Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Przestań(cie) juz siać tę propagandę. Komuś padła karta od tego Silencera ? Każde chłodzenie się prędzej czy później zakurzy , pieruńsko głośny ? Nie wiem , mój HDD jest głośniejszy ,nie mówiąc już o Pentagramie XALCu-80 na procu. Radiatorki na sekcji zasilania - niebieskie zalmany. Temp: 59-stress. 44-idle . Na referencie bywało ,że na 100% wiatraka 90 stopni w stresie ,Nie sądze ,żeby cokolwiek w referencyjnym chłodzeniu owiewało zabudowaną sekcję zasilania , która była przylepiona (takim samym glutem jak pamięci w silencerze )do obudowy ,zwłaszcza ,że ma tylko boczny wylot.

Ja nie sieje żadnej propagandy tak samo jak TY wypowiadam swoje zdanie, do czego mam prawo tak samo jak każdy na tym forum.

 

Takie są moje doświadczenia z coolerami typu "silencer" i chciałem się nimi podzielić, Twoje są inne i to wszystko. Po drugie nie porównywałem silencera do chłodzenia referencyjnego tylko do accelero. Jestem pewny że Twoje temperatury wzrosną i to znacznie po dwóch trzech miesiącach bez czyszczenia z kurzu silencera.

 

Co do głośności to Twoje zestawienie wentyli dla mnie jest nie do przyjęcia ze względu na hałas. Ja swojego kompa wyciszyłem ile tylko się dało. obecnie po uruchomieniu komputera słysze startujące dyski twarde które robią najwięcej hałasu, wentylatory mam poskręcane na min tak że słyszachać jedynie przepły powietrza.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie sieje żadnej propagandy tak samo jak TY wypowiadam swoje zdanie, do czego mam prawo tak samo jak każdy na tym forum.

 

Takie są moje doświadczenia z coolerami typu "silencer" i chciałem się nimi podzielić, Twoje są inne i to wszystko. Po drugie nie porównywałem silencera do chłodzenia referencyjnego tylko do accelero. Jestem pewny że Twoje temperatury wzrosną i to znacznie po dwóch trzech miesiącach bez czyszczenia z kurzu silencera.

W takim razie mniej kolokwializmów .

I jakieś podkreślenie subiektywnej oceny bez generalizowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu ( po dwóch tyg. od wysłania zapytania :/ ) dostałem odpowiedź po kiego grzyba jest zworka w moim referencyjnym Palicie :)

 

CYTAT:

"Thank you for your interest into Palit graphics cards. That jumper is a switch to disable the speaker on the graphics card. That speaker is designed to warn of improper power or fan operations. We advise you not to disable the alarm as it only sounds when the card is not powered correctly or the fan ceases perform within proper operating specifications.

 

I hope this answers your question.

 

Best Regards,

 

Palit"

 

Czyli na pewno nie do podbijania V na GPU ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukaszex:

 

Mam tą samą sytuację, zamowiłem kartę w Arche w ubiegłym tygodniu - widniała w ofercie jako referencyjna konstrukcja nvidii. A tu miła niespodzianka - silentpipe + samsungi :) W sumie tylko się cieszyć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jedzie na c2d 3,0 GHz ? Pytam bo różnica miedzy ustawieniami def 600/1500/1800 a 700/1700/2000 to zaledwie 400 marków w 3dmarku 2005 ;]. Też tak macie ? (takty nie spadają na pewno bo mam hardware monitor od riva tunnera w tle właczony a temp nie przekracza w stressie 58 stopni C).

 

A i def wynik to 16554 w 2005.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jedzie na c2d 3,0 GHz ? Pytam bo różnica miedzy ustawieniami def 600/1500/1800 a 700/1700/2000 to zaledwie 400 marków w 3dmarku 2005 ;]. Też tak macie ? (takty nie spadają na pewno bo mam hardware monitor od riva tunnera w tle właczony a temp nie przekracza w stressie 58 stopni C).

