Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

No jak to są twoje fotki .... to Ci powiem czemu nie mogłeś zlutować

Po pierwsze to nie moc a technika .... grot tej lutownicy jest tak utleniony że się nadaje do kibla a nie lutowania.

Grot lutownicy powinien być zabielony do lutowania ... taki bardzo kiepsko oddaje ciepło ..

Do tego chcąc coś zlutować jednocześnie przykładamy grot do punktu i cynę ....

zacznij od zabielenia grota .

... na tej fotce lutownica jest zimna... :)

ciężko lutować, cynować i robić zdięcie jednocześnie.

pozatym większa ilość cyny szybko znajdzie sie na nóżkach w około :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucasz 30zł i masz GTS :wink:

 

A jeżeli GT to chyba Galaxy byłby ok ze względu na pamięci , zapodali bardziej krętliwe i bez problemowe samsungi.

No ok, a np. ten Galaxy z chłodzeniem heatpipe + cooler?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam nastpujacy problem... Po pierwsze wentylator chodzi na 100% obrotow, po drugie do karty dostalem kabelek zasilajacy karte i tam jest z jednej takiej czarnej wtyczki na 2 molexy, i chyba te 2 molexy podlaczamy tak...

po 3 wynik w 3dmark 2006 to tylko 5600pkt co jest nie tak, prosze o jak najszybsza pomoc...

 

Mój konfig:

 

Athlon X2 4400+ nie krecony

2GB DDR2 RAM

 

Karta grafiiczna: Palit 8800GT z takim złotym 2 slotowym wentylatorem...

Edytowane przez gofer88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę słów o moim Palicie Super 1GB. W sumie mieszane odczucia.

 

GPU kręci się przeciętnie: 729/1674 a pamięć prawie wcale (na szczęście to ostatnie niemal nie wpływa na szybkość).

 

Przy powyższych ustawieniach E2140@3.2GHz zrobiłem 12k w 3dMarku 06. Stabilność testowałem w markach, demie Crysisa i skan artefaktów w Atitool.

 

Z wydajności jestem zadowolony - karta jest x2 szybsza niż jej poprzednik - x1950xt. Karta bardzo silnie skaluje się z prockiem. Przykładowo w (zmodowanym) Oblivionie w niektórych miejscach mam <20FPS w 1280x1024 po przełączeniu na 1600x1200 i najlepszej jakości AA FPS nie drgnęły nawet o pół klatki. Wiadomo o czym to świadczy...

 

Chłodzenie to wyjec, temperatura też nie rewelacja (ok 70C w stresie), karta piszczy pod obciążeniem, co więcej, wydaje z siebi dźwięki przy scrollowaniu ekranu w przeglądarce internetowej. Myślę, że pobawie się nią z 1-2m-ce i odeślę na gwarę ze względu na te dźwięki, a jak wróci z serwisu uciszona to wymienię chłodzenie.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemo3642 jak karta postuje przed ładowaniem, ekranu płyty głównej to jaka wersje biosu ci pokazuje :

 

"GeForce 8800 GT VGA BIOS

Version 62.92.16.00.0P

Copyright © 1996-2007 NVIDIA Corp."

 

czy może tak

 

"GeForce 8800 GT VGA BIOS

Version 62.92.16.00.0N

Copyright © 1996-2007 NVIDIA Corp."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy moze ktos pomierzyc podane przeze mnie wymiary 8800GT Sparkle z pasywnym ? Ten drugi obrazek tyczy sie wysokosci radiatora liczac od płytki PCB do najwyzszego miejsca. Pytam bo nad grafą mam wentyla Gelusa ktory jest dosc blisko swoimi koncami mojej 7600GS i nie wiem czy sie zmiesci... I tak planuje zakup S1 rev 2 ale do tego czasu musze miec jakies chlodzenie !

