Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam EVGA 8800GT i na to zalozony Accelero S1 + wiatrak. Ustawilem bios na 1.1, ale zauwazylem ze wielu ma ustawione nawet na okolo 1.3 i kreca karty ponad 800 na rdzeniu. Gdzie znajde taki biosik do mojej ;) ? Czy w ogole na EVGA da sie cos takiego pokombinowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam EVGA 8800GT i na to zalozony Accelero S1 + wiatrak. Ustawilem bios na 1.1, ale zauwazylem ze wielu ma ustawione nawet na okolo 1.3 i kreca karty ponad 800 na rdzeniu. Gdzie znajde taki biosik do mojej ;) ? Czy w ogole na EVGA da sie cos takiego pokombinowac ?

ja tez juz o to pytalem to nie jest bios mod tylko vmod , tak wiec to juz raczej sa zabawy dla mocno wtajemniczonych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta już wstępnie stestowana. Maxymalne takty przy jakich pracowała bez artefaktów i zawieszeń to:

 

Rdzeń - 755 MHz

 

Shadery - 1901 MHz

 

Pamięci - 1890 MHz

 

w połączeniu z resztą mojego kompa tzn:

 

E4400 @ 3,5GH

 

2 x 1 GB ramu (1050 MHz 5-5-5-15)

 

Foxconem P35A

 

dało wynik w 3D MArku 2006 12991

 

Rdzeń całkiem fajnie się zakręcił, shadery też, ale pamięci to tragedia, jedyna pociecha to to że jest 1024Mb na pokładzie :wink:

IMHO - jak na tą konfigurację i to OC to wynik całkowicie zgodny z normą (ISO ;P )

pozdro

 

 

 

 

 

Panowie mam EVGA 8800GT i na to zalozony Accelero S1 + wiatrak. Ustawilem bios na 1.1, ale zauwazylem ze wielu ma ustawione nawet na okolo 1.3 i kreca karty ponad 800 na rdzeniu. Gdzie znajde taki biosik do mojej ;) ? Czy w ogole na EVGA da sie cos takiego pokombinowac ?

:lol: :lol: :lol:

jak byś się wysilił w poczytanie tego tematu to byświedział, że tylko vmod daje więcej niż 1,1 (czasem 1,14 w stresie, zależy od sztuki).

Tak więc zapomnij - bez lutownicy i odmówionego różańca i poświęcenia miejsca lutowniczego nawet się do tego nie zabieraj

:lol:

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupić tego palita z autorskim chłodzeniem a ostatnio jakaś "amatorka" wymyśla herezje na temat piszczącej karty. Chodzi o głośniczek który w 8800GTX informował mnie że nie mam podpiętego zasilania do karty a teraz niby jest to system przeciw overlockerom który piszczy po podkręceniu karty? jeśli tak to ja dziękuje za taki system. Proszę o sprostowanie tej sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmowal ktos z was silencera z 88gt? Zamowilem S 1 i slyszalem ze silencer mocno sie przykleja do kostek BGA a przez to zdejmowanie jest dosc ciezkie.

Tak próby były nawet ze 3 , ale chyba jak pociągnę jeszcze mocniej to mi zostanie 256MB z 512 na karcie ;). Narazie nie dotykam tego , będę się martwił jak się coś strasznego z kartą stanie - wówczas pójdzie do lodówki . (to badziewie trzyma lepiej niż kropelka :( ). Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupić tego palita z autorskim chłodzeniem a ostatnio jakaś "amatorka" wymyśla herezje na temat piszczącej karty. Chodzi o głośniczek który w 8800GTX informował mnie że nie mam podpiętego zasilania do karty a teraz niby jest to system przeciw overlockerom który piszczy po podkręceniu karty? jeśli tak to ja dziękuje za taki system. Proszę o sprostowanie tej sprawy.

