Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś testował "dogłębnie" tego pasywnego sparkla? zastanawiam się co będzie lepszych rozwiązaniem, sparkle + śmigło czy zwykły palit. zmiana chłodzenia to za dużo zachodu dla mnie, ale podkręcić zawsze by się chciało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po takim dodaniu trybu 2D w BIOSie możliwym się też stanie manipulowanie zegarami 2D/3D z poziomu RivaTuner? Jak dotrze do mnie karta, będę nagabywał o pomoc w owej edycji BIOSu :). Co do tranzystorów nazwanych błędnie scalakami - racja kolego - ot wyszło moje laickie i asekuranckie określanie wszystkiego, co jest małe, czarne, siedzi na laminacie i ma więcej niż 3 nóżki (pomijając ewentualnie owady) ;).

2d nie ma sensu ruszać , ustawić raz w biosie niższe i zostawić. Jedynie 3d zmieniać pod windą :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem , jak mi sie wydaje z tą kartą. Złożyłem nowy komputer i mam z nim schody...

Mobo: MSI P35 Neo

Q6600

Point of view GF 8800 GT 512ram

2 x 1gb ddr2 Crucial Balistix 8500.

Pierwszy problem to ładowanie biosu po kilka razy...

Drugi problem, gdy już odpali: załączam tryb full screen na filmie lub gram (też wtedy jest full screen) - system mi sie restartuje.

Sprawdzałem go w Everescie i nie mam żadnych sugestii albo problemów , komunikatów. Nie mam też blue screenów.

Ram testowałem memtest - jest ok.

Podejrzenie pada na zasilacz . To jakiś "ACE model 480X" - 480W. Na tabliczce pisze że na +12V może przyjąć 20A.

Ile potrzebuje GF 8800 GT ?

Co o tym myślicie , czy to może być przyczyna moich problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem , jak mi sie wydaje z tą kartą. Złożyłem nowy komputer i mam z nim schody...

[...]

Co o tym myślicie , czy to może być przyczyna moich problemów?

jak patrzę jakiego sobie zrobiłeś z budy świecącego resorka, to rzeczywiście zasiłka może nie dawać rady... :lol: :lol:

 

przydałby sie miernik + sprawdź jakie daje napięcia.

Może to kwestia zasyfionej windy?

Może sterowników?

Może masz zwaloną gpu?

Możliwości jest wieele...

Na początek poodłączałbym zbędna napędy, wodotryski i zobaczył , czy wtedy problem nadal występuje...

Może karta ma też za mało prądu? U mnie na ip35-e jest molex w mobo który trzeba podkarmić napięciem dla poprawy stabilności działania pci-e...

Jak bios też kiepsko się włącza/nie włącza w ogóle, to możesz mieć coś w nim nie tak włączone.

Możesz mieć nieprawidłowo podłączone urządzenia...

itd...

 

któż to wie... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś testował "dogłębnie" tego pasywnego sparkla? zastanawiam się co będzie lepszych rozwiązaniem, sparkle + śmigło czy zwykły palit. zmiana chłodzenia to za dużo zachodu dla mnie, ale podkręcić zawsze by się chciało...
Z grubsza przetestowali go na AnandTech (2878503[/snapback]
2d nie ma sensu ruszać , ustawić raz w biosie niższe i zostawić. Jedynie 3d zmieniać pod windą :wink:
Właściwie masz rację, lecz zawsze lepiej by było mieć możliwość programowej regulacji obu trybów (do czego przyzwyczaiłem się w 7900GT :). A propos osobnych zegarów jeszcze - czy w BIOSie 8800GT można zdefiniować osobno zegary 2D/3D tylko dla rdzenia, czy może dla pamięci też?

 

 

...

Q6600

Point of view GF 8800 GT 512ram

...

Podejrzenie pada na zasilacz . To jakiś "ACE model 480X" - 480W. Na tabliczce pisze że na +12V może przyjąć 20A.

Ile potrzebuje GF 8800 GT ?

Co o tym myślicie , czy to może być przyczyna moich problemów?

