Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

EVGA 8800GT, działała chyba ze dwa lata, teraz zaczęły się problemy. Mianowicie pewnego dnia przestała działać. :>

 

Po odpaleniu na MSI P35 Neo 2 Fr staje na poziomie: detect and initialize video adapter. Kartę rozkręciłem, nic nie wskazuje na mechaniczne uszkodzenie. GPU po odpaleniu cały czas napierdziela jak suszarka, podejrzewam, że na pełnych obrotach (nie miałem grafiki przez te dwa lata, dostałem ją w takim stanie). Co jednak najciekawsze, kartę dostałem od kogoś, kto twierdzi, że z drugą kartą w SLI działa (tyle wiem).

 

Any ideas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek zdemontowac chlodzenie i dokladnie wyczyscic.

Sprawdzic czy nie ma przebarwien/nadpalen i czy wszystkie kondensatory sa nienapuchniete/wylane.

Nastepnie zmienic paste thermoprzewodzaca na gpu i thermopady na pamieciach jak sa.

Jak nie pomoze, to sie zedytuje bios i zobaczy czy jest poprawnie skonfigurowany.

Jak to nie pomoze to tylko piekarnik pozostaje.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... chyba 8800GT-ki zaczynają masowo padać :(

Moja od wczoraj sprawia problemy.

Od lutego 2008 chodziła bez problemów na 680 / 950 (Galaxy, ze zworką ustawioną na większe napięcie).

Wczoraj miałem jedną zwiechę w grze, dziś już nic nie działa i resetuje sterownik po paru sekundach w trybie 3D.

Na początku przyszło mi do głowy odkręcić takty i przestawić zworkę na niższe napięcie. Jednak po przestawieniu zworki mam już zwiechy w momencie logowania do windowsa...

Jak myślicie?

Będzie coś z tego, czy karta kopnęła w kalendarz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi padła też 8800gs :/ Niestety 3 razy grzanie w piekarniku nie pomogło... Wziąłem do ręki opalarkę i też nie pomogło, próby dociśnięcia układu g92 zakończyły się oderwaniem go od płytki :P Cóż szkoda karty, jak tak karty nvidii mają padać to podziękuję chyba kartom tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sparkle 8800GT, referencyjna konstrukcja, tylko naklejka na &*%&$&@#&@#$ 1-slotowym "chłodzeniu" by NV:

 

Dzisiaj stuka równo trzy lata od kupna k.graficznej;

Przez te 3-y lata pracowała i pracuje w kompie z sygnaturki, bez podkręcania;

 

Temp w 2d (fan 29%): 75-80'C

Temp w 3d max (fan dobija do 100% i trzyma): 80-90'C zależy od gry;

 

Dzisiaj zapomniałem ustawić fan na auto i ~10-8min grafa miała 105'C na rdzeniu wg. czujnika (odczyt z Riva Tuner);

 

No nie chce paść jedna, ani stabilny zasilacz, ani czyszczone chłodzenie...

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio wymieniłem chłodzenie karty Zotac Gf 8800 GT 512 mb AMP! na Arctic Cooling NV Silencer 5 (Rev. 3). Wszędzie czytam, że jest ono bardzo ciche, a nawet prawie niesłyszalne. U mnie jest jednak najgłośniejsze w obudowie, a mam takie "głośniki": SilentiumPC Zephyr 120, Crosair 550vx, i Xilience 120. Czemu ten Arctic taki głośny? Jedzie cały czas na max obrotach. Czy da się go jakoś spowolnić/wyciszyć? Słysze tylko głośny szum, i buczenie. Łożysko wydaje się w porządku. Podpiąłem go przez koncówkę 4 pin na mojej karcie i nie da się regulować obrotów przez system, automatyczna regulacja też nie działa. Czy muszę kupować kontroler obrotów? Temperatury mam takie: Core: 46C, PCB: 38C. Jak się nic z tym nie da zrobić to czy jest jakieś fajne chłodzenie z automatyczna regulacja obrotów na tą kartę? Do wydania mam 100 zł + mała rezerwa.

 

Druga sprawa. Jak ustawić podkręcenie dla tej karty w RivaTunerze, żeby się tak nie grzała bez obciążenia? Standardowo mam:

Core clock: 702.000MHz

Core clock 2: 1674.000MHz

Memory clock: 999.000MHz (1998.000MHz effective)

Reference clock: 27.000MHz

 

P.S. Odblokuje mi ktoś tryb 2d?

Tutaj mój bios: http://www.sendspace.com/file/lhhwn8

Z góry dziękuję.

 

EDIT:

Już nie trzeba, problem rozwiazal sie sam - karta sie spalila.

Edytowane przez Stato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj postanowiłem zrobić sobie zapiekankę z mojej "padaki" 8800GT od GALAXy i wyszła wyśmienicie. Komp działa karta nie sypie artami no to zaczynamy liczyć dni ile pociągnie :)

 

Kolejny sukces, 30min zabawy z crysisem i nic sie nie dzieje, oby tak dalej. Wymiana chłodzenia(Zalman VF700-Cu) i pasty też pomogla max temp to 72C (kiedys i pod 90 podchodziła).

Edytowane przez lapituta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzebię temacik:)

Ma ktoś może gdzieś zapisany poradnik co zmienić w Hex,żeby uruchomić tryb 2d:) Było to kiedyś chyba na Egiełdzie.

