Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zakupiłem ASUSA EN8800GT z chlodzeniem Glaciator. Gdzies na necie wyczytalem ze jest on fabrycznie podkrecony a w riva tuner i gpuz pokazuje standardowe 600/1500/900. Moze wiecie cos o tej wersji 8800GT.

Cooler spisuje sie znakomicie bo karta w IDLE ma zaledwie 46 stopni w stresie nieco ponad 50. A do tego jest napewno mniej slyszalny niz referencyjne wentylatorki.

Minusem jest jednak mozliwosc odczytania temperatury rdzenia tylko z najnowszego SMartDoctora. Wie ktos moze cos na temat tego modelu.

 

W 3dmarku 2006 na kompie z profilu mam 10400 punktów czy to dobry wynik?

 

post-46-1200828769_thumb.jpg

Edytowane przez Nyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Mam asusa8800gt na chlodzeniu s1+120fan .Po zmianie napiecia na 1,1v maksymalne stabilne osiagniecia to 700/1800/1900. w 3dmarku 06 wynik 10880 max.Po podwyzszeniu zegarow komp sie restartuje.... ;(

 

reszta sprzetu to:

m2nsli deluxe

x2 6000@3200ghz

2x1gb corsair xms2 800

bequaiet 600w

c

Ktos ma pomysl dlaczego takie zanizone zegary ??

Edytowane przez MadBastardo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to co zwykle, Aniso albo Antyaliasing włączony w sterach :wink:

wylaczylem, zrobilem test i teraz jest 9300 ale na CPU nadal te same wyniki ... sprawdze jeszcze z ustawieniami indywidualnymi dla aplikacji 3dmark06.exe bo ten test byl na ustawieniach globalnych ...

 

// nope ... still 9300 ;f

Edytowane przez dbq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nyny na tych ustawieniach wynik jak najbardziej prawidłowy, ja u siebie mam 11400 tyle że mój procek pogoniony na 3,5ghz, mam problem riva tuner przestał działać nibitor pod vistą x64 też nie działa, może ktoś zapodać bios od palita 8800gt 1024mb na pamięciach SAMSUNGA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3dmarku 2006 na kompie z profilu mam 10400 punktów czy to dobry wynik?

post-46-1200828769_thumb.jpg

Wynik prawidłowy i wg mnie wskazujący na zegary 600/1500/900

 

 

Witam wszystkich.Mam asusa8800gt na chlodzeniu s1+120fan .Po zmianie napiecia na 1,1v maksymalne stabilne osiagniecia to 700/1800/1900. w 3dmarku 06 wynik 10880 max.Po podwyzszeniu zegarow komp sie restartuje.... ;(

reszta sprzetu to:

m2nsli deluxe

x2 6000@3200ghz

2x1gb corsair xms2 800

bequaiet 600w

Ktos ma pomysl dlaczego takie zanizone zegary ??

Przyroda. Żaden sprzedawca nie powie Ci przecież, że na 100% będzie większe OC. Ciesz się, że chociaż tak Ci poszedł, bo jak zaczną rzeczywiście robić "cieńsze" pcb, bo będzie radocha wycisnąć choćby to, co Ty...

Co do s306 score - hmmm - wynik taki, a nie inny prawdopodobnie przez CPU. NA tych taktach (700/1800/1900) u mnie, tyle że z e4300@3Ghz, robię na pewno więcej- nie pamiętam dokładnie, ale trochę powyżej 12K.

Natomiast bez podkręcania GPU na taktach 600/1500/900 + e4300@3GHz wynik = ponad 11K

Zmień proca, wynik będzie większy ;)

 

ps-a co do freezów przy większym OC - hmmm dziwne, bo masz niby S1+120, a to już dobrze chłodzi... tak więc to chyba nie temp go wywala... :/

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik prawidłowy i wg mnie wskazujący na zegary 600/1500/900

Przyroda. Żaden sprzedawca nie powie Ci przecież, że na 100% będzie większe OC. Ciesz się, że chociaż tak Ci poszedł, bo jak zaczną rzeczywiście robić "cieńsze" pcb, bo będzie radocha wycisnąć choćby to, co Ty...