 

A i def wynik to 16554 w 2005.

Ja jade na 4500@3000. Wiesz nawet nie robilem 2005. A jakie wyniki masz na 2006? Teraz to bez sensu 2005 puszczac moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze czy zle: jest to ta najbogatsza wersja czy galaxy ma jakas lepsza?

Wersja karty dobra -ma zworkę do podkręcania V, chłodzone mosfety i inne takie...A chłodzenie jest do du....luftu.Wiem ,bo sam mam taką kartę i po przełączeniu zworki karta momentalnie(po OC) włazi na 80 stopni i idzie dalej puszczając okazyjnie arciki(nie robię dziecinad typu otwarty balkon -to ma działać cały rok nie tylko zimą) więc póki nie zwoduję karty nie ma OC.Dodatkowo pamięci nie są zbytnio owiewane i nie bardzo na nie coś wejdzie -coller je lekko zasłania(niektóre).Ten cooler miałem już na 86xx Galaxy -to licha konstrukcja choć cicha jak na 2xłożysko kulkowe.Niemniej karta jest fajna tylko kwestia chłodzenia pozostaje otwarta ...jak na większości 88gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jedzie na c2d 3,0 GHz ? Pytam bo różnica miedzy ustawieniami def 600/1500/1800 a 700/1700/2000 to zaledwie 400 marków w 3dmarku 2005 ;]. Też tak macie ? (takty nie spadają na pewno bo mam hardware monitor od riva tunnera w tle właczony a temp nie przekracza w stressie 58 stopni C).

 

A i def wynik to 16554 w 2005.

Mówisz i masz:

 

3dmark05 17454 @ 600-1500-900

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
post-149435-1201637194_thumb.jpg

3dmark05 18031 @ 702-1728-999

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
post-149435-1201637214_thumb.jpg

3dmark05 18139 @ 738-1782-999

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
post-149435-1201637236_thumb.jpg

 

Mój procek to E4300 @ 3GHz

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak na prawde to czy bedzie 600 czy 700 na rdzeniu nie robi roznicy wiec po co krecic w ogole te karty ? Nie lepiej je zostawic na defaultach i nie robic bios modow? Ciekawe czy jest WIELKA roznica w grach. Pewnie jakies kilka FPS (chociaz w crysisie by sie akurat przydalo :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawy z Silencerem: Zauważyłem że po zdjęciu gluta z taśm M3 chłodzenie nie przylega całkowicie do górnych pamięci, tzn. po bokach jako tako ale 2 sztuki środkowe to prawie wogóle. Gdybym nie usunął gluta pewnie by się docisnęło i mocno przywarło jednak w tej sytuacji nie chciałbym być na miejscu osoby która zdejmowałaby to chłodzenie. Bez gluta musiałem trochę użyć siły i szybko odeszło ale gdyby to był taśma M3... Dalej jednak twierdzę że to najlepsze chłodzenie w kategorii Cena/jakość.

 

Takie są moje doświadczenia z coolerami typu "silencer" i chciałem się nimi podzielić, Twoje są inne i to wszystko. Po drugie nie porównywałem silencera do chłodzenia referencyjnego tylko do accelero. Jestem pewny że Twoje temperatury wzrosną i to znacznie po dwóch trzech miesiącach bez czyszczenia z kurzu silencera.

 

Co do głośności to Twoje zestawienie wentyli dla mnie jest nie do przyjęcia ze względu na hałas. Ja swojego kompa wyciszyłem ile tylko się dało. obecnie po uruchomieniu komputera słysze startujące dyski twarde które robią najwięcej hałasu, wentylatory mam poskręcane na min tak że słyszachać jedynie przepły powietrza.

