Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Chaos mnie to wyglada tak http://forum.purepc.pl/index.php?act=Attac...st&id=19002

i generalnie bez nawiewu na układy zasilania nie ma co sie brać za oc, w sumie to czekam na to http://www.in4.pl/komentarze_CoolerMaster_...k_...,15129.htm

jak będzie w rozsądnej cenie to kupię

 

widoczny na zdjęciu fanderek smiga na 850rpm, owiewa pamieci i sekcje zasilania, ale fullcovera na pewno nie zastąpi

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na GTS mam ale to taki sam układ- tania opcja wc na GT/GTS.

Dodatkowy wentyl na chłodzenie pamięci i sekcji zasilania-wystarcza, nawet @ pamieci są ciepłe w stresie - dobrze owiewane a i

łatwo przymocować. Ten blok ze starego GF 8600GT zdjąłem i idealnie pasuje..

idle 38`C, load 100% max.temp. 47`C

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WC mmmmmmmmmniam :ploom:

A ja qfa na razie nie mam miejsca i mój sprzęcik leży spakowany w szafce :mur:

Czeka na lepsze dni, aż kupimy z Żoną mieszkanko :twisted2:

Napewno się ucieszy jak zobaczy spowrotem WC na kompie :26:

Wszystko tak jak na poniższym obrazku tylko bloczek już nowszy :wink:

Sprawdzony na tym E4400, ale i tak musiałem go schować i póki co zadowalam się tym NINJA+ v.B

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu nowego biosu dalej to samo powyżej 700mhz spadek wydajności - padlina nie brać MSI !!! Poza tym to chyba z sekcją coś jest nie tak, bo ona poprostu po 5 min gry w crysis parzy nie to że jest ciepła ona poprostu parzy 2 sekundy to mój rekord w trzymaniu palca na radiatorze. Sprawdzi ktoś u siebie ?

Niestety musze potwierdzić :(

Wgrałem nowy bios od ssc,który niby działa jak 1,1Vmod na gpu. Wprawdzie mam >20Mhz więcej na gpu,ale nie dało to absolutnei żadnego przyrostu (przynajmniej w 2k5), co więcej def gpu na ssc jest 650Mhz i na tym ustawieniu miałem wynik ciut wyższy niż na oryginalnym gpu@660Mhz. wtf?

 

Co ciekawe 2k5 wywalił się przy 5 pętli na 720Mhz,chociaż temp na gpu nie była wysoka (57C,gdzie max 62C przy 90% wiatraka).

 

Zmieniłem więc bios na orginal ze zmiana V na 1.1.

Rezultat ten sam :(

O tyle mam większego pecha,że u mnie nie ma różnicy już między gpu@660Mhz a 700Mhz a nawet 720Mhz. wtf???

CZyżby sekcja zasilania grała tu głowne skrzypce ?

pzd

 

 

/szadery synchro,vram def(950Mhz),fw 169.21beta,xpsp2,c2d@3,2Ghz/

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mam GALAXY 8800GT referencyjną KLIK ...na PCB w prawym górnym rogu bodajże jest miejsce na zworkę... czy ma ktoś taką karte i wie do czego ona służy? tak czy tak sam sprawdzę, ale chciałem zapytać bo może ktoś już to rozgryzł :wink:

 

jeśli chodzi o OC to słabo dość... rdzeń 730 po BIOS modzie 1,1v a pamięci nic nie idą :? może ta zworka poprawiłaby OC?

Edytowane przez sentex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak mozna zmienic obroty wiatraka na 8800 GTS 512Mb ? Zawsze zmienialem Riva Tunerem - a tu niestety nie mozna ;( Karta BFG a Riva Tuner ver 2.06

na pewno można UPDATE: na GTS, jak widzi karte czyli wstawiłes 600h ...

a moze właśnie wystarczy dodać te nieszczęsne 600h

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno można, jak widzi karte czyli wstawiłes 600h ...

No nie tak do konca na pewno... U mnie na Gigabyte tez RT nie da rady zmienic predkosci wiatraka, ani na auto ani na sztywno na jaka kolwiek inna wartosc... non stop 100% bez wzgledu na zmiany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mam GALAXY 8800GT referencyjną KLIK ...na PCB w prawym górnym rogu bodajże jest miejsce na zworkę... czy ma ktoś taką karte i wie do czego ona służy? tak czy tak sam sprawdzę, ale chciałem zapytać bo może ktoś już to rozgryzł :wink:

na to pytanie zna odpowiedz pewnie tylko nvidia. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamontowałem właśnie thermalrighta hr-03 gt :D

 

na niego zamontowałem papsta 92x92 puściłem go na 900rpm

 

temperatury podaje w porównaniu do zalman vf-900cu@2100rpm (w miare cicho ustawiony...)