Zdaje się, że do zestawu z 8800GT zalecany jest zasilacz z liniami +12V o łącznej wydajności minimum 22A. Jeśli dodać do tego dość prądożerny procesor Q6600 (TDP 105W / MPD 155W), to próba napędzenia zestawu nieznanym właściwie zasilaczem o jednej linii +12V 20A jest dość karkołomna. Na dobrą sprawę, chyba sam udzieliłeś sobie odpowiedzi na zapytanie o przyczynę problemów ;). Nie ryzykuj już z tym ACE i podstaw do zestawu - choćby na próbę - jakiś sprawdzony, solidny i spełniający wymagania prądowe zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie masz rację, lecz zawsze lepiej by było mieć możliwość programowej regulacji obu trybów (do czego przyzwyczaiłem się w 7900GT :). A propos osobnych zegarów jeszcze - czy w BIOSie 8800GT można zdefiniować osobno zegary 2D/3D tylko dla rdzenia, czy może dla pamięci też?

Da się ustawiać dla rop/tmu , shaderów i pamięci. Tylko nie wiem , czy w przypadku pamieci nie będzie negatywnych skutków - problemy z oc , stabilnością , freezy itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że do zestawu z 8800GT zalecany jest zasilacz z liniami +12V o łącznej wydajności minimum 22A. Jeśli dodać do tego dość prądożerny procesor Q6600 (TDP 105W / MPD 155W), to próba napędzenia zestawu nieznanym właściwie zasilaczem o jednej linii +12V 20A jest dość karkołomna. Na dobrą sprawę, chyba sam udzieliłeś sobie odpowiedzi na zapytanie o przyczynę problemów ;). Nie ryzykuj już z tym ACE i podstaw do zestawu - choćby na próbę - jakiś sprawdzony, solidny i spełniający wymagania prądowe zasilacz.

Spoko, wszystko poodłaczałem, wentylatory w obudowie , diody itp "bajery" , dyski itd ... System świeży

Zasilacz ma dwie linie +12V , niby 20A . No nic trzeba zamówić nowy zasilacz, bo dzieje sie to samo.

Jakiej mocy zasilacz albo konkretnie typ polecacie do takiego zestawu (Q6600 + 8800GT) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się ustawiać dla rop/tmu , shaderów i pamięci. Tylko nie wiem , czy w przypadku pamieci nie będzie negatywnych skutków - problemy z oc , stabilnością , freezy itp

O - to dobra wiadomość o możliwości zmiany wszystkich zegarów. Przyjdzie karta, będziemy ją wspólnie męczyć :).

 

 

Spoko, wszystko poodłaczałem, wentylatory w obudowie , diody itp "bajery" , dyski itd ... System świeży

Zasilacz ma dwie linie +12V , niby 20A . No nic trzeba zamówić nowy zasilacz, bo dzieje sie to samo.

Jakiej mocy zasilacz albo konkretnie typ polecacie do takiego zestawu (Q6600 + 8800GT) ?

Chwileczkę. Zasilacz ma dwie linie +12V o łącznej wydajności 20A, czy dwie linie po 20A...? W tym drugim przypadku powinien sobie poradzić o ile owe dane nie są wyssane z palca a zasilacz nie jest tylko atrapą ;). Co do polecanych zasilaczy - jeśli chcesz trochę podkręcać, to na Twoim miejscu celowałbym w jakąś solidną konstrukcję o mocy nie niższej, niż ok. 550W. Np. tutaj masz spory i świeży test 45 zasilaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie daje rady wygooglować więcej szczegółów o tym zasilaczu i myślę że to dwie linie o łącznym prądzie 20A.

Co do ładowania biosu po kilka razy... Na forum MSI piszą ze to norma na tej płycie! Ale przy rozruchu system też łyka max obciążenie , zgadza sie?

Edytowane przez MasterTomster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda rozkład mocy na tabelce znamionowej tego zasilacza? Są tam ujęte osobne linie +12V1 i +12V2? Pod nimi powinna być informacja o maksymalnym natężeniu prądu każdej i ewentualnie o łącznym natężeniu prądu lub mocy z obu. Przed zakupem nowego zasilacza możesz przecież pożyczyć i podłączyć inny, sprawdzony zasilacz.

