Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majkel84

http://www.pc-media.pl/go/_info/?id=5522&a...feee1f5b320c4ab

mam zamiar kupić i ta cena :D ma ktoś tą galaxy ??

oj, lepiej zainwestować ciut więcej w karte z chłodzeniem HeatPipe CoolerMastera - taką jak np ta:

http://allegro.pl/item303087273_galaxy_880...z_heatpipe.html

 

no chyba że nie zależy ci na dobrym słuchu na starość :-)

Chłodzenie „niebieskie”, bo tak je umownie nazwaliśmy jest głośne, coś jak Radeon HD 2900 XT przy wentylatorze puszczonym na najwyższe obroty. Do X1900 XTX trochę jeszcze brakuje, ale naszym zdaniem hałas był zbyt wysoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj, lepiej zainwestować ciut więcej w karte z chłodzeniem HeatPipe CoolerMastera - taką jak np ta:

http://allegro.pl/item303087273_galaxy_880...z_heatpipe.html

 

no chyba że nie zależy ci na dobrym słuchu na starość :-)

hehe na allegro drogo http://www.mccomp.info/product_info.php?products_id=104885 :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak widac ze sytuacja na giełdzie sie odbila na cenie dolara i karty tanieja niezle ;]

 

te nowe galaxy sa warte zainteresowania?

bo widze wszyscy pytaja a odpowiedzi nie ma

wszystko tak potanialo ze mozna miec gt za 680zl i gts za 940 ;]

 

ja tam chyba jednak poczekam az w lutym nvidia wypusci swoje nowe zabawki .. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ostatnio grając w TDU po wyjściu z jakiegoć wyścigu ekran staje na zapisywaniu i freeze. Res tylko pomaga. Teraz zastanawiam się czy to nie czasem wina silencera :) Mam pytanie do ludzi z accelero. Ile chłodzenie wystaje poza obrys karty?? Tzn od krawędzi karty(tej gdzie jest złącze do mostka sli do najbardziej wysuniętej części chłodzenia). Spróbuje puścić jakiś dodatkowy nawiew na zasilanie, jak nie będzie tych freezów to chyba zmienie na Accelero...

Macie jakieś linki do tej nowej wersji o której była mowa?? czym się różni i kiedy będzie w sklepach?? Pzdr

Edytowane przez dr@jw3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz opisane w recenzji. Ten CM Heatpipe nie chłodzi bezpośrednio ,ale wystarcza to na jako takie OC na poziomie 1000-1100mhz. Nieco gorzej wypada rdzeń. Ja już podjąłem decyzję ;) Nie będzie to głośny Palit ,a właśnie ten Galaxy ze zmienionym chłodzeniem. :) Za 680 to chyba warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie teraz mają Ci co kupili GT za 1k albo wyżej ;].

 

Ja biore palita z tym niebieskim radiatorem. Jak bedzie głośny to silencera wrzucę :). Ale jak ktoś ma zamiar od razu zmieniać chłodzenie to takie galaxy za 660zł jest imo idealnym rozwiązanie i w dodatku relatywnie bardzo tanim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i 3 fazowe zasilanie. Martwi mnie tylko sprawa z podłączeniem 2 wtyczek zasilania PCI-e ,bo ta od zasilacza może być troszkę szersza ,a wtyki są dość blisko siebie.

Mnie też to martwi.. Jak na zdjęciu widać moje kabelki nie zmieszczą sie :mur:

Zawsze muszą się sprawy skąplikowac.. <_<

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie w sprawie karty Galaxy 8800GT na chłodzeniu CM, a wiec czy mój zasilacz podoła taki konfig i czy jak ma 1kabel zasilania karty pci-e 6 pin bedzie stanowiło jakiś problem??

