Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Byłby ktoś tak miły i napisał jak długa jest 88GT? :>

Aktualnie mam 79GS, a jest ona chyba krótsza i się zastanawiam czy mi się zmieści do skrzynki.

aha już wyczytałem :D

Edytowane przez USER^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłby ktoś tak miły i napisał jak długa jest 88GT? :>

Aktualnie mam 79GS, a jest ona chyba krótsza i się zastanawiam czy mi się zmieści do skrzynki.

Odpowiedz na dręczące Cię pytanie masz dokładnie 1 stronę wcześniej. Nawet gdzieś fotka jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Otrzymalem dzisiaj mojego Palit'a 8800GT sonic. Niestety nie mam mozliwosci jej sprawdzic poki nie dostane zasilacza na ktory czekam, ale mam pytanie poniewaz moja karta jest na CZERWONYM pcb co jest zaskoczeniem dla mnie. Tak dla pewnosci, czy to "cos znaczy"? hehe :-)

 

BTW zamawialem w arche, prosilem o fakture, nei dostalem faktury ani paragonu niestety jedynie umowe gwarancyjna ;/ mam nadzieje ze sprzet bedize sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Otrzymalem dzisiaj mojego Palit'a 8800GT sonic. Niestety nie mam mozliwosci jej sprawdzic poki nie dostane zasilacza na ktory czekam, ale mam pytanie poniewaz moja karta jest na CZERWONYM pcb co jest zaskoczeniem dla mnie. Tak dla pewnosci, czy to "cos znaczy"? hehe :-)

 

BTW zamawialem w arche, prosilem o fakture, nei dostalem faktury ani paragonu niestety jedynie umowe gwarancyjna ;/ mam nadzieje ze sprzet bedize sprawny.

Zapodaj fotkę, to zobaczymy czy to coś znaczy. Widocznie zapomnieli Ci włożyc faktury/paragonu. Napisz do nich to Ci pewnie doślą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok tutaj sa fotki, od przodu i od tylu:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

I teraz pytanie od laika, bo te wszystkie nowinki sa dla mnie nieznne ;] dawno kompa nie skladalem.

 

Na plycie glownej widze wejscie molex i w grafice tez widze wejscie na pradzik. Czy podpinam zasilacz i do tego molexa na plycie glowne i do grafiki? Plyta glowna to msi neo2 fir.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok tutaj sa fotki, od przodu i od tylu:

 

I teraz pytanie od laika, bo te wszystkie nowinki sa dla mnie nieznne ;] dawno kompa nie skladalem.

 

Na plycie glownej widze wejscie molex i w grafice tez widze wejscie na pradzik. Czy podpinam zasilacz i do tego molexa na plycie glowne i do grafiki? Plyta glowna to msi neo2 fir.

Hmm, no cóż, jeśli chodzi o fotki to nic mądrego nie mam do powiedzenia.

Do karty musisz podpiąć zasilacz, a do płyty jest to zalecane. Ja bym spróbował z wtyczką wczepioną do płyty i bez niej - jeśli będzie to samo, to nie robiłbym zbędnej plontaniny kabli i molexa do mobo odpuścił.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok tutaj sa fotki, od przodu i od tylu:

 

I teraz pytanie od laika, bo te wszystkie nowinki sa dla mnie nieznne ;] dawno kompa nie skladalem.

 

Na plycie glownej widze wejscie molex i w grafice tez widze wejscie na pradzik. Czy podpinam zasilacz i do tego molexa na plycie glowne i do grafiki? Plyta glowna to msi neo2 fir.

Tak powinieneś i do płyty podłączyć i do grafiki. W instrukcji do płyty masz napisane "ATX 12V Power Connector: POWER1 / JPWR1 The POWER1 12V power connector is used to provide power to the CPU. And the JPWR1 12V power connector is used to provide power to the PCIEX16 graphics

card." że zasilanie z molexa służy pci-e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W łykend ponownie bawiłem się napięciami na gpu w biosie karty i po ustawieniu w biosie napięcia extra na 1.22V napięcie faktycznie wynosi 1,10-1.13V mierzone miernikiem.

Przy ustawieniu w biosie na 1.1V miernik wskazuje 1,08V.

Przy fakbrycznych 1,05V miernik wskazuje 1,03V.

Specu , napięcie zmieniasz poprzez zmiane Vid , a nie wpisanej wartości napięcia. Wartość napięcia wpisana jest tylko dla informacji , można wpisać 1v dla vid3 i tak będzie 1.1v :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się troche wyedukujesz to pogadamy :lol2:

 

vid0 - 0.95v , vid1 - 1v , vid2- 1.05v , vid3 - 1.1v , następny krok to vid4 i tylko w ten sposób można podbić napięcie o następne 50mv , ale koniecznie musi to zadziałać.