 

Jest jeszcze inna metoda redukcji poboru prądu celem sprawdzenia, czy problem tkwi w niewydolności zasilania. Obniżasz maksymalnie zegary procesora oraz karty i testujesz w tych sytuacjach, gdzie miałeś problemy ze stabilnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płytce (naklejce znamionowej) jest jedna wartość dla +12V = 20A . +3,3V = 26A , + 5V = 28A , -12V + 0,5A , +5VSB = 2A.

Dlatego myślę że dla 12 volt max prąd jest 20 amper i mimo podpięcia pod dwie linie jest go za mało. Tym bardziej że to firma "krzak" i te 20A to może być tylko ich życzenie...

Na forum MSI sugerują mi problem z ramem...

http://forum.msi-polska.pl/index.php?topic=2446.0

Wydaje mi się jednak że wszystko sprowadza sie do problemów z zasilaczem i napięciami....

No i pożyczenie zasilacza nie wchodzi w grę , nie mam od kogo....

Edytowane przez MasterTomster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płytce (naklejce znamionowej) jest jedna wartość dla +12V = 20A . +3,3V = 26A , + 5V = 28A , -12V + 0,5A , +5VSB = 2A.

Dlatego myślę że dla 12 volt max prąd jest 20 amper i mimo podpięcia pod dwie linie jest go za mało. Tym bardziej że to firma "krzak" i te 20A to może być tylko ich życzenie...

Na forum MSI sugerują mi problem z ramem...

http://forum.msi-polska.pl/index.php?topic=2446.0

Wydaje mi się jednak że wszystko sprowadza sie do problemów z zasilaczem i napięciami....

Zatem zasilacz ma tylko jedną linię o natężeniu prądu 20A, co daje raptem 240W mocy (o ile to wiarygodna informacja w ogóle) - niewiele, jak na Twoją konfigurację. TDP samej karty i procesora to już 215W :). Swoją drogą te 480W sobie wyliczyli idąc po najmniejszej linii oporu - sumując po prostu wszystkie linie... Spróbuj - jak wcześniej napisałem - pozmniejszać taktowanie procesora (BIOS) i karty (RivaTuner), celem zmniejszenia obciążenia zasilacza.

 

Kwestię pamięci możesz pomęczyć, testując moduły pojedynczo w różnych slotach. Możesz też spróbować z obydwoma modułami ale w trybie Single Channel. Luzowanie ustawień w BIOSie też może być pomocne (niższe taktowanie, wyższe timingi). Ustawiłeś już napięcie tych Cruciali na zalecane 2,2V?

Edytowane przez wiezlak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza przetestowali go na AnandTech (link). Miałem jeszcze gdzieś link do stronki z lepszymi zdjęciami i z małym testem OC, lecz gdzieś go zapodziałem na swoim komputerze - jutro odszukam go w drugim i podam na forum. Ja od początku nosiłem się z zamiarem zmiany chłodzenia na Silencera - dlatego szukałem właściwie jakiejkolwiek, byle taniej karty 8800GT z referencyjnym PCB NVidii. Jednak za sugestią forumowiczów wpierw spróbuję wspomóc ten Sparklowy radiator dodatkowym wentylatorem. Kilka postów wcześniej opisałem z grubsza, jak planuję to zrobić.

 

trochę mnie nie pocieszyłeś tym testem. ten radiator jest mikroskopijny. ile ma 3-4cm? :| do tego na tej fotce jest lekko krzywy...

chyba to dodatkowe śmigło nas nie uratuję. nadal temp będzie nie porównywalna z innymi chłodzeniami.

Edytowane przez deejay999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak... To pierwszy bios nie Phenixa w moim kompie... Poszukam jakiegoś info jak to zrobić.

Interesujące Ciebie opcje znajdziesz w sekcji Frequency/Voltage Control:

- Memory Voltage (ustaw 2,2V),

- Adjust CPU FSB Frequency (dla testów możesz obniżyć taktowanie CPU, by zmniejszyć pobór prądu).

 

 

trochę mnie nie pocieszyłeś tym testem. ten radiator jest mikroskopijny. ile ma 3-4cm? :| do tego na tej fotce jest lekko krzywy...

pozatym nie chce mi się wierzyć że różnica miedzy referentem ze śmigłem, a ty pasywem to zaledwie parę stopni :/

chyba to dodatkowe śmigło nas nie uratuję. nadal temp będzie nie porównywalna z innymi chłodzeniami.