Co do s306 score - hmmm - wynik taki, a nie inny prawdopodobnie przez CPU. NA tych taktach (700/1800/1900) u mnie, tyle że z e4300@3Ghz, robię na pewno więcej- nie pamiętam dokładnie, ale trochę powyżej 12K.

Natomiast bez podkręcania GPU na taktach 600/1500/900 + e4300@3GHz wynik = ponad 11K

Zmień proca, wynik będzie większy ;)

 

ps-a co do freezów przy większym OC - hmmm dziwne, bo masz niby S1+120, a to już dobrze chłodzi... tak więc to chyba nie temp go wywala... :/

 

 

niee temperatury to nie sa

spokoj- 40°

stress - 53°

 

potestuje jeszcze na starym biosie i jeszcze raz po modyfikacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna garstka informacji o chłodzeniu pasywnym na Sparkle.

 

Podczas 45 min. wygrzewania w 3DM2K5 (pętla 3 pierwszych testów) przy 1280x1024 i 4xAA temperatura rdzenia ustabilizowała się na 71 st.C. Taktowanie karty domyślne - 600/1500/900. Obudowa, wentylacja, temperatura otoczenia - jak wcześniej opisaywałem. Temperatura po przejściu na pulpit wróciła do standardowych 51 st.C w przeciągu 8 minut:

 

0 min. / 71 st.C

1 min. / 63 st.C

2 min. / 59 st.C

3 min. / 56 st.C

4 min. / 54 st.C

5 min. / 53 st.C

6 min. / 52 st.C

8 min. / 51 st.C

 

Nie wiem, jak Wy, ale ja jestem pod wrażeniem tego niedużego (w porównaniu do Accelero S1/S2 :)), pasywnego chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja to mam problem z tymi smarkami :/ Nie wiem dlaczego ale wydaje mi się, że 05 nie chce działać w 1024x768 i uruchamia się w 1680x1050, dlaczego tak sądzę? Raz to wyniki: 16,1k to imo troche mało jak na 710/1700/950, gdy włączam rozdziałke 1680x1050 z pod 3dmarka to jest taka sama ilość fps'ów jak na 1024x768 i do tego wygląda jak 1680x1050 (czyli ostry obraz itp. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze brakuję testu OC :P

Już się poprawiam, choć to test szybki :P.

 

Niestety u mnie wyszło mizernie z OC. Na taktowaniu 648/1620/936 (74 st.C) skaner ATITool sygnalizuje co kilka minut błąd. W południe - zanim jeszcze zacząłem testować z pomocą ATITool - karta pochodziła kilkadziesiąt minut w 3DM2K6 oraz kilku grach na zegarach ustawionych ot-tak na 702/1728/950 (77 st.C) i nie zauważyłem artefaktów. Oczywiście przy takich taktach ekran skanera ATITool przyozdobiony jest sieczką żółtych kropek i wielokątów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G60Garret jaki potencjometr użyłeś do moda?

u siebie zastosowałem potencjometr 50K, chociaż na schemacie zalecany byl 100k, przy max. ustawieniu potencjometra (ok.52k )mialem ok.1.14v, wiec nie bylo problemu, obecnie mam ustawione napięcie 1.28v, przy wyższym napięciu >1.3v sekcja zasilania zbytnio sie grzeje, a karta zbyt wiele sie juz nie podkreca i wyniki praktycznie sie nie zwiekszaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się poprawiam, choć to test szybki :P.