Czasami jednak trzeba się zastanowić 2 razy zanim coś się napisze. To że gdzieś kurz osiada to chyba normalne sam czyszczę co jakiś czas swojego thermalrighta ultra extreme a w nim finy są ciasniej ułożone tak samo jak w chłodzeniach high end thermalteka, Noctua ale nie włażę na forum i nie piszę pierdół że mi kurz osiada.

 

Szczyt błazeństwa to pisanie że chłodzenie jest głośnie jak się ma wyciszony komp, gorzej to parcie na upartego i pisanie o konkretnym modelu którego się nie miało.

 

Najpierw napisałeś że miałeś jeden model teraz że już miałeś kilka to skoro były takie do d... to po co je kupywałeś. Postanowiłeś zebrać wszystko w kupę i wylać pomyje na 1 model.

 

KONIEC DYSKUSJI

 

 

Czyli tak na prawde to czy bedzie 600 czy 700 na rdzeniu nie robi roznicy wiec po co krecic w ogole te karty ? Nie lepiej je zostawic na defaultach i nie robic bios modow? Ciekawe czy jest WIELKA roznica w grach. Pewnie jakies kilka FPS (chociaz w crysisie by sie akurat przydalo icon_biggrin3.gif)

Kręcenie daje i jak spojrzysz na moje ustawienie po OC to przyrost FPS jest dość spory i płynność widać gołym okiem w Crysis. W innych grach raczej się tego nie zauważy bo i tak wszystko ładnie chodzi.

Edytowane przez Keniger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak na prawde to czy bedzie 600 czy 700 na rdzeniu nie robi roznicy wiec po co krecic w ogole te karty ? Nie lepiej je zostawic na defaultach i nie robic bios modow? Ciekawe czy jest WIELKA roznica w grach. Pewnie jakies kilka FPS (chociaz w crysisie by sie akurat przydalo :D)

No w Crysis to daje różnice. Testy dawałem już nieraz...

Poza Crysis OC praktycznie nie było mi potrzebne. Wszędzie wystarcza def.

Ale pamiętajmy, że OC to także... hobby :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jade na 4500@3000. Wiesz nawet nie robilem 2005. A jakie wyniki masz na 2006? Teraz to bez sensu 2005 puszczac moim zdaniem.

2006 sciagne jutro :P. Jak możesz to podaj wynik :).

Mówisz i masz:

 

3dmark05 17454 @ 600-1500-900

 

3dmark05 18031 @ 702-1728-999

 

3dmark05 18139 @ 738-1782-999

 

 

Mój procek to E4300 @ 3GHz

Wielkie dzieki dia8el :). Dziwne masz o prawie 1k lepszy wynik niż ja ;p. Jeszcze sie spytam:

- na jakich sterach jedziesz (ja na 169.21 whql) - edit zal. na skrinie z rivy jest przecież ;].

- w sterach masz na jakość czy na wydajność ? :) (ja mam jakość - bez aa i af oczywiscie przy testach)

 

Czyżby przez cache na procku była az taka różnica ;o

Niech jeszcze ktoś z e21xx @3ghz sie pochwali wynikami. byłbym wdzięczny.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby przez cache na procku była az taka różnica ;o

Raczej mało możliwe, jeśli wogóle cache miałby robić jakąś różnicę w 3D Marku to podejrzewam, że naprawdę minimalną.

A robiłeś format po zmianie karty yuucOm? Jeśli nie to może masz jakieś pozostałości po dawnych sterach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej mało możliwe, jeśli wogóle cache miałby robić jakąś różnicę w 3D Marku to podejrzewam, że naprawdę minimalną.

A robiłeś format po zmianie karty yuucOm? Jeśli nie to może masz jakieś pozostałości po dawnych sterach.

Nie robiłem. Nigdy po zmianie gpu nie robie i jest dobrze ;). Stery usunąłem (chociaż to były te same stery ;)), riva tunera też.