Zgadza się - radiator tego Sparkle nie jest przesadnie wysoki ani głęboki (na oko liczę z 7 i 3-4cm) ale za to ma z 17cm długości i sporo listków. Jakby zapewnić przepływ powietrza, to nie powinno być źle. W zgubionym przeze mnie linku testujący określał maksymalną temperaturę GPU na ok. 70st.C. Pewnie nieco to przesadzone lub/i z gigantycznym przewiewem w obudowie ale rokuje nadzieję. Rano podam ów link.

 

Ehm... i pojawia się dylemat w postaci Galaxy z dwuslotowym chłodzeniem typu DHES (i z ciepłowodami) oraz ze zworką do zmiany napięcia GPU. Jest w podobnej cenie, co Sparkle i raczej odpadają kombinacje z chłodzeniem (link) :D. Co o tym sądzicie? Czy warto zaryzykować zamiast Sparkle na referencyjnym PCB - biorąc pod uwagę, że Galaxy miewał karty nienajlepszej jakości (przykładowo na myśl przychodzi mi ich 7900GS)...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tą zworką do napięcia?? :|

Przełożenie zworki podnosi napięcie GPU - łatwiej będzie wykręcić wyższe taktowanie. Kolega hausner podawał wyniki OC bardzo podobnej karty Galaxy - jeśli to możliwe, to prosimy o więcej informacji (hałas, temperatury, o ile podnosi napięcie przełożenie owej zworki - tudzież jak się to ma do wyników OC) :).

 

Tu jeszcze zdjęcia wersji 1GB Galaxy - link.

Edytowane przez wiezlak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.nvidia.com/object/geforce_8800gt_faq.html

Na samym dole:

Q: What are the recommended power supply requirements for both the GeForce 8800 GT in single and multi-GPU configurations?

A: GeForce 8800 GT graphics cards require a minimum 400 W or greater system power supply (with 12V current rating of 26 A) for single GPU operation. Please refer to www.SLIZone.com for a list of recommended SLI certified power supplies for multi-GPU configurations.

Czyli mój zasilacz jest do bani. Zwłaszcza że na tych "20" amperach ciągnie Q6600 :damage_wall:

Kupuje nowy zasilacz i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełożenie zworki podnosi napięcie GPU - łatwiej będzie wykręcić wyższe taktowanie. Kolega hausner podawał wyniki OC bardzo podobnej karty Galaxy - jeśli to możliwe, to prosimy o więcej informacji (hałas, temperatury, o ile podnosi napięcie przełożenie owej zworki - tudzież jak się to ma do wyników OC) :).

 

Tu jeszcze zdjęcia wersji 1GB Galaxy - link.

 

Wiec odpowiadam ;)

 

Halas - b.glosno jedyny minus, temperatury do 56*C przy obciazeniu - wiatrak-100%zawsze,po przelozeniu jest 1,1v, nie wiem ile normalnie mozna podkrecic bo przelozylem zworke jak tylko kupilem karte, planuje jeszcze vmody no i bede zakladal bloczek wodny bo przy takim halasie nie wytrzymam.Z tego co mi wiadomo ludzie po przelozeniu zworki moga podkrecic srednio 25-35mhz wiecej na gpu wiec niezle :)tzn. ze bez zmiany maja 700-725mhz na gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - radiator tego Sparkle nie jest przesadnie wysoki ani głęboki (na oko liczę z 7 i 3-4cm) ale za to ma z 17cm długości i sporo listków. Jakby zapewnić przepływ powietrza, to nie powinno być źle. W zgubionym przeze mnie linku testujący określał maksymalną temperaturę GPU na ok. 70st.C. Pewnie nieco to przesadzone lub/i z gigantycznym przewiewem w obudowie ale rokuje nadzieję. Rano podam ów link.

Te chłodzenie jest moim zdaniem bardzo dobre.

Głównie dlatego że radiator jest wystawiony na górną część karty.Wystarczy mininalny przepływ powietrza aby zbic temperaturę na GPU i pozostałych elementach. Konstrukcja zbiera również temp z pamięci i modułu zasilania.