 

Przeróbka biosu polega na załączeniu vid3 , a to pole Extra to wprowadzili dla początkujących :wink:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się troche wyedukujesz to pogadamy :lol2:

 

vid0 - 0.95v , vid1 - 1v , vid2- 1.05v , vid3 - 1.1v , następny krok to vid4 i tylko w ten sposób można podbić napięcie o następne 50mv , ale koniecznie musi to zadziałać.

 

Przeróbka biosu polega na załączeniu vid3 , a to pole Extra to wprowadzili dla początkujących :wink:

No dobra żebyśmy się dobrze zrozumieli, podniosłem sobie vid 3 w table editorze na 1.22V, miernik wskazuje więcej niż jak było na napięciu 1.1V, to nie rozumiem co chcesz mi wytłumaczyć?? :rolleyes: łopatologicznie proszę :wink:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że jest to nie możliwe :wink: , bo nawet karta nie zareagowała. Wystarczy podnieść napięcie o 0.02v i już widać efekty.Wpisz sobie 1v , 5v cały czas będzie 1.1v , dla vid3 napięcie wynosi 1.1v. Dla vid są przypisane napięcia , pwm ma kilka nóżek do indentyfikacji napięcia - powiedzmy 1-5 i stworzona jest tablica napięć. Wszystkie nóżki przy stanie zero , pwm zindetyfikują to jako napięcie powiedzmy jako 1v , itd.....

 

Zmiana napięcia jest skokowa ,a wartość napięcia wpisana którą widzisz w nibitorze jest tylko dla informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

No to ja przedstawię moją krótką historię "dream of 1,22V" na core.

 

Jak już wiecie mam zrobionego bios-moda od dawna i po jego przeprowadzeniu miernik wskazuje:

ilde=1,1

load=1,14

Na tych napięciach mogę spokojnie jechać na zegarach 756/1836/950 i nic się złego nie dzieje. Mogę przepuścić testy sukcesywnie na wyższych taktach dla mem i shadera (patrz np. Post #3215 lub Post #3198), ale to już katowanie, a memki chcę oszczędzać, żeby ich nie "uwalić"... Więc poniższe badanie kolejnego bios-moda do 1.22 przeprowadzałem dla zegarów DEF oraz OC756/1836/950.

 

 

A WIĘC:

wynik 1:

Poczytałem forum xtreme...

ściągnąłem bios z update 1.22V

i dodałem w nim także "luźniejszy" timing dla memek (za extreme)..

wgrałem powyższy bios,

sprawdziłem napięcia mirnikiem:

ilde=1,1

load=1,13 ( :blink: mniej niż było, a miało być więcej!)

Efekt - freez (szary ekranik) na crysis gpu test (po dwóch próbach dałem sobie spokój)

 

 

wynik 2:

wgrałem powyższy bios, ale BEZ zmiany timingów (tylko mod na 1.22V)

sprawdziłem napięcia mirnikiem:

ilde=1,1

load=1,13 ( :blink: mniej niż było, a miało być więcej!)

Efekt - crysis gpu test przechodzi wiele razy, 3dmark tez bez klopotu...

 

Wyzszego core nie próbowałem nawet robić, bo jak ma to wyjść skoro jest mniej V niż było.

Testy przed ww modem do 1.22 robiłem na DEF oraz OC 756/1836/950

Po wgraniu moda 1.22 na poprzedni mod 1.1 wyniki spadły wszędzie :blink:

 

crysis__________było(bm1.1)________________jest(bm1.22)

avg/min/max___39,08/21,96/47,27__________39,1/19,12/46,87

 

3dmark06_________było(bm1.1)________________jest(bm1.22)

def_______________11402____________________11394

oc756/1836/950_____12294____________________12280

 

*-oczywiście-różnice niewielkie, ALE... ;) Nie po to robię upgrade biosu, żeby okazało się to być "downgrade"

:D

 

Wniosek: czekam na rozwój wydarzeń i może ktoś znajdzie bios-mod (bm) dający więcej niż 1,14 przy load. Wówczas wgram i sprawdzę. Póki co porażka. Wgram sobie ponownie 1.1 :-|

 

 

PS:

Ostatnio też zastanawiałem się (pisałem też na forum), czy jest sens dodać radiatory na drugiej stronie pcb (w miejsca mocno grzejące się) i w sumie miałem dwa wolne radiatory więc je przyczepiłem. Taśma je trzyma a do tego grawitacja, więc jest ok. Tempy też spadły. :D Chyba dokupię jeszcze i ze dwa, trzy miejsca jeszcze schłodzę...

post-149435-1199741126_thumb.jpg

post-149435-1199741149_thumb.jpg

 

 

Pozdro!