Hmm zdaje mi sie ze jest przejściówka z 6pin na 4pin (takie jak do hdd czy dvd) wiec nie powinno być z tym problemów :). Niech mnie ktoś poprawi jak sie myle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to martwi.. Jak na zdjęciu widać moje kabelki nie zmieszczą sie :mur:

Zawsze muszą się sprawy skąplikowac.. <_<

Z tego co widze to te koncowki złącza sa osłoniete dodatkowo ta plastikowa niebieska oslonka ktora moglbys "sciagnac" nieco nizej. Tzn. zeby nie powiedziec "obciagnac" troche nizej ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz kabel zasilający PCx to sie przekonasz do czego jest ten głośnik ;)

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Fajny avatar :hahahah:

 

 

Mam pytanie do ludzi z accelero. Ile chłodzenie wystaje poza obrys karty?? Tzn od krawędzi karty(tej gdzie jest złącze do mostka sli do najbardziej wysuniętej części chłodzenia). Spróbuje puścić jakiś dodatkowy nawiew na zasilanie, jak nie będzie tych freezów to chyba zmienie na Accelero...

Macie jakieś linki do tej nowej wersji o której była mowa?? czym się różni i kiedy będzie w sklepach?? Pzdr

43 mm

 

 

Fajnie teraz mają Ci co kupili GT za 1k albo wyżej ;].

Ja biore palita z tym niebieskim radiatorem. Jak bedzie głośny to silencera wrzucę :). Ale jak ktoś ma zamiar od razu zmieniać chłodzenie to takie galaxy za 660zł jest imo idealnym rozwiązanie i w dodatku relatywnie bardzo tanim.

Czytałem w tym wątku, że te Pality z niebieskim chłodzeniem sie kiepsko kręcą więc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to te koncowki złącza sa osłoniete dodatkowo ta plastikowa niebieska oslonka ktora moglbys "sciagnac" nieco nizej. Tzn. zeby nie powiedziec "obciagnac" troche nizej ;P

Nie da się tych osłonek tak o siup obciągnąć :lol2: Są przyklejone po bokach.. a nie chce tego odklejać ( lubie mieć wszystko cacy i w ogóle na na :razz: )

Ale niestety będę musiał <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> taką ewentualnośc pod uwagę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie dotarł do mnie mój Silencer. Starłem gluta z M3 na chłodzeniu pamięci aby w przyszłości można było lekko zdjąć konstrukcję bez wyrywania pamięci :). Pastę starłem (jakaś taka gruba warstwa tej pasty no i jakoś tak nie wyglądała na solidną, za sucha była) i dałem Arctic Silver 5. Założyłem też własnej konstrukcji radiatorki. Do obciążenia karty użyłem 3DMark 06 AAx8 AFx16 bo Ati tool nie chciał się uruchomić bo niby nie mam karty ati na pokładzie. Loop chodził przez 40min.

 

STRESS: 58 IDLE:42

 

Nie wiem ile max w stresie miał referant ale wiem że w idle miał 58. Głośność chłodzenia zlewa się z wiatrakiem S-FLEX 1600obr, i trzeba przyłożyć ucho by odróżnić co jak szumi. Chłodzenie kupiłem za 15zł na allegro. Daję ocenę 10/10 jak coś się spi..... to dam znać.

Edytowane przez Keniger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm zdaje mi sie ze jest przejściówka z 6pin na 4pin (takie jak do hdd czy dvd) wiec nie powinno być z tym problemów :). Niech mnie ktoś poprawi jak sie myle

co mi da niby przejściówka z 6pin na 4 jeśli na karcie mamy 2x 6 pin a mój zasilacz ma 1 kabel zasilający karte 6 pin, czy karta bedzie stabilnie pracować na podłączonym jednym kablu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie tylko sprawa z podłączeniem 2 wtyczek zasilania PCI-e ,bo ta od zasilacza może być troszkę szersza ,a wtyki są dość blisko siebie.

