzi o przegrzewanie się ramu i z pewnością nie od tego.

Edytowane przez asc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy dalej niebieski obraz sie pokazuje ?

Jakies cuda ?

Czym rozni sie Twoj komputer od komputera, w ktorym sprawdzales karte ?

Zasilanie dodatkowe podlaczone i jest stabilne ?

Tolerancja +- 5% zachowana ?

To co jest ?... bios plyty nie chce tej karty ?

Moze zmien bios w karcie.

Na pewno przewod sygnalowy do monitora jest ok ?

Podmien go.Przy sprawdzaniu karty w tamtym komputerze korzystales z Twojego monitora ?

Zmiana odswierzania i rozdzielczosci ma jakis wplyw na te niebieskie smieci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienię napięcie na więcej bądź mniej niż 1.65V przy 1333 windows nie ładuje się przez niebieski ekran z błędami (tzw blue screen).

 

Na tamtym komputerze jest dual core 5400, radeon 4800 seria, nie wiem dokładnie która. 4Gb 800 DDR2. Pentagram 430W.

 

Zasilanie dodatkowe jest podłączone, ale nie wiem jak sprawdzić czy jest stabilne.

 

Zasilacz nówka sztuka, polecany przez większość stron. Napięcia jak najbardziej w normie. Chociaż dla 12V mam 12.355V.

 

Zmiana biosu w karcie? pierwsze słyszę.. Mogę trochę więcej informacji o tym?

 

Przewód jest na 100% dobry. Przy sprawdzaniu katy korzystałem z innego monitora.

 

Zmiana rozdzielczości i odświeżania nie ma wpływu.

 

Edit/

 

Udało mi się uchwycić błąd zaraz przez "zawiechą"

post-182506-055360800 1276965054_thumb.jpg

Edytowane przez asc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare dni temu byłem świadkiem jak kumpel po zamówieniu kompa za 5 kafli, poszedł do sklepu po kabel DVI do monitora bo nie było w komplecie i spalił nim grafę HD5850 za 1200zł bo ten kabel DVI był uszkodzony... różne się dzieją rzeczy aż strach podłaczać kabel :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że dzieje się tak przez starą obudowę? Może gdzieś płyta główna styka się z nią.

Możliwe też jest przez to, że mam lekkie skoki napięcia na sieci elektrycznej?

Chodzi mi oczywiście o te niebieskawe migania..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chopaki mam pytanko, aktualnie mam zasilacz Modecom MC 2.0 350W (nie Feel) na 90nm Athlonie, 8600GT od Palita (grubo oc'owany, podbijane napięcie na rdzeniu i pamiątkach), 2 kostki ramu, dysk twardy i czasami podłącze napęd. Zmieniam platformę na PDC 65nm, P35, dwie kostki DDR2 800MHz i Gainward'a Bliss'a 8800GT 512 MB - wszystkie części są wykonane w mniejszym procesie technologicznym, więc teoretycznie powinny ciągnąć mniej prądu - dobrze rozumuję ? Czy muszę zmieniać zasilacz pod tą karte, czy wystarczy mój poczciwy modec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joł.

Mój 8800GT, po podłączeniu do kompa pokazuje wszystko przez kropki i kreski, aż przejdzie bootscreena i wywali bsoda.

Kropki i kreski to mało konkretne określenie.. Chodzi mi o mniej więcej coś takiego w różnych wersjach:

http://www.benchmark.pl/uploads/image/newbitmapimageafo8(1).jpg

Dziwne jest tylko to, że na bootscreenie i tym obrazku wyświetlanym zamiast POSTa tego nie ma. W ogóle pokazuje mi się bootscreen z visty, a mam win7. Na integrze jest normalnie o0.

Trup?

Edytowane przez Hejger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to na serio ma pomóc? Jak? Trochę strach ;P Jedyne co mi do głowy przychodzi, to że może luty poroztapiać i pozłączać, jakby były przerwane. Ale jakby się miały przerwać?

W sumie to ta karta była zalana ze 2 razy i miewała po tych zalaniach takie jazdy, ale zawsze jej przechodziło. Tylko teraz jakoś nie chce i zrobiło się tak bez powodu.

Edytowane przez Hejger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tym bardziej możliwe, że luty puściły. Z tym piekarniku chodzi o to, żeby cyna pod układami się roztopiła i połączyła spowrotem dokładnie. Tj lutowanie piekarnikiem. Przed włożeniem należy rozkręcić kartę w drobny mak i zostawić tylko to, co jest niedemontowalne - np. porty dvi itp.

 

Tak się teraz robi sprzęt elektroniczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit 8800GT 512mb. 600mhz procesor,1500mhz shadery,900mhz ram.

Przez dwa lata działał sobie spokojnie podkręcony.

Aż od jakiegoś czasu mam restarty w grach i nie przechodzi mi testów w programach do badania stabilności karty.

Czasami jest dobrze i przechodzi.

Odkryłem że po zjechaniu z taktowaniem ramu na karcie do 500 mhz (podkręcona była na 950mhz)wszystko wraca do normy.

Czyli zdechło mi 400mhz na ramie.

Jest możliwość odratowania tego poprzez edytowanie pewnych wartości w biosie karty (nie wiem jakich) czy raczej już nic z tego nie będzie.

W 3dmark 05 na domyślnych ustawieniach ramu 900mhz koncowy wynik jest o 1300pkt mniejszy niż na ustawieniu na ramie 500mhz.

Chyba się przekręciła cholera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...