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Dawałem bios z zapodanym vid4 , ale nikt go nie sprawdził.

Jeśli mogę Cie prosić to podaj raz jeszcze (brak czasu na szukanie) i dodaj mi komentarz,

abym się przekonał, że nie będę miał problemu po wgraniu... bo nie mam backup-floppy

(brak fdd)

ten bios (załączony) nie zadziałał -jak juz pisałem dał mi 1,13 zamiast 1,22 (a miałem przed wgraniem 1,14...

 

forum źródło:

http://www.xtremesystems.org/forums/showpo...p;postcount=358

 

bios

http://www.xtremesystems.org/forums/attach...mp;d=1197215894

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

http://rapidshare.com/files/76587914/88gt.rar.html

 

Karta będzie normalnie chulać , nie ma obawy by nie odpaliła , tylko nie ma pewności czy wogóle napięcie pójdzie w góre :wink:

Dziękuje.

Przetestowałem.

 

A WIĘC:

V przed modem:

ilde=1,1

load=1,14

wynik po wgraniu biosu od sideband: ;P

ściągnąłem Twój bios

wgrałem,

sprawdziłem napięcia mirnikiem:

V po modzie:

ilde=1,06

load=1,09 ( :blink: znów mniej niż było...)

Efekt - freez (szary ekranik) na crysis gpu test (po dwóch próbach dałem sobie spokój)

 

szukam dalej...

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Nie ma co szukać , czyli nie da rady więcej.

 

Jedynie można dodać tryb 2d z niższymi taktami i napięciem 0.95v :wink:

no to porażka. może jednak coś się da wycisnąć jakoś z tej karty bez vmoda... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanko do was.

Jak sie w nV wymusza odswierzanie? W ATI to odbywalo sie dosc prosto a jak jest tutaj. Jest jakas ocja w sterach ? Pulpit mam na 100Hz ale jak sie przelaczy w 3d ustawia sie 75.

Z gory dzieki za pomoc.

Edytowane przez Eclipse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eclipse

Ja uzywam RefreshForce ale ostatnio spotkalem z tym problemy, niektore gry musialy miec 60Hz by dzialac...

 

 

 

Zamontowalem u siebie Silencera, temp na "1.1V" max 70 stopn, boczny nawiew na radiatorki na zasilaniu ale oc nie wzroslo. Problem w tym ze juz na 740 wywali czasem arta w Ati Toolu, bede musial potestowac kilka biosow bo widze ze bardzo rozne napiecia daja...

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie bierzesz refertata i nie krecisz?

takie takty to pikuś zrobić samemu w RT :/

kasa zaoszczedzona np na inne chlodzenie i masz git zestaw :)

Bo to malutka różnica w cenie, a tego przeciez tez troszke pocisne. Ostatnio jakoś trafiam na taki sprzęt, że jak wycisne z 50 mhz na rdzeniu to jest dobrze. A tu mam gwarantowane i nie musze pilnowac riva tunera... itp... wygoda, nie chce mi sie dla 50 mhz bawic :) Jedynie moj poprzedni GTS poszedł ładnie z pamięciami bo prawie do 2000 mhz, a tak to pupa :) Pozatym nie lubie sie w to bawic za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eclipse

Ja uzywam RefreshForce ale ostatnio spotkalem z tym problemy, niektore gry musialy miec 60Hz by dzialac...

Oki Dzieki jak worce z pracy zobacze. U ciebie mogly byc problemy zwiazane z wymuszaniem odswierzania na LCD ja mam CRT jeszcze wiec programik powinien zadzialac :).

THX jeszcze raz

 

A tak przy okazji mam dotarl do mnie wczoraj XFX z chlodzniem referencyjnym ale tym szerszym wiatrakiem. Pod 2 d jest znosnie natomiast 3 d wichura taka ze uszy urywa. Dzisiaj zmiana na silencera i wyregulowanie 3 fanderow na 800-900 rpm.

Edytowane przez Eclipse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to malutka różnica w cenie, a tego przeciez tez troszke pocisne. Ostatnio jakoś trafiam na taki sprzęt, że jak wycisne z 50 mhz na rdzeniu to jest dobrze. A tu mam gwarantowane i nie musze pilnowac riva tunera... itp... wygoda, nie chce mi sie dla 50 mhz bawic :) Jedynie moj poprzedni GTS poszedł ładnie z pamięciami bo prawie do 2000 mhz, a tak to pupa :) Pozatym nie lubie sie w to bawic za bardzo.

Ja tego msika znacznie taniej wyrwałem i juz jakis czas temu ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...