Z tego co dotychczas zaobserwowałem, to max temp przy grze w Crisis (core @680 mem 950) to 70 st.

Przy pracy na luzie, czyli np. teraz temp w obudowie 32, RivaTuner pokazuje 58 st.

Przy czym na luzie mam minimalny przepływ powietrza, wentylatory w cichym pokoju są niesłyszlne. Natomiast podczas obciążenia uGuru automatycznie podnosi przepływ powietrza w obudowie o ok. 30-40% i nie robi to specjalnego szumu.

Kolega który ma trochę większy przepływ powierza w obudowie, twierdzi że nie zobaczył na Rivetuner wyższej temp niż 60st przy obciązeniu i 45 bez obciążenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Czyli mój zasilacz jest do bani. Zwłaszcza że na tych "20" amperach ciągnie Q6600 :damage_wall:

Kupuje nowy zasilacz i dam znać.

Do tej pory napotykałem informacje, że to do konfiguracji z nowym i starym GTSem zalecane jest minimum 26A na liniach +12V, zaś z GT 22A. Zresztą kwestia wydajności zasilacza jest dość płynną sprawą. Inaczej będzie to wyglądać np. przy A64 X2 z TDP 65W a inaczej przy rozważanym Q6600 z TDP 105W. Inne komponenty również mają znaczenie - np. kilka dysków i napędów optycznych, karty rozszerzeń, czy większa ilość wentylatorów oraz oświetlenia. Rzecz jasna nie można zapomnieć o ewentualnych zapędach do OC. Podniesienie zegarów oraz napięcia potrafi nawet podwoić apetyt na prąd danego komponentu i to wcale nie w ekstremalnym przypadku. Za przykład posłużyć mogą nisko taktowane a dobrze podkręcające się procesory (np. X2 3800+ rev. F03, E2140-2180).

 

 

Halas - b.glosno jedyny minus, temperatury do 56*C przy obciazeniu - wiatrak-100%zawsze,po przelozeniu jest 1,1v

...

Hmmm... ten hałas mnie odstrasza. Nie daje się programowo skręcić obrotów wenylatora w RivaTuner? Jeśli nie, to może jest to kwestia niedopracowanego BIOSu...?

 

Czyli zworka podnosi tylko o 0,05V - tyle, co można zrobić standardowym dłubnięciem w BIOSie. Szkoda trochę... Przy 3 fazowym zasilaniu oraz wydajniejszym chłodzeniu, mogli się pokusić o napięcia rodem z GTS 512 (bodaj 1,15-1,20V).

 

 

Te chłodzenie jest moim zdaniem bardzo dobre.

...

Zatem wyszperane wcześniej 70st.C nie musiało być wcale bujdą - to cieszy :). Co prawda u mnie obudowa nie jest zbyt duża a przepływ generują 2 wentylatory 92mm (tył i przód obudowy) ustawione na ok. 1200-1400rpm. Na dodatek na procesorze jest chłodzenie, które wymagało zdemontowania tunelu z bocznej ścianki - gorące powietrze z radiatora Sparkle podgrzewać będzie też Freezera 64Pro. Nic to - już jestem na 100% zdecydowany na Sparkle. Kilka pomysłów na lepsze chłodzenie już jest, więc podchodzę do tego bez większych obaw. Dziękuję za pomocne informacje :).

 

Aha - wspomniany wcześniej i zapodziany link do zdjęć i krótkiego testu pasywnego Sparkle 8800GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem wyszperane wcześniej 70st.C nie musiało być wcale bujdą - to cieszy :). Co prawda u mnie obudowa nie jest zbyt duża a przepływ generują 2 wentylatory 92mm (tył i przód obudowy) ustawione na ok. 1200-1400rpm. Na dodatek na procesorze jest chłodzenie, które wymagało zdemontowania tunelu z bocznej ścianki - gorące powietrze z radiatora Sparkle podgrzewać będzie też Freezera 64Pro. Nic to - już jestem na 100% zdecydowany na Sparkle. Kilka pomysłów na lepsze chłodzenie już jest, więc podchodzę do tego bez większych obaw. Dziękuję za pomocne informacje :)

Witam wszystkich!