Patrząc na wyniki Blackwara (i wyniki na pclabie (tam tylko procek sie różnił - c2dx6800 @2,93 a wyniki podobne do moich)) to imo może są to jakieś ustawienia w sterach (typu jakość i takie tam). Z tego co widze to tylko dia8el ma takie dobre wyniki :P.

Jutro zapodam wyniki z 2006 to wtedy bedzie bardziej klarownie :). Niemniej dzieki za dotychczasową pomoc.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2006 sciagne jutro :P. Jak możesz to podaj wynik :).

 

Wielkie dzieki dia8el :). Dziwne masz o prawie 1k lepszy wynik niż ja ;p. Jeszcze sie spytam:

- na jakich sterach jedziesz (ja na 169.21 whql) - edit zal. na skrinie z rivy jest przecież ;].

- w sterach masz na jakość czy na wydajność ? :) (ja mam jakość - bez aa i af oczywiscie przy testach)

 

Czyżby przez cache na procku była az taka różnica ;o

Niech jeszcze ktoś z e21xx @3ghz sie pochwali wynikami. byłbym wdzięczny.

-169,09

-stery na jakość

 

imho procek w smarku 2005 TAKŻE MA dużo do powiedzenie i możliwe ze to m.in. on różnicuje tak nasz wynik.

Jeszcze mocniej jest to widoczne w 3dmark06, gdzie CPU daje różnicę w wyniku rzędu, np c2d ok 12-13K ale już QUAD spokojnie 16-17K:O

 

U mnie konkretnie:

3dmark06 11383 600-1500-900

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
post-149435-1201645506_thumb.jpg

3dmark06 12605 756-1940-1050

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
post-149435-1201645528_thumb.jpg
Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek nie ma większego wpływu w 2005 ;]

Dołączona grafika

 

3ghz 670/1675/975: 15.9xx

3,2ghz 670/1675/975: 16.1xx (nie pamiętam dokładnych liczb ;] )

Jak podkręcisz sobie proca jak Racuch, czy Keniger, to zobaczysz jak "procek nie ma większego wpływu w 2005"...

:D

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem ze swoim Palitem 8800GT Sonic bo jak przekroczę na rdzeniu 700 mhz to jak pogram trochę w jaką gry to mi zaraz mi sie pokazuje sie ikonka że sterownik przestał odpowiadać i zwis gry. Żeby to był całkowity zwis komputera to bym wiedział ze koniec z o/c a tak nie wiem. Mój os to Vista x64 i sterowniki 169.25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem ze swoim Palitem 8800GT Sonic bo jak przekroczę na rdzeniu 700 mhz to jak pogram trochę w jaką gry to mi zaraz mi sie pokazuje sie ikonka że sterownik przestał odpowiadać i zwis gry. Żeby to był całkowity zwis komputera to bym wiedział ze koniec z o/c a tak nie wiem. Mój os to Vista x64 i sterowniki 169.25

skoro nie wiesz, to odpowiem Ci cytując Ciebie, tylko w innej kolejności:

"ikonka że sterownik przestał odpowiadać = koniec z o/c"

LOL

 

Palit sonic kiepsko sie kreci, a jak jeszcze masz słabą wentylację budy, to już w ogóle się nie dziw. Taka trafiła Ci się sztuka. Przyroda.

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro nie wiesz, to odpowiem Ci cytując Ciebie, tylko w innej kolejności:

"ikonka że sterownik przestał odpowiadać = koniec z o/c"

LOL

 

"Palit sonic kiepsko sie kreci..."

No nie wiem czy tak slabo sie kreci, wszystko zalezy od danej sztuki

Edytowane przez G60Garret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki padla mi moja 7950gx2 :( ...rozgladam sie za nowa karta, czy myslicie ze znosnie bedzie pracowal 8800GT 512mb z moim CPU ? (3GHz)

 

i czy w przyszlosci glupim wyjsciem byloby w takiej sytuacji dolozenie drugiego 88gt do SLI ?

Edytowane przez TripleX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...