 

Niestety u mnie wyszło mizernie z OC. Na taktowaniu 648/1620/936 (74 st.C) skaner ATITool sygnalizuje co kilka minut błąd. W południe - zanim jeszcze zacząłem testować z pomocą ATITool - karta pochodziła kilkadziesiąt minut w 3DM2K6 oraz kilku grach na zegarach ustawionych ot-tak na 702/1728/950 (77 st.C) i nie zauważyłem artefaktów. Oczywiście przy takich taktach ekran skanera ATITool przyozdobiony jest sieczką żółtych kropek i wielokątów.

ATITollem się nie przejmuj, u mnie raz wywala błędy przy 630 na rdzeniu, a raz czysto idzie sobie 700mhz... Testuj w 3dmarku i grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiezlak: możesz zmierzyć wielkość radiatora? właśnie się dowiedziałem że moje MSI NEO2-FR obsługuję PCX x16 tylko na górnym slocie. co oznacza problemy z miejsce na ewentualne dodatkowe śmigło :| chyba skończy się na sonicu, zwłaszcza że ostatnio coś ciężko dorwać sparkla poniżej 800 PLN.

Edytowane przez deejay999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiezlak: możesz zmierzyć wielkość radiatora? właśnie się dowiedziałem że moje MSI NEO2-FR obsługuję PCX x16 tylko na górnym slocie. co oznacza problemy z miejsce na ewentualne dodatkowe śmigło :| chyba skończy się na sonicu, zwłaszcza że ostatnio coś ciężko dorwać sparkla poniżej 800 PLN.

W tej chwili jestem poza domem - pomierzę kartę pod wieczór. Jeśli to coś pomoże teraz, to obsadzałem ją również w górnym slocie PCI-E x16 i mieściła się - zostawał z 1 cm luzu pomiędzy radiatorami. Płyta to Asus M2N-SLI Deluxe a chłodzenia procesora AC Freezer 64Pro.

 

Zaś co do cen 8800GT, to prócz Palitów widzę teraz na Allegro:

- Innovision (referencyjny) - 760zł

- Galaxy (z 2-slotowym chłodzeniem i zworką do OC) - 790zł

- Sparkle (Silent Pipe) - 795zł.

 

 

ATITollem się nie przejmuj, u mnie raz wywala błędy przy 630 na rdzeniu, a raz czysto idzie sobie 700mhz... Testuj w 3dmarku i grach.

Oby... bo na razie zadowolenie z pasywnego chłodzenia przyćmiewane jest nieco przez to słabe OC. Co prawda nie nastawiałem się na jakieś wielkie kręcenie, lecz dodatkowe MHz zawsze są miłym dodatkiem ;). Jeśli wieczorem znajdę więcej czasu, to potestuję wyższe takty w rzeczywistych zastosowaniach.

 

Póki co okazuje się, że niekiedy A64 X2 5200+ kręcony na 3,0GHz będzie wąskim gardłem - np. demo NFSPS działa wyjątkowo pokracznie (i to zarówno przy starym 7900GT, jak i przy nowym 8800GT).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaś co do cen 8800GT, to prócz Palitów widzę teraz na Allegro:

- Innovision (referencyjny) - 760zł

- Galaxy (z 2-slotowym chłodzeniem i zworką do OC) - 790zł

- Sparkle (Silent Pipe) - 795zł.

Jak dla mnie ceny super :) teraz tylko przebierać :)

 

 

OT:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

np. demo NFSPS działa wyjątkowo pokracznie (i to zarówno przy starym 7900GT, jak i przy nowym 8800GT).

bo ta gra to jedna wielka porażka/ pomyłka/ chłam i chodzi pokracznie z założenia....

zzz. Nie polecam

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym podkrecac 88GT na Viscie x64? To moja pierwsza karta nvidii, wiec prosze o wyrozumiałosc. : )

Dodam, ze na Viscie nie działa rzaden program do podkrecania. W gre wchodzi jedynie sterownik nvidii, a tam jak dam wyzsze takty to automatycznie ustawia mi je do profilu 2D i 3D a ja chcem tylko do 3D. : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam test porównawczy 8800gt z 256, 512 i 1024 RAM-u:

 

http://en.expreview.com/?p=159

 

Wyniki ciekawe. Generalnie 1GB RAM-u daje jakikolwiek efekt tylko w 1920x1200 i przy włączonym antyaliasingu.