 

Nie wiem, czy się wczytaliście w tamten test pasywnego Sparkle'a, ale te 76 stopni to było bez obciążenia, po 25 minutach pracy. Podczas intensywnej gry w Crysisa dochodziła do 111 stopni !! :blink: Radiator ma tak delikatną budowę, że bezpośrednio żadnego wiatraczka chyba się nie zamontuje. Pozostają coolerki nad grafą, z tyłu budy, ale nawet z dwoma takimi w teście temp sięgała 106.

 

Poważnie myślałem o tym GT, lubię względną ciszę, a referenty to straszne jazgoty, ale ten test mnie przeraził.

 

Myślę, że w najbliższym czasie pojawi się więcej kart ze zmienionym chłodzeniem - w końcu czymś trzeba przyciągnąć klienta. Mam nadzieję, że pojawi się coś godnego uwagi.

 

Co do wcześniejszej uwagi na temat jakości kart Galaxy 7900gs - mam taką od blisko 1,5 roku i nigdy najmniejszego problemu nie było. Ja produkty Galaxy mógłbym brać w ciemno - chyba najlepszy stosunek jakości do ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy się wczytaliście w tamten test pasywnego Sparkle'a, ale te 76 stopni to było bez obciążenia, po 25 minutach pracy. Podczas intensywnej gry w Crysisa dochodziła do 111 stopni !! :blink:

Jasne, że przeczytane dokładnie. Niepokoiło mnie to, więc asekuracyjnie zamówiłem Silencera. Z drugiej strony zaś - mamy już 3 opinie, że temperatury są znacznie niższe (ok. 70st.C przy obciążeniu i średnim przewiewie w obudowie oraz ok. 60st.C przy sporym przewiewie).

 

Radiator ma tak delikatną budowę, że bezpośrednio żadnego wiatraczka chyba się nie zamontuje. Pozostają coolerki nad grafą, z tyłu budy, ale nawet z dwoma takimi w teście temp sięgała 106.

 

Poważnie myślałem o tym GT, lubię względną ciszę, a referenty to straszne jazgoty, ale ten test mnie przeraził.

 

Myślę, że w najbliższym czasie pojawi się więcej kart ze zmienionym chłodzeniem - w końcu czymś trzeba przyciągnąć klienta. Mam nadzieję, że pojawi się coś godnego uwagi.

Zgadza się - do użebrowania niełatwo będzie coś podczepić (na dodatek wysokość radiatora jest nieduża - z 7cm na oko), lecz ja skłaniam się ku temu, by zrobić karcie przedmuch w poziomie.

 

Mnie również "bolą" te hałaśliwe, aktywne chłodzenia na 8800GT. Do niedawna z tego właśnie powodu myślałem o GTS 512, lecz różnica w cenie jest teraz zbyt duża (jak za wydajność 5-15% wyższą i lepsze chłodzenie). Dłużej czekać już nie mam zamiaru, dlatego stwierdziłem: "najtańsza karta z referencyjnym PCB i zamiana chłodzenia na Silencera za 20zł". W międzyczasie napatoczyły się niedrogie karty Sparkle oraz informacje o tym, że ich radiator całkiem sprawnie sobie radzi z odprowadzaniem ciepła. Dziś zamówiłem tą właśnie kartę - jeśli nie uda się sensownie wypośrodkować temperatury i hałasu (dodatkowy wentylator lub dwa), to karta zostanie odziana w Silencera :).

 

Co do wcześniejszej uwagi na temat jakości kart Galaxy 7900gs - mam taką od blisko 1,5 roku i nigdy najmniejszego problemu nie było. Ja produkty Galaxy mógłbym brać w ciemno - chyba najlepszy stosunek jakości do ceny.

Oj - swego czasu sporo narzekania było na 7900GS od Galaxy właśnie. Kręciły się żenująco słabo a i awaryjność była niemała. Pamiętam, jaką furorę zrobiły ich pierwsze 7600GS i 7300GT - faktycznie wypadały rewelacyjne pod każdym względem, jeśli porównać do referencyjnych konstrukcji (no - poza ceną, bo wyższa była - ale to zrozmiałe :)). Później skończyło się na produkcji tańszych serii (na tych samych GPU), lecz o gorszej jakości i potencjale, niż w pierwszym "przebłysku". Edytowane przez wiezlak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...