Dobra zrobiłem,jak ktoś będzie miał z tym problem,to walić...podpowiem;) Tryb 2d pięknie u mnie śmiga.

Edytowane przez Gr3gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę swoje pytanie też tu bo w wątku od mobo nikt nie odpowiada:

 

Panie i Panowie problemik mam

 

Sprzęt jak w podpisie, wkładam grafikę w w pierwsze gniazdo, karta pracuje, ale po którymś włączeniu karta trup. Brak obrazu itp. Wyjmuje/wkładam grafikę ponownie na miejsce i wszystko bangla jak należy. Problem rozwiązałem tymczasowo wpinając kartę w drugi slot i problem nie występował. Dokupiłem drugie 8800 i zarzuciłem sli według Tego tutoriala i wszystko śmiga. I znów to samo, co któreś uruchomienie kompa znów nie reaguje karta z podstawowego gniazda. Monitor podłączony jest pod druga kartę i ta normalnie pracuje, a pierwszej karty system nie wykrywa i tylko wiatrak idzie pełną mocą. Bios w płytce najnowszy.

Jakiś sugestie gdzie szukać przyczyny?

 

 

edyta: dodam że jak się zrobi ta sama operacje z pierwsza kartą (wyjąć/włożyć), lub co któreś losowe odpalenie kompa karta zaskakuje normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie ten dział ...

Próbowałeś włożyć kartę bez przykręcania do obudowy ? by karta "lekko" siedziała w slocie ? Jak nie to na krańcu kartę podnieś ku górze.

Miałem coś podobnego z Asusem i coś takiego pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie ten dział ...

Próbowałeś włożyć kartę bez przykręcania do obudowy ? by karta "lekko" siedziała w slocie ? Jak nie to na krańcu kartę podnieś ku górze.

Miałem coś podobnego z Asusem i coś takiego pomogło.

 

Dzięki, zerknę wieczorem czy to to. Co prawda wsadzałem dwie różne karty ale może to wina slotu.

 

Edit: Hmmm, Podwiesiłem na druciku kartę za brzeg do góry i chwilowo działa. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu przez kilka dni. Dziękowac za pomoc ;]

Edit2: Jednak nie działa. Dopiero wyłączenie zasilania i odczekanie chwili daje rezultaty w postaci ponownego wykrycia karty w pierwszym pci-e ;[

Edytowane przez Stanczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na wstępie podam konfigurację komputera:

 

Windows 7 32bit

Gigabyte GA-G41M-ES2L

Typ procesora DualCore Intel Pentium E5200, 2500 MHz (12.5 x 200)

Pamięć 2x 2048 DRRII

Zasilacz I-BOX ATX 500W SuperFAN

 

Problem wygląda tak:

Dostałem geforca 8800gt który u niego działał sprawnie(też ma płytę gigabyte) natomiast u mnie po wpięciu go w płytę główną, podłączeniu dodatkowego zasilania(Dodam nawet że próbowałem wpinać dodatkowe zasilania do 2 wejść naraz) brak jakiegokolwiek odzewu ze strony "obrazu". Płyta główna wyda z siebie jedno piknięcie i tyle, nic więcej się nie dzieje. Wiatrak na karcie graficznej chodzi jak i reszta w komputerze. Próbowałem

Wejście Pci-ex jest w 100% sprawne bo próbowałem wpinać radeona 4870, geforca 210gt i geforca 8500gt i każda z tych kart działała bez żadnego problemu.

Restart biosu był robiony - bez rezultatów

 

Tak więc ma ktoś jakieś sugestie? męczę się już tym kilka dni i brak jakichkolwiek pomysłów.

Edytowane przez SubBufer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I-BOX to też noname

tamten mogł być mocniejszy mimo niższej (400W) specyfikacji

btw skoro wspominasz o 4870- to chodzi ci o odpalenie systemu tylko czy tez z zainstalowaniem sterów i graniem? Bo to spora(100W chyba) różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I-BOX to też noname

tamten mogł być mocniejszy mimo niższej (400W) specyfikacji

btw skoro wspominasz o 4870- to chodzi ci o odpalenie systemu tylko czy tez z zainstalowaniem sterów i graniem? Bo to spora(100W chyba) różnica

 

 

Normalnie z niej korzystałem grając itp itd. sterowniki rzecz jasna były zainstalowane. A ten zasilacz 400W jest dużo starszy, nie posiada nawet taśm na SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem. Mój Gtx 460 wyzionął ducha i mam przejściowo 8800gt. Problem jest taki że karta w grach osiąga ponad 100 stopni i wywala gry do pulpitu (na szczęście nie robi frezza). Rozebrałem chłodzenie wyczyściłem rdzeń i nałożyłem nową pastę. Efekt ?? Bez zmian.... Grafika Gigabyte 8800gt z chłodzeniem Zalman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze dokręciłem ją naprawdę mocno. Akurat w tym modelu mniej więcej widać jak siedzi na procku i nie widać żeby coś nie dociskało. Jak wrócę z pracy to zobaczę czy radiator jest gorący.

 

Sprawdziłem i radiator przy 100*C jest gorący jak nie wiem. Ściągnąłem go i widać że pasta jest dobrze rozłożona więc radiator dobrze dociska rdzeń. Przy wyciąganiu dotknąłem sekcji zasilania to się prawie poparzyłem. Nie wiem co z tą kartą, nie wali artami tylko te tempy i wywalanie z gier.

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...