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby raz na zawsze zażegnać texty w stylu "Moje pamięci to padaka nie robią nawet 1000mhz", "Cieńko, robią ledwie 950", lub "kupuj Galaxy bo Samsungi super się kręcą" trzeba potencjalnemu zielonemu użytkownikowi który widzi jedynie w tej sytuacji multum straconych dodakowych fpsów w cysis'ie, pokazać że jego myślenie jest błędne. W tym celu wykorzystamy mojego Asusa 8800GT (referant z pamięciami Quimonda) oraz 3DMark 2006. Oto rezultaty testów:

 

1800MHZ: SM2 Score:5403 GT1:44.306 GT2:45.738

2120MHZ: SM2 Score:5588 GT1:45:042 GT2:48.096

 

1800MHZ: HDR SCORE:5177HDR1:49.341 HDR2:54.206

2120MHZ: HDR SCORE:5443HDR1:51.575 HDR2:57.276

 

SM2:Jak widać w pierwszym teście różnica znikoma. Przy obu taktowaniach minimalny fps wynosi 23, czyli nie odczujemy żadnej różnicy. 2 test notuje 2 klatkowy wzrost

HDR: 1 test zysk 1.5 fps'a, 2 test prawie 3 fps'y.

 

W Dirt wzrost minimalnego Fps'a wyniósł 2 klatki z 47 do 49 czyli 4%.

 

Średnia wynosi więc 3% procent przyrostu FPS. Zauważmy jednak że taktowanie jest wyższe o 320MHZ ,120mhz więcej niż norma dla 1.0 ns. pamięci. Grając dalej w Colina okazało się że po pewnym czasie takie taktowanie powodowało freeza. Brnąc dalej pozwala to wnioskować że grając w Crysisa na Very High i mając średnio 25-30 FPS... zyskamy 1 niepełnego fps'a do minimalnych, choć i tu sprawa jest wątpliwa bo w 3DMarku w 1 teście minimalny nie podniósł się do góry w ogóle. Zadajmy sobie więc pytanie czy warto tak przetaktowywać pamięci nie wiedząc jak to wpłynie w przyszłości na ich żywotność i prawidłowe działanie przy tak znikomym wzroście wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co byście zrobili? Dziś cos mnie tkneło i zapodałem vistę ultimate . Najnowsze stery do 8800gt i odpalam crysisa. Bez OC poprostu default oczywiscie w dx 10 ;). Pod xpekiem karta na default nie generuje artów a pod vieśniakiem w dx 10 - po 5 minutach gry znane każdemu zielone kreski i tylko reset pomaga :(. Czyżby moje msi wymagało reklamacji??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy moze ktos pomierzyc podane przeze mnie wymiary 8800GT Sparkle z pasywnym ? Ten drugi obrazek tyczy sie wysokosci radiatora liczac od płytki PCB do najwyzszego miejsca. Pytam bo nad grafą mam wentyla Gelusa ktory jest dosc blisko swoimi koncami mojej 7600GS i nie wiem czy sie zmiesci... I tak planuje zakup S1 rev 2 ale do tego czasu musze miec jakies chlodzenie !

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dla 1 obrazka: 29-30mm od końca rurki heatpipe do "brzegu" laminatu karty.

 

Dla 2 obrazka - 38-42mm. Rozrzut 4mm dlatego, że radiator nie jest równoległy do PCB i od strony śledzia odstaje bardziej (42mm), niż od strony złącza PEG (38mm).

 

Powinieneś wziąć kilka milimetrów "zapasu" z tego względu, że chłodzenie w różnych egzemplarzach może być nieco inaczej ułożone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby raz na zawsze zażegnać texty w stylu "Moje pamięci to padaka nie robią nawet 1000mhz", "Cieńko, robią ledwie 950", lub "kupuj Galaxy bo Samsungi super się kręcą" trzeba potencjalnemu zielonemu użytkownikowi który widzi jedynie w tej sytuacji multum straconych dodakowych fpsów w cysis'ie, pokazać że jego myślenie jest błędne. W tym celu wykorzystamy mojego Asusa 8800GT (referant z pamięciami Quimonda) oraz 3DMark 2006. Oto rezultaty testów:

 

1800MHZ: SM2 Score:5403 GT1:44.306 GT2:45.738

2120MHZ: SM2 Score:5588 GT1:45:042 GT2:48.096

 

1800MHZ: HDR SCORE:5177HDR1:49.341 HDR2:54.206

2120MHZ: HDR SCORE:5443HDR1:51.575 HDR2:57.276

 

SM2:Jak widać w pierwszym teście różnica znikoma. Przy obu taktowaniach minimalny fps wynosi 23, czyli nie odczujemy żadnej różnicy. 2 test notuje 2 klatkowy wzrost

HDR: 1 test zysk 1.5 fps'a, 2 test prawie 3 fps'y.

 

W Dirt wzrost minimalnego Fps'a wyniósł 2 klatki z 47 do 49 czyli 4%.

 

Średnia wynosi więc 3% procent przyrostu FPS. Zauważmy jednak że taktowanie jest wyższe o 320MHZ ,120mhz więcej niż norma dla 1.0 ns. pamięci. Grając dalej w Colina okazało się że po pewnym czasie takie taktowanie powodowało freeza. Brnąc dalej pozwala to wnioskować że grając w Crysisa na Very High i mając średnio 25-30 FPS... zyskamy 1 niepełnego fps'a do minimalnych, choć i tu sprawa jest wątpliwa bo w 3DMarku w 1 teście minimalny nie podniósł się do góry w ogóle. Zadajmy sobie więc pytanie czy warto tak przetaktowywać pamięci nie wiedząc jak to wpłynie w przyszłości na ich żywotność i prawidłowe działanie przy tak znikomym wzroście wydajności.

Ok zrobilem MOJE testy i co z tego wyszlo ??

 

3dmark 2k6 w standardowej rozdzialce przyrost o 2.7 % ok to tyle co ty ale..

w 1680x1050 aax4 w takiej przewaznie gram to przyrost juz jest ~ 7.7% na samych pamieciach a to malo raczej nie jest :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zadam wam pytanie trochę z innej beczki. Jako że przed kupnem Palita obawiałem się, że mam za słabą zasiłke pożyczyłem od znajomego starego Thermaltake-a 480w. Jak się jednak okazuje jest on obecnie najgłośniejsza częścią kompa, przez co bardzo mnie irytuje:/ W związku z tym mam pytanie, czy mój stary Tagan 380w pociągnie waszym zdaniem obecny konfig? Może ktoś ma akurat tą zasiłke w podobnej konfiguracji? Pytam z lenistwa i barku czasu, bo jak wiadomo student ma obecnie trudne zycie ;)

Edytowane przez SinRock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla 1 obrazka: 29-30mm od końca rurki heatpipe do "brzegu" laminatu karty.

 

Dla 2 obrazka - 38-42mm. Rozrzut 4mm dlatego, że radiator nie jest równoległy do PCB i od strony śledzia odstaje bardziej (42mm), niż od strony złącza PEG (38mm).

 

Powinieneś wziąć kilka milimetrów "zapasu" z tego względu, że chłodzenie w różnych egzemplarzach może być nieco inaczej ułożone.

Dzieki stary ! Normalnie pomierzylem przed chwila wszystko i wychodzi na to ze wejdzie mi doslownie NA STYK ale i tak bedzie nachodził wentylator od procka na grafike (tzn bedzie sie z nia stykał). Ehh, czemu to [ciach!]o nie jest na dol skierowane tylko nad grafe ! S1 bylo by idealnym rozwiazaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zadam wam pytanie trochę z innej beczki. Jako że przed kupnem Palita obawiałem się, że mam za słabą zasiłke pożyczyłem od znajomego starego Thermaltake-a 480w. Jak się jednak okazuje jest on obecnie najgłośniejsza częścią kompa, przez co bardzo mnie irytuje:/ W związku z tym mam pytanie, czy mój stary Tagan 380w pociągnie waszym zdaniem obecny konfig? Może ktoś ma akurat tą zasiłke w podobnej konfiguracji? Pytam z lenistwa i barku czasu, bo jak wiadomo student ma obecnie trudne zycie ;)

Jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz :) Mogą być problemy bo Tagan 380 to starsza konstrukcja i ma stosunkowo słabą +12V, z drugiej strony to wyjątkowo solidna zasiłka. Myślę, że jest spora szansa, że pociągnie pytanie tylko jak długo i czy jak rozkręci swoje wiatraki na max czy będzie cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tagana nie ma obaw patrz neotec z podpisu, ale pamiętaj w końcu wybuchnie tak jak neo ;). Chłopaki udało mi się ściągnąć tego zasranego silencera. To się do niczego nie nadaje !!! Sekcja zasilania u mnie strasznie dostawała przez niego po [gluteus maximus] nie było jak jej zchłodzić bo taką dziadowską ma budowę silencer, wróciłem do boxa fakt faktem na 100% go puszczam ale mam nizsze tempy niz na tym silencerze pozatym prawie pamięci się od pcb odkleiły;) . Moja opinia jest taka silencer był dobry do tego co było kilka lat temu ! Jak ręką odjoł arty itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia jest taka silencer był dobry do tego co było kilka lat temu ! Jak ręką odjoł arty itp.

Mi tu w opinię o silencerze nie wierzyli... :)

Nic tylko nadal NIE POLECAM silencera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tagana nie ma obaw patrz neotec z podpisu, ale pamiętaj w końcu wybuchnie tak jak neo ;). Chłopaki udało mi się ściągnąć tego zasranego silencera. To się do niczego nie nadaje !!! Sekcja zasilania u mnie strasznie dostawała przez niego po [gluteus maximus] nie było jak jej zchłodzić bo taką dziadowską ma budowę silencer, wróciłem do boxa fakt faktem na 100% go puszczam ale mam nizsze tempy niz na tym silencerze pozatym prawie pamięci się od pcb odkleiły;) . Moja opinia jest taka silencer był dobry do tego co było kilka lat temu ! Jak ręką odjoł arty itp.

Ja silencera nie bronie bo jakies 10 stron temu ostro sie po nim przejechalem. Ale czlowieku kitow mi nie wciskaj ze na referencie masz nizsze tempy niz na silencerze. Chyba ze silencer byl zle zalozony albo skrecony. Jesli jedzieszn a 100 na referencie (pomijam fakt ze wspolczuje rodzinie i twoim uszom) to silencer 12V ZJADA referanta na sniadanie i jest cichszy.

Edytowane przez Eclipse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko w skrócie , że 3-4 stopnie więcej na referencie , ale suszara. Lepsze chłodzenie sekcji aniżeli radiatorki z foto, gdyż referent ma wycięcia i suszara takrze schładza sekcję natomiast nasz przepiękny silencer ma tunelik i nawet nie owiewa tam radiatorków i pozatym jest bardzo mało przestrzeni - plastik od silencerka jest bardzo blisko i tam się gotuje - bynajmniej u mnie.

Miałem przez to artefakty - być może macie lepsze sztuki i wytrzymują taką temperatuę , albo macie jakięś lepsze radiatorki.