 

thermal idle 43C load 60C

zalman idle 48-50C load 82C

 

różnice moim zdaniem są duże no i przedewszystkim jest cisza pozbyłem się tego zalmanowatego "buczka"

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na to pytanie zna odpowiedz pewnie tylko nvidia. :rolleyes:

podobno zwieksza napęcie na GPU..przestawiali na xtreme --poszukaj

 

 

o kurcze ale to ogromnie wygląda..to chłodzenie..:-) a może tak wc ?

mniejsza i zabawniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno zwieksza napęcie na GPU..przestawiali na xtreme --poszukaj

 

Zakładałem przed chwilą zworkę na swoją kartę i nie podnosi napięcia na gpu cały czas jest 1.09 w gierce, na ramach nie sprawdzałem :-P

 

o kurcze ale to ogromnie wygląda..to chłodzenie..:-) a może tak wc ?

mniejsza i zabawniej

myślałem o tym i stwierdziłem że szkoda mi kasy, to chłodzenie co mam to wiadomo nie kupiłem tego na raz tylko nazbierało się przez lata... hehehe i jest cicho i wydajnie teraz tylko te cholerne dyski słysze, ale na ssd mnie nie stać hehehe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wie czym dokładnie odtłuścić kości pamięci i inne elementy przed przyklejeniem radiatorów??

 

Woda kolońska i jazda mi to pomogło i do dzisiaj mi trzymają radiaxy polecam ten zabieg

 

pozdrawiam rafiki20

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wie czym dokładnie odtłuścić kości pamięci i inne elementy przed przyklejeniem radiatorów??

aceton -rozpuszcza organiczne zwiazki..ale lepiej spr.czy nie rozpuści przy okazji innych elem.

Choc na chemii znam sie trochę..ale sam uzywać wolę sprawdzonych sposobów, np.

http://www.cooling.pl/arctic-silver-arctic...rodukt,835.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aceton -rozpuszcza organiczne zwiazki..ale lepiej spr.czy nie rozpuści przy okazji innych elem.

Choc na chemii znam sie trochę..ale sam uzywać wolę sprawdzonych sposobów, np.

http://www.cooling.pl/arctic-silver-arctic...rodukt,835.html

Dzieki :D jeszcze dzisiaj sobie to zamówie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie planuje zakup gf 8800gt, bo na moim obecnym 8600 w crysisa na godnych detalach nie pogram. Caly czas czekalem na 9800 ale jak dowiedzialem sie ze ma wyjsc 2 drugiej polowie roku to zwatpilem. Chce kupic palita 8800gt Sonic za 830zł. Jak myslicie dobra cena? Wstrzymac sie jeszcze troche czy brac? I jeszcze 1 kwestia: czy oplaca sie dokladac prawie 100zl na super sonic. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak

W tej chwili mam 3 x GT w domu i najlepiej kręci się referent

 

Możesz mu dać biosmoda / zmieniasz chłodzenie i w okolice 740-750 na gpu powinieneś się wstrzelić

 

Drugą mam Palita z ich chłodzeniem. 700/1720/2000 - czasem wywala artefakty czasem nie

 

Trzecia to wersja sonic która ma na starcie 650/1900

Liczyłem na conajmniej 740 na gpu a tutaj na 710 i pamiątkach 2010 wywala

 

Jak tyle czekałeś, to możesz jeszcze troche poczekać na nowe AC S1

Wtedy referent (gigabyte/bfg/palit) i kręcisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie moj tajny plan zakłada kupienie najtanszego referenta i od razu zmiana chlodzenia na S1 (ktorego nigdzie nie ma, wie ktos kiedy bedzie mozna go kupic i w jakiej cenie ?). Tylko nie wiem jakiej firmy polecacie kupic tego referenta ? Moze byc inno 3d bo z tego co widze sa bardzo tanie i wlasnie referenty? Paliciaki maja stickera na chlodzeniu i niektore wersje maja piszczace cewki? Za to znowu Gigabyte ma cos z wentylami ktore wieja ciagle na 100% a znowu Galaxy ma 2x6PIN zasilanie (troche przerost formy nad trescia jak dla mnie).

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do usuwania pasy, odtłuszczania - alkohol izopropylowy.

ja też go polecam.

 

 

No wlasnie moj tajny plan zakłada kupienie najtanszego referenta i od razu zmiana chlodzenia na S1

Brawo! To najlepsza opcja ;)

 

 

 

Palit referencyjny nie ma stickera

Potwierdzam B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiezlak: czy masz jeszcze jakies info z użytkowania sparkla? jakie max temp widziałeś na nim? może naszło cię sprawdzić ile mniej C jest ze śmigłem? OC nadal bez zmian?

dziś sparkle pojawił się w moim "osiedlowym" sklepie po 799 PLN, więc już praktycznie nic nie stoi na przeszkodzi do zakupu, ale chce mieć wszystko zapięte na ostatni guzik :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie planuje zakup gf 8800gt, bo na moim obecnym 8600 w crysisa na godnych detalach nie pogram. Caly czas czekalem na 9800 ale jak dowiedzialem sie ze ma wyjsc 2 drugiej polowie roku to zwatpilem. Chce kupic palita 8800gt Sonic za 830zł. Jak myslicie dobra cena? Wstrzymac sie jeszcze troche czy brac? I jeszcze 1 kwestia: czy oplaca sie dokladac prawie 100zl na super sonic. Dzieki

Jeśli chcesz wydać na kartę ok 800zł to zastanowiłbym się również nad Palitem z 1GB, bo można już je znaleźć za 849złm a być może nawet taniej. Jak będziesz miał trochę farta to trafisz na pamięci samsunga - komuś tu poszły na 2200MHz. A ta plomba to podobna zwykła naklejka bez żadnych "pułapek" i można ją po prostu odlepić, a w razie potrzeby nakleić ponownie.

 

Ja przynajmniej takiego Palita sobie zamówiłem. Jutro powinien być u mnie.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...