Prostuje, przy oc głośniczek nie piszczy. Piszczą cewy lub inne bliżej nieznane komponenty karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak próby były nawet ze 3 , ale chyba jak pociągnę jeszcze mocniej to mi zostanie 256MB z 512 na karcie ;). Narazie nie dotykam tego , będę się martwił jak się coś strasznego z kartą stanie - wówczas pójdzie do lodówki . (to badziewie trzyma lepiej niż kropelka :( ).

 

masz na mysli te gumowe pady przyczepione do radiatora w miejscu styku z memkami? to moze nie bede tego zakladal, bo szkoda ujebac karte :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak próby były nawet ze 3 , ale chyba jak pociągnę jeszcze mocniej to mi zostanie 256MB z 512 na karcie ;). Narazie nie dotykam tego , będę się martwił jak się coś strasznego z kartą stanie - wówczas pójdzie do lodówki . (to badziewie trzyma lepiej niż kropelka :( ).

ale kila ;/ no nic ja juz obczailem ze jak przywioza mi S1 to wyjme karte i poprostu odetne przy metalowej plytce te pianke. Cholera arctic sie nie popisal :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jest tu ktos z Gigabyte 8800GT Zalman Turboforce ? Taktowania 700/1700/1900 bo taka wlasnie mi sie trafila. Mial byc Palit albo GB i padlo wlasnie na niego.

 

Mam pytanko odnosnie chlodzenia w tej karcie, jest ustawione na 100% i za cholere nie moge go zmienic w RT. Chyba ze cos zle robie ale tam raczej wiekszej filozofii nie ma. Nie dziala ani na auto ani na sztywno nie reaguje. Mozna cos z tym zrobic czy jedyny sposob to wyedytowanie w biosie ?

Na 100% wyje ten zalman jak suszarka i mnie dobija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jest tu ktos z Gigabyte 8800GT Zalman Turboforce ? Taktowania 700/1700/1900 bo taka wlasnie mi sie trafila. Mial byc Palit albo GB i padlo wlasnie na niego.

 

Mam pytanko odnosnie chlodzenia w tej karcie, jest ustawione na 100% i za cholere nie moge go zmienic w RT. Chyba ze cos zle robie ale tam raczej wiekszej filozofii nie ma. Nie dziala ani na auto ani na sztywno nie reaguje. Mozna cos z tym zrobic czy jedyny sposob to wyedytowanie w biosie ?

Na 100% wyje ten zalman jak suszarka i mnie dobija.

imho edytujac bios nibitorem mozesz to ustawic.

sprawdz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho edytujac bios nibitorem mozesz to ustawic.

sprawdz.

No wlasnie sprawdzilem sobie wczoraj jak to wyglada w nibitor'ze i wszystkie wartosci sa ustawione na 100%. Ale puscilem juz sobie wiatrak przez molexa na 5V i jest cicho :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmowal ktos z was silencera z 88gt? Zamowilem S 1 i slyszalem ze silencer mocno sie przykleja do kostek BGA a przez to zdejmowanie jest dosc ciezkie.

 

właśnie zdjąłem silencerka z karty coby posmarować go CLP i założyć spiławane radiatorki tam gdzie wcześniej się nie miesciły- zszedł bez najmniejszych problemów - > nawet nie musiałem żadnej siły używać - od razu się odkleił zaraz bede smarował rdzeń CLP - jak złoże wszystek do kupy to zrobie edit i podam nowe temp. :-P, a później bios modzik i się zobaczy na co stać tego skwierczącego sparkla :D

 

edit:

różnica CLP vs preaplikowana na silencerze

idle: 43-44 vs 44

stress: ...... vs 63

Edytowane przez Gromitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest mozliwe ze na karcie z siga mam 20339 score w marku 03' ? -_-

 

cos zle podlaczylem czy jaki .... od karty idzie ten maly kabelek z biala wtyczka i tam na drugiej koncowce sa 2 male wtyczki takie jak te co ida od frontu ( power led, hdd led itp. ) niby to jest podlaczone bo nic nie piszczy ...

 

zasilanie do karty tez wychodzi w 2 koncowkach ... obie sa podlaczone do zasilań ... co jest nie tak ? ja nie rozumiem ;/

 

instaluje nowe sterowniki ... zobacze z nimi :F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak próby były nawet ze 3 , ale chyba jak pociągnę jeszcze mocniej to mi zostanie 256MB z 512 na karcie ;). Narazie nie dotykam tego , będę się martwił jak się coś strasznego z kartą stanie - wówczas pójdzie do lodówki . (to badziewie trzyma lepiej niż kropelka :( ).

ja bym raczej podejrzewał że to rdzeń ci się skleił, powierzchnia styku pamieći jest bodajże z tworzywa sztucznego (kiepsko się klei), palcem dotknąłem te podkładki na silencerze i też ledwo co się kleją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest mozliwe ze na karcie z siga mam 20339 score w marku 03' ? -_-

 

cos zle podlaczylem czy jaki .... od karty idzie ten maly kabelek z biala wtyczka i tam na drugiej koncowce sa 2 male wtyczki takie jak te co ida od frontu ( power led, hdd led itp. ) niby to jest podlaczone bo nic nie piszczy ...

 

zasilanie do karty tez wychodzi w 2 koncowkach ... obie sa podlaczone do zasilań ... co jest nie tak ? ja nie rozumiem ;/

 

instaluje nowe sterowniki ... zobacze z nimi :F

Wynik podejrzanie niski...

 

Reszty nie rozumiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik podejrzanie niski...

 

Reszty nie rozumiem :)

dlatego pytam jakim cudem :o

 

// moge dodac tyle, że 3dmark w ktorym testowalem, przy rejestracji zawołał o keya, to go olalem i zainstalowal sie bez ... a w samym marku nie moge zmieniac opcji zadnych, moge dac tylko 'run' ...

Edytowane przez dbq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Takim,ze moze karta sie przegrzewa,moze masz AA wlaczony,sprawdz w innych smarkach :)

co do smarka to nic nie musisz zmieniac :),moze to byl 05 :((joke:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagam od razu 06' zobacze jak tam sobie karta radzi ...

 

moze ten 03 to jakies scierwo sciagnalem :P

 

// CMR DiRT 1280x1024 + detale na ULTRA ... praktycznie brak jakiegoś cięcia a GPU nie grzeje sie na wiecej jak 63 stopnie, czyli jest git ; ) zaraz bedzie smark 06 to jeszcze sprawdze .

Edytowane przez dbq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupić tego palita z autorskim chłodzeniem a ostatnio jakaś "amatorka" wymyśla herezje na temat piszczącej karty. Chodzi o głośniczek który w 8800GTX informował mnie że nie mam podpiętego zasilania do karty a teraz niby jest to system przeciw overlockerom który piszczy po podkręceniu karty? jeśli tak to ja dziękuje za taki system. Proszę o sprostowanie tej sprawy.

Czytaj wątek. Piszczy i świerczy buzzer na karcie, a nie cewki, można go wylutować lub zakleić. Nie ma to związku z zegarami lub działaniami przeciwko overclockerom :blink:

Edytowane przez pml83@tlen.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos jest jednak nie halo ... w marku 06 mam 7500 tylko, szkoda ze nei wiem co jest nie tak T_T

 

// wycisnalem 8900, ale wciaz malo ... zaobserwowalem taka rzecz :

 

Dołączona grafika

 

chyba to mi zre reszte punktow -_- ale dlaczego taka rzeź jest ? :F

Edytowane przez dbq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te podkładki pod pamięci w NV Silencer 5 są niezbędne do prawidłowego działania chłodzenia?

A czym chciałbyś wypełnić przestrzeń 2mm ? Może te białe plastry z referencyjnego chłodziwa od 8800gt by tam jakoś zdały egzamin ale wątpię bo to wygląda jak bandaż z sylikonem ;/.