Heh... całe sztaby inżynierów pracują napewno nad takimi kartami a i tak taki błąd zrobią...:|

 

Ja mam prośbę do posiadaczy właśnie tej Galaxy z chłodzeniem CoolerMaster: czy mógłby ktoś zmierzyć kartę i podać jej długość? Na jednej ze stron przeczytałem, że jest krótsza niż inne 8800GT, a to skłaniałoby mnie jeszcze bardziej do jej zakupienia.

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy nie jest zasługą tego że cena 8800gt tak spadła to że nvidia kazała używać tańszych podzespołów, pcb z mniejszą ilością warstw itd... moim zdaniem żeby tak zbić cene musieli na czymś przyoszczędzić, przecież ona jest niższa o 200zł od zakładanej wyściowej która miałabyć 850zł :>

 

Wiem że ktoś powie i co z tego że karta jest odchudzona, ale powstaje jedno zasadnicze pytanie jak się te nowe karty kręcą??

 

No i wreszcie dotarł do mnie mój Silencer. Starłem gluta z M3 na chłodzeniu pamięci aby w przyszłości można było lekko zdjąć konstrukcję bez wyrywania pamięci :). Pastę starłem (jakaś taka gruba warstwa tej pasty no i jakoś tak nie wyglądała na solidną, za sucha była) i dałem Arctic Silver 5. Założyłem też własnej konstrukcji radiatorki. Do obciążenia karty użyłem 3DMark 06 AAx8 AFx16 bo Ati tool nie chciał się uruchomić bo niby nie mam karty ati na pokładzie. Loop chodził przez 40min.

 

STRESS: 58 IDLE:43

 

Nie wiem ile max w stresie miał referant ale wiem że w idle miał 58. Głośność chłodzenia zlewa się z wiatrakiem S-FLEX 1600obr, i trzeba przyłożyć ucho by odróżnić co jak szumi. Chłodzenie kupiłem za 15zł na allegro. Daję ocenę 10/10 jak coś się spi..... to dam znać.

 

Myśle że u Ciebie żeby sprawdzić czy komp działa wystarczy stanąć w drugim pokoju :lol2:

A tak na poważnie to walnij jakąś fote będzie ciekawiej :D

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy kupić rozgałęźnik 2-1 :)

 

A co do mojego problemu, to puściłem na sekcje zasilania papsta 12CM, który wszystkie kable mi porozwiewał w różne strony w budzie :lol: , a freezy dalej, więc to wina chyba samej gry, albo windy :) Więc silencer zostaje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to martwi.. Jak na zdjęciu widać moje kabelki nie zmieszczą sie :mur:

Zawsze muszą się sprawy skąplikowac.. <_<

FOOOOOTOOOOO

OMFG NIE MOGŁEŚ DAĆ WIĘKSZEJ FOTY!? NP 100MB W 3000DPI ???

LOL

:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMFG NIE MOGŁEŚ DAĆ WIĘKSZEJ FOTY!? NP 100MB W 3000DPI ???

LOL

:blink:

Niestety nie mogłem.. mój tel nie robi w aż takiej rozdzielczości fot :lol2:

A tak w ogóle jak Ci na cały monitor foto wyświetla to masz pecha :lol:

u mnie jest miniaturka i jak chce to powiększam..

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogłem.. mój tel nie robi w aż takiej rozdzielczości fot :lol2:

A tak w ogóle jak Ci na cały monitor foto wyświetla to masz pecha :lol:

u mnie jest miniaturka i jak chce to powiększam..

Pozdr

przedmówcy chodziło raczej oto że zanim się zrobi miniaturka to się ta Twoja fota wczytuje i wczytuje i wczytuje.... żenada na drugi raz rób z tego max 600x.... pixeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje czy na tego Galaxy z chłodzeniem Coolermastera wchodzi bezproblemowo Accelero S1? Z testów wynika, że to chłodziwo CM ciche, ale robi z karty piec (90 st. w stresie :? ) Druga sprawa: Jak to jest tymi 2 wtyczkami zasilania PCI-e? Pójdzie puścić na jednej czy trzeba kombinować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...