post-7299-1201472032_thumb.jpg

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(Gregor1230 @ 27 sty 2008, 22:26) quotecCo do tagana nie ma obaw patrz neotec z podpisu, ale pamiętaj w końcu wybuchnie tak jak neo . Chłopaki udało mi się ściągnąć tego zasranego silencera. To się do niczego nie nadaje !!! Sekcja zasilania u mnie strasznie dostawała przez niego po [gluteus maximus] nie było jak jej zchłodzić bo taką dziadowską ma budowę silencer, wróciłem do boxa fakt faktem na 100% go puszczam ale mam nizsze tempy niz na tym silencerze pozatym prawie pamięci się od pcb odkleiły;) . Moja opinia jest taka silencer był dobry do tego co było kilka lat temu ! Jak ręką odjoł arty itp.QuoteEndQuoteEEndJa silencera nie bronie bo jakies 10 stron temu ostro sie po nim przejechalem. Ale czlowieku kitow mi nie wciskaj ze na referencie masz nizsze tempy niz na silencerze. Chyba ze silencer byl zle zalozony albo skrecony. Jesli jedzieszn a 100 na referencie (pomijam fakt ze wspolczuje rodzinie i twoim uszom) to silencer 12V ZJADA referanta na sniadanie i jest cichszy.

Pamietaj ze nie tylko gpu daje cieplo, w tej karcie sekcja zasilania to istna grzalka. Jak widac w jego przypadku siliencer nie pozwalal na poprawne chlodzenie sekcji jak i pamieci. Oczywiscie wciaz pozostaje faktem ze na mojej msi pamieci to padlina wiec moze gregor ma to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, zastanawiam się czy oddać mojego Palita na gwarę ze względu na dźwięki.

 

*Karta robi 729/1674 więc nie jest tak źle. Wszystko na standardowym, palitowskim chłodzeniu. Jeśli mi wymienią na nową to może być gorzej.

* Chyba większość kart piszczy w stresie, a przynajmniej tak jest z Palitami, więc jak mi wymienią na nową, to pewnie też nie będzie wolna od tej przypadłości. Zresztą stress to nie jest wielki problem, bo wtedy zazwyczaj wali z głośników.

*...nie mówiąc jużo tym, że bym musiał czekać niewiadomo ile i wydawać kasę na wysyłkę.

* Tylko, że w Idlu karta też hałasuje, a dokładnie rzecz biorąc, wtedy gdy się przesuwam ekran przeglądaraki! WTF? W sumie też nic strasznego i badzo nie przeszkadza, ale mam wrażenie, jakbym siedział na jakiejś badziewnej, przedpotopowej płycie z kodekiem AC97, które nie przechodzi "testu ciszy".

 

Co o tym myślicie?

 

 

przemo3642 jak karta postuje przed ładowaniem, ekranu płyty głównej to jaka wersje biosu ci pokazuje :

 

"GeForce 8800 GT VGA BIOS

Version 62.92.16.00.0P

Copyright © 1996-2007 NVIDIA Corp."

 

czy może tak

 

"GeForce 8800 GT VGA BIOS

Version 62.92.16.00.0N

Copyright © 1996-2007 NVIDIA Corp."

Ta wymieniona jako pierwsza

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja karta referencyjna nie piszczy i nie powoduje wydawanie żadnych dzwięków. Miałem kiedyś ten problem z kartą realtek (w oddzielnym panelu), tzn kiedy przesuwałem myszką po ekranie albo przeglądarkę. Problemem okazał się śledz który stykał się z obudową i generował zakłócenia, więc już go nie przykręcam mocno i ustawiam śledzia tak aby nie stykał się mocno z obudową, samą obudowę w miejscu łączenia się lekko wygiąłem na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przemo3642

Mój Palit siedzi cicho... nawet jak mu przykręcam śrubę :E i daję core 756 (bez vmoda, na bios-mod 1.14V :D)

 

@Keniger

LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemo3642 ten palit wydaje dźwięki z głośnika który ma zamontowany ale pojęcia nie mam co się z nim dzieje i do czego jest.U mnie ram lata na 1050 samsungi.Ogólnie karta podkręcona na 720 gpu mem 1050 w stresie max osiąga 64 stopnie,obroty wentyla na auto po godzinie gry w crysisa lub Cod 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemo3642 ten palit wydaje dźwięki z głośnika który ma zamontowany ale pojęcia nie mam co się z nim dzieje i do czego jest

Odłącz kabel zasilający PCx to sie przekonasz do czego jest ten głośnik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...