 

Właściwie nie ma sensu dopłacać tej stówy do dodatkowej pamięci - 512 radzi sobie równie dobrze, wielokrotnie nawet lepiej. Dla kogoś bez 24 calowej panoramy wystarczy całkowicie B-)

Edytowane przez Bleszczynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym podkrecac 88GT na Viscie x64? To moja pierwsza karta nvidii, wiec prosze o wyrozumiałosc. : )

Dodam, ze na Viscie nie działa rzaden program do podkrecania. W gre wchodzi jedynie sterownik nvidii, a tam jak dam wyzsze takty to automatycznie ustawia mi je do profilu 2D i 3D a ja chcem tylko do 3D. : )

radze ci szczerze - zmien system na XP.

wieksza wydajnosc, wieksza kompatybilnosc, lepsza stabilnosc... bla bla bla...

XP i po klopocie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radze ci szczerze - zmien system na XP.

wieksza wydajnosc, wieksza kompatybilnosc, lepsza stabilnosc... bla bla bla...

XP i po klopocie :E

A ja Ci powiem tak. Z takimi poradami na drzewo. Dla mnie Vista x64 jest lepsza niz XP i tyle w tym temacie.

Wiekszych bzdor nie słyszałem. Ale nei robmy tu OT. :)

Poprostu potrzebuje wiedziec jak ustawic zegary 3D w sterownikach Nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok nie ważne może i dla Ciebie te pare sek w 7zip to jakiś wyznacznik,ale wyniki w grach mówią same za siebie zwłaszcza w crysis , pozatym widzisz masz problem z podkręcaniem , a rivatuner be ?? Nie biega tam czy poprostu nie chcesz?

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie tak twierdzisz ?

7-zip szybciej pakuje dane... widzisz jedak jakis plus jest.

Po co Ci ustawienia 2d/3d skoro jak na vista64 odpalisz crysis, to wydajnosc w stosunku do Xp poleci tak na pysk, ze wydajnosc 3d bedize chodzic jak 2d.. hyhyh :lol:

 

a tak bez żartów: Riva tuner zapwene by problem rozwiazala.... Poszukaj danych w riva tuner faq ... szukajka znajdzie to szybciutko na tym forum:]

Niestety z tego co kojarze chyba RT i Vista zabardzo sie nie lubią chyba.... :E

wiec zonk :]

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć cóż to za temperaturę pokazuje ATI Tool obok temperatury samego rdzenia graficznego? Nazywa się to "Temperature of temp. chip". Czy można założyć, że jest to temperatura otaczającego kartę powietrza, a może bliższe jest to temperaturze samego pcb? Te wskazania są wiarygodne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci ustawienia 2d/3d skoro jak na vista64 odpalisz crysis, to wydajnosc w stosunku do Xp poleci tak na pysk, ze wydajnosc 3d bedize chodzic jak 2d.. hyhyh :lol:

 

a tak bez żartów: Riva tuner zapwene by problem rozwiazala.... Poszukaj danych w riva tuner faq ... szukajka znajdzie to szybciutko na tym forum:]

Niestety z tego co kojarze chyba RT i Vista zabardzo sie nie lubią chyba.... :E

wiec zonk :]

Znawca...

http://pclab.pl/art29004.html

 

Rivatune nie działa, bo nie ma podisanego cyfrowo sterownika. Podobnie inne programy do podrecania. Inna sprawa, ze ntune działa, ale ze wczesniej nie miałem nvidii to nie wiem gdzie co i jak. Dlatego pytam sie Was geniusze jak to zrobic w sterach od nvidii. W ATi wystarczyło wejsc w zakładke overdrive, przesunac pasek i po kłopocie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...