Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Cisza=pasywne chłodzenie

Wentylatory zawsze slychac, fander w nocy na 800 tez jest slyszalny, wiec troszke przewrażliwiony jestes;]

ps. nie bronie Silencera...ale dalem za niego 15zl i za ta kase jestem zadowolony;]

 

hehe no moze jestem ale po skreceniu silencera jest oki. A tak btw tez dalem za niego 15 zl i... jak tylko S1 dostane bez zadnego sentymentu go wywale :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sideband tu masz foty w 6 mega :

 

http://www.speedyshare.com/890452276.html

 

 

Chciałbym chociaz ta karte podbic na 756/1890/1080 ale karta ma freeza zaraz na początku 3dmarka 06 ,a temperatura nie przekracza 63 stopni. :(

 

Pomogła by zmiana chodzenia na accelero ? Chyba ze ten Bios ma jakies blokady ? Sideband Oglądałes go ? Co sadzisz, sądzicie ?

 

Bo to nie tylko ja mam problem z Oc tej karty ale prawie kazdy :(

 

-> Link dodany ! :)

Edytowane przez Dj Technorocker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw , bo nie ma linka do fotek :wink:

 

Bios oblukałem , ale to nie wina biosu tylko pwm , pwm jest sterowany przez bios i zmienia napięcia. Zastosowali inne scalaki etc i po zawodach , to samo było z serią 7 od Palita i Galaxy.

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?p=2651850

 

W tych fotkach zapodałeś vmoda , także co mam ci wytłumaczyć :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wybralem Gainward 8800gt 512MB GoldenSample 650/1900 MHz, pierwsze wrazenia pozytywne w 2d praktycznie nieslyszalna, w czasie grania tez nie jest źle, z ciekawosci recznie ustawilem predkosc wentylatora na 100% i bylo dosyc glosno ale nie tragicznie jak na referacie. Poki co nie bawilem sie w OC. Jedyne co mnie martwi to sticker na jednej ze srubek mocujacych chlodzenie, ale mysle ze wymiana chlodzenia na s1 nie bedzie konieczna....

Edytowane przez VR6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wybralem Gainward 8800gt 512MB GoldenSample 650/1900 MHz, pierwsze wrazenia pozytywne w 2d praktycznie nieslyszalna, w czasie grania tez nie jest źle, z ciekawosci recznie ustawilem predkosc wentylatora na 100% i bylo dosyc glosno ale nie tragicznie jak na referacie. Poki co nie bawilem sie w OC. Jedyne co mnie martwi to sticker na jednej ze srubek mocujacych chlodzenie, ale mysle ze wymiana chlodzenia na s1 nie bedzie konieczna....

A którego masz ?

Daj znać jeszcze jak oc wygląda na niej :-P Bo też sie zastanawiam nad nią..

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

mam jeszcze pytanko do posiadaczy tego modelu Palita co w zalaczniku i tych co nie zmienili w nim chlodzenia!

1.czy te 'radiatory' na kosciach oddaja dobrze cieplo?czy czasem nie sa gorace po godzinie internsywnego grania?

bo cos mi sie wydaje ze te 'plytki' na kostkach to niezbyt dobry pomysl jestl!!!!

2. czy jest ewentualnie miejsce zeby zmiescic tam zwykle radiatory czy beda kolidowac z glownym chlodzeniem?

 

czy moglby ktos to sprawdzic organoleptycznie i napisac jak to w rzeczywistosci jest?

z gory dzieki

 

:rolleyes:

post-114632-1200041376_thumb.jpg

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zielonego Palita z tym ich chłodzeniem i trochę innym układem kondensatorów itp. niż na referencyjnym. Zmieniłem sobie w biosie karty na 675/1675/1950 (3DMark06 ponad 12 tys) aby było szybciej a nie miec za dużych temperatur i ciszę. Wiatrak w idle kręci sie na 20% 630 obr i 50 stopni, podczas grania 75 stopni 33% i koło 1000 obr ustawiłem że dopiero przy 100 stopniach 100% wiatrak. W ten sposób karta jest cicha i w miarę chłodna jak w referencyjnym chłodzeniu ma mieć 90 stopni. Podczas włączania kompa kilka sekund jest ten wentylator na maks obrotów i wtedy to chodzi jak odkurzacz.