Ja sprawdzałem te gumki jak zdejmowałem z nich taśmę to był tam naprawdę lepki kleik - może niektórzy poprostu zbyt dobrze nie oczyścili powierzchni z ddr-ek po tym bandarzu z sylikonem i dlatego nie przykleiło się to dobrze. U mnie ewidentnie trzymają gumki na pamięciach jak łolera.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiezlak: masz już swojego sparkla? czekam na mały test chłodzenia :)

Tak, Sparkle dotarł do mnie w czwartek wieczorem, lecz nie miałem zbytnio czasu siedzieć przy PC. Oj, to na prawdę ciesząca oko konstrukcja - nawet radiator jest równo zamocowany (nie tak, jak na zdjęciach w AnandTech). Na szybko obsadziłem kartę w dolnym slocie PCI-E x16, bez cudowania z dodatkowym chłodzeniem. Po kilkunastu minutach w Crysis temperatura GPU dobiła do ok. 68st.C. W bezczynności 51st.C. Odczyty dokonane dla standardowych taktów 600/1500/900 i przy temperaturze otoczenia ok. 20-21st.C. Ruch powietrza w obudowie generują 2 standardowe wentylatory 92mm (Arctic Cooling 2000rpm) skręcone na ok. 1200rpm (na przodzie i tyle obudowy Modecom Harry Midi) oraz 120mm Fander w zasilaczu (500-1400rpm w zależności od temperatury/obciążenia). Silencer chyba zagrzeje miejsce w szafie :).

 

Zaobserwowałem jeszcze coś dziwnego. Płynność grafiki przy wyłączonym VSync wydaje się być gorsza, niż na starym 7900GT. Owszem - framerate większy ale jakoś tak... mniej "miękko" i bardziej "nierównomiernie" wyświetlany jest obraz. Jak jutro znajdę trochę czasu, to pomagluję i temat dokładniej.

 

Póki co, walczę głównie z problememami, które wynikły po obsadzeniu dodatkowych modułów pamięci. Za różnicę w cenie pomiędzy 8800 GT a GTS dołożyłem sobie pamięci. Do 1,5 roczmych 2x1GB GR PRO 800 (D9GMH) przystawiłem drugi komplet 2x1GB GR PRO 900 (również D9GMH). No i po obsadzeniu 4 modułów jakieś cuda-wianki potrafią się dziać. System to XP 32bit postawiony na A64 X2 5200+ (Windsor) i M2N-SLI Deluxe. Osobno nowe i stare moduły pracują bez zarzutu. Trzeba nad tym popracować...

Edytowane przez wiezlak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co Ci tyle ramu na 32bit sysie?

Kaprys i prekognicja :P. Ceny modułów DDR2 poleciały mocno w dół i nie sądzę, by taki stan rzeczy utrzymał się długo. Zresztą już krążą pogłoski o podwyżkach cen kostek DDR2 - rzędu 25% do końca 1 kwartału (link). 1,5 roku temu za 2x1GB GR PRO 800 płaciło się 800-1000zł a w tej chwili 2X1GB GR PRO 900 na tych samych kostkach Micron D9GMH można dostać za 200-250zł. Dlatego też różnicę w cenie między GT a GTS wolałem przeznaczyć na pamięci, bo jeśli coś będzie źle chodziło na GT, to przecież i na GTS nie będzie wiele lepiej.

 

Zaś sam XP 32bit nie ma tu aż takiego znaczenia, bo bez PAE tracę tylko 512MB a z PAE mam całe 4GB. Pozostaje tylko (albo aż ;)) kwestia gorszego zarządzania - zaledwie do 2GB na proces.

Edytowane przez wiezlak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos jest jednak nie halo ... w marku 06 mam 7500 tylko, szkoda ze nei wiem co jest nie tak T_T

 

// wycisnalem 8900, ale wciaz malo ... zaobserwowalem taka rzecz :

 

Dołączona grafika

 

chyba to mi zre reszte punktow -_- ale dlaczego taka rzeź jest ? :F

Pewnie to co zwykle, Aniso albo Antyaliasing włączony w sterach :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...