 

Po co jest na niej ten buzzer?? Uruchamia sie i świerczy podczas 3dmarka... zakleiłem go taśmą i jest cisza. Myślę o wylutowaniu.

Jak ustawiles te obroty wentylatora? Ja jak puszcze na auto to karta w 3D robi sie slyszalna, w 2D chodzi mi na 40% (na auto) i mam 55 stopni, jak zapuszczam gierke to recznie daje na 50% i wtedy temp. max mam kolo 80 stopni. W trybie auto to karta max dochodzi do 65-70 stopni ale robi sie glosno. Jest jakis sposob aby zmienic ustawienia trybu auto aby tak mocno nie reagowal wiatrakiem na podwyzszanie temperatury?

Od razu uprzedzam ze bawilem sie w tworzenie profili wiatraka w Riva Tuner ale po jakims czasie mi je wywala i do tej pory nie wiem dlaczego. Poza tym profile w RT dzialaja OK tylko dlaczego mi znikaja tego ja nie wiem. Moze ktos pomoze.

 

dr@bollo

Jezeli chodzi o temp. radiatorow na pamieciach to sa bardzo gorace (palec ciezko utrzymac), co swiadczy o tym ze odbieraja cieplo z kosci. Byc moze w przyszlosci pomysle zeby do tej blachy dokleic na tasme 3M radiatorki zeby zwiekszyc powierzchnie odprowadzania ciepla. Ale czy sie tam jakies zmieszcza tego jeszcze nie sprawdzalem.

Edytowane przez marioz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A którego masz ?

Daj znać jeszcze jak oc wygląda na niej :-P Bo też sie zastanawiam nad nią..

Mam tą:

Dołączona grafika

W OC może pobawię się dzisiaj... I pytanie: czy lepiej używać RivaTuner'a czy dołączonego przez Gainwarda ExpertTool'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe do posiadaczy 8800GT + Silencer 5 rev 3 jezeli to nie problem prosze abyscie zrobili testy na swoicha kartach w 2 wariantach:

 

1) 600/1500/900 bios 1.05v wygrzewanie atitoolem przez 30 minut

2) 745/1862/999 bios 1,1v 30 min atitool scanning for artifacts

 

i podanie wynikow na pm.

 

Juz tlumacze skad moja prosba, pisze artkul porownanie s1, nv silencer oraz duorb i niestety na silencerze dzieja sie dziwne rzeczy i nie wiem skad problemy z osiagnieciem stabilnych wynikow po bios modzie, na wszystkich innych kartach bylo wszystko ok na taktach 758/1888/1038 a tu lipa sie zaczyna duzo nizej. Dodatkowo na FrazPc strasznie dziwnie niskie temperatury powychodzily.

 

Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Geinward co jest na zdjeciu to jest ta sama karta co nowy Palit 8800 Gt Sonic z czerwonym pcb !!! Te same PCB i reszta oprócz chłodzenia ! icon_smile3.gif

Hehe, bo Palit przejal Gainwarda. Wszystko jasne : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po długich przemyśleniach zakupiłem palita 1024mb gt (chciałem gts ale nie było wersji 1gb), mam go zamiar ostro pogonić na wc ale z tego co widzę to nie ma vmoda do tej karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po długich przemyśleniach zakupiłem palita 1024mb gt (chciałem gts ale nie było wersji 1gb), mam go zamiar ostro pogonić na wc ale z tego co widzę to nie ma vmoda do tej karty

To znaczy, że TEN vmod nie da się zrobić na 1GB, ma inne rozmieszczenie układów?

:blink:

i czy ktokolwiek robił w końcu tego vmoda, czy nie (bo z tego co widzę, to raczej nie... :/)

 

Ja zakupiłem dziś wszystkie potrzebne artefakty do moda i jak będę miał przypływ Mocy, to się za to zabiorę...

:D

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po długich przemyśleniach zakupiłem palita 1024mb gt (chciałem gts ale nie było wersji 1gb), mam go zamiar ostro pogonić na wc ale z tego co widzę to nie ma vmoda do tej karty

Ja mam i tylko to co w podpisie pamięci wyżej lecą na 1100 ale po co.Nieważne czy wiatrak na auto czy na 100% powyżej 720 na rdzeniu arty,w atitool a marka 06 przechodzi na 756 rdzeń kilka razy bez problemu.Wszyscy mówią że 512 mb wystarcza a po sesji w crysisa widziałem zużycie pamięci graficznej powyżej 600mb.Detale ustawione pod xp na very high.A co do sławnej plomby na śrubkach to w wersji 1gb jest możliwość zdjęcia radiatora na rewersie karty z pamięci razem z plombą,i dopiero potem chłodzenie z przodu.Jeszcze jutro to dokładnie sprawdzę.Na tej fotce widać że śruba jest głęboko pod naklejką http://www.firingsquad.com/media/article_image.asp/2282/06 . Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po zmianie chłodzenia na Silencera i bios-modzie 1.1v karta "chrupie", trzeszczy, terkocze, no nie mam pojęcia jak określić ten dźwięk (jest w każdym razie zupełnie inny niż piszczenie zasiłki). Na pewno nie jest to wentylator, bo nawet po jego odłączeniu dźwięk nie występuje. Co może być przyczyną i jak jej zaradzić?

 

PS.

Nie zakładałem radiatorów na układy zasilające, bo i tak są chłodne. Natomiast martwi mnie cała powierzchnia laminatu, która po dotknięciu po prostu parzy. Przy edycji biosu zauważyłem (chyba) krytyczną temperaturę 100*C. Czy faktycznie może ona tyle wynosić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą lepiej brać?

1) Referencyjny Palit za 850

2) Referencyjna Galaxy za 760

 

O Palicie wiem, że nie ma plomb (zmieniam chłodzenie), dobrze się kręci i raczej cewki w nim nie piszczą. O tej Galaxy nie wiem nic, ale jest tańsza...

Co mi podpowiecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy PALITA z autorskim chłodzeniem tej firmy.

 

Czy prędkość wentylatora w tych Palitach moźna sobie ustawiać z poziomu softu (np ATT, Rivatuner)?. Wtyczka jest 3 lub 4pinowa, więc kontrola powinna być w teorii. Zależy mi na całkowitej ciszy tylko IDLE i sobie pomyślałem, że jak by się dało wymusić żeby np. automatycznie ustawiały się obroty: 20% w IDLE i standard w STRESIE to byłbym happy. Jest to możliwe?

 

 

po długich przemyśleniach zakupiłem palita 1024mb gt (chciałem gts ale nie było wersji 1gb), mam go zamiar ostro pogonić na wc ale z tego co widzę to nie ma vmoda do tej karty

Niecierpliwie czekam na opinię i relację z OC. Ciekawe czy większa ilość kości w negatywnie wpłynie na OC pamięci. Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Palita z ichniejszym chlodzeniem.

Wtyczka jest 4 pinowa. Chlodzenie jest ciche w idle, wiatrak chodzi wtedy na 40% w trybie auto. Mam bardzo cichy komputer i jak dla mnie 40% obrotow wentylatora jest tak samo ciche jak 1600 obr/min Zalmana VF700Cu ktorego mialem na poprzedniej karcie.

W Rivatuner mozna oczywisci przestawiac predkosc wiatraka w karcie ale u mnie sa dostepne tylko opcje auto i fixed. Sa jeszcze w RT opcje zeby oddzielnie ustawic predkosc wntyla w 2Di 3D ale u mnie one nie sa aktywne, tzn wszystkie suwaki chodza razem wiec jak ustawie np na 50% w 3D to w 2D jest to samo.

RT pozwala na uruchamianie stworzonych profili wiatraka w zaleznosci od temperatury i to dziala ale u mnie ale po jakims czasie profile wiatraka same znikaja i kontrola przestaje dzialac :mur: .

 

Na razie dzialam tak ze w 2D ustawiam na auto a jak chce pograc to przestawiam na fixed 50% (jest w miare cicho) i podczas gry mam max 80 stopni na rdzeniu.

 

Moze ktos wie jak odblokowac suwaki aby w 2D i 3D mozna bylo regulowac wiatrak oddzielnie lub co zrobic zeby nie kasowalo profili wiatraka w RT, uzywam najnowszych sterow i najnowszego RT. Pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą lepiej brać?

1) Referencyjny Palit za 850

2) Referencyjna Galaxy za 760

 

O Palicie wiem, że nie ma plomb (zmieniam chłodzenie), dobrze się kręci i raczej cewki w nim nie piszczą. O tej Galaxy nie wiem nic, ale jest tańsza...

Co mi podpowiecie?

tyle razy było tu wałkowane, że jeśli karta referencyjna to nie ma znaczenia jakiej firmy kupujesz. bierz tańszą. swoją drogą dia8el powinien dostawać jakąś prowizję od tych palitów bo tak tu temat nakręca, że każdy potencjalny nabywca wybiera wiadomo jak.. imho gdyby wtedy dia8el kupił asusa to temat dziś mielibyśmy w klimacie bierz asusa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wziołem palita :) dlaczego?

1) Miałem Palita 7900GS od nowości pracował na 450/1320@600/1600 - przez przeszło rok czasu 24h - i działa ciągle

2)jak chciałem kupić był poprostu najtańszy!!!

 

więc czemu nie hehe.

 

Pewnie w poniedziałek dojedzie karcioszka i będe mógł wreście 1680x1050 pośmigać :)

Edytowane przez BorysVasiliev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Palita z ichniejszym chlodzeniem.

Wtyczka jest 4 pinowa. Chlodzenie jest ciche w idle, wiatrak chodzi wtedy na 40% w trybie auto. Mam bardzo cichy komputer i jak dla mnie 40% obrotow wentylatora jest tak samo ciche jak 1600 obr/min Zalmana VF700Cu ktorego mialem na poprzedniej karcie.

W Rivatuner mozna oczywisci przestawiac predkosc wiatraka w karcie ale u mnie sa dostepne tylko opcje auto i fixed. Sa jeszcze w RT opcje zeby oddzielnie ustawic predkosc wntyla w 2Di 3D ale u mnie one nie sa aktywne, tzn wszystkie suwaki chodza razem wiec jak ustawie np na 50% w 3D to w 2D jest to samo.

RT pozwala na uruchamianie stworzonych profili wiatraka w zaleznosci od temperatury i to dziala ale u mnie ale po jakims czasie profile wiatraka same znikaja i kontrola przestaje dzialac :mur: .

 

Na razie dzialam tak ze w 2D ustawiam na auto a jak chce pograc to przestawiam na fixed 50% (jest w miare cicho) i podczas gry mam max 80 stopni na rdzeniu.

 

Moze ktos wie jak odblokowac suwaki aby w 2D i 3D mozna bylo regulowac wiatrak oddzielnie lub co zrobic zeby nie kasowalo profili wiatraka w RT, uzywam najnowszych sterow i najnowszego RT. Pozdrawiam. :)

Kurcze ja się nie znam na rivatunerze, ale może trzeba coś w zaawansowanych ustawieniach odblokować (chodzi o to, żeby laik nie ustawił sobie jakiś dziwnych progów i żeby mu sie karta nie spaliła). Szkoda, że nie ma tak czytelnego i prostego programu dla NV jak ATT.

 

Mam pytanie, poza sławnym rivatunerem jest jeszcze coś funkcjonalnego, zwłaszcza w kwestii sterowania wiatrakim karty? (znalazłem np. NVTweak , NVTray ale nic o nich nie wiem, a prawie od zawsze miałem